جمعه, ۱۷ صَفر ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۰۹/۲۴م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
ندایی از مسجدالاقصی، خطاب به طالبان!
بسم الله الرحمن الرحيم

ندایی از مسجدالاقصی، خطاب به طالبان!

ای گروه طالبان، سعی کنید مانند خزرجیان باشید!

امریکا در یک اقدام غیر مترقبه از سرزمین افغانستان بیرون رفت و طالبان بالای آن تسلط پیدا نمودند، بجز میدان‌هوایی/ فرودگاه کابل؛ میدان‌هوایی که بسیاری از واقعیت‌ها را برملا نمود، نیروهایی امریکایی، ناتو و ترک همه تلاش دارند جریان نشست و برخاست طیاره‌ها/هواپیماهایی را که اتباع خارجی و همکاران افغان‌شان را بیرون می‌کشند، تأمین نمایند؛ جریانی‌که سراسر هرج و مرج و صحنه‌هایی از ذلت‌ و دردآوری، در آن مشاهده می‌شود و بیان‌گر حاکمیتی ناقص می‌باشد.

امریکا در حالی‌که صدها هزار تن کشته در میان مردم مسلمان افغانستان پشت سر خود به جای گذاشته، سعی دارد با ناامیدی و احساس شکست خودش را از گورستان امپراتوری‌ها بیرون کشد و ادعا می‌کند که مأموریت‌اش برای انتقام گرفتن از عاملین حوادث یازده سپتمبر در بیست‌سال قبل را به پایان رسانیده است.

امریکایی‌ها زیر فشار ضربات کوبندۀ مجاهدین بود که تصمیم به خروج گرفتند؛ اما راه گریزشان مذاکرات دوحه، پایتخت قطر بود که متأسفانه راهی برای کفار علیه مؤمنین به جاگذاشت.

ما می‌دانیم که در میان طالبان برادران صادق و مخلصی است که در آخرین روزهای دور اول حاکمیت‌شان سرتسلیم در برابر غرب فرود نیاوردند و ما در آن زمان به آنان نصیحت کردیم که خلافت راشدۀ دوم برمنهج نبوت را اعلان نمایند؛ اما آنان نپذیرفتند؛ سپس دانستیم که پشیمان شدند؛ اما دیگر فرصت از دست رفته بود. اینک یک باردیگر همان نصیحت را متوجه آنان می‌سازیم؛ در حالی‌که قبلاً خطاب به آنان گفته بودیم که روند مذاکرات با امریکا را متوقف کنند تا امریکا نتواند آن‌چه را که نتوانست با جنگ به دست‌آورد از این طریق به دست آورد. به یقین بدانید که قضیۀ سرنوشت‌ساز امت اسلامی همانا برگرداندن خلافت است؛ زیرا خلافت فریضه و وعدل الله سبحانه وتعالی بوده و برپائی آن اطاعت از دستور رسول‌الله صلی الله علیه وسلم و بشارت وی علیه السلام می‌باشد. بدانید که مشارکت نمودن در حاکمیتی مخلوط از اسلام و سکولارزم را هرگز الله سبحانه وتعالی نمی‌پذیرد، زیرا الله قوی و عزیز چیزی بجز طیب را قبول نمی‌کند؛ یا اسلام به گونۀ کامل و همه‌جانبه در برابر کفر تا زمان استخلاف و تمکین -که این همان پیروزی آشکار و فوز مبین است- و یا غرق شدن در مرداب‌های مذاکرات و گفتگوها و تمکین مشروط که این همان خسران مبین و آشکاراست.

ای گروه طالبان! ما از مسجد مبارک اقصی شما را خطاب قرار داده می‌گوئیم: شما امروز نیرومندتر و تواناتر از هر روز دیگری استید که سپری شده و در حالتی قرار دارید که حاکمیت سرزمین افغانستان در اختیار شماست؛ درست مانند خزرجیان که حاکمیت یثرب در اختیار آنان قرار داشت. زمانی‌که خزرجیان حق را پذیرفته و ندای حق را نصرت دادند و در بیعت عقبۀ دوم با رسول‌الله صلی الله علیه وسلم عهد بستند، همان‌گونه که از زنان و اموال خود حمایت می‌کنند، از وی نیز دفاع و حمایت خواهند نمود! آنگاه بود که الله سبحانه وتعالی آنان را نصرت داد، این دین قویم را در شهرشان استحکام بخشید "که فخر بزرگی برای آن دیار رقم خورد" و پایه‌های دولت نخست اسلام در آن سرزمین گذاشته شد؛ سپس اسلام عزیز از طریق جهاد و فتوحات به ما و شما رسید. بیت‌المقدس در زمان خلافت عمر بن خطاب رضی الله عنه فتح و بنای مسجد اقصی برای نخستین بار در سرزمین اسراء و معراج گذاشته شد؛ سپس صلاح الدین ایوبی رحمه الله آن را از دست صلیبیان آزاد نمود. پس ای گروه طالبان! شما نیز فرصت یافته اید تا خزرجیان جدید باشید! به کسانی‌که ندای برپائی خلافت را "به حق" سر می‌دهند و قانون اساسی دولت خلافت را آماده نموده اند نصرت دهید تا به این تریب توانایی‌های شما با امکانات آنان یکی شود و آنگاه افغانستان به صفت سرزمین دولت دوم خلافت راشده بر منهج نبوت اعلان گردد. آنگاه خیلی زود مردم مسلمان پاکستان حکام خائن‌شان را بیرون رانده و به کیان خلافت ملحق خواهند شد و پس از آن  دیری نخواهد گذشت که دولت‌های وادی فرغانه "آسیای‌میانه" یکی پس از دیگری به گونۀ سریع و حیرت‌آوری با دولت خلافت خواهند پیوست. سپس خیلی زود شما روانۀ بیت‌المقدس شده و این سرزمین را یک‌بار دیگر فتح و آزاد خواهید نمود و مسجداقصای ما، اقصای شما و اقصای تمام مسلمانان را از اسارت نجات داده، همان شرف و عزتی را به دست خواهید آورد که خزرجیان با نصرت دادن‌شان به رسول الله صلی الله علیه وسلم به دست آوردند.

ای گروه طالبان! این است حق و می‌دانید که ﴿فَمَاذَا بَعْدَ الْحَقِّ إِلَّا الضَّلَالُ﴾ [یونس: 32] ترجمه: پس از حق چیزی جز گمراهی نیست. بدانید که دنبال نمودن حق است که شما، ما و تمام مسلمانان جهان را از شر بلاهای آشکاری‌که دامن‌گیر مان گردیده رهایی می‌بخشد.

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ﴾ [انفال: 24]

ترجمه: ای اهل ایمان، چون الله و رسول شما را به آنچه مایه حیات ابدی شماست (اقامۀ دین الله) دعوت کنند، اجابت کنید و بدانید که الله در میان شخص و قلب او حایل می‌شود (و از اسرار درونی همه آگاه است) و همه به سوی او محشور خواهید شد.

بار الها! دل‌های برادران مان در گروه طالبان را با هم پیوسته نگهدار و آنان را انصار این عصر قرار بده و ما و آنان و تمام مسلمانان را زیر سایۀ دولت واحد و پرچم واحد جمع نما! شکی نیست که تو توان این کار را داری! آمین!

نویسنده: شیخ عصام عمیرة، خطیب و مدرس مسجد الاقصی

برای رادیوی دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

مترجم: عبدالله دانشجو

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه