چهارشنبه, ۱۴ جمادی الثانی ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۱/۲۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
غلیان ظرف تغییر در سرزمین‌های اسلامی وحشت را در بند بند ماکرون، رئیس جمهور فرانسه ایجاد می‌کند!
بسم الله الرحمن الرحيم

غلیان ظرف تغییر در سرزمین‌های اسلامی وحشت را در بند بند ماکرون، رئیس جمهور فرانسه ایجاد می‌کند!

(ترجمه)

نه، آقای ماکرون! با چنین مزخرفاتی وحشت خود را از ما پنهان نکن...!

تو دچار وحشت شده‌ای و تعادل خود را از دست داده‌ای، به دلیل این‌که آینده برایت سقوط پیروزمندان و ظهور شکست خوردگان را بشارت می‌دهد! چیزی پیدا نکردی که بتوانی این وحشت را از ظهور اسلام پنهان کنی، به جز این کلمات که واقعیت کنونی آن را انکار می‌کند، مطالعات و گزارش‌ها نیز آن را نپذیرفته و مخالف آنچه تو ادعا می‌کنی می‌گوید و معلوم می‌شود که اسلام در صعود دوامدار قرار دارد و سرعت افزایش و گسترش آن در جهان برای دشمنان آن شگفت انگیز و آزار دهنده است!

آقای ماکرون! بیداری اسلامی، در حال گسترش و فعالیت مداوم است، که به هر پیرو صاحب نظری الهام می‌کند! آینده از تمدن اسلامی خواهد بود برخلاف تمدن غرب که پیروانش تأکید دارند در شرف نابودی است!

آقای ماکرون! تمدن تو تمدنی است که امروز بحران‌های حادی را تجربه می‌کند و هیچ راه‌حل و درمانی ندارد. زیرا بیماری مهلکی که در آن وجود دارد، ترشحی از بذر ایدیولوژی سرمایه‌داری بوده که تمدن شما بر آن بنا شده است. روز به روز فرسایش می‌یابد تا به گرد و غباری تبدیل گردد که توسط طوفان‌های تغییر پراکنده می‌شود سپس چیزی از آن باقی نمی‌ماند، مگر آنچه در کتاب‌های تاریخ نقل شده است مانند آنچه تاریخ اجداد رومی تو  برای تو بازگو می‌کند!

آقای ماكرون! تو ترسیده‌ای، زیرا می‌بینی كه ظرف تغییر در سرزمین های‌ اسلامی در حال غلیان است، و این پخت نزدیك به پختگی است، اما از مواد سوختی‌كه در زیر آن است و جوشش آن را تقویت می‌كند، غفلت كرده‌ای! به همین دلیل است كه خودت مواد سوختی ساخته‌ای كه غلیان آن را افزایش می‌دهد.

آقای ماکرون! در ظرف، پروژۀ تغییری وجود دارد که تو را می‌ترساند. پروژۀ اسلامی با تمام ارکان و ساختار آن، پروژۀ تمدنی‌که به لطف تمدن اسلامی، طعم زندگی را از طعم تلخ ناشی از تمدن غرب به طعمی شیرین تغییر می‌دهد.

مواد سوختی‌که در زیر ظرف قرار دارد هیزم و بنزین است. اما هیزم آن عبارت از حاکمان مسلمانان از عرب و عجم است. یعنی آن مستبدانی‌که بعد از رفتن تان از سرزمین‌های ما به زور بر ما تحمیل کردید تا جانشین شما در برده گردانیدن ما شوند و آنچه را که شروع کرده‌اید ادامه دهند و آنچه را که به آن‌ها دستور می‌دهید، عملی کنند و آن‌ها را چون دیوانه‌گانی ساخته‌اید تا در مقابل ما با آهن و آتش بایستند تا ما را از دین و شریعت ما منع کنند! آن‌ها مواد سوختی هستند که توسط بی‌عدالتی، استبداد، جنایت، آزار و اذیت خود در زیر ظرف تغییر آتش می‌افروزند.

اما بنزینی‌که هیزم را مشتعل می‌کند، شما هستید که حاکمان سرزمین‌های استعمارگر و احزاب خصمانه با اسلام و مسلمانان می‌باشید و رسانه‌های فاسد شما هیچ کاری جز به چالش کشیدن اسلام و متنفر ساختن مردم از آن ندارند! شما همانطور هستید که هستید هر وقت دیدید آتش زیر ظرف فرو نشست، بنزین بیشتری روی آن ریختید تا بیشتر و بیشتر شعله‌ور گردد.

بلی، تو آقای ماکرون! کسی هستی که با حملات بی وقفۀ خود بالای ما، سبب بلند رفتن غلیان این ظرف گردیده‌ای! سرزمین‌های ما را اشغال می‌کنید، ما را می‌کشید، ما را آواره می‌کنید! بر دختران و زنان ما تجاوز می‌کنید، زندگی ما را نابود می‌سازید، به پیامبر ما توهین نموده، قرآن ما را می‌سوزانید، اسلام ما را تحریف می‌کنید، ما را به تروریسم، افراط گرایی و تعصب متهم می‌نمائید و در هر جنبه از اسلام حتی در ساده‌ترین مظاهر اسلام با ما مبارزه می‌کنید! امروز تو بر آتش زیر این ظرف افروختی آن هم با سخنانی که غلیان را افزایش می‌دهد تا جایی‌که بوی آن در سراسر سرزمین‌های اسلامی پیچیده است و پاسخ‌های طاقت فرسا از آن‌ها به تو وارد می‌شود.

آقای ماکرون! تو غلیان ظرف را چنان افزایش دادی که خودت هم نمی‌دانی، پوتین قیصر روسیه و ترامپ امپراطور آمریکا نیز مانند تو عمل می‌کنند و نمی‌دانند.

آقای ماکرون! آئینۀ تو نشانه‌های وحشت را در چهرۀ تو برای ما نشان می‌دهد! تو ترسیده‌ای، زیرا در یک بحران سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به سر می‌بری با وجودی‌که دولت استعماری تو تا امروز ادامه داشته و بر مستعمرات قدیمی خود تسلط دارد، سرمایه‌های دیگران را غارت می‌کند و ثروت خود را بدون وقفه تخلیه می‌نماید! با این حال مردم تو از درد و رنج سیاسی و اقتصادی شکایت دارند، چی فکر می‌کنی اگر بیداری اسلامی روی پاهایش بایستد، رهبری جهانی از شما سلب ‌شود، راه‌های غارت اموال مردم آسیب پذیر را از شما قطع کند و آن‌چه را که با قدرت تفنگ و توپ از آن‌ها گرفتید به آن‌ها بازگرداند... زندگی شما در آن زمان چگونه خواهد بود؟!

قطعاً کابوس قرون وسطی، دوران خشکسالی، فقر، ناآگاهی و عقب ماندگی، با تصاویر وحشتناکی بالای سر تو ظاهر می‌شود و به آن چیزی فکر می‌کنی که سیراک قبل از تو فاش کرد وقتی صریح گفت: "فرانسوی‌ها باید بدانند آن اموالی که در دست دارند از لطف غارت‌های است که از آفریقا دزدیده ایم". به همین دلیل تو ترسیده‌ای، زندگی شما چگونه خواهد بود؟ اگر روزها بر شما برگردد به آن روزهای که بین ما و شما دورۀ متمایز بود، آن زمانی‌که تمدن اسلامی در اوج ترقی خود بود و پرتو نور آن تاریکی اروپا را در زمان قرون وسطی از بین می‌برد. همانطور که می‌دانی ما در زمینه‌های مختلف دانش که از ما به ارث برده اید پیشرفته بودیم و در تمام فنون مخترع بودیم، در حالی‌که شما در دریای از تاریکی جهل و بی‌سوادی شنا می‌کردید و فقط با خرافات و افسانه‌ها زندگی می‌کردید. حتی به دلیل جهل خود، مردم بیمار خود را می‌سوزاندید زیرا معتقد بودید که جن و شیاطین آن‌ها را به تسخیر خود درآورده‌اند.

آقای ماکرون! اگر فکر می کنی که بر اسلام پیروز شده‌ای و صفحۀ آن را برای همیشه بسته‌ای، پس اشتباه می‌کنی و شاید پیروزی موقتی تو بر نسلی ضعیف از مسلمانان، این توهم را برایت بوجود آورده است. بر تو لازم است تا تفاوت قائل شوی، میان اسلام به عنوان یک تمدن و ایدیولوژی زندگی و بین مسلمانان به عنوان یک امت انسانی که گاهی درست عمل می‌کند و گاهی خطا می‌نماید قوی می‌شود و ضعیف می‌گردد.

اسلام از زمان خروجش به سوی مردم هرگز شکست نخورده است، زیرا این یک ایدیولوژی صحیح است که تمام آموزه های فکری و فلسفی نتوانسته اند از آن بهتر عمل کنند و این یک دین با ثبات است که عقل را قناعت داده و به قلب اطمینان می‌بخشد و هیچ دین و اعتقادی در جهان وجود ندارد که در استدلال‌های قناعت بخش آن برای عقل و دلایل روشن آن برای باطل، شبیه آن بوده و با آن رقابت کند و این دینی است که زندگی را برای مردم به ارمغان می‌آورد، زیرا هر کسی‌که نزد شما نتواند به سعادت برسد و بدبخت گردد و در آستانۀ نا امیدی متوقف شود و - با وجود پول و شهرت - در فکر خودکشی باشد، زمانی‌که اسلام را پیدا می‌کند زندگی با بهار، درخشش رنگ‌های آن و گل‌های معطر به آن باز می‌گردد و برای تو شواهد کافی وجود دارد! در مورد درصد بالای کسانی‌که در میان مردم شما به اسلام می‌آیند به ویژه در میان زنان، با وجود تلاش‌های ناامید کنندۀ شما برای متقاعد کردن آن‌ها به این‌که اسلام بر زنان ستم می‌کند. این از نظر اسلام به عنوان یک آموزه و یک نظام زندگی است، شما بر آن غلبه نخواهید کرد.

اما در مورد مسلمانان، این سنت الهی در مورد انسان ها و جانشینی نسل‌ها یکی پس از دیگری است. هرگاه اسلام نسلی قدرتمند داشت که بزرگی خود را حفظ می‌کرد، از خانه‌های خود دفاع می‌نمود و فتوحات خود را گسترش می‌داد، شما فروکش کرده عقب نشینی می‌کردید و از سرزمین‌های آن دور می‌شدید و هرگاه یک نسل ضعیف جانشین او گردید شما حرکت کردید، با او مبارزه نمودید، بر آن هجوم آوردید و پیروز شدید تا این‌که الله سبحانه وتعالی بر شما نسل دیگری صاحب نیرو و قدرت بفرستد تا شما را از همان جای که آمده‌اید برگرداند و خانۀ خود را از نجاست شما پاک کند و وسوسه‌های شیطان را از یادتان ببرد.

تاریخ اجداد خود، صلیبی‌ها را جستجو کن و ببین هر زمانی‌که آن‌ها مسلمانان را شکست دادند، به قلعه‌های آن‌ها حمله کردند، سرزمین‌های آن‌ها را اشغال کردند و بیت المقدس را تصرف نمودند. بعد از آن ببین که آن‌ها با تحقیر، سر و گردن پائین افتاده، در حالی بیرون شدند که شکست و ناامیدی را به دنبال خود می‌کشیدند، و هم‌چنین تاریخ مغول را با مسلمانان مشاهده کن که با چه نسلی توانستند جهان اسلام را کنترل کنند و مسلمانان را تسخیر کنند. و با چه نسلی خوار و حقیر بیرون آمدند؟

این‌چنین نسل‌ها در طول تاریخ بین قدرت و ضعف در نوسان هستند و خوب است که به یاد شما آورم روزهای شکوه و قدرت و آن‌چه که در آن از اخبار شما آمده است، آن‌زمانی‌که از خلیفۀ مسلمانان درخواست کمک نمودید تا سرزمین شما را که در اسارت دشمنان شما بودند آزاد سازد و به سلطنت شما باز گرداند و خلیفه در خواست شما را لبیک گفت و بر آن نیز افزود و برای شما امتیازاتی داد که برای هیچ ملت اروپائی قبل از شما نداده بود، اما شما امروز این لطف را با بمب، موشک و گازهای سمی پاسخ می‌دهید.

پیروزی امروز شما بر ما فقط به دلیل ضعف نسلی است که قبل از ما وجود داشته است، علاوه بر کمک خائنینی‌که از داخل شما را قادر به سرنگونی دولت ما (خلافت عثمانی) کردند و تو امروز تولد نسل جدیدی را مشاهده می‌کنی که به دنبال ایجاد خلافت دوباره پس از از دست دادن نسل اول هستند.

آقای ماکرون! بدان تا زمانی‌که اسلام وجود دارد -اگر چه دولت هم نداشته باشد- برای زنده شدن چندین نسل کافی است. هرگاه نسلی از آن عقب بیفتد، نسل دیگری بعد از آن به وجود می‌آید تا امت را بعد از سقوط آن بر پا دارد و این موضوع تا پایان زندگی ادامه خواهد یافت. توهم و خیالات، تو را دور نبرد و در خواب‌های دروغین خود که غیرممکن‌ها را به تصویر می‌کشند فرو نرو!

آقای ماکرون! ما بزودی مجد، عزت و رهبری خود را به جهانیان باز خواهیم گرداند، ان شاءلله. و الله سبحانه وتعالی اين روزهاي پيروزي و شكست را در ميان مردم دست به دست مي‌گرداند (گاهي بهرۀ اينان و گاهي نصيب آنان مي‌نماید).

خلاصه بعد از همۀ این‌ها، تو ترسیده‌ای و دچار بحران شده‌ای، و ما آن‌طور که تو ادعا می‌کنی نیستیم!

نویسنده: خالد العمراوی

مترجم: احمد صادق امین

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه