جمعه, ۱۷ صَفر ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۰۹/۲۴م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
آیا با حزبی مبارزه می‌کنید که با تأسیس خلافت به دنبال عزت و نهضت امت است؟!
بسم الله الرحمن الرحيم

آیا با حزبی مبارزه می‌کنید که با تأسیس خلافت به دنبال عزت و نهضت امت است؟!

رسول الله صلی الله علیه وسلم با شدیدترین انواع اذیت و آزار از سوی مشرکان نادان قومش مواجه شد؛ کسانی‌که او را مورد خصومت قرار دادند، با او جنگیدند و مانع دعوت او شدند. ابزار جنگ آن‌ها با پیامبر صلی الله علیه و سلم و دعوت او بسیار بود، از جمله جنگ روانی و تبلیغاتی، از جمله جنگ مادی و آزار جسمی، مشرکین با تمسخر و استهزاء به رسول الله صلی الله علیه و سلم می‌خواستند وی را از دعوتش دور دارند؛ گاهی به جنون، گاهی به جادو و گاهی به دروغ متهمش می‌کردند. شبهه افکنی و تبلیغات دروغین و باطل از جملۀ وسایل شان در این جنگ معنوی به شمار می‌رفت و به صورت پیوسته این شبهات و تبلیغات باطل را تبلیغ می‌کردند و با وجود آن، تعداد مسلمانان همچنان در حال افزایش بود.

فقط وظیفۀ شان همین بود که سعی کنند - با تمام توان – مانع رسیدن قرآن به مردم شوند. این جنگ هنوز برای هر گروه یا کتلۀ ادامه دارد که قدم‌های رسول الله صلی الله علیه و سلم را دنبال می‌کند، و خط و مشی وی را به عنوان دعوتگر به همان مسیری‌که او دعوت می‌کرد، دنبال می‌کند. حالا حزب التحریر از خط و مشی نبی کریم صلی الله علیه و سلم به هدف احیای امت اسلامی از زوال شدیدی‌که به آن رسیده و آزاد ساختن امت از افکار، نظام‌ها و احکام کفر و از سلطه و نفوذ دولت‌های کفری به هدف کار برای بازگشتاندن دولت خلافت به عرصۀ وجود پیروی می‌کند تا حکم به آن‌چه الله سبحانه و تعالی نازل کرده است.

حزب التحریر هدف خود را از سرگیری زندگی اسلامی با تأسیس خلافت راشده بر منهج نبوت و حمل اسلام به جهان با دعوت و جهاد تعیین کرده و این حزب پیش نویس قانون اساسی مفصل 191 ماده‌ای را تهیه نموده است. یک حزب با این مشخصات باید در معرض جنگ شدید دشمنان اسلام و مسلمانان قرار گیرد. جنگی بی امان به این خاطر که تاج و تخت ظالمان ستمگر را تهدید می‎کند، بلکه با تمام قوت برای تأسیس دولت خلافت تلاش می‎کند. این همان رؤیای ترسناکی است که غرب را می‌ترساند و حتی از شنیدن نام آن (خلافت) روحش می‌لرزد.

همان‎طور که حزب از حملات دشمنان کافر دین در امان نیست، به همین قسم از حیله‎‌گری مزدوران آن از جمله حکام، نویسندگان و روزنامه نگاران نیز در امان نبوده است. به همین خاطر آن‎ها پس از مطالعه با کمک شخصیت‎ها و مراکز تحقیقات مطالعاتی را آماده کردند.

وب سایت حفریات در سال 2021 گزارشی منتشر کرد که در آن گزارش بر حزب و جوانان آن حمله نمود که ما به بخش‎های از آن را ذکر می‌کنیم، جائی‌که در آن آمده بود: «در میان شاخه‌های حزب التحریر در بیش از 50 کشور در سراسر جهان، شاخۀ استرالیا افراطی‌ترین یا به معنای دقیق‌تر، صادق‌ترین شاخه در بیان اهداف این حزب است که نسخه‌ای غیر مسلح از ایدیولوژی داعش به شمار می‌رود، چنانچه رهبران شاخۀ حزب در استرالیا از محکوم کردن جنایات آن خودداری می‌کنند.»  هم‌چنان به دروغ‌های شان، تهمت شان به حزب و گمراه کردن دیدگاه عام مردم ادامه داده می‌گویند: «حزب التحریر شهرت بدی در استرالیا دارد و دانشگاهیان از حضور در کنفرانس‌هایی‌که رهبران این حزب در آن شرکت دارند، خودداری می‌کنند، به این دلیل که سخنان شان نژادپرستانه بوده، به سوی خشونت تحریک می‌نماید و جنایات داعش را توجیه می‌کند، و سخنان ارتجاعی حزب التحریر باعث آسیب رساندن به چهرۀ اسلام و مسلمانان در جامعه استرالیا، علاوه بر گسترش افراط گرایی، افزایش جدایی مسلمانان از جامعه گردیده که بسیاری از جوانان را به پیوستن به تروریسم در سازمان‌های عراق و سوریه سوق می‌دهد.»

عمرو فاروق، محقق در امور گروه‌های تروریستی می‌گوید: «حزب التحریر یکی از شاخه‌های اصلی جنبش‌های بنیادگرایی است که معتقد به همان اصول و الفبای فکری هستند که اکثر گروه‌ها به عنوان راهنما می‌گیرند، در تعامل با پروژۀ اسلامی برای تأسیس آنچه "دولت خلافت" مزعوم شان می‌نامند.»

در تاریخ 4/7/2021، روزنامۀ الرأی نیز مقاله‌ای از نویسنده رجا طلب را تحت عنوان "تبدیل پرندۀ معتکف در اقصی به یک فراری!" این مقاله پر از دروغ و تهمت علیه حزب التحریر بود.

از جملۀ این جنگ و هشدار علیه حزب التحریر، زینو باران مدیر بخش برنامه‌های امنیتی و انرژی بین المللی در مرکز نیکسون هنگامی‌که در کمیتۀ کوچکی پیرامون (تروریست، تهدیدها و توانایی‌ها) صحبت می‌کرد، گفت که حزب التحریر " مبارز اصلی" در جنگ افکار است. این کمیته شاخۀ از کمیتۀ خدمات نظامی کنگرۀ ایالات متحده است، جایی‌که در آن کمیتۀ فوق ارائه شد. وی کنگره را مورد خطاب قرار داد و به او یادآوری کرد که: «حزب التحریر گروهی از تهدیدها علیه منافع آمریکا را تشکیل می‌دهد، و در ایجاد تمایز و جدایی بین غرب و مسلمانان نقش داشته و در گسترش روحیۀ ضد آمریكایی و یهودستیزی مشاركت دارد.»  وی جهت هشدار به کنگره اضافه کرد که: «این حزب تنها حزبی است که در مورد مفهوم امت و خلافت در یک مفهوم همه جانبه برای همه امت صحبت می‌کند، نه در قالب دولت یا دولت‌های که امریکا مانند گروه‎های دیگر به سوی آن فرا می‌خواند" و اینکه او پیشرفت کرده است "پیشرفت جدی گسترده و خطرناک به عنوان "مبارز اصلی" در جنگ افکار.» هم‌چنین کاری‌که مؤسسۀ راند در جنگ علنی علیه این حزب انجام می‌دهد. هم‌چنین آنچه حاکمان دست نشانده برای تعقیب و به زندان انداختن جوانان حزب التحریر انجام می‌دهند، دور نیست آنچه با مهندس/انجنیر نوید بت سخنگوی رسمی حزب التحریر-ولایت پاکستان صورت گرفت که بیش از 9 سال است که ربوده شده و تا هنوز در قید حبس است. ما از الله سبحانه و تعالی می‌خواهیم که او را از اسارت برهاند!

 این قطره‌ای از دریا بود که به صورت واضحی دلالت می‌کند، بر این‌که این حزب بر روش رسول الله صلی الله علیه و سلم حرکت می‌کند و چنین جنگ سختی علیه حزب و جوانان آن فقط قدرت و قاطعیت آن را افزایش می‌دهد و حزب در راه نهضت امت و خلاص کردن آن از هر فکری غیر از اسلام در حرکت است و شعار آن در این مسیر این است که «تا اینکه الله متعال اسلام را برایش اظهار گرداند یا این پیام در زمین تنها بماند» و این حزب همراه امت و در میان امت حرکت می‌کند تا اینکه کاخ خلافت راشده دوم بر منهج نبوت تأسیس گردد. 

نویسنده: عبدالخالق عبدون علی

عضو دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه سودان

مترجم: احمد صادق امین

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه