یکشنبه, ۱۵ ربیع الاول ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۱/۰۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
فرا خواندن مردم به اتحاد و یکپارچگی توسط رئیس شورای علمای ترکیه
بسم الله الرحمن الرحيم

فرا خواندن مردم به اتحاد و یکپارچگی توسط رئیس شورای علمای ترکیه

(ترجمه)

علی ارباش رئیس شورای علمای ترکیه در بیانیه خود در جریان ویدیو کنفرانسی‌که با نورالحق قادری معاون شورای علماء پاکستان در تاریخ ۹/۹/۲۰۲۰ داشت، چنین بیان نمود: «ما به عنوان مسلمانان باید متحد شده و از خود اتفاق و یکپارچگی نشان دهیم و صدای خود را در مقابل اسلام‌ستیزان بلند نماییم؛ خصوصاً در مورد قضیه قدس. ما باید در چارچوب اتفاق و همدلی و یکپارچگی حرکت کنیم.» (منبع: شبکه خبری اناضول)

با وجود آگاهی بر همه این موارد که استعمار گران طبق قوانین خود مرزهایی را بخاطر حفظ منافع خود ترسیم کرده اند و نمی‌توانیم بخاطر دست‌گیری یکدیگر کاری انجام بدهیم و برای هریک از آن‌ها منشور ملی را به عنوان یک کتاب مقدس آماده کرده که استقلال هر سرزمین را از سرزمین دیگر متمایز ساخته و یک سلسله محدودیت‌ها را بخاطر مانع شدن وحدت یکدیگر گذاشتند، گویا این همه بخاطر به رسمیت شناختن هر کشور است. کارها برای متحد ساختن باید از یک نقطه واحد با دقت آغاز گردد؛ قسمی‌که که سلطان سلیم در هنگام مسئولیت سرپرستی این کار انجام داد و لشکر خلافت را دوباره تقویت بخشید.

هم‌چنان ارباش بر این موضوع تأکید کرد که ما همیشه باید در کنار مظلوم ایستاده شویم و آن‌ها همیشه در تلاشند تا موضوع بی‌عدالتی کشمیر را به جامعه جهانی بسپارند تا آن را به پایان برسانند. این بیانیه خیلی جالب بود بخاطری‌که وی برای رهایی از بی‌عدالتی هندوها، پاکستان و ترکیه را برای آزادی کشمیر دعوت نکرد. هم‌چنان این در حالی است که رئیس وزرای پاکستان در مورد تصمیمی‌که بخاطر بازگشایی آیا صوفیه بخاطر عبادت ابراز خوشحالی کرده بود. توافق نظر میان ترکیه و پاکستان در مورد این مسئله را بیان نموده چنین گفت: «این تنها قضیه فلسطین و اسرائیل نیست؛ بلکه این قضیه انسانی بوده؛ نه یک قضیه سیاسی. در حقیقت این جنگ بین ظالمین و مظلومین می‌باشد و مظلومین کسانی هستند که همیشه در جنگ پیروز می‌شوند. وزیر پاکستان قضیه وابسته بودن نظام را بیان کرد که مسئله فلسطین مسئله اسلامی نیست که مسلمانان برای آزاد سازی آن باید تلاش کنند. و این امر مستلزم فشار بالای سیستم‌ها بخاطر بسیج سازی ارتش‌هایی است که توانایی انجام چنین کاری را دارند.»

مترجم: عبدالله حماس

 

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه