چهارشنبه, ۲۳ جمادی الاول ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۳/۱۲/۰۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :28 صفر 1445
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 13 سبتامبر 2023م

شماره صدور:شماره صدور:‌ 1445 / 03

دفتر مطبوعاتی
ولايه سوریه

اعلامیه مطبوعاتی

شِکاف‌ها و جدال‌ها در انتخاب رئیس جمهور جدید برای ائتلاف ساخته و پرداخته‌ی جناح مخالف

(ترجمه)

مجمع عمومی ائتلاف موسوم به جناح مخالف به تاریخ 12/9/2023، هادی البحرا را به عنوان رئیس جمهور جدید خود انتخاب کرد. مخالفت‌ها حتی قبل از انتخاب هادی البحرا به اوج خود رسیده بود تا جایی‌که برخی‌ها ائتلاف مذکور را مرده اعلام کردند.

خطاب به مخلصین در سرزمین شام!

ائتلاف جناح مخالف چیزی بیش از یک نهاد مهندسی‌شده سیاسی تحت نظر سازمان‌های اطلاعاتی مختلف و حامیان آن‌ها نیست. هدف آن ایجاد رهبری سیاسی برای نیروهای انقلابی به عنوان ابزاری جهت اجرای توطئه‌های سیاسی علیه انقلاب شام است.

 برخی از اعضای آن برای شرکت در انقلاب شام انتخاب شدند و در شکست آن پس از نزدیک شدن به دمشق نقش داشتند. از میان آن‌ها هیئتی برای مذاکره درباره برخی اصلاحات سطحی قانون اساسی با حفظ ماهیت سکولار دولت و جدا نگهداشتن دین از دولت و بی‌توجهی به خواسته‌های مردم شام و اصول انقلاب آن‌ها که خواستار سرنگونی رژیم جنایت‌کار و تاسیس حکمرانی اسلامی در جای آن اند، انتخاب شد.

اختلافات درون این نهاد ساختگی چیزی جز مبارزه ابزار برای منافع شخصی و مزایای خصوصی نیست. این صرفاً رقابتی میان باداران است تا مزدوران‌شان به آن‌ها خدمت نمایند؛ خدمت به منافع دولت‌هایی توطئه‌گر علیه انقلاب شام. آن‌ها به دنبال حذف آن از طریق راه‌حل سیاسی امریکا و اجرای مفاد قطع‌نامه 2254 سازمان ملل هستند. این ائتلاف و اعضای آن هیچ ارتباطی با انقلاب، اصول آن و اهداف واقعی پسران و دختران‌اش ندارند. آن‌ها فراموش کرده اند که بمثابه ابزارهای موقتی هستند که توسط دولت های توطئه‌گر مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توان آن‌ها را بر اساس مقتضیات مرحله جای‌گزین کرد و به طرق مختلف دور انداخت.

ای انقلابیون مخلص سرزمین شام! فداکاری‌های بزرگی که در طول سال‌های طولانی انقلاب به ثبت رسانده‌اید، رهبری سیاسی اصیل را از برادران و فرزندان شما می‌طلبد؛ رهبری برآمده از عقیده شما: "لا اله الا الله محمد رسول الله." رهبریی که تنها برای خشنود کردن الله سبحانه وتعالی کار می‌کند و با بصیرت پیش می‌رود تا سرنوشت انقلاب ما را دوباره به دست بگیرد. ما با ایمان راسخ و با توکل محض به الله سبحانه وتعالی راهپیمایی می‌کنیم و انقلاب خود را تا رسیدن به مرام آن ادامه می‌دهیم که مهم‌ترین آن‌ها سرنگونی رژیم جنایت‌کار و قانون اساسی و همه ارکان و نمادهای آن و تاسیس حکمرانی اسلامی به جای آن اند. این پیروزی نصیب کسانی نمی‌شود که تصمیمات ما را به دست دشمنان انقلاب‌مان می‌سپارند و خود را در دسیسه‌های آن‌ها گرفتار می‌کنند. در عوض، پیروزی ما توسط فرزندان مخلص و آگاه در میان پسران و د‌ختران ما حاصل می‌شود که معتقدند پیروزی تنها از جانب الله سبحانه وتعالی است و تنها بر دستان و دل‌هایی که مخلصانه و محکم به الله سبحانه وتعالی متصل هستند نازل می شود. با اطمینان کامل به وعده الله سبحانه وتعالی و بشارت رسول‌اش صلی الله علیه وسلم بدون شک به ثمر خواهد نشست. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَعَدَ اللهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِي الْأَرْضِ كَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِينَ مِن قَبْلِهِمْ وَلَيُمَكِّنَنَّ لَهُمْ دِينَهُمُ الَّذِي ارْتَضَى لَهُمْ وَلَيُبَدِّلَنَّهُم مِّن بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً يَعْبُدُونَنِي لَا يُشْرِكُونَ بِي شَيْئاً وَمَن كَفَرَ بَعْدَ ذَٰلِكَ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ﴾ [نور:۵۵]

ترجمه: الله به کسانی از شما که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده‌اند، وعده می‌دهد که قطعاً آنان را حکمران روی زمین خواهد کرد، همان گونه که به پیشینیان آن‌ها خلافت روی زمین را بخشید و دین و آیینی را که برای آنان پسندیده، پابرجا و ریشه‌دار خواهد ساخت و ترس‌شان را به امنیّت و آرامش مبدّل می‌کند؛ آن‌چنان که تنها مرا می‌پرستند و چیزی را شریک من نخواهند ساخت. کسانی که پس از آن کافر شوند، آن‌ها فاسقان‌ اند.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه سوریه

28 صفر 1445هـ.ق.

چهارشنبه، 13 سپتامبر 2023م.

ترجمان: ابوبکر کابلی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه