یکشنبه, ۲۷ ذیقعده ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۲/۰۶/۲۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
سران گروه­های شام در مسیر طراحان و فسادکاری و استبدادشان
بسم الله الرحمن الرحيم

سران گروه­های شام در مسیر طراحان و فسادکاری و استبدادشان

(ترجمه)

نظام­های عربی پس از نابودی خلافت با حمایت از دولت­های کافر ظهور کردند و این نظام­ها چقدر با گروه­های دیروز شبیه اند، مانند: گروه­های به اصطلاح شریف مکه، شریف حسین و یا گروه­های آل سعود و گروه­های دیگری از این قبیل که در سرزمین‌های عربی با کشورهای حامی شان، مانند فرانسه و انگلیس مرتبط بودند، همچو: مزدوران ششم مَی که توسط جمال پادشاه إعدام شدند و کسانی هم بودند که حامیان شان آن‌ها را به قدرت رساندند و پس از بدست گرفتن زمام قدرت؛ قوانین و دساتیر حامیان خود را تنفیذ کردند، چقدر امروز شبیه دیروز است!

گروه­های مرتبط، امروز در پی آن هستند تا با تنفیذ نمودن برنامه­ها و نقشه­های حامیان خود، به سمت راه‌حل سیاسی امریکا که در پیمان ژینو و قطعنامۀ شماره 2254 ذکر شده است، بروند.

سران این گروه­ها، دولت­های را ایجاد کردند که هر گروه مطابق به پلان خودش دولت­ را به پیش می­برد، مانند: دولت نجات و دولت موقت. برخی دیگر به عنوان جنگ­سالاران، مناطقی را تحت نفوذ خود قرار داده و شروع به تنگنا قراردادن مردم با خانه­ها و وسایل شان از طریق إعمال حق امتیاز و عوارض در گذرگاه­ها، پست­های بازرسی و جاده­ها کردند. همه این­ها بخاطر وادارکردن مردم به پذیرش راه‌حل سیاسی امریکا، که برخی آن را راه نجات از این وضعیت می­پندارند، بود. اما این راه‌حل، بزودی این جنگ‌سالاران را در پیشگاه مردم ذلیل نموده و گذشته از فساد، این راه‌حل و ضعف آن در حل مشاکل مردم به دلیل نشأت آن از سوی بشر ضعیف، استعمارگر و کینه­توز، به زانو درخواهد آورد.

به مردم خود در سرزمین شام یادآور می­شویم که سران گروه­ها فداکاری­ها و قربانی­های شان را بفروش رسانده اند و هدف انقلاب را مطابق به خواست حامیان شان تغییر جهت دادند و برای خود و فرزندان خود بدون هیچ همدلی و توجهی به فرزندان شهداء؛ ثروت­های بی­شماری انباشتند و هم‌چنین مجاهدین مخلص را از فتح جبهه­ها برای آزادسازی مناطقی‌که به عنوان خوش­خدمتی برای سوچی و آستانه تحویل داده اند، منع کردند و قصه ابی خوله بهترین دلیل بر آنست.

آیا مردم شام بدین خاطر قیام کردند تا با إقامت در اردوگاه­های دور از شهرها، روستاها و شهرک­های خود به این وضعیت برسند، در سکونت­گاه­های فلاکت­بار در مرزهای ترکیه زندگی کنند تا برای مدتی طولانی با سرنوشتی همچو سرنوشت مردم فلسطین مواجه شوند و نهایتاً از جغرافیای ترکیه پاسبانی کنند! آیا مردم شام برای جایگزین کردن نظام سکولاری با نظام سکولاری دیگر قیام کردند یا برای جایگزینی حاکم ظالم و دست نشانده با جنگ سالاران مرتبط و ظالم که برای شان مالیات وضع کنند و تغذیه شان درد و رنج مردم باشد و هرکس که کلمه حق را آشکارانه بگوید و یا ظلم و استبدادشان را تقبیح کند، زندانش کنند؟!

بر مردم شام لازم است که بدانند؛ سکوت‌شان در برابر سران گروه­ها، ظلم‌شان در برابر هدف انقلاب و تجارت‌شان با قضیه انقلابیون، خشم الله سبحانه وتعالی و خون ریخته شده شهداء را بدنبال خواهد داشت. هم‌چنین لازم است که بدانند؛ این وضعیت منجر به حاکم شدن نظام سکولاری خواهد شد که منافع دولت­های حامی را تأمین نموده و در رأس آن امریکا و جنگ‌سالارانی از سران گروه­ها قرار خواهد گرفت، طوری‌که قربانی­های فرزندان انقلاب به هدر خواهد رفت و آنگاه، رنج شدیدی از شرایط: فقر، بیماری، جهل و تهی­دستی در زیر سایه یک دولت سکولار فاسد در یک دولت شکست­خوردۀ همچو: لبنان و عراق و ظلم حکام نظام­های ستمگر که مردم علیه آن قیام کردند، حاصل خواهد شد.

هم‌چنین به إنقلابیون مخلص متذکر می­شویم که سران گروه­ها در حال هماهنگی با امریکا و مزدورانش اند تا این راه‌حل سیاسی را مرحله­بندی کنند و مردم را نیرنگ و گول­ بزنند تا از این مراحل عبور کنند. دسیسه­بازی با سرنوشت مردم انقلابی به هیچ وجه برای شان جایز نبوده و در برابر آنان سکوت کردن، گناه بس بزرگ و آشکاری­ست.

 این از سیاست امریکا و مزدورانش است که سران گروه­ها را ابزاری برای خود قرار می­دهد تا زمام امور را برایش بسپارند. ما شاهد إقدامات بسیاری از سوی سران گروه­ها برای توسل به امریکا و نشان دادن اعتدال به آن و دیدار با فرستادگان آن مانند؛ مارتین اسمیت و دیگران بوده ایم تا از إسلام معتدل یا حتی نسبی خود آن را اطمینان بخشند.

نظام أسد که یکی از مزدوران امریکاست، نظامی‌که به همکاری امریکا، ما را به قتل رساند، سرزمین ما را ویران کرد و مردم ما را آواره نمود، دشمنان ما را و «دوستان ما را» برای حمایت از این نظام جنایت­کار تا به اکنون بر ما مسلط کرد و همواره خواهان تداوم این برنامه است، و سران گروه­ها متوجه این موضوع شدند، بنابر این، می­خواستند تا امریکا را راضی کنند تا آن‌ها را به عنوان جایگزینی برای نظام أسد در حفظ منافع خود و إجرای پروژه­های سیاسی خود در سرزمین ما برگزیند؛ گویی‌که آنان از داستان‌های تاریخی و عاقبت خیانتکاران و مزدوران درس نمی­گیرند! گویی معتقدند که نصرت و راه‌حل در دست امریکاست، نه در دست الله سبحانه وتعالی، همانگونه که نظام­های مستبد معتقدند و عمل می­کنند! مزدوری‌که به مردم و انقلاب خود خیانت می­کند، دینی جز مصلحت و منفعت خود نداشته و فاقد وجدان می­باشد، زیرا دین خود را به عوض اندکی از دنیا فروخته است.

همراهی با امریکا و تبعیت در گام­هایش و پذیرفتن راه‌حل سیاسی کشنده و قانون اساسی سکولارش؛ جنایتی علیه دین، امت و انقلابش بوده و جنگی­ با الله، رسول الله صلی الله علیه وسلم و با مؤمنان است.

ما به مردم خود در سرزمین مبارک شام می­گوییم که این امر بسیار خطرناک و گسترده است، پس مراقب خود باشید، الله سبحانه وتعالی شما را مشمول رحمت خود گرداند! شما را، راه نجاتی از این مصیبت نیست؛ جز راه‌حل اسلامی ربانی و همکاری با کسانی‌که روی آن راه‌حل کار می­کنند تا حاکمیت اسلامی خلافت راشده بر منهج نبوت را إقامه کنند.

هم‌چنین یادآور می­شویم که این نظام­های طغیانگر وستمگر، مراحل گروه­های مرتبط را که عامل نشأت شان است، پشت سر گذاشته اند، پس آیا منتظریم که سران این گروه­ها، نظام­های هم‌چو نظام­هایی را بوجود آورند که مردم علیه آن‌ها قیام نمودند و بخاطر نجات از آن‌ها، قربانی­های مالی و جانی دادند تا در نهایت نجات یافتند یا که باید به فکر جایگزینی­شان شد و از آنان دوری جست و بسوی کسانی رفت که الله و رسولش را تصدیق نموده و نسبت به امت و دین آن در گفتار، کردار و طرح سیاسی‌شان که مورد پسند الله سبحانه وتعالی است اخلاص داشته و منافع امت و عزتش را تأمین می­کنند؟! پس آیا کدام استجابت کننده­ای است؟!

نویسنده: استاد محمد سعید العبود

مترجم: محمد مزمل

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه