یکشنبه, ۲۸ ذو القعدة ۱۴۳۸هـ| ۲۰۱۷/۰۸/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
قطعنامه تظاهرات ۲۸۷ به منظور دفاع از اسلام، تایید می کند که حزب التحریر-ولایه اندونیزیا بخشی جدایی ناپذیری از امت مسلمه است!
بسم الله الرحمن الرحيم

قطعنامه تظاهرات ۲۸۷ به منظور دفاع از اسلام، تایید می کند که حزب التحریر-ولایه اندونیزیا بخشی جدایی ناپذیری از امت مسلمه است!

 

(ترجمه)

هسری هیراهاپ معاون رییس هیأت ریاست جمهوری ۲۱۲(Alumni Presidium)، در جلوی حدود ۱۰ هزار متعرض، پنج قطعنامه تظاهرات ۲۸۷ دفاع از اسلام را بازخوانی کرد.

نخست) به تاریخ ۲۸ جولای ۲۰۱۷م روز جمعه در میدان مجسمه اسب، بنای یادبود ملی جاکارتا، جناب هسری در هنگام خوانش قطعنامه به منظور رد مقررات دولتی در مورد قانون پیرپو در سازمان های جرمی چنین فرمود: «به تمام مسلمانان اندونیزیا، صرف نظر از تمام مذاهب(مکاتب فکری) و احزابی که متعلق به آن ها است، در واقع ما یک جسم هستیم. پیامبر صلی الله علیه و سلم فرموده است: اگر یک مسلمان جسم واحد باشد، پس حزب التحریر اندونیزیا بخشی جدایی ناپذیر از مسلمانان خواهد بود. حزب التحریر اندونیزیا اولین قربانی این قانون شده و احتمال زیاد می رود که دیگران هم، چنین قربانی خواهند شد. مردم آگاهی کامل ندارند، آن ها آگاه نیستند؛ زیرا آن ها در نهایت در تیررس هدف بعدی قرار خواهند گرفت.»

دوم) مجلس نماینده گان، باید در مورد تأثیرات منفی دراز مدت این قانون فکر کنند؛ نه منافع کوتاه مدتی که در قبال دارند. او چنبن گفت: «یک دولت واقعی باش، مانند یک مهره لاستیکی به خاطر دریافت پاداش دنیوی برای حکام خدمت مکن.»

سوم) محکمه قانون اساسی، باید به طور کامل در قبال بررسی قوه قضایی در برابر قانون جدال آمیز پیرپو، مورد بحث قرار گیرد. او واضح ساخت که: «محکمه قانون اساسی، آخرین حصار است، به رغم این که تصمیم محکمه قانون اساسی، در واقع فیصله نهایی است، لطفاً هوشیار باشید و به طور مستقیم با صدور حکم شماره ۲/۲۰۱۷ قانون پیرپو موافق نباشید.»

چهارم) از شورای علمای اندونیزیا (MUI)انتطار می رود که مطلقاً درین مورد نظر اسلامی را ارایه کنند. بنابر این رأی شورای علمای اندونیزیا قابل توجهی قرار خواهند گرفت و انرژی مردم را برای تبدیل شدن به یک رژیم مصرف نکنید.

پنجم) او نتیجه گیری کرد که: «به رییس جمهور، ما به شما یاد آوری می کنیم که قدرت سیاسی شما در سال ۲۰۱۴م فقط اعتماد و امید از الله سبحانه وتعالی بود، اگر الله سبحانه وتعالی اداره کند یا آن را در این دنیا طولانی کند، اما ما از  هیأت رییس جمهور ۲۱۲ به خصوص رییس جمهور محترم، خواهان رد و بازگیری این قانون هستیم. بر اساس قانون الله سبحانه وتعالی، از قدرت مردم با دقت مراقبت کنید.»

نویسنده: استاد اسماعیل یاسانت

برای دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

 

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه