جمعه, ۱۳ مُحرم ۱۴۴۶هـ| ۲۰۲۴/۰۷/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
شورای امنیت در "مشت امریکا"
بسم الله الرحمن الرحيم

شورای امنیت در "مشت امریکا"

(ترجمه)

فیصلۀ مؤرخ 11 جون 2024م شورای امنیت، برنامۀ بایدن برای تجاوز وحشیانۀ یهود بر غزه، بلکه سراسر فلسطین را تأیید کرد! در متن این فیصله که شبکۀ تلویزیونی CNN آن را به تاریخ 11 جون 2024م منتشر نمود، چنین گفته شده: «شورای امنیت از پیشنهاد جدید آتش‌بس، که به تاریخ 31 می اعلان گردید و (اسرائیل) آن را پذیرفته، استقبال می‌نماید و از حماس نیز می‌خواهد آن را قبول کند. این شورا دو طرف را تشویق می‌نماید تمام شروط این پیشنهاد را بدون هیچ گونه تأخیر و یا شرط عملی نمایند.»

"پیشنهاد آتش‌بسی" که فیصلۀ شورای امنیت به آن اشاره می‌کند، همان پیشنهادی است که بایدن رئیس‌جمهور امریکا به تاریخ 31 می 2024م در قصر سفید اعلان نمود. در بخشی از آن اعلان، چنان که سایت Arabic.rt.com به تاریخ 1 جون 2024م منتشر کرد، چنین گفته شده:

«...اینک پس از فعالیت‌های دپلوماتیک گسترده‌ای که تیم من به کار گرفت و گفتگوهای زیادی که با رهبران (اسرائیل)، قطر، مصر و سایر دولت‌های خاورمیانه انجام شد، (اسرائیل) پیشنهاد جدید و فراگیری را پیشکش نموده که از سه مرحله تشکیل گردیده است:

۱. مرحلۀ اول شش هفته را در بر می‌گیرد و شامل این موارد می‌شود: آتش‌بش کامل و فراگیر، خروج تمام نیروهای (اسرائیلی) از تمام مناطق مسکونی غزه. (اسرائیل) و حماس در جریان این شش هفته با هم مذاکره خواهند نمود. مرحلۀ اول مذاکرات شامل آمادگی‌های لازم برای دستیابی به مرحلۀ دوم می‌باشد که شامل پایان دادن به تمام فعالیت‌های خصمانه می‌گردد. در صورتی‌که مذاکرات یاد شده بیشتر از شش هفته به درازا کشد، روند آتش‌بس تا زمانی‌که مذاکرات ادامه دارد هم‌چنان باید ادامه داشته باشد. امریکا، مصر و قطر موظف اند تداوم مذاکرات را تا زمان دست‌یابی به تمام ترتیبات لازم ضمانت نمایند.

۲. مرحلۀ دوم شامل این موارد می‌گردد: رهایی تمام اسرای باقی مانده که تا هنوز در قید حیات استند، به شمول سربازان. آتش‌بس موقت به تعبیری که در پیشنهاد مطرح شده توسط (اسرائیل) گفته شده، باید تبدیل به "متوقف‌شدن دائمی اقدامات خصمانه" گردد؛ البته در صورتی‌که حماس به تعهدات‌اش پایبند بماند. (اسرائیل) حق دارد در صورتی‌که حماس به تعهدات خود بر اساس توافق‌نامه پایبندی نکند، عملیات نظامی خود را از سرگیرد.

۳. مرحلۀ سوم، که با برنامۀ بازسازی فراگیر غزه آغاز می‌شود...

بایدن اظهارات‌اش را این گونه به پایان رسانید: رهبری (اسرائیل) را تشویق نمودم تا علی رغم تمام فشارها بازهم به این معامله پایبند باشد...

- اجازه دهید خطاب به مردم (اسرائیل) چنین بگویم: «من به صفت یک فرد که در تمام زندگی خود در برابر اسرائیل متعهد بوده و به صفت یگانه رئیس‌جمهور امریکا که در جریان جنگ، به اسرائیل سفر نمود و نیز به صفت رئیس‌جمهوری که نیروهای امریکا را اخیراً برای دفاع مستقیم از (اسرائیل) در برابر هجوم ایران فرستاد، از شما می‌خواهم با دقت بیش‌تر فکر کنید که اگر این لحظه را از دست دهیم چه خواهد شد»...

- این معامله زمینۀ رشد و تکامل بیشتر (اسرائیل) را در منطقه فراهم خواهد نمود، به شمول عادی‌سازی احتمالی روابط‌اش با عربستان سعودی. گمان نمی‌کنم این برای کسی غافلگیرانه باشد...

کاملاً روشن است که این اعلامیه طوری طراحی گردیده که عمر تجاوز و اشغال را طولانی می‌نماید؛ چنان‌چه در اعلامیه، مسأله خروج کامل نیروها خواسته نشده، بلکه گفته شده «تمام نیروهای اسرائیل باید از تمام مناطق مسکونی غزه بیرون روند.» اعلامیه با بازی نمودن با الفاظ و نیرنگ‌وار چنین ‌می‌گوید: «آتش‌بس کامل و فراگیر... پایان دادن کامل به اقدامات خصمانه...» سپس می‌گوید: «اسرائیل می‌تواند در صورتی‌که حماس به توافق پایبند نماند، عملیات نظامی‌اش را از سرگیرد.» در پایان اعلان می‌کند که او و یهودیان اشغال‌گر دو روی یک سکه اند؛ می‌گوید: «من به صفت فردی‌که در تمام زندگی خود متعهد به حمایت از اسرائیل بوده ام» او یهود را به عادی‌سازی تاریخی روابط‌اش مژده داده می‌گوید: «اسرائیل با این معامله خواهد توانست در منطقه بیشتر رشد نماید، به شمول احتمال توافق بر سر عادی‌سازی روابط‌اش با عربستان سعودی که یک اتفاق تاریخی خواهد بود.» سپس خودش ادعای خود را نقض نموده می‌گوید: «اسرائیل پیشنهاد جدیدی را پیشکش نموده است.» یعنی انگار این یک پیشنهاد (اسرائیلی) است، سپس ادعا نموده می‌گوید: «من رهبری اسرائیل را به حمایت از این معامله تشویق نمودم.» طوری‌که انگار این یک پیشنهادی از جانب (اسرائیل) نیست! و سر انجام این‌که با وجود ادعاهای بایدن، بازهم در اعلامیه گفته شده که این توافق با ضمانت مصر، قطر و امریکا عملی خواهد شد. «هر یک از ایالات متحده، مصر و قطر سعی خواهند نمود مذاکرات تا زمان دست‌یابی به تمام آمادگی‌های لازم ادامه یابد.»

لازم به یادآوری است که این فیصله در حالی مطرح می‌شود که یهودیان جنایت‌پیشه به تاریخ 9 جون 2024م مرتکب کشتار وحشیانۀ پناهندگان اردوگاه "النصیرات" شدند و 274 فلسطینی را در آن شهید نموده و 698 تن دیگر را مجروح کردند. این یکی از خونین‌ترین روزهایی است از چند ماه به این سو مردم غزه متحمل آن گردیده اند.

ای مسلمانان! این تعجب‌آور نیست که امریکا، کفار استعمارگر و دولت یهود که ساخته و پرداختۀ آن‌هاست بر ما هجوم برده و مرتکب چنین جنایت‌هایی گردند، زیرا آنان به صراحت دشمن اسلام و مسلمانان می‌باشند، نه از امروز که از سالیان سال به این سو. این نیز تعجب‌آور نیست که کفار استعمارگر با استفاده از قانون بین‌المللی به سرزمین‌های مسلمانان هجوم ببرند، زیرا اساس و بنیاد این قانون برعلیه مسلمانان و دولت‌شان (دولت عثمانی) در کنفرانس وستفالیا در سال 1648م گذاشته شد و بعدها به ملل متحد و سپس به سازمان ملل متحد تغییر نام داد. هیچ یک از این‌ها جای تعجب ندارد. آن‌چه تعجب‌آور است، اینست که حکام حاکم برسرزمین‌های مسلمانان، مخصوصاً آنانی‌که در جوار فلسطین موقعیت دارند مهر سکوت بر لب زده و به نظارۀ جنایات و جرائم وحشیانۀ یهود بنشینند و از یاری رسانیدن لشکریان مسلمانان به غزه و تمام فلسطین ممانعت نمایند و بزرگ‌ترین کارشان "در این فجائع یهود در حق برادران مسلمان شان" این باشد که تعداد شهدای به جا مانده از جنایات را با اصطلاح "کشته شده‌گان" بر شمارند و سپس شمار مجروحین را! انگار آنان در این قضیه کاملاً بی طرف، بلکه حتی به یهود نزدیک‌تر اند! انگار این حوادث دلخراش در یک سرزمین دور افتاده‌ای رخ می‌دهد و نه در سرزمین مقدس و مبارکی که الله متعال آن و اطراف آن را برکت داده! از

شروع تجاوز وحشیانۀ یهود برغزه یک یا دو روز نمی‌گذرد، بلکه نَه ماه کامل، اما حکام مسلمانان هنوز هیچ تکانی به خود نداده اند، بلکه "وقاحت شان به جایی رسیده که" متعهد می‌شوند تا فیصله‌های ظالمانۀ سازمان ملل در حق مسلمانان را ضمانت اجرایی بخشند. وای به حال آنان که چه بد موقفی گرفته اند!

ای لشکرهای "خسپیده" در سرزمین‌های مسلمانان! آیا زمان آن نرسیده تا در برابر این همه جنایت و کشتاری که در حق برادران تان در غزه و سراسر فلسطین رخ می‌دهد خون در رگ‌های تان به جوشش آید؟!  چرا داد کودکان، فریاد زنان و آه و نالۀ بزرگ‌سالان شما را به حرکت نمی‌آورد تا به یاری آنان بشتابید؟

﴿وَإِنِ اسْتَنصَرُوكُمْ فِي الدِّينِ فَعَلَيْكُمُ النَّصْرُ﴾ [انفال: ۷۲]

ترجمه: و اگر (مؤمنین) از شما بخواهند که آنان را در راه دین، کمک کنید (و با کافران به مبارزه برخیزید) بر شما لازم است که آنان را یاری کنید.

چرا آیات کلام الله قوی و جبار شما را به حرکت نمی‌آورد تا هم‌چون مردان شجاع و دلیر در برابر رژیم یهود به ایستید؟

﴿قَاتِلُوهُمْ يُعَذِّبْهُمُ اللهُ بِأَيْدِيكُمْ وَيُخْزِهِمْ وَيَنصُرْكُمْ عَلَيْهِمْ وَيَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُّؤْمِنِينَ﴾ [توبه: 14]

ترجمه: با آن‌ها بجنگيد تا الله آن‌ها را بدست شما عذاب کند و خوارشان گرداند و شما را بر آن‌ها پيروز نمايد و قلب‌های گروه مؤمنان را شفا بخشد.

آیا اطاعت از الله بهتر است یا اطاعت از حکامی که امنیت ملی خود را از غزه و مردم آن جدا می‌دانند؛ در حالی که غزه در فاصلۀ چندقدمی آنان قرار دارد؟ اگر از این حکامی که کفار استعمارگر را به دوستی گرفته اند و تمام هم و غم شان این است که تخت و تاج ناپایدارشان را حفظ کنند، اطاعت کنید، آنان نه در دنیا به شما نفعی خواهند رسانید و نه هم در آخرت و در روز قیامت استدلال شما در این که از آنان اطاعت می‌کردید، استدلالی محکوم به شکست خواهد بود؛

﴿إِذْ تَبَرَّأَ الَّذِينَ اتُّبِعُوا مِنَ الَّذِينَ اتَّبَعُوا وَرَأَوُا الْعَذَابَ وَتَقَطَّعَتْ بِهِمُ الْأَسْبَابُ(۱۶۶) وَقَالَ الَّذِينَ اتَّبَعُوا لَوْ أَنَّ لَنَا كَرَّةً فَنَتَبَرَّأَ مِنْهُمْ كَمَا تَبَرَّءُوا مِنَّا ۗ كَذَٰلِكَ يُرِيهِمُ اللهُ أَعْمَالَهُمْ حَسَرَاتٍ عَلَيْهِمْ ۖ وَمَا هُم بِخَارِجِينَ مِنَ النَّارِ﴾ [بقره:  166-167]

ترجمه: آن زمان کسانی‌که فرمانده بوده‏ اند، از فرمانبرداران خود بیزاری می‏‌جویند و عذاب را می‏‌بینند و از همه وسیله‏‌ها، دست‌شان بریده شده است و فرمان برداران می‏‌گویند: اگر برای ما به دنیا بازگشتنی می‏‌بود، ما هم از آن‌ها ابراز بیزاری می‏‌کردیم، همان گونه که آن‌ها از ما اظهار بیزاری می‏‌کنند. این چنین پروردگار اعمال آن‌ها را که مایه حسرت‌شان هست، به آن‌ها نشان می‏‌دهد و این‌ها به هیچ وجه از آتش خارج نمی‌‏شوند.

ای سربازان اردوهای مسلمانان! بدانید که رژیم یهود اهل جنگ و مبارزه نیست. آنان مشتی بزدل اند و مهر ذلت و مسکنت بر جبین شان نقش گردیده، چنان‌چه دیدید چند تن از برادران جوان و مؤمن تان با سلاح‌هایی که به هیچ وجه قابل مقایسه با سلاح‌های یهودیان نیست، توانستند ضربۀ مهلکی بر آنان وارد کنند، چنان که یهودیان پا به فرار گذاشتند و برای حمایت از خود به طیاره‌ها پناه بردند.

﴿لَن يَضُرُّوكُمْ إِلَّا أَذًى ۖ وَإِن يُقَاتِلُوكُمْ يُوَلُّوكُمُ الْأَدْبَارَ ثُمَّ لَا يُنصَرُونَ﴾ [آل‌عمران: 111]

ترجمه: آن‌ها هرگز نمی‌‏توانند به شما ضرر برسانند، مگر اذيّت‌هائی و اگر با شما جنگ کنند (شکست خواهند خورد و) به شما پشت کرده و فرار می‏‌کنند و بعد هم آن‌ها ياری نمی‏‌شوند.

شکی نیست که شما به خوبی می‌دانید که فلسطین یک سرزمین اسلامی و مبارک است و این‌که درست نیست یهود بر آن تسلط داشته باشد و این‌که راه‌حل تشکیل دو دولت در آن هیچ توجیهی ندارد، بلکه واقعیت این است که این سرزمین چنان که عمر فاروق آن را برای بار نخست فتح نمود، خلفای راشدین از آن محافظت نمودند، صلاح‌الدین ایوبی آن را آزاد کرد و عبدالحمید از آن در برابر یهود حفاظت نمود، اینک نیز در نتیجۀ تلاش‌های صادقانه و مخلصانۀ سربرکفان اسلام به آغوش امت اسلامی برخواهد گشت، همان سربرکفانی که این حدیث رسول الله صلی الله علیه وسلم را جامۀ عمل خواهند پوشانید که فرمود: «لتقاتلنّ الیهود فلتقتلنّهم...» این حدیث را مسلم از ابن عمر روایت نموده. و

﴿وَلَتَعْلَمُنَّ نَبَأَهُ بَعْدَ حِينٍ﴾ [ص: 88]

ترجمه: و بی گمان خبر آن را پس از مدتی خواهید دانست.

حزب‌التحریر

ششم ذی الحجة 1445هـ.ق

12 جون 2024م

مترجم: عبدالله دانشجو

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه