پنجشنبه, ۲۴ جمادی الثانی ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۲/۰۱/۲۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
پرچم رسول الله صلی الله علیه وسلم و بیرق‌های سایکس–پیکو چی فرق دارد؟
بسم الله الرحمن الرحيم

پرچم رسول الله صلی الله علیه وسلم و بیرق‌های سایکس–پیکو چی فرق دارد؟

یک شاگرد/دانش‌آموز صنف/کلاس پنجم از استاد حسین ابوالحج در مکتب/مدرسه حُسان یک سوال پرسید، استاد حسین در پاسخ به شاگردان تفاوت را چنین توضیح داد که پرچم رسول الله صلی الله علیه وسلم امت مسلمه را وحدت می‌بخشد و با هم وصل می‌کند، و بیرق‌های سایکس–پیکو، که انگلیس، فرانسه و کشورهای غربی ساخته و بالای سرزمین‌های اسلامی به این منظور تحمیل کرده‌اند، مسلمانان و سرزمین‌های‌شان را به واحدهای کوچک‌تری تقسیم کرده‌است.

در نتیجۀ این پاسخ، هرچند اسلام هم چنین ایجاب می‌کند، این صدا بیان‌گر موقف واقعی هر مسلمانی است که دینش را گرامی می‌دارد. بر عکس اجیرانی‌که به استعمار دلسوز بوده و به کمک بودیجۀ سیاسی و آلوده به فساد در اریکۀ قدرت مانده‌اند را عصبانی کرده‌است. تا حال دو کمیته شکل گرفته تا از استاد حسین بازجویی کند؛ یکی از طرف وزارت معارف و دیگرش از جانب ریاست ولایت/استان بیت‌الحم. در اسنای بازجویی در مکتب، بعد از همکاری‌شان با دولت یهود که به روز چهار شنبه مؤرخ ۱۷ نوامبر ۲۰۲۱ م به شهر حًسان  داخل شدند، نیروهای ظالم این معلم را بر درب مکتب/مدرسه دست‌بند زند و ربودند.

مقامات دولت فلسطین به روز دوشنبه مؤرخ ۲۹ نوامبر ۲۰۲۱ م انیس حمام را  از مسیر مکتب/مدرسۀ جدیدی‌که به شکل اجباری به آن منتقل می‌شد، ربودند،‌ به سبب عین دلیلی‌که استاد ابو الحج دستگیر و منتقل شده‌بود.

پارادوکس در الفاظ رئیس تعلیم و تربیه/آموزش و پرورش معاونش و هیئتی‌که از این ریاست بازدید کرد، و عمل‌کرد مقامات فلسطین و ریاست تعلیم و تربیه/آموزش و پرورش فلسطین را محکوم می‌کرد، به وضوح دیده می‌شد.

رئیس معارف پذیرفت که استاد حسین اعتراف کرده که بین پرچم رسول الله صلی الله علیه وسلم و بیرق‌های سایکس – پیکو فرق قایل شده‌است. و دلیل انتقال‌شان را از مکتب محافظت و سلامتی جان‌شان خواند.

آیا بین پرچم رسول الله صلی الله علیه وسلم و بیرق‌های سایکس – پیکو فرق گذاشتن جرم است که وی به آن اعتراف کند؟! برعلاوه می‌خواهید آن‌ها را از چی کسی محافظت کنید؟ و چی کسی زنده‌گی آن‌ها را تهدید می‌کند؟ ما با استادهای مکتب در شهر حُسان صحبت کردیم و آن‌ها این دو استاد را احترام می‌کنند و آنان را می‌ستایند. شاگردان/دانش‌آموزان ایشان را دوست دارند، و مردم شهر حُسان اسلام و آئین‌اش را حرمت می‌گذارند. بناءً چی کسی غیر از مقامات فلسطین و قاتلین جانی زنده‌گی آن‌ها را تهدید می‌کند؟!

ما می‌خواهیم بدانیم که چه‌چیز باعث شده تا مروان اوارتانی، وزیر معارف/آموزش و پرورش، با سخنانی در مورد پرچم رسول الله صلی الله علیه و سلم قهر شود و چه چیز باعث شده‌است تا نسرین اعمر، رئیس تعلیم و تربیه، با شنیدن سخنانی در مورد بیرق و مرزهای سایکس – پیکو خشمگین شود؟ و یا سخنان استاد حسین با نصاب فلسطین که دولت یهود و اتحادیۀ اروپا آن را مدیریت و ارزیابی می‌کند متناقض است؟!

اجازه دهید برای‌مان پاسخ دهند، چرا در نصاب تعلیمی فلسطین در مورد پرچم رسول الله صلی الله علیه و سلم چیزی گنجانیده نشده‌است؟! چرا خالد ابن ولید رضی الله تعالی عنه، صلاح‌الدین ایوبی، غزوه خیبر و حکمرانی سعد ابن معاذ بالای بنی قریظه... چرا این‌ها از نصاب تعلیمی کشیده شده‌اند؟! چرا آیات جهاد فی سبیل‌الله حذف شده‌است؟!

چرا آن‌ها نمی‌خواهند فرزندان مسلمانان بدانند که این مرزها در سرزمین‌های اسلامی را استعمار رسامی کرده‌است؟!

چرا در نصاب تعلیمی تدریس نمی‌شود که آزاد‌سازی بیت‌المقدس تنها با جهاد فی‌سبیل الله و اتحاد امت مسلمه تحت یک رهبری آسمانی که آن را با اسلام حُکم و حمل کرده‌است و آنان را برای نابودی و ریشه‌کن کردن دولت یهود رهبری می‌کند، محقق می‌شود؟! چرا برای‌شان از اسناد بریتانیا در مورد معذرت‌خواهی دگروال/سرهنگ مارک سایکس نزد مسئولانش به‌خاطر ترسیم ضعیف و باعجلۀ پرچم‌های اعراب گفته نمی‌شود؟!

چرا در نصاب تعلیمی ارزش‌ها و مفاهم غربیِ برجسته شده‌است که با اسلام در تناقض قرار دارد و می‌خواهد هویت اسلامی که در آن عزت و وحدت نهفته است را بزداید؟!

ای مسلمانان بیت‌المقدس!

جنایت‌کار اصلی که باید پاسخ‌گو باشد، کسی است که فرزندان مسلمانان را از دین و پرچم رسول الله صلی الله علیه وسلم محروم می‌کند.

جنایت‌کار واقعی کسی است که در اذهان فرزندان مسلمانان احترام به مرزهای و بیرق‌های سایکس – پیکو که امت مسلمه را تکه تکه کرده‌است را القاء می‌کند.

جنایت‌کار واقعی مقامات دولتی و ماموران امنیتی اند که تبدیل به اجیران خبیثی شده‌اند که فقط برای تباهی مردم فلسطین در تمام عرصه‌ها کار و فعالیت می‌کنند. روی نهاد‌های غربی که همواره برای تخریب و فامیل و محیط خانواده فعالیت می‌کنند، سرپوش می‌گذارند؛ فقط کافی است یک‌بار به نصاب‌های تعلیمی و تحصیلی نگاه کنیم، به رسانه‌های و نقش‌شان نگاه کنید که تنها ارزش‌های فاسد و فسق و فجور را به نشر می‌سپارنند، به تأسیسات امنیتی ببینید که فقط به بازوی اشغال تبدیل شده‌است، و امروز شاهد مبارزۀ همزمانی مقامات فلسطین و دولت یهود علیه این مقاومت ایجادشده‌ای هستیم که این واقعیت را بسیار خوب تصدیق می‌کند. در نتیجه پناه‌گاهی را برای خلاف‌کاران، قاتلین و قاچاقچیان فراهم می‌آورد که جامعه را ویران و تخم آشوب را در آن زرع می‌کند.

حسین الشیخ و رجب می‌گویند، چیزی به مانند اسلحه مقاومت وجود ندارد، اما اسلحه‌های مجرمین، قاتلین و قاچاقچیان مواد مخدر چی؟! چرا مقامات فلسطین و مأمورین امنیتی درمبارزۀشان علیه مجرمین، قاتلین و سران گروه‌های جنایت‌کاری‌که مواد مخدر را ترویج می‌دهند، هدف قرار نمی‌گیرند؟!

چرا شما استاد حسین و ابوالحج و استاد انیس حمامرا را دستگیر کردید؟ پاسخ دهید؟ شما حامیان اسلام را برای منافع چه کسی دستگیر می‌کنید و در تمام شهرهای کرانۀ باختری مورد تعقیب قرار می‌دهید؟! هرچند زمانی‌که موضوع جاسوسان و قاتلین پیش می‌آید، دست‌شان برای پخش هرگونه جنایت بر روی زمین آزاد است!

قاضی‌های محترم!

مأموریت شما این است که عدالت را برقرار و با مظلومین عادلانه رفتار کنید! از شما بعید است که اسباب فساد مقامات فلسطین قرار گیرید.

آیا تسلیم شدن به دستورات مأموران امنیتی که به اسلام و دعوت‌گران‌اش خطرآفرین اند، بیان‌گر جرم و فساد نیست؟! و شما از جنایتی‌که مرتکب می‌شوند، بیشتر می‌دانید، پس چرا جنایت‌شان را پنهان می‌کنید؟

ما از قاضی بیت‌الحم می‌پرسیم؛ شما چرا از رهایی استاد ابوالحج صرف نظر می‌کنید؟ او چی جرمی را مرتکب شده‌است که تا هنگام نوشتن این اعلامیۀ هم وی را تحت توقیف نگهداشته‌اید؟ آیا دعوت بسوی وحدت امت جرم پنداشته می‌شود؟َ! ٖآیا صحبت کردن دربارۀ پرچم رسول الله صلی الله علیه وسلم  هم جرم است؟! آیا صحبت با شاگردان در مورد نقش اجیران در دوام نفاق بین مسلمانان جرم به‌شمار می‌رود؟!

چرا به جنایات وزیر معارف/آموزش و پرورش در قبال اطفال‌مان نمی‌بینید؟ آیا تسلیم شدن به دستورات دشمن اسلام و تغییر نصاب برای بیگانه کردن اطفال‌مان از دین‌شان و در عوض تزریق ارزش‌ها و مفاهیم در اذهان آنان جرم نیست؟ مگر جرم بزرگ‌تر از این وجود دارد؟! آیا هدف این همه را به چشم سر مشاهد نمی‌کنید که عبارت از حفاظت و دوام اشغال در منطقه است؟ آیا چیزی‌که در اطراف‌تان می‌گذرد، نمی‌بینید؟ دولت یهود به مثل اکتپوس رو به گسترش است و رئیس جمهور‌شان از مسجد ابراهیمی محافل مذهبی‌شان را اعلان می‌کند و این اقدام‌ عواقب ناگاوری را بر شهر خلیل الرحمن به بار خواهد آورد.

آیا نمی‌دانید چه کسی دولت یهود را توانایی بخشید و پناه داد تا در هر جا مساکن‌اش را گسترش دهد؟ آیا مقامات از طریق توافق امنیتی در این کار دخیل نیستند؟! آیا حُکام مسلمانان، اجیرانی عادی‌سازی روابط با دولت یهود نیستند؟!

ای مردم بیت‌المقدس!

مقامات فلسطین، حُکام دست نشانده، دولت یهود و استعمارگران با ظهور دوباره اسلام بسیار خشمگین می‌شوند و با دعوت بسویش به مبارزه برخواسته اند. بناءً صدای‌تان را بلند کنید و اعلام کنید که پرچم شما پرچم رسول الله صلی الله علیه و سلم است و شما بخشی از امت اصیل اسلامی هستید. و با نصرت الله سبحانه و تعالی و دین‌ الله دولت خلافت اسلامی را تأسیس کنید که قلوب دشمنان اسلام را پُر از خشم کند و با اظهار دین به تأثیر استعمار نقطۀ پایان بگذارید و سرزمین فلسطین را آزادی ببخشد.

﴿وَيَوْمَئِذٍ ‌يَفْرَحُ ‌الْمُؤْمِنُونَ * بِنَصْرِ اللَّهِ يَنْصُرُ مَنْ يَشَاءُ وَهُوَ الْعَزِيزُ الرَّحِيمُ﴾ (روم: ۴-۵)

ترجمه: و در آن روز، مؤمنان (بخاطر پیروزی دیگری) خوشحال خواهند شد به سبب یاری الله (سبحانه و تعالی) و او هرکس را بخواهد یاری می‌دهد و او صاحب قدرت و رحیم است!

و در آن روز برای منافقین و خائنین دلداریی در کار نیست.

حزب‌التحریر-سرزمین مقدس فلسطین

مترجم: دانیال نور

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه