سه شنبه, ۰۲ رمضان ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۴/۱۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
مساجد الله، واه خلافتا صدا ‌می‌زنند، چه وقت این صدا پاسخ داده خواهد شد؟!
بسم الله الرحمن الرحيم

مساجد الله، واه خلافتا صدا ‌می‌زنند، چه وقت این صدا پاسخ داده خواهد شد؟!

(ترجمه)

از بن عباس رضی الله عنه روایت است که گفت:

«الْمَسَاجِدُ بُيُوتُ اللَّهِ فِي الْأَرْضِ تُضِيءُ لِأَهْلِ السَّمَاءِ كَمَا تُضِيءُ نُجُومُ السَّمَاءِ لِأَهْلِ الْأَرْضِ»(طبرانی این حدیث را روایت نموده و هیثمی در مجمع زوائد گفته‌است راویان آن قابل اعتماد اند)

ترجمه:مساجد خانه‌های الله در روی زمین هستند که برای اهل آسمان‌ها روشنایی می‌دهند، همان طوری‌که ستارگان برای اهل زمین می‌درخشند.

مساجد از اماکن برحق بوده که باید حفاظت شود نه این‌که توهین گردد. این شرف و منزلت برای مساجد کفایت می‌کند که الله سبحانه وتعالی آن را با ذات بزرگ خود نسبت داده است. او سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَأَنَّ الْمَسَاجِدَ لِلهِ فَلَا تَدْعُوا مَعَ اللهِ أَحَداً﴾ [جن: 18]

ترجمه: و مساجد ويژه الله است؛ پس هيچ كس را با الله مخوانيد!

اولین عمل رسول الله صلی الله علیه وسلم پس از مهاجرت از مکه بسوی مدینه مسجدی را بنام قباء بنا نمود؛ چنان‌چه او سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿لَمَسْجِدٌ أُسِّسَ عَلَى التَّقْوَى مِنْ أَوَّلِ يَوْمٍ أَحَقُّ أَنْ تَقُومَ فِيهِ فِيهِ رِجَالٌ يُحِبُّونَ أَنْ يَتَطَهَّرُوا وَاللَّهُ يُحِبُّ الْمُطَّهِّرِينَ﴾ [توبه: 108]

ترجمه: مسجدى‌كه از روز نخستين بر پايه تقوا بنا شده سزاوارتر است كه در آن [به نماز] ايستى [و] در آن مردانى‏اند كه دوست دارند خود را پاك سازند و الله كسانى را كه خواهان پاكى‏اند دوست مى‏دارد.

 و بعد از برگشت وی صلی الله علیه وسلم از قباء به مدینه منوره، به ساخت‌وساز اولین مسجد برای مسلمانان که همانا مسجد نبوی شریف می‌باشد، پرداخته و در انتقال سنگ آن به دستان مبارک خود از بهر ترغیب و تشوق مسلمانان اشتراک ورزیده و به شکل جمعی مهاجرین و انصار در آن کار می‌کردند. بناءً ساخت‌وساز مسجد نبوی شریف از اولین نقشه‌های رسول گرامی اسلام صلی الله علیه وسلم در راستای ساخت و ساز جامعه اسلامی شمرده می‌شود.

علاوه بر این‌که مسجد محل عبادت و نیایش است که در آن مجالس و گروه‌ها برگزار می‌شود، خانۀ اولین دولت اسلامی بود که وی صلی الله علیه وسلم از طریق آن امور امت، بزرگ و کوچک را اداره می کرد و از هیئت‌ها و پیام‌آوران پذیرایی کرده، لوا و رایه در آن برافراشته می‌شد. از آن اعلان جنگ صادر شده و ارتش‌های مهاجم اقدام به گسترش اسلام نموده و اسلام را در تمام زمین منحیث عقیده و نظام پخش و نشر نمودند.

پس از مرگ او ﷺ مسلمانان به فتوحات ادامه می‌دادند و هر زمان که پا به زمین می‌گذاشتند و یا شهری را فتح می‌کردند، اولین کار آن‌ها ساختن مسجدی برای الله سبحانه وتعالی بود، زیرا این مکان عبادت‌گاه، مرکز اجتماعات و مظهر عملی تسلیمی سرزمین‌ها در برابر اقتدار اسلام بوده و مرکز تولید علماء باعزت و رهبران بزرگ که در مدت کوتاهی توانستند، تبدیل به رهبران بزرگ گردیده اند و امت اسلامی را به بهترین امتی‌که برای مردم خارج شده اند، مبدل نمود. امت که دارای اقتدار با شکوه و بزرگ که حامل پیام هدایت برای جهانیان که افراد آن دارای پیوند اعتقادی به طوری‌که همه اختلافات و ارتباطات در برابر آن حل می‌شود و تمام تعصبات از بین رفته و پایه و اساس یک تمدن عظیمی را که اساس آن "لا إله إلا الله محمد رسول الله" است، بنا نمود. بناً شایسته است که ﴿أُمَّةً وَسَطاً﴾، امت وسط و ﴿شُهَدَاء عَلَى النَّاسِ﴾ تا بر مردم گواه باشيد، باشند.

علی‌رغم ضعف و سستی مسلمانان پس از تخریب دولت آنان و نبود امام یا خلیفه‌ای که هم‌چون سپر است و از دست دادن اقتدار و حاکمیت شان توسط نظام‌های گمراه و فریبنده که با رویکرد خصمانه بسوی دین دیده و دین را در مسجد منحصر ساخته از دولت و سیاست آن را جدا ساخته است؛ حال آن‌که مسجد به عنوان نقطه مشترک مسلمانان و رمز وحدت شان شمرده می‌شود. بنابراین تصادفی نیست که کفار در شرق و غرب برای تخریب مساجد و مقدسات مسلمانان یک به یک رقابت می‌کنند و حملات و اقدامات جنایت‌کارانه وحشیانه علیه مسلمانان و مقدسات آن‌ها شب و روز، در برابر چشم و گوش همه‌ای جهانیان، بدون این‌که مسلمانان دولتی داشته باشند كه مانع ظالمان شده و آن‌ها را در حد خودشان متوقف کرده و از مسلمانان و مقدسات، آبرو و حیثیت آن‌ها در برابر تجاوز، توهین و ظلم محافظت کند.

در غرب کافر که جنگ‌های صلیبی علیه مسلمانان هنوز به پایان نرسیده است، حملات شان علیه اسلام و شعائر آن و بدتر از آن به قرآن کریم با سوزاندن و لگد زدن به آن و توهین به پیامبر اسلام صلی الله علیه وسلم از طریق کارتون‌های توهین‌آمیز به بهانه آزادی بیان، با گفتار توهین‌آمیزی که باعث ایجاد نفرت علیه مسلمانان می‌شود، صورت می‌گیرد. در نتیجه افراد مغرض به مسلمانان حمله نموده و خون آن‌هارا در مساجد شب و روز می‌ریزانند. علاوه بر رقابت دولت‌های غربی برای به حاشیه بردن مسلمانان با وضع قوانین نفرت‌انگیزی‌که به ویژه اسلام و مسلمانان را با شعارهای خالی چون آزادی‌ ، دموکراسی و حقوق اقلیت‌ها که به دیوار برخورد می‌کنند، هدف قرار می‌دهد. آلمان به بهانه‌های دروغین حملات مکرر خود را انجام داده و به مساجد یورش می‌برد. فرانسه کارهایی را برای بستن مساجد و موسسات خیریه آغاز نموده، چنان‌که اخیراً برای مقابله با آن‌چه "اسلام رادیکال" توصیف می‌کند، اتفاق افتاد و در امریکا تمام مساجد را سازمان‌های تروریستی می‌نامند. پولیس برای جاسوسی از امامان مساجد و ضبط خطبه‌های شان در مساجد حتی بدون اثبات فعالیت مجرمانه دست می‌زند و در سوئد تعدادی از سیاستمداران در حال جنگ سختی علیه اسلام و مسلمانان و در تلاش برای جرم‌انگاری اعمال اسلامی از جمله تلاش برای ممنوعیت آذان است.

در ترکستان شرقی مساجد حیثیت مراکزی را داشتند که در آن چین ملحد نفرت خود را علیه اسلام و مسلمانان اویغور برافروخت. مقامات چینی از سال 2017 تاکنون نزدیک به 16000 مسجد را در اقلیم مسلمان‌نشین تخریب کرده‌اند و هم‌چنان به تجاوزات خود ادامه می‌دهند و سعی در از بین بردن هویت اسلامی مسلمانان و جدا کردن آن‌ها از دین و هویت اسلامی خود، با براندازی و حذف گبندهایی‌ را می‌کنند که دارای شکل و حالت اسلامی و عناصر تزئینی که از مساجد باقی مانده‌اند. مقامات چینی نیز با وجود ادعای پیروزی بر همه‌گیر، از شیوع ویروس کرونا استفاده کرده و بسیاری از مساجد را بسته نگهداشتند. در سریلانکا، مسلمانان در حالت زندگی می‌کنند که مورد ظلم، آزار و اذیت، محرومیت و حقوق شان لگد مال می‌شود و به دلیل ترس از واکنش‌های تلافی‌جویانه جنایت‌کاران بودایی، به ویژه پس از حملات "عید فِصح" در آپریل 2019، که انگشت اتهام را متوجه مسلمانان کردند، به مسجد رفت و آمد می‌نمایند.در هند، مساجد تخریب می‌شود و معابد مشرکین بر روی ویرانه‌های آن‌ها ساخته می‌شود. فاصله زیادی از آن‌چه مسلمانان در اواخر فیبروری سال گذشته در دهلی تجربه کردند، نگذشته است؛ جایی‌که جمعیت از ملی‌گراهای هندو در خیابان‌های شهر برآمده، مساجد، خانه‌های مسلمانان، مغازه‌ها و شرکت‌های آن‌ها را به آتش کشیدند و غارت کردند و مسلمانان را کشته یا آنان را زنده سوزانیدند. این کشتار در پی قانون ملیت‌گرایی ظالمانه‌ای است که دولت هندوی مودی علیه مسلمانان در هند تصویب کرد.

آری، با از بین رفتن دولت مسلمانان، جایگاه مسلمانان تضعیف شد، عزت آنان پائین آمد و دشمنان‌شان آن‌ها را دست کم گرفته و خوار شمردند، انسان‌های فرون مایه و نجیس از هتک حرمت کردن و هتک حرمت به مقدسات لذت می‌برند. اگرمسلمانان بسان یتیمان بر بالای دسترخوان روی میز نمی‌بودند، این مجرمین و هر مجرم دیگر جرئت ارتکاب این جرائم را نداشتتند. به گونه‌ای که در داخل مسلمانان حکامی شرور و مزدوران غرب کافر وجود دارند که ظلم و ستم و جرم را از مردم شان چیزی کم ننموده و با شعائر اسلام بغض و کینه دارند. اوضاع اسفناک امت بزرگ اسلامی امروز در حکام خائن شان نهفته است، آنانی‌که با دشمن دوستی نشان می‌دهند و هیچ‌گونه ضرری را در تخریب خانه‌های الله سبحانه وتعالی، هتک حرمت به مقدسات و به وحشت انداختن مسلمانان مستضعف در گوشه و کنار زمین ندیده، بلکه آنان با دشمنان توطئه نموده تا همه مظاهر عملی اسلام را از ترس نهضت صحیح امت و بازگشت آن برای تحکیم شریعت الله سبحانه وتعالی که آنان را در زباله‌دانی تاریخ پرتاب خواهند نمود، در زمین ریشه‌کن کنند.

سیسی، دشمن الله سبحانه وتعالی بیش از هفتاد مسجد در مصر را به بهانه این‌که در زمین دولتی قراردارد، تخریب کرد. این پس از سال‌هایی است که مساجد بعد از هرنماز مستقیم بسته می‌شوند و هم‌چنان هیچ فعالیتی نیز در آن‌ها اجازه داده نمی‌شود. این در حالی است که وی دستور ساخت کلیسارا در هر شهر جدید صادر کرده و ملیون‌ها "جنیه" را از بهر ترمیم و احیای معابد برای یهودیان مطابق با تعهداتی‌که برای حفظ اماکن عبادت‌گاه یهودیان مصری، مسیحیان و قبطی‌ها کرده است، در اولویت‌اش قراردارد.

حکام مسلمانان به سکوت در برابر هتک حرمت به مقدسات مسلمانان توسط یهود در مسجدالاقصی اکتفا نکرده، بلکه آنان مشتاق عادی‌سازی روابط با دولت یهود اشغالگر -که سرزمین اسراء و معراج اشغال کرده‌‌اند- می‌باشند؛ سرزمینی‌که احساسات بیش از یک میلیارد مسلمان را متحد کرده است. گویی، اشغال سرزمین مبارک فلسطین توسط یهود و برنامه‌های شان برای تخریب مسجدالاقصی مسیری که پیامر صلی الله علیه وسلم آنرا پیموده است، حملات و گردش‌های تحریک‌آمیز و هتک حرمت به مسجد الاقصی توسط ده‌ها شهرک‌نشین برای ما کافی نبود؛ انگار همه این‌ها برای اجازه دادن به وزارت گردشگری فلسطین برای برگزاری كنسرت موسیقی كه شامل رقص و نوشیدن شراب در مسجد و مقام حضرت موسی علیه السلام در شرق بیت المقدس اشغالی باشد، كافی نیست.

اما در سوریه، امریکا رأس کفر به این نقطه پی برده است که انقلاب شام از سایر قیام‌های منطقه متمایز بوده و نیز از شعارهای انقلابیون و بزرگ شدن آن‌ها وحشت دارد. اینجابود که مزدور خونخوار خود بشارالاسد را آزاد ماند تا کینه و بغض‌اش را بالای انقلابیون شام بریزاند. البته با بمباردمان، ایجاد وحشت، ویرانی و هدف قراردادن خانه‌های الله سبحانه وتعالی که از چنین مکان‌هایی انقلاب مبارک شام آغاز یافته، از جمله فریادهای انقلابیون برای تکبیر طنین انداز شده و از حنجره‌های شان شعار " هی لله هی لله هی لله؛ برای الله، برای الله، برای الله" و " قائدنا للأبد سیدنا محمد؛ رهبر ما برای همیشه محمد صلی الله علیه وسلم است"، ندا می‌آید.

شبه نظامیان جنایتکار بشار اسد به گونۀ سیستماتیک هزاران مسجد در سوریه را ویران نموده‌ و به تپه خاکی مبدل کرده‌اند. بنابراین مساجد از سهم در برابر تجاوز، وحشت‌آفرینی نظام مجرم و متحدان روسی‌اش بی‌نصیب نشد؛ زیرا هزاران مسجد در سراسر سوریه به طور کامل یا جزئی ویران شده اند. هم‌چنین مساجد در جنگ علیه اسلام هدف اصلی ائتلاف صلیبی بین‌المللی به رهبری آمریکا می‌باشد. ما نباید فراموش کنیم که ائتلاف جنایتکار بتاریخ 16/3/2017 در شهرک #الجینا در نزدیکی شهر أتارب قتل عام را انجام داد؛ جایی‌که مسجد عمر بن الخطاب پس از نماز عشاء هدف قرار گرفته و منجر به کشته شدن بیش از پنجاه نمازگزار مسلمان شد. و نیز با بمباردمان هوایی مداوم شهر ادلب توسط هواپیماهای نظام مجرم بشار و هواپیماهای روسی كه در نتیجه آن موسسات خدماتی و مساجد ویران شده و ده‌ها كشته و زخمی برجای گذاشت که بیشتر آنان كودك و زن بودند. چنان‌که ده‌ها مسجد تنها با بمباردمان ائتلاف بین‌المللی در شهر رقه تخریب شدند.

از آن‌جا که نظام‌های موجود در سرزمین‌های اسلامی تابع دشمنان الله سبحانه وتعالی بوده و به ارزش‌های اسلامی ارزشی قائل نیستند، برعکس با آن‌ها مبارزه نموده و آن‌ها را مسدود می‌کنند. جسارت آن‌ها در دین و احکام الله با بستن مساجدتا حد بی‌سابقه‌ای گسترش یافت. تاجائی‌که به بهانه محدود کردن شیوع ویروس کرونا، از اجتماع و نماز جماعت که حیثیت میخ کوبنده برای آنان را دارد و برای ریشه‌کن کردن آن‌چه از شعائر اسلام باقی مانده است، جلوگیری نمودند. هم‌چنان با پافشاری خود در محاربت با الله و رسولش، مردم را با ایجاد رعب و وحشت و دستگیری تحت تعقیب قرار داده تا از اقامه نماز جمعه جلوگیری‌کند؛ این در حالی است که بسیاری از فعالیت‌های تجارتی و تفریحی باز بوده و مردم اجازه تجمع در بازارها، بانک‌ها، حمل و نقل، در ادارات عمومی را دارند. پس از آن‌که این نظام‌ها بدون استثنا در قضاوت و داوری به طاغوت و کنار گذاشتن احکام الله سبحانه وتعالی اتفاق نظرنمودند، به اتفاق آرا توافق کردند که که آخرین پیوند اسلام یعنی نماز را نقض کنند و رسول الله صلی الله علیه وسلم این حقیقت را تأیید کرده و فرموده است:

«لَتُنْتَقَضَنَّ عُرَى الْإِسْلَامِ عُرْوَةً عُرْوَةً، فَكُلَّمَا انْتَقَضَتْ عُرْوَةٌ تَشَبَّثَ النَّاسُ بِالَّتِي تَلِيهَا، وَأَوَّلُهُنَّ نَقْضًا الْحُكْمُ وَآخِرُهُنَّ الصَّلَاةُ» (رواه ابن حبان في صحيح)

ترجمه: حلقه‌ها و دستگيره‌هاي اسلام يکي يکي گسسته مي‌شوند، هر زمانی‌که حلقه و دستگيره‌اي گسسته مي‌شود، مردم به دستگيرۀ پس از آن چنگ زده و تمسک مي‌جويند. اولين دستگيره‌اي که گسسته مي‌شود، حاکمیت اسلام و آخرين شان نماز است.

 و صفت ظلم در موردشان با تعطیلی احکام شریعت الله سبحانه وتعالی و حکم بغیر ما أنزل الله، تحقق پیداکرد:

﴿وَمَن لَّمْ يَحْكُم بِمَا أَنزَلَ اللّهُ فَأُوْلَـئِكَ هُمُ الْظالِمُونَ﴾ [مائده: 45]

ترجمه: و كسانى‌كه به موجب آن‌چه الله نازل كرده داورى نكرده‏اند، آنان خود ستمگرانند.

هم‌چنان با سد واقع شدن در برابر مردم و ممانعت شان از ذکر الله سبحانه وتعالی در مساجد:

﴿وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّن مَّنَعَ مَسَاجِدَ اللّهِ أَن يُذْكَرَ فِيهَا اسْمُهُ وَسَعَى فِي خَرَابِهَا أُوْلَـئِكَ مَا كَانَ لَهُمْ أَن يَدْخُلُوهَا إِلاَّ خَآئِفِينَ لهُمْ فِي الدُّنْيَا خِزْيٌ وَلَهُمْ فِي الآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ﴾ [بقره: 114]

ترجمه: و كيست بيدادگرتر از آن كس كه نگذارد در مساجد الله نام وى برده شود و در ويرانى آن‌ها بكوشد آنان حق ندارند، جز ترسان‏لرزان در آن [مساجد] درآيند در اين دنيا ايشان را خوارى و در آخرت عذابى بزرگ است.

شکی نیست که عدم وجود دولت خلافت راشده برمنهج نبوت که از هستۀ مسلمانان محافظت می‌کند، سبب گردیده تا دشمنان و کفار در شرق و غرب جسارت توطئه علیه دین الله و عبادت او سبحانه وتعالی از زندگی، عقیده و روش مسلمانان پیدا نمایند. این جنایتکاران و دنباله‌روان آن‌ها در سرزمین‌های اسلامی متوقف و راضی نخواهند شد تا این‌که ما پیرو آیین آن‌ها باشیم و از دین خود مرتد شویم. اما آنان: ﴿وَيَمْكُرُونَ وَيَمْكُرُ اللّهُ وَاللّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ﴾؛ و نيرنگ مى‏زدند و الله تدبير مى‏كرد و الله بهترين تدبيركنندگان است. [انفال:30]

انقلاب‌هایی‌که در سرزمین‌های اسلامی به حرکت در آمد، بیداری امت و میل لجام گسیخته آن را برای تغییر و بازگرداندن غرور و عزت آن را از طریق بازگشت به زندگی بر اساس الگوی زندگی اسلام و رد کفار وقوانین آن‌هارا نشان می‌دهد؛ چنان‌که شرایط بین‌المللی اکنون بیش از هر زمان دیگری آماده است تا مسلمانان بتوانند جهان را در رهبری سیاسی و فکری بر اساس اسلام از طریق دولت خلافت اسلامی راشده رهبری نمایند. سرمایه‌داری که امروز جهان را رهبری می‌کند، در حال مرگ و پایان آن نزدیک بوده و با آشکار شدن فساد دموکراسی، ورشکستگی فکری و ناتوانی در حل درست مشکلات بشریت مانند همه رژیم‌های وضعی و ساخته شده بشر است. دولت‌های استعمارگر، به ویژه آمریکا، دچار مشکل پی‌درپی و بحران‌ها هستند. حاکمان در سرزمین‌های اسلامی همه از نظر امت افتاده‌اند و خیانت آن‌ها به الله سبحانه وتعالی، رسولش و مؤمنان و مزدوری شان به دشمنان امت آشکار شده و آگاهی مفکوره خلافت نزد امت افزایش یافته است. بناءً یگانه راه بیرون رفت برای فرار از ضعف و ذلت و یگانه بدیل درست برای رهبری بشریت خلافت است، زیرا آن ازجانب خالق مدبر و باحکمت است علی‌رغم تیرهای مسموم که صبح و شب از جانب دشمنان امت و دنباله‌روان‌شان در سرزمین‌های اسلامی به سمت آن پرتاب می‌گردد.

امت اسلامی جز این‌که الله سبحانه وتعالی را به تنهایی نصرت داده و به ریسمان آن محکم چنگ بزنند، در پروژه‌ای که رضایت پروردگار را در پی دارد و موجب خوشنودی او سبحانه وتعالی می‌گردد، متحد شوند، راه‌حلی دیگری ندارند. پروژه‌ای خلافت برمنهج نبوت که رسول اکرم صلی الله علیه وسلم در سخن خود آن را به ما بشارت داده است:«...ثُمَّ تَكُونُ خِلافَةً عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ...؛ ...بار ديگر خلافت بر روش و منهج نبوت می آيد...» بناءً به حزب التحریر که برای اقامه شریعت الله سبحانه وتعالی با بعیت خلیفه واحد در میان مسلمانان کار می‌کند، نصرت دهند که عزت و شکوه امت را برگردانده و هیبت و رونق مساجد را باز می‌گرداند و بر دشمنان اسلام احترام مسجد و خلافت را فرض گشتانده به گونه‌ای که در آن وقت کفار استعمارگر و دنباله‌روان شان جرئت توهین به اسلام، خلافت و دین را ندارند. رسول الله صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:

«إِنَّمَا الْإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ» (صحیح المسلم)

ترجمه: امام (خلیفه) سپری است که از ورای آن جنگیده می‌شود و به وی پناه برده می‌شود.

#خلافت را تأسیس کنید

#أقيموا_الخلافة
#ReturnTheKhilafah
#YenidenHilafet
#خلافت_کو_قائم_کرو

نویسنده: فاطمه بنت محمد

 

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه