سه شنبه, ۰۲ رمضان ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۴/۱۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :22 رجب 1442
تاریخ میلادی : شنبه، 06 مارس 2021م

شماره صدور:۱۴۴۲/۲۹

دفتر مطبوعاتی
ولایه یمن

اعلامیه مطبوعاتی

فعالیت‌های حزب‌التحریر در کارزار/کمپاین جهانی صدمین سالگرد سقوط خلافت اسلامی، خواب حکام ظالم یمن را آشفته کرده‌است!

(ترجمه)

به تاریخ ۲۳ فبروری/فوریه ۲۰۲۱ ساعت ۱۱ شب سه‌شنبه، در شمال یمن نیروی‌های حوثی صنعا که خود‌شان را مدافع و پیشرو قرآن هم می‌پندارند، استاد شیف‌الشرادی دعوت‌گر ۴۸ ساله را با دو پسرش هر یک ایوب ۲۲ ساله و محمد ۱۸ ساله دستگیر کردند. حتیٰ مشرکین قریش هم این جرئت را به خودشان نمی‌دیدند که در شب هجرت به خانۀ سرور کائنات جناب رسول ا‌لله صلی الله علیه و سلم هجوم ببرند، بلکه در بیرون از خانه تا بیرون آمدن ایشان منتظر ماندند و در حقیقت از قبایل دیگر عرب هراس داشتند؛ مگر این‌که این عمل‌شان برای همیشه مایع ننگ باشد. پس قضیه آن‌هایی‌که ادعا مدافع و پیشرو قرآن را هم دارند، چی می‌شود در صورتی‌که شباب حزب‌التحریر را تهدید می‌کنند، آنان جوانانی اند که به‌خاطر تأسیس دوباره دولت خلافت شب و روز کار می‌کنند و امت و مسلمانانی‌که کفر و پیروان کفر‌ بالای‌شان مسلط شده‌است را غم‌خواری می‌کنند. با یورش بردن به خانه‌های مردم در حقیقت فقط اطفال و زنان را می‌ترسانند، حتیٰ از همسایه‌هایی‌که به‌خاطر کلمۀ حق در مقابل‌شان ایستادند، نیز دریغ نکردند و دو نفرشان را دست‌گیر کردند و تا هنوز در توقیف به سر می‌برند.

جرم استاد شیف، دو پسر و همسایه‌هایش چیست که آن‌ها را طوری  زندانی کرده‌اند که گویا مجرم باشند. استاد شیف به‌خاطر دین، علم، فروتنی، محبت اساتید، شاگردان و جامعه‌ای‌که وی در آن به نرمی و اخلاق نیک زنده‌گی می‌کرد، معروف است. شخصی‌که یک عمر به شاگردان تدریس کرده‌است و هم‌اکنون از یک غدۀ وخیم رنج می‌برد. آیا حوثی‌ها به این گونه از وی استقبال می‌کنند؟ به‌جای این‌که از وی در بستر شفاخانه مراقبت کنند، وی را در زندان می‌اندازند؛ درحالی‌که وی دوشادوش دو پسرش حامل دعوت خیر به مسلمین است تا مسلمانان دولت اسلامی را دوباره احیاء کنند. همسایه‌های وی جز کلمۀ حق چیزی دیگری  نگفتند، چون برای همه واضح است که حزب‌التحریر نور هدایت است و هرگز مجهول‌الهویت نیست. ۷۰ سال می‌شود که این حزب در بین امت فعالیت می‌کند، اما رژیم‌های ظالم سرزمین‌های اسلامی و جهان تلاش می‌کنند تا مبارزه و فعالیت‌های این حزب را مکدر جلوه دهند. دستگیری‌های‌که در ترکیه، تانزانیا، یمن و دیگر مناطق در جریان این کمپاین چهره مجرم رژیم‌های مستبد را به اثبات می‌رساند.

این دستگیری‌ها توسط حوثی‌های ظالم همزمان با کمپاین جهانی صدمین سالگرد سقوط دولت خلافت اتفاق می‌افتد. این در حالی‌ست که شباب حزب در چندین کشور به شمول یمن فعالیت‌های گوناگون را انجام دادند، مانند: نصب پسترها در اماکن عمومی و مردم را به هدف احیاء خلافت تحت عنوان «ای‌ مسلمانان، خلافت را بر پا کنید!» بسیج کردند. به این سبب است که آن‌ها را خشمگین ساخته‌است و دست به چنین دستگیری‌های غیر‌عادلانه می‌زنند.

این کمپاین جهانی توسط حزب‌التحریر طبق هدایت امیر دانشمند و بزرگ‌وار عطاء بن خلیل ابوالرشته حفظه الله به صحنه عمل گذاشته شده‌است و بالای مسلمانان صدا می‌زند که خلافت را بعد از صدسال نبودش‌ برپا کنند. اگرچه مدت زمانی‌که مسلمانان باید خلیفه‌‌شان را تعیین کنند که حکم بما انزل الله را در زمین تطبیق کند، نباید بیشتر از سه روز شود؛ همان طوری‌که اجماع صحابه به آن موافق اند. رسول‌الله صلی الله علیه وسلم فرمدند:

«مَنْ مَاتَ وَلَيْسَ فِي عُنُقِهِ بَيْعَةٌ مَاتَ مِيتَةً جَاهِلِيَّةً»

ترجمه: هرکسی‌که بمیرد، درحالی‌که بیعت به گردن او نباشد؛ در حقیقت او به مرگ روزهای جاهلیت مرده‌است.

#خلافت_را_بر_پا_کنید

#خلافت_تأسیس_کړئ

#أقيموا_الخلافة

#ReturnTheKhilafah

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه یمن

مترجم: دانیال نور

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه