شنبه, ۲۳ جمادی الاول ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۱/۱۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
کرامت و جایگاه زن در اسلام و ذلت آن در نظام‌های کفری!
بسم الله الرحمن الرحيم

کرامت و جایگاه زن در اسلام و ذلت آن در نظام‌های کفری!

(ترجمه)

غرب کافر در این روز شرم آور و نامیمون شعار روز جهانی زن را سر داده و از آغاز پیدایش دموکراسی همراه با نظامی‌که غرایز انسان را آزاد گذاشته تا حال دم از دفاع حقوق زن می‌زند. غرب کافر از آن روزی‌که سازمان‌ها و نهاد‌های بین المللی را تأسیس کرد و قوانینی را برای شکل دادن زندگی زنان دریک ساختار جدید ایجاد نموده، حقوق، عزت، عفت و پاکیزه‌گی زنان را نابود ساخته است. نکات فوق همه خدمتی‌ست به فرهنگ سرمایه‌داری؛ نظامی‌که مبتنی بر مصلحت و منافع بوده و همه ارزش‌های دینی، اخلاقی و انسانی را به یک طرف انداخته و تنها به ارزش‌های مادی توجه می‌نماید.

از آن روز به بعد زنان در غرب و کشورهای دیگر که از این نظام پیروی می‌کنند، چیزی به جزء ذلت، شقاوت، فسق، فجور و دوری از هدایت دست نیافتند. زن در نظام سرمایه‌داری حیثیت کالای تجارتی را بخود گرفته، طوری‌که سرمایه‌داران از برهنه‌گی و ابتذال زنان سود برده و بالای کرامت و عزت زنان تجارت نموده و به خود جایگاه و امکانات زندگی فراهم می‌کنند. بهترین مثال برای این ادعا زند‌گی اجتماعی در غرب است، طوری‌که زنان غربی به بد بختی‌ها گرفتار شده، چناچه از عواقب بد و شوم  این نظام فریاد زده و شکایت می‌کنند، با آن‌هم هیچ راه ‌حلی به مشکلات‌شان نمی‌یابند.

در بسیار ی از سیمنار‌ها، مقالات و مراکز تحقیقاتی که به زندگی اجتماعی در غرب و شرق می‌پردازند، شاهد شکایت زنان از زندگی جهنمی هستیم که دموکراسی برای شان به ارمغان آورده است. در این مطالعات در بخش‌های چون ضعف اخلاقی، تجاوز، آزار و اذیت‌ها، عدم انسجام خانواده‌ها و اطفال بی‌خانمان که بدون پرورش و مراقبت پدر به سر می‌برند، موارد وحشتناک و ارقام نگران کننده‌ی به چشم می‌خورد. چگونه این ارقام وحشت‌آور و بلند نباشد زمانی‌که بشر تحت رژیم‌های استبدادی سرمایه‌داری زندگی کرده و در حال دوری از هدایت الله متعال و شریعت او قرار دارند. این دوری از اسلام و نزدیکی به نظام سرمایه‌داری نسل بشر را نابود نموده و فساد را در "بر و بحر" زیاد ساخته است؟! الله سبحانه وتعالى آدم و حوا علیهم السلام و ذریه‌شان را الى روز قیامت مخاطب قرار داده می‌فرماید:

﴿قَالَ اهْبِطَا مِنْهَا جَمِيعاً بَعْضُكُمْ لِبَعْضٍ عَدُوٌّ فَإِمَّا يَأْتِيَنَّكُمْ مِنِّي هُدًى فَمَنِ اتَّبَعَ هُدَايَ فَلَا يَضِلُّ وَلَا يَشْقَى * وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنْكاً وَنَحْشُرُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ أَعْمَى﴾

[طه: 123-124]

ترجمه: هر دو گروه شما با هم (ای آدم و حوّاء!) از بهشت فرو آئید (و در زمین ساکن شوید، و در آنجا) برخی (از فرزندانتان) دشمن برخی دیگر خواهند شد و هرگاه هدایت و رهنمود من برای شما آمد، هرکه از هدایت و رهنمودم پیروی کند، گمراه و بدبخت نخواهد شد و هرکه از یاد من روی بگرداند (و از احکام کتابهای آسمانی دوری گزیند)، زندگی تنگ (و سخت و گرفته‌ای) خواهد داشت؛ (چون نه به قسمت و نصیب خدادادی قانع خواهد شد، و نه تسلیم قضا و قدر الهی خواهد گشت) و روز رستاخیز او را نابینا (به عرصه‌ی قیامت گسیل و با دیگران در آنجا) گرد می‌آوریم.

الله متعال انسان را به شکل زوج (مرد و زن) آفریده و با خلیفه گردانیدن آن در روی زمین او را گرامی داشته و الله متعال می‌داند که چه چیز برای انسان مفید  است و چه چیزی زندگی را فاسد می‌کند و رابطه این دو (مرد و زن) را با یک دیگر مطابق احکام شرع، مکمل و حامی یکدیگر قرار داده است. شریعتی‌که الله متعال بر بنده‌گان خود نازل کرده و همه بخش‌های زندگی از قبیل سیاست، اقتصاد و اجتماع را در بر می‌گیرد.

با تأثير پذیری از ایمان مان به الله سبحانه وتعالی و به عدالت کاملش و وجوب تمسک به کتاب و سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم، بدون این‌که ناامید گردیم و يا به عقب برگردیم؛ اعلام می‌داریم که تا زمانى‌كه زنده هستيم پایبند شریعت الله، متسمک به محكم‌ترين دستاويز كه اصلا گسستنی ندارد و با عهدی‌که در زندگی با پروردگار خود کرده‌ایم، وفا می‌کنیم. هرگز این حیله و نیرنگ و شعار‌های خبیث غرب ما را فریب داده نمی‌تواند. غرب کافر و مجرم که سرزمین‌های مسلمانان را پر از خون و کشتار نموده، به زنان تجاوز کرده و به تمام حقوق‌شان بی اعتنایی می‌کنند. این همه در حالی‌ست که همراه با دروغ داد از حمایت حقوق زنان مى‌زند.

ما کسانی را ‌که مسؤلیت سازمان‌های کفری و مؤسسات رسمی و غیر رسمی را در جهان اسلام بع عهده دارند، عملاً می‌بینیم و می‌شنویم که شب و روز در تلاش هستند که زندگی زنان، دختران و روابط خانواده‌های مسلمانان را جدا ساخته و از بین ببرند تا در نتیجه در بین زن و مرد مسلمان رذایل اخلاقی را نشر نموده و هم‌چنان این سازمان‌‌ها در پی تصویب و گسترش قوانین هستند. مانند عهدنامۀ (CEDAW) و يا کنوانسیون رفع هرگونه تبعیض علیه زنان. این کنوانسیون با آنچه که از اسلام در سرزمین‌های مسلمانان باقی مانده است؛ از قبیل قوانین ازدواج، طلاق، میراث و غیره روابط خانواده‌گی که در محاکم شرعی به احوال شخصی مسمی است؛ مخالفت می‌ورزد.

این یک توافق خبیث می‌باشد؛ هدف آن اینست که زن مسلمان زند‌گی زنان بی‌دین غرب را تجربه کند. جایی‌که فساد اخلاقی قانونی، زنا ارزان و قوانینی‌که از بیرون شدن زن از خانه در حالت تبرج حمایت می‌کند و مرد مکلف است که واکنش نشان ندهد و اگر مرد خلاف این عمل نمود سرنوشت آن در زندان و حبس است.

راه نجات برای مان نیست، مگر این‌که بخاطر احقاق حق و بی اعتبار کردن باطل تلاش کنیم و راه حقِ نیست؛ مگر در شریعت الله سبحانه وتعالی و آنچه به رسول خود صلی الله علیه وسلم فرستاده و هرچیزی بدون شریعت الله متعال گمراهی و باطل است.

ای مسلمان‌ها! اگر برای امت اسلامی دولتی می‌بود که به اساس شریعت الله متعال حاکمیت می‌کرد و یا خلیفه‌ی وجود می‌داشت که به اساس آنچه الله سبحانه وتعالی از عدالت، هدایت و فرق کننده بین حق و باطل نازل کرده، حاکمیت می‌کرد؛ هرگز غرب کافر جرأت پیدا کرده نمی‌توانست که بر آبرو و سرزمین‌های مان، قوانین گمراه کننده خود را عملی سازند. چنانچه ابوهریره روایت می‌کند رسول الله صلی الله علیه وسلم فرموده است:

«إِنَّمَا الْإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ، فَإِنْ أَمَرَ بِتَقْوَى اللَّهِ عَزَّ وَجَلَّ، وَعَدَلَ كَانَ لَهُ بِذَلِكَ أَجْر، وَإِنْ يَأْمُرْ بِغَيْرِهِ كَانَ عَلَيْهِ مِنْهُ»

(رواه مسلم)

ترجمه: امام، سپر است؛ مردم به پیروی از او با کفار می‌جنگند و به او پناه می‌برند. اگر او به تقوای الهی و عدالت دستوردهد؛ در قبال آن به او اجر و پاداش می‌رسد و اگر به ظلم و ستم دستور دهد؛ بهره‌ای از گناه می‌برد.

مترجم: پارسا امیدی

نویسنده: عبد العزیز محمد

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه