چهارشنبه, ۰۵ ذیقعده ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۶/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
پیام تبریکی دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه افغانستان به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر
بسم الله الرحمن الرحيم

پیام تبریکی دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه افغانستان به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه افغانستان فرا رسیدن عید سعید فطر را به کافه‌ی مسلمانان جهان تبریک و تهنیت عرض می‌دارد. امید داریم تا الله سبحانه وتعالی قیام، صیام، صدقات و اعمال نیک تان را مورد قبول درگاه خویش قرار داده رحمت و مغفرت خویش را در ماه مبارک رمضان شامل حال این امت رنج‌دیده گرداند.

امسال صد سال است که امت در نبود سپر و حاکمیت اسلام بدون عید و خوشی واقعی به سر می‌برد. در این صد سال، اسلام منحیث یک نظام کامل از زندگی اجتماعی و سیاسی امت به کلی دور گردیده است، و به‌جای آن دموکراسی، جمهوریت همراه با ارزش‌های دولت-ملت بالای مسلمانان تطبیق می‌گردد. احکام و ارزش‌های اسلام تنها در مساجد، عبادات فردی و حوزه‌ی خصوصی محدود گردیده است. در حالی‌که رسالت انبیاء به خصوص رهبر و پیامبر ما رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم این بود تا دین حقّ اظهار، غالب و حاکم گردد. چنانچه الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَىٰ وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ

[صف:٩]

الله متعال پیامبر خود را همراه با هدایت (آسمانی) و دین حق (اسلام) فرستاد تا این‌که آن را بر تمام ادیان چیره گرداند؛ هرچند مشرکان دوست نداشته باشند!

از این‌رو مکلفیت اظهار دین و حاکمیت اسلام بالای تمام امت فرض می‌باشد تا دین الله را به کرسی تطبیق و تنفیذ بنشانند. به عبارت دیگر، اسلام را در همه امور زندگی امت تطبیق و منحیث یک برنامه‌ی نجات‌بخش و جهان‌شمول به سایر ملل جهان توسط دعوت و جهاد حمل نمایند. این تکلیف مهم را اصحاب کرام، تابعین، تبع‌تابعین و مسلمانان نسل اندر نسل و در طول تاریخ تا سال 1924م حمل کردند. اما متأسفانه بعد از سقوط دولت خلافت، حاکمیت دین حق از بین رفت و این تکلیف به باد فراموشی سپرده شد. این در حالی است که اظهار دین و حاکمیت اسلام در میان متقدمین و متأخرین امت یک مسأله‌ی غیرقابل انکار و از اصول دین به‌شمار می‌رود که اکنون معطل قرار گرفته است.

بدتر از همه این‌که گروه‌های منحرف با تعبیرهای سازش‌محور در میان امت بوجود آمده تا حاکمیت دین حق را بی‌باکانه و بی‌شرمانه زیر سوال ببرند و اسلام را محدود به مسایل اخلاقی و اعمال فردی سازند. این گروه از افراد حاکمیت دین الله و تطبیق همه‌جانبه‌ی اسلام را منحیث دیدگاه «افراطی و رادیکال» برای مردم به معرفی گرفته‌اند. این‌ها در واقع یک‌جا با لشکر کفر از غرب تا شرق در مقابل اعاده‌ی دوباره‌ی حاکمیت اسلام در صف واحد کمر دشمنی را بسته و علیه غالب شدن دین حق، توطئه و دسیسه به راه انداخته‌اند. در حالی که وعده الله سبحانه وتعالی است که توطئه‌ها، دسیسه‌ها و پلان‌های شوم این گروه از انسان‌ها را به خاک سیاه نشانده و حاکمیت اسلام را دوباره منحیث نعمت برای مسلمانان و فراتر از آن برای بشریت اعطاء خواهد کرد.

يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ

[صف:٨]

می‌خواهند نور (دین) الله را با دهان‌هایشان خاموش سازند، در حالی که الله متعال نور (دین) خود را کامل می‌گرداند، هرچند که کافران دوست نداشته باشند!

در واقع عید واقعی زمانی در میان امت منحیث یک ارزش، زنده می‌گردد که دولت اسلامی تأسیس گردد و اسلام حاکم و غالب بر همه جهان باشد. این‌جاست که امت اسلامی خوشی و سعادت حقیقی را در ایام عید و در پرتوی حاکمیت دین حق تجربه خواهند کرد. جا دارد که برای تحقق این سعادت دست به دست هم داده و از دعوت به سوی خلافت و حاکمیت اسلام در هر سطحی که هستیم و هر چه که در توان داریم، دریغ نورزیم.

وَأُخْرَىٰ تُحِبُّونَهَا ۖ نَصْرٌ مِّنَ اللَّهِ وَفَتْحٌ قَرِيبٌ ۗ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِينَ

[صف:١٣]

و نعمت‌های دیگری که آن را دوست دارید [و به شما عطاء می‌کند] همراه با پیروزی بزرگ از جانب الله متعال نزدیک است، و مژده بده برای مؤمنان!

 

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه افغانستان

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه