جمعه, ۱۳ مُحرم ۱۴۴۶هـ| ۲۰۲۴/۰۷/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
سخنگوی ارتش اسرائیل: حماس یک ایدیولوژی است که نمی‌توانیم نابودش کنیم
بسم الله الرحمن الرحيم

سخنگوی ارتش اسرائیل: حماس یک ایدیولوژی است که نمی‌توانیم نابودش کنیم

(ترجمه)

سخنگوی ارتش اسرائیل، دانیل هغاری به شبکه 13 اسرائیل گفت: «حماس یک ایدیولوژی است و ما نمی‌توانیم که یک ایدیولوژی را نابود کنیم. گفتن این‌که ما حماس را نابودی می‌کنیم مانند ریختن خاکستر در چشم‌هاست، اگر جایگزینی برای حماس پیدا نکنیم؛ وی هم‌چنان باقی خواهد ماند.» این اظهارات از سوی دولت اسرائیل رد شد و دفتر نتانیاهو گفت: «نابودی توانایی‌های نظامی و حکومتی حماس یکی از اهداف جنگ بوده که از سوی شورای وزیران و شورای امنیتی به ریاست نخست‌وزیر، نتانیاهو تعیین شده است و ارتش متعهد به انجام این امر است.»

این اظهارات شبیه به اظهارات قبلی جان‌کربی، هماهنگ‌کنندۀ ارتباطات استراتژیک شورای امنیت ملی امریکا است که در یک کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن در تاریخ 3 ژانویه 2024 ارائه شد که در آن چنین گفت: «ارتش اسرائیل قادر به مقابله با تهدیدی است که حماس برای مردم اسرائیل ایجاد می‌کند. اما آیا می‌توان ایدئولوژی آن را نابود کرد؟ آیا احتمال نابودی این گروه وجود دارد؟ با احتمال زیاد که نخیر. اقدامات نظامی نمی‌تواند ایدئولوژی‌ها را نابود کند.» جان کربی هم‌چنان گفت: «حماس هم‌چنان در نوار غزه از توانایی زیادی برخوردار است و ما باورمند نیستیم که حملۀ نظامی بتواند ایدۀ آن را نابود سازد و می‌پذیریم که ایدۀ حماس همچنان باقی خواهد ماند.»

جریدۀ الرایه: اسرائیلی‌ها و امریکایی‌ها خوب می‌دانند که اگر بتوانند حماس را نابود سازند؛ نمی‌توانند مفکورۀ اسلامی، عقیدۀ امت اسلامی و ایدۀ جهاد را که در نفوس شان ریشه‌ دوانده نابود سازند و دیگر این‌که امت اسلامی زنده مانده و با وضع کنونی‌اش دشمنش را می‌ترساند. یهودیان، امریکایی‌ها و غرب از قیام دولت اسلامی، دولت خلافت اسلامی می‌ترسند و در آن زمان، جمع شان شکست خواهد خورد و در برابر شیران امت فرار خواهند کرد.

برگرفته شده از شماره 501 جریدۀ الرایه

نویسنده: جریدۀ الرایه

مترجم: محمد مزمل

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه