شنبه, ۰۳ محرّم ۱۴۳۹هـ| ۲۰۱۷/۰۹/۲۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
پیام تبریکی عید سعید اضحی
بسم الله الرحمن الرحيم

پیام تبریکی عید سعید اضحی

ما فرا رسیدن عید سعید اضحی را به همۀ امت اسلامی و علی الخصوص به مردم مسلمان افغانستان از صمیم قلب تبریک می گوییم. الله سبحانه وتعالی طاعات و عبادات نخستین دهۀ ذوالحجه و حج و قربانی ما و شما را به درگاه خود قبول فرماید. 

هدف اساسی که الله سبحانه وتعالی برای انسان در روی زمین قرار داده  ابتلا می باشد تا در نتیجه‎ای آن به خودش و دیگران افشاء شده و سرنوشت اُخرویش معلوم گردد.

عید سعید اضحی نمادی از ابتلای سیدنا ابراهیم علیه السلام در برابر فرمان الله سبحانه وتعالی می باشد که براساس آن ابراهیم علیه السلام می بایست یگانه پسر و جگرگوشه خود اسماعیل علیه السلام را قربانی می کرد که سرانجام ابراهیم علیه السلام از این ابتلای الله سبحانه وتعالی سربلند و موفق بیرون آمد.

ما امت مسلمه امروز همچو سیدنا ابراهیم علیه السلام با بزرگترین ابتلا روبرو هستیم؛ ابتلای که در آن کفر بالای ما حاکم گردیده. این روزها ارزش های سرمایه داری و سیکولریستی که در بخش حکومت داری و ساختار سیاسی که هر نوع مداخله خالق را در امور زندگی بشر رد می کند بر ما حاکم است. این ابتلای ماست که کمر همت برای برپایی حاکمیت اسلام منحیث ایدیولوژی سیاسی در قالب دولت خلافت بر منهج نبوت ببندیم. این سرنوشت ساز ترین ابتلای است که سرنوشت اُخروی و حتی دنیوی ما را رقم می زند. اینجا تصمیم با ماست که کدام راه را انتخاب می نمایم. حاکمیت کفر یا اسلام را. انتخاب نمودن راه مبارزه برای حاکمیت دین الله سبحانه وتعالی می تواند ما را همچو ابراهیم علیه السلام در ابتلای الله سبحانه وتعالی کامیاب ساخته و در روز حشر سربلند سازد. اما هر نوع ناکامی در این امر منجر به خسران دنیا و آتش جهنم در روز آخرت می گردد. انتخاب با ما و شماست ای امت مسلمه!

والسلام علیکم ورحمت الله وبرکاته

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه