جمعه, ۱۰ شعبان ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۴/۰۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
یادبود 99همین سالگرد سقوط خلافت؛ ای مسلمانان شما را به سوی بیعت به امام/خلیفه فرا می‌خوانیم
بسم الله الرحمن الرحيم

یادبود 99همین سالگرد سقوط خلافت؛ ای مسلمانان شما را به سوی بیعت به امام/خلیفه فرا می‌خوانیم

(ترجمه)

آری، 99 سال بر سقوط/فروپاشی دولت خلافت به دستان مصطفی کمال گذشت، امت اسلامی از شرق تا غرب انواع عذاب، تلفات و وحشت‌ها را چشید؛ چرا نچشد؛ در حالی‌که خلافت و زِره‌ای را که از امت پشتیبانی و حمایت می‌کرد، گم کرده است. 99 سال گذشت و احکام الله تطبیق نمی‌شود؛ نه حکم جهاد وجود دارد که بالاترین قلۀ رفیع اسلام است و نه ارتش و امیر جهاد و نه خلیفه‌ای‌که بانگ قیام عمومی را برای آزادسازی سرزمین‌های مسلمین که از سوی امریکا و همکارانش عملاً در اسارت قرار دارند یا از خلال حکام مزدوری در اسارت قرار دارند که پالیسی‌های تمام باداران غربیی‌شان را اجراء می‌کنند، اعلام نماید.

 این است واقعیت سرزمین‌های مسلمانان؛ اگر به فلسطین بنگریم، واقعیت آن طوری است که زیر اشغال دولت یهود قرار دارد و ارتش‌های مسلمانان لیاقت آن را دارند که برای آزادسازی بیت المَقدِس از دستان پست‌ترین مخلوقات –یهودیان- وارد جنگ شوند. واقعیت کشمیر، جنتِ زمین، طوری است که گاوپرستان هندو بر آن حکومت می‌کنند، در حالی‌که اسلام در اعماق قلوب اهل کشمیر ریشه دوانده و درخت اسلام تا هنوز در درون آن‌ها شاخه‌های بلند دارد؛ چون آن‌ها با این‌که مورد قتل قرار می‌گیرند؛ اما به گاو پرست‌ها تسلیم نمی‌شوند. واقعیت مسلمانان اویغور چین را خود بنگرید. اما سوریه، محبوب دل‌ها، در مورد آن هر قدری‌که سخن بگوییم، اعتراضی نیست؛ از فرمانبرداری فرامین غرب مبنی بر سر تعظیم فرو بردن به تصمیم‌های بشار و همکارانش و از تمام اشکال همکاری با غرب –که هدف آن شکستن شوکت مسلمانان سوریه بود- امتناع ورزید؛ زیرا پیمان‌شان با الله –سبحانه وتعالی- بزرگ‌تر و شدیدتر بود؛ بناءً آن‌ها ثابت قدم هستند و اهل سوریه کسانی هستند که رسول الله -صلی الله علیه وسلم- در موردشان چنین فرموده است:

«عَنْ زَيْدِ بْنِ ثَابِتٍ قَالَ: قَالَ رَسُولُ اللَّهِ - صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ -: «طُوبَى لِلشَّامِ. قُلْنَا: لِأَيٍّ ذَلِكَ يَا رَسُولَ اللَّهِ؟ قَالَ: لِأَنَّ مَلَائِكَةَ الرَّحْمَنِ بَاسِطَةٌ أَجْنِحَتَهَا عَلَيْهَا»

 (أخرجه أحمد فی مسنده)

ترجمه: از زید ابن ثابت -رضی الله عنه- روایت است که گفت، رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمود: «خوش باشند و نیکبختی بر آنان گوارا باد! گفتیم: به کدام دلیل، در حق شان چنین فرمودید؟ فرمود: زیرا ملائکه‌های رحمت بال‌های خود را-برای محافظت‌شان از اهل کفر- روی آنان هموار کرده‌اند.»

بناءً به اهل مان در شام مژده باد و خوش  باشند؛ زیرا پیامبر مان صلی الله علیه وسلم، آنان را مدح کرده است. پس واقعیت مسلمانان قتل، آوارگی، بی‌خانمان شدن، نابودی و ویرانی است. ریختن‌ خون‌های مسلمانان از شما پنهان نیست. ای مسلمانان! از خانه و کاشانه دور شدن و بی‌خانمان شدن، عیان است و حاجت به بیان نیست؛ بناءً تا چه زمان به این حالت باقی بمانیم؟؟!

من برای شما پاسخ می‌دهم تا زمانی‌که کسی یافت نشود اسلام را به طور کامل در تمام بخش‌های زندگی تطبیق کند، مسلمانان در این حالتی‌که فعلاً قرار داریم، باقی خواهند ماند. شما ای مسلمانان! به میان آوردن امام/خلیفه‌ای‌که اسلام را تطبیق کند، بر دوش شما است، به دلیل قول پیامبر صلی الله علیه وسلم:

«مَنْ مَاتَ وَلَيْسَ فِي عُنُقِهِ بَيْعَةٌ مَاتَ مِيتَةً جَاهِلِيَّةً»

ترجمه: «کسی در حالی بمیرد که در گردنش بیعتی نباشد، به مرگ جاهلیت مرده است.»

ای مسلمانان! آیا مشتاق بیعتی‌که الله عزوجل از آن راضی گردد و قراردادی‌که هرگز زیان و ضرری در پی ندارد، نیستید؟! با یقین می‌توان گفت که مسلمانان و بلکه تمام بشریت راه نجات ندارند؛ مگر بیعت به خلیفۀ مسلمانان که به کتاب الله -عزوجل- و سنت رسول وی -صلی الله علیه وسلم- حکم می‌کند. شما امت خیر و عدالت به کار کردن با کارکنان بیعت به خلیفه مسلمانان برای برپایی دولت اسلام، دولت خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت بشتابید، که عزت و هیبت مسلمانان را باز می‌گرداند، عزت و بزرگی خالد ابن الولید و هیبت قعقاع ابن عمر و فتوحات صلاح الدین ایوبی را باز می‌گرداند، عزت خلفای راشدن و قدرت محمد فاتح را باز خواهد گرداند... و قبل از این همه، بازگشت خلافت وعدۀ الله -سبحانه وتعالی- و بشارت پیامبر -صلی الله علیه وسلم- است و برای رسیدن به آن، کارکنان باید کار کنند؛ زیرا آن عزت دنیا و آخرت است. ما بر این قرار و وعده ثابت قدم هستیم، چه راه طولانی شود یا کوتاه –دیر برسیم یا زود-، الله سبحانه وتعالی فرموده است:

﴿وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُم فِي الأَرْضِ كَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَلَيُمَكِّنَنَّ لَهُمْ دِينَهُمُ الَّذِي ارْتَضَى لَهُمْ وَلَيُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْنًا يَعْبُدُونَنِي لاَ يُشْرِكُونَ بِي شَيْئًا وَمَنْ كَفَرَ بَعْدَ ذَلِكَ فَأُوْلَئِكَ هُمْ الْفَاسِقُونَ﴾

[نور: ۵۵]

ترجمه: الله به کسانی از شما که ایمان آورده و اعمال صالح انجام داده اند، وعده می‌دهد که قطعاً آنان را حکم‌ران –خلیفه- روی زمین خواهد کرد، همان‌گونه که به پیشینیان آن‌ها حکم‌رانی –خلافت- روی زمین را بخشید. دین و آیینی را که برای آنان پسندیده، پابرجا و ریشه‌دار خواهد ساخت و ترس‌شان را به امنیّت و آرامش مبدّل می‌کند، آن‌چنان که تنها مرا می‌پرستند و چیزی را شریک من نخواهند ساخت و کسانی‌که پس از آن کافر شوند، آن‌ها فاسقان‌اند.

ای مسلمانان! شما را به سوی خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت فرامی‌خوانیم و برای رسیدن به این هدف، کارکنان باید کار کنند...

نویسنده: ماریا القبطیه

برای رادیوی دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

مترجم: حمزه "پارسا"

 

#YenidenHilafet
#
أقيموا_الخلافة
#ReturnTheKhilafah

#خلافت را برپا داردید

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه