دوشنبه, ۲۹ ذو القعدة ۱۴۳۸هـ| ۲۰۱۷/۰۸/۲۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
پیام حمایت از الاقصی
بسم الله الرحمن الرحيم

پیام حمایت از الاقصی

(ترجمه)

برادران و خواهران عزیز، اگر مسجدالحرام و کعبه در مکۀ مکرمه و یا هم مسجد رسول الله صلی الله علیه وسلم در مدینۀ منوره، جایی که پیامبر گرامی اسلام دفن هستند، توسط اشغالگران ظالم استعمار می شد، شما در رابطه چگونه پاسخ می دادید؟ اگر دشمنان اسلام این اماکن مقدس را آن طور که می خواستند تخریب و مسدود می کردند و بر این اماکن مسلط می شدند و عبادت کننده گان را از بین می بردند، عکس العمل شما چه می بود؟

در این شکی نیست، تا زمانی که ان شاءالله عمر اشغالگران و استعمارگران به پایان نرسد ما هرگز آرام نخواهیم بود. اما برادران و خواهران عزیز، سومین مسجد مقدس برای ما مسلمانان، نخستین قبله مسلمین یعنی اسرا و معراج پیامبر صلی الله علیه وسلم  مسجدالاقصی در نزد امت مسلمه گریه می کند و خواهان آزادی اش است، از دست استعمارگران ظالمی که آن را تخریب نموده و در پی از بین بردن قدسیت آن می باشند. این ظالمان عبادت کننده گان این مکان مقدس را شکنجه نموده و از بین می برند. در برابر این همه جنایت پاسخ ما چیست؟

امروز از سراسر انگلستان مسلمانان در تظاهرات لندن که توسط حزب التحریر این کشور برگزار می گردد؛ تحت عنوان "ایستگاه مبارزه، قربانی برای الاقصی" اشتراک خواهند کرد. این تظاهرات در مقابل سفارت سعودی در لندن برگزار خواهد شد. سعودی یکی از رژیم های خاین و مستبدی است که الاقصی و سرزمین مقدس فلسطین را به دست نیروهای تروریزم و خون خوار یهود تسلیم نموده است. این تظاهرات یک پیام دارد و امت مسلمه و ارتش قدرت مند آن را به تأسیس عاجل و فوری خلافت به طریقۀ رسول الله صلی الله علیه وسلم  ندا می زند، زیرا تنها راه حل برای پاک کردن تمام زخم های سرطانی از صورت جهان اسلام، که توسط صهیونیست ها ایجاد شده، همین است و این می تواند الاقصی و مردم آن را آزاد و افتخار و امنیت دوباره را به ایشان باز گرداند.

برادران و خواهران عزیز، شما فکر می کنید که اگر حکومت اسلامی خلافت، سپر و سرپرست محافظ این امت و دین که جهان اسلام را متحد می سازد امروزه وجود می داشت، آیا دشمنان حتی در خواب جرأت می داشتند که یک انج از این خاک مقدس را اشغال کنند؟ نخیر هرگز جرأت نمی کردند! چه فکر می کنید اگر ارتش قدرت مند اسلام در زیر چتر خلافت پشتیبان الاقصی و مردمش می بود، آیا  نیروهای بزدل یهود می توانستند حتی یک پای خود را هم در این مکان مقدس بگذارند؟ نخیر هرگز! چه فکر می کنید اگر این امت به عوض این حکام ظالم و خاین توسط یک رهبر متقی که تمام زنده گی اش را فدای اسلام می نمود و در برابر خون تک تک از امت مسلمه خود را مسوول می دانست رهبری می شد، آیا نیروهای اشغالگر یهود جرأت تحقیر، توهین و کشتار مرد، زن و کودک مسلمان را در خود می دیدند؟ هرگز نه!

رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید:

«إِنَّمَا الْإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ»

(متفق علیه)

ترجمه: امام سپری است که شما در پس آن می جنگید، و او محافظ شما است.

اما امروز در نبود این دولت و این سپر، نهادهای استعمارگر تروریستی جرأت اشغال و بستن این مکان مقدس را به خود داده و با عبادات کننده گان آن می جنگند و آن ها را به شمول زنان شریف و کودکان بدون هراس از کدام واکنشی مورد حمله و کشتار قرار می دهند. این که آن ها موج یاب های فلزی خود را از دروازه ها دور کردند هیچ تفاوتی با این واقعیت ندارد که الاقصی در تاریکی اشغال قرار دارد. زیرا  آن ها در هر زمان هر قدر و هر چیزی را که خواست شان باشد بالای الاقصی تحمیل و به اجرا در می آورند و بالای الاقصی حاکمیت دارند. چه قدر جرأت دارند که تصمیم می گیرند در مورد این که چه کسی باید برای پرستش الله و اجرای فرایض وارد الاقصی شود و کی ها باید به این مکان وارد نشوند.

در ماه اپریل سال جاری افراط گرایان یهودی با تجهیزات انجام مراسم شان، یک گوساله را در نزدیکی الاقصی قربانی نمودند، که حقیقت این امر برمی گردد به معبد یهودی که به جای الاقصی قرار داشت. در ماه جون سال جاری، کابینه نتانیاهو مجموعه ای از پروژه های ساختمانی چند بیلیونی را که هدف آن مستحکم ساختن بیت المقدس و الاقصی می باشد به راه انداخت. آن ها هم چنان این پلان را در سر می پروراندند که مکاتب فلسطینی را در بیت المقدس شرقی مجبور به آموزش پذیرش سیستم تعلیمی اسرائیل کنند، به نحوی که این سیستم تنها تاریخ یهود را آموزش داده تا از این طریق ارتباط جوانان مسلمان را با بیت المقدس نابود کنند و به آن ها چنین افهام کنند که تنها اسرائیل بالای این سرزمین حق دارد وبس.

در ماه می سال جاری نتانیاهو اظهار داشت: «مسجد الاقصی تنها در حاکمیت اسرائیل باقی خواهد ماند.»

با وجود این همه، تشکیلات خود گردان فلسطین در امر تأمین امنیت این نمایندۀ اشغالگران می کوشد و از طریق توافق ها و موافقت نامه خواستار مذاکرات بیشتر با این نهاد تروریست بی قید و شرط، که فقط زبان خشونت، وحشی گری و سرقت زمین ها را درک می کند و به اشغال اش تقویت می بخشد، هست؛ که این خود سطح خیانت به مسلمانان فلسطین را نشان می دهد.

برادران و خواهران، امروزه رهبری امت را در نبود دولت مقدس خلافت، حکام خاین و دروغگوی که جز ناامیدی چیزی دیگری را به امت نمی دهند، به دوش گرفته که با تروریستان و دشمنان اسلام در جرم و جنایت برعلیه امت شریک بوده و در خدمت شان می باشند و از آن ها به عنوان محافظ در خط اول از طریق سیاست و توافق حفاظت می کنند. آن ها نه تنها خود را یک قدم برای حفاظت از مسجدالاقصی تکان ندادند، بلکه مانع ارتش مسلمانان که می خواستند از الاقصی و برادران و خواهران خود در سراسر جهان دفاع کنند، شدند. آن ها ارتش مسلمان ها را به عوض پیروزی اسلام بخاطر مبارزه برای منافع قدرت های غربی آماده و مجهز می نمایند.

حکام به عوض هدایت ارتش مسلمانان برای آزادی مسجدالاقصی از چنگال استعمارگران ظالم، بمب و مرمی های خود را طبق خواست باداران غربی خویش برعلیه خواهران و برادران مسلمان خود در سوریه، عراق، یمن، افغانستان، پاکستان و دیگر ممالک اسلامی استفاده می کنند. آن ها به هیچ چیز ارزش قایل نیستند، تنها چیزی که این باداران به آن ارزش می دهند حرص شان برای به دست آوردن چوکی و قدرت و سفارش باداران شان از لندن، واشنگتن و پاریس که حمایت کننده قدرت شان می باشد، است.  مثلاً اردوغان رییس جمهور ترکیه در مورد اسلام اظهار نگرانی نموده و از مسلمانان خواست تا به اطراف بیت المقدس بروند و از الاقصی دفاع کنند، این در حالی است که ارتش نیرومند خود را که قدرت دفاع از بیت المقدس و الاقصی را دارند مانع شده و آن ها را برای از بین بردن امت مسلمه در سوریه تجهیز می کند و به آن جا می فرستد. ملک سلمان و دیگران شان که خود را حامی و نگهبان بیت الله می دانند، برای از بین بردن اطفال یمن طیاره های خود را می فرستد تا بمباردمان شان کند. و یا هم روحانی رییس جمهور ایران که ادعا دارد یگانه حکومت اسلامی در جهان ایران می باشد از ارتش خود برای یاری رساندن مردم سوری استفاده نکرده و تمام نیروی خود را در خدمت بشار اسد شیطان صفت که جنگ علیه الله را اعلان نموده، گذاشته و از آن حمایت می کند.

لاحول ولاقوة الا بالله!

پس برادران و خواهران، در نبود دولت خلافت امروزه لازم است تا ارتش و نیروی مسلمان برای حفاظت دین و اماکن مقدس باشند. زیرا اکنون حفاظت از بیت المقدس تنها برای مسلمانان شجاع فلسطین به شمول زنان و اطفال مسلمان این دیار مانده که این ها تنها با سلاح ایمان و بلند کردن ندای حق برعلیه سربازان بزدل یهود مبارزه می کنند و آماده هستند که در بدل آزادی این مکان مقدس از آزادی و حتی جان خویش بگذرند.

خواهران مسلمانان ما نیز با ناامیدی از حکام جابر در نبود صلاح الدین و المعتصم مسوولیت دفاع از الاقصی و این سرزمین را به دوش گرفتند، که در این روند بسیاری از زنان شجاع این مرز و بوم از طرف نیروهای تروریستی یهود تحقیر، شکنجه، زندانی و حتی کشته شدند؛ اما بازهم دست از مبارزه برنداشتند. با نعره الله اکبر دشمنان را شکنجه روحی داده و به آن ها فهماندند که خواهران مسلمان ما از هیچ نیرو و قدرتی مگر الله سبحانه وتعالی نمی ترسند و هرگز از دین خویش مانند رهبران فریب خورده سرزمین های اسلامی دست بردار نیستند. این زنان غیور با این عمل خویش تعهد خود را به ایمان به خالق خود به عنوان مؤمن نشان دادند.

اما ما چه طور می توانیم به الله سبحانه وتعالی ایمان خود را به اثبات برسانیم؟ چگونه می توانیم به او تعالی نشان دهیم که کلمه شهادتین را که ما می گوییم صرف به زبان نبوده و در اعماق قلب ما نیز نفوذ کرده است و ما بر مبنای آن ایستاده گی، مبارزه و فداکاری می کنیم؟ چگونه می خواهیم پاسخ ندای الاقصی، زنان و مردان مسلمان آن دیار را که برای نجات سرزمین مقدس و نجات خون خویش از ما طلب یاری می کنند را بدهیم؟ آیا قرار است ما آرام بنشینیم به امید این که سازمان ملل متحد و جامعه جهانی از الاقصی محافظت نمایند و این را تضمین کنند که الاقصی به دست مسلمانان می ماند؟ فراموش نکنید که  همین سازمان ملل متحد و جامعه جهانی این دولت غیر قانونی را تأسیس، حمایت و تأمین می کند و به آن ها قدرت و اجازه شکنجه، رنج و کشتن مسلمانان در غزه را داده است و برای پرده پوشی جنایات شان دیوار ایجاد نموده است. آیا این ها دوباره قانون و قراردادهای خود را پایمال می کنند؟ نخیر، برادران و خواهران، ما هرگز نمی توانیم برای حل این مشکل به سازمان ملل متحد و یا هر نهاد خارجی دیگر اتکاء کنیم. تنها ارتش مسلمانان به رهبری خلیفه عادل در سایه خلافت اسلامی می تواند به این مشکل پاسخ دهد به نحوی که از منافع مسلمانان دفاع نموده و نهادهای تأسیس شده یهود را از بین می برد و نه تنها فلسطین و الاقصی، بلکه تمام سرزمین های اسلامی را از چنگال اشغال گران و حکام ظالم آزاد می نماید.

برادران و خواهران عزیز! ما از شما می خواهیم تا تمام تلاش خویش را برا ی حمل دعوت بخاطر تأسیس فوری و دوباره دولت خلافت به خرج بدهید، مهم تر از همه این که برای تمام کسانی که در ارتش سرزمین های اسلامی ایفای وظیفه می کنند باید انگیزه داد تا وظیفه دفاع از امت مسلمه و الاقصی را به دوش بگیرند و با حمایت خویش حزب التحریر را برای تأسیس دوباره خلافت و ایجاد حکومت اسلامی برای تحکیم احکام الله متعالی در زمین یاری رسانند.

خطاب من به فرزندان ارتش امت است، فرماندهان با ایمان! وظیفه شما حفاظت دین اسلام و امت مسلمه است. چرا شما حفاظت الاقصی را به دوش مردان غیر مسلح و زنان و کودکان فلسطین گذاشته اید؟ در حالی که شما تانک و هواپیماها برای آزادی الاقصی و أسرای پیامبر عزیزتان از چنگال استعمارگران را در دسترس دارید. آیا برای شما هیچ شرم آور نیست که وظیفه سنگین تان را بر شانه های خواهران غیر مسلح تان گذاشته اید؟ چه طور می توانید با سکوت اشغال اماکن مقدس را و هم چنین  لت و کوب، تحقیر و قتل زنان، مردان، پیران، کودکان و خواهران و دختران مسلمان را از جانب یهودیان خبیث تماشا کنید؟

 چگونه می توانید برای رهبرانی خدمتی کنید، که پشت خود را از دین و امت دَور داده و شما را از پیروزی اسلام محروم می کنند؟ در برابر پروردگار تان چه پاسخ دارید آن گاه که از شما سوال کند که در هنگامی که الاقصی ویران می شد شما کجا بودید؟ آیا شما نمی خواهید ثواب صلاح الدین را بدست آورید و با کسب ثواب بی شمار خواهران و برادران تان را از چنگ استعمار نجات دهید؟ پس دیگر وفادار به حکام خاین نباشید، آن حکامی که نام شما را سیاه و برای تان جز شرمنده گی چیز دیگر داده نمی توانند.

شما باید وظایف اسلامی تان را بپذیرید و عزت تان را در آزادی الاقصی و دفاع از امت مسلمه جستجو کنید. رژیم های صهیونیستی سرطان زا را از جهان اسلام دور کنید. انصار امروز شده و از دین و مسلمانان پشتیبانی کنید. در راستای تأسیس دولت خلافت به طریقۀ رسول الله صلی الله علیه وسلم بکوشید تا این دولت شما را برای هدف درست و رضایت الله سبحانه وتعالی آماده نماید. عزت دوباره را به نام تان باز گردانید و خود را قهرمانان رشید امت نمایید و چنان ثواب و اجری را برای تان در آخرت به ارمغان آورید که حتی تصورش را هم کرده نمی توانید!

من با خطاب قرار دادن خواهران و برادران شجاع فلسطینی خود که برای دفاع از الاقصی جز صدا زدن و جان دادن چیزی دیگر نداشتند، سخنان خود را خاتمه می دهم. شما برای ما و تمام امت مسلمه بهترین الگو از بهترین بندگان الله می باشید! ما برای تان دعا می نماییم تا الله قدم های شما را برای مبارزه به خاطر دین اش مستحکم نگه دارد و بدانید پیروزی را که در بدست آوردن اش تلاش می کنید به درازها نمی کشد، زیرا الله سبحانه وتعالی پیروزی سرزمین مقدس را وعده نموده و وعده او تعالی حق است.

الله سبحانه وتعالی می فرماید:

﴿وَلِنُعَلِّمَهُ مِنْ تَأْوِيلِ الْأَحَادِيثِ وَاللَّهُ غَالِبٌ عَلَى أَمْرِهِ وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ﴾

[یوسف: ۲۱]

ترجمه: و بدين گونه ما يوسف را در آن سرزمين مكانت بخشيديم تا به او تاويل خواب ها را بياموزيم و الله بر كار خويش چيره است ولى بيشتر مردم نمى‏ دانند.

داکتر نسرین نواز

رییس بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه