چهارشنبه, ۰۴ ربیع الاول ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۰/۲۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

باورها متغییر و افکار مبدل شده است

(ترجمه)

از انس رضی الله عنه روایت است که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمود:

«مَا مِنْ مُسْلِمٍ يَغْرِسُ غَرْسًا، أَوْ يَزْرَعُ زَرْعًا فَيَأْكُلُ مِنْهُ طَيْرٌ أَوْ إِنْسَانٌ أَوْ بَهِيمَةٌ إِلاَّ كَانَ لَهُ بِهِ صَدَقَةٌ» (رواه بخاری)

ترجمه: هر مسلمانی‌كه درختی، غرس نمايد يا بذری (دانه ای)، بيافشاند (در زمین کشت نماید) و انسان، پرنده و يا حيوانی، از آن بخورد، برايش صدقه محسوب می گردد.

توضیح حدیث

زمانی‌که یک مسلمان عمل خوبی را جهت رضایت الله سبحانه وتعالی انجام می‏دهد، قلبش از شوق و سرعت در آن کار موج می‏زند تا این که ثمره آن عمل را در آخرت به دست آورده و سبب آرامش و راحتش قرار گیرد؛ این حدیث به همین مطلب اشاره نموده و هم چنان مؤمن اهمیت زندگی را زمانی درک می‏نماید که دست دهنده داشته نه تمام گیرنده، و ذریعه اعطاء و کمک دوام دار است که رضامندی الله و راحتی بیشتر به وجود آمده و سبب دریافت اجر و پاداش می‏شود، اما بر عکس در عدم اعطاء و بخل ورزیدن سبب پریشانی برای نفس‌ها می‏شود.

ای مسلمانان! امروز باورها تغییر نموده و افکار مبدل گردیده اند، انسان به سوی اشیای ناچیز و غرایز خود که حدی را نمی شناسد، میلان دارد، میلان به سوی جاهلیتی دارد که در مقابله با منافع، مصالح و سرمایه های او قرار دارد، علاقه مند جاهلیت ابولهب و ابوجهل گردیده و نیز میلان به سوی انبوهی مردم داشته تا علو عقلانی خود را ثابت سازد. هم چنان صدای غریزه را بالای دید و درک درست حاکم گرداند. چنان حالتی را مردم به خود گرفته اند که گویا احساس می‏شود نیکی‌ها و بدی‌ها را میزان را مقیاس سنجش اعمال خود نمی‏دانند و نیز برای صدقه دادن ارج و اهمیتی نمی‌دهند، این چنین است حالت اکثر مردم؛ مگر کسی را که الله رحم نموده است که چنین حالتی نداشته باشد.

 پس ای خلیفه، ای مسلمین! تو کجایی که عدل و مفاهیم واقعی اسلامی را دوباره از نو باز گردانی؟

ای عمر بن عبدالعزیز تو کجایی که امر نمایی و برای‌شان بگویی دانه‌ها را بالای کوه‌ها بپاشید تا گفته نشود که پرنده‌ها در شهر های مسلمانان گرسنه ماندند...

ادامه مطلب...

پیام‌هایی به اهل مصر کنانه!

  • نشر شده در سیاسی

(ترجمه)

1- غرب هنوز بر ما حکومت می‌کند و بدترین‌ها را از میان ما برای حاکمیت سرزمین‌های ما انتخاب کرده است: استعمار حاکم بر سرزمین‌های ما تغییری نکرده است، و اگر چهرۀ آن تغییر کرده فقط در افزایش زشتی و وحشی‌گری آن است. در گذشته، غرب سرزمین‌های ما را با قدرت نظامی‌اش اشغال کرده و خود آن را اداره می‌کرد. بنابر این، ما دیدیم که نمایندۀ عالی بر مصر حکم می‌کند و فیصلۀ او بالاتر از فیصلۀ پادشاه تا پایان جنگ جهانی دوم بود، آمریکا به آن سرزمین طمع کرد و تلاش نمود تا وراث واقعی غرب در مستعمرات خود باشد، انقلاب ژوئیه وقفه‌ای بین دو دورۀ استعمار در مصر و تغییر در رویکرد مزدوری و دوستی رژیم از انگلیس به آمریکا بود.

انقلاب ژوئیه به معنای واقعی یک انقلاب مردمی نبود، بلکه یک کودتای نظامی بود که در آن حاکمیت مصر از انگلیس به آمریکا تغییر یافت، چنانچه مایلز کوپلند در کتاب خود به نام "بازی ملت‌ها" می‌گوید: ابزار بازی ملت‌ها همانطور که در پنتاگون خوانده می‌شد تغییر کرد. وی در کتاب خود گفته است: «با صراحت بیشتر، باید گفت که گاهی اوقات ما مجبور بودیم حاکمی را که ثابت می‌شد مانع اجرای برنامه‌های ما در یکی از سرزمین‌هاست حذف کنیم.» سپس می‌گويد: «بديهي است كه جانشين حاكم بركنارشده آمادگي كامل را دارد تا مسیری را بپیماید كه منافع ما را در آن تضمين شده باشد.» وی در مورد جمال عبدالناصر گفت: «حاكمانی مانند ناصر نسبت به دیگران اولویت داشتند؛ زیرا به دست گرفتن قدرت توسط این‌ها بهترین فرصت یا حداقل شرایط بد را برای موفقیت بازی ما فراهم می‌كند.» وی ادامه داد: «با این تفاوت كه ناصر كاملاً از نوع دیگری بود، او تا حدی به سازش کردن عادت کرده بود که ما هر نفعی را بدون در نظر گرفتن ضرر او به مصالح خود ذخیره می‌کردیم. ناصر توانایی تصمیم‌گیری قاطع در شرایط بحرانی را داشت که برای ما برخی از دستاوردها و غنائم به دست خواهد آورد بدون اینکه اجازه دهد توده های مردم حقیقت آن را ببینند.»

قبل از انقلاب ژوئیه، بریتانیا عملاً حاکم مصر بود و تمام خاور میانه از دولت و مخالفان آن، از وی متابعت می‌کردند تا این‌که آمریکا توانست، افسرانی را بدست بگیرد که خود را آزاد می‌نامیدند، در حالی که بردۀ آمریکا بودند و از فرمان سفیرش در قاهره پیروی می‌کردند تا جائی‌که برنامه‌ریزی برای انقلاب و برخی جلسات آن در خانۀ سفیر انجام می‌شد. سادات در کتاب خود به نام "البحث عن الذات" در فصل چهارم کتاب می‌گوید: «قبل از اعلام انقلاب، ما در مورد تماس با آمریکایی‌ها فکر می‌کردیم تا به آن‌ها ایده‌ای دربارۀ اهداف و ماهیت انقلاب بدهیم، راه ارتباطی ما از طریق علی صبری مسئول اطلاعات هواپیمایی بود. کسی‌که وابستۀ نظامی آمریکایی در قاهره دوست او بود، وی پیام را به آقای کافری، سفیر وقت آمریکا منتقل می‌کرد.» در همان فصل، سادات می‌گوید: «كافری این عمل را خوب قلمداد كرد، زیرا چند شب بعد از قیام انقلاب آن‌ها را به جلسه دعوت كرد، و تمام اعضای شورای انقلاب در زمانی‌كه انگلیسی‌ها تمام تلاش خود را برای شناخت انقلابیون انجام می‌دادند، در منزل وی در سفارت شام غذا خوردند.» سادات در فصل ششم کتاب می گوید: «عبدالناصر پس از رد هشدار انگلیسی-فرانسوی، درخواستی را به سفیر آمریکا، رانموندهار فرستاد و نامه‌ای به آیزنهاور فرستاد و گفت: «امیدوارم از متحدان خود انگلیس و فرانسه مراقبت کنی، و برای من (اسرائیل) را ترک کن تا از آن مراقبت کنم.» و آیزنهاور پاسخ داد و گفت: «هر کاری را که بتواند انجام دهد، انجام خواهد داد.» سپس سادات ادامه داده می‌گوید: «در 5 نوامبر 1956، آیزنهاور وارد عمل شد و با دادن هشدار به فرانسه، انگلیس و (اسرائیل) خواستار عقب‌نشینی آن‌ها شد و در نتیجه آن‌ها عقب نشینی كردند.» این امر باعث شد بن گوریون كلمه معروف خود را بگوید: «باید ترسید از آنچه که ترسیدن از آن لازم است.» محمد حسنین هیکال می‌گوید: «یک نمایندۀ دائمی از سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در قاهره به نام جیمز وجود داشت! و تماس‌های او با رئیس عبدالناصر از طریق خود هیکل بود.» وی در كتاب خود "الطریق إلی رمضان" اظهار داشت كه ارتباط سرویس‌های اطلاعاتی آمریكا و مصر با وجود قطع روابط بین دو سرزمین، در تمام دوران عبدالناصر هم‌چنان برقرار بوده است.

به طور خلاصه، این واقعیت رژیم در مصر است که از زمان محمدعلی تا کنون هرگز از زیر چتر غربی بیرون نیامده است، حتی اگر وفاداری‌ها تغییر کرده و متفاوت باشد، سال‌هاست که به نام وطن‌پرستی، ملی‌گرایی و دیگر شعارهای پوچ و فریبنده، مردمی را فریب می دهند که تمام اعمال جاهلیت و فقر در میان شان رخنه کرده است، گرسنگان شان تغذیه نمی‌شود و مشکلات آنان معالجه نمی‌گردد، بلکه به این ترتیب سرزمین شان را محل غارت‌گری غرب کافر قرار دادند. ثروت‌هایش را به هر حالی‌که می‌خواهد با حمایت از فرزندانش که جذب فرهنگ غرب شده‌اند و افکار آن را می‌نوشند غارت می‌کند و این فقط به مصر محدود نمی‌شود، بلکه به همه سرزمین‌های ما بدون استثنا، از شرق به غرب جریان دارد.

این نظام تا هنوز مصر، ارتش و توانایی‌هایش را در خدمت اربابان خود در کاخ سفید قرار می‌دهد، سعی دارد تا همانند ناصر کسانی را به میدان آورد تا با آنچه آمریکا یا سایر کشورهای غربی بدست می‌آورند، صرف نظر از میزان ضرر مصر و مردم آن در مقابل سازش‌گری کند، بلکه در این راستا کمک می‌کند برای جلب قرض‌های که برای مصر و مردم آن فاجعه‌ آور است. با این حال گروهی مسخره از جادوگران او در رسانه‌ها، سعی می‌کنند فکاهی‌های او را در قالب دستاوردهای بزرگ به تصویر بکشند و دروغ گفتن در گوش مردم را بارها و بارها تکرار می‌کنند تا مورد باور شان قرار گیرد.

ای اهل مصر! نجات شما از این نظام مستلزم بازگشت به ماقبل آن می‌‌باشد و قبل از آن نسبت به شما، حکومت محمدعلی یا پادشاهی نیست، بلکه حکومت اسلام در دولت خلافت بر منهج نبوت، دولت رسول الله صلی الله علیه و سلم و یارانش می باشد. -الله سبحانه وتعالی از همۀ شان راضی باشد- آنانی‌که مصر را فتح کردند و حالتش به همان حال بود و آن را از ظلم و تاریکی رومی‌ها بسوی نور و عدالت اسلام بیرون آوردند، و چون چراغی گردید که مردمش را اعم از مسلمانان و غیر مسلمانان از عدالت برخوردار نمود، تا زمانی‌که اسلام بر آن‌ها حکومت کرد. وقتی حاکمیت اسلام نابود گردید، ما می‌بینیم که در چه حالتی قرار داریم و آینده بدتر از این خواهد بود تا زمانی‌که سرمایه‌داری بر سرزمین ما و با ابزارهای کثیف مزدوران خائن خود حکومت کند.

ای اهل مصر! نجات شما در بازگشت به دین شما و ازسرگیری زندگی اسلامی دوباره در دولت خلافت راشده بر منهج نبوت است، که کار آن را حزب التحریر برای شما به طور کامل و آماده برای اجرای فوری حمل می‌کند و هیچ کمبودی ندارد، جز این‌که شما هم فکرۀ آن را حمل کنید و حاملین دعوت آن را به آغوش بگیرید تا در عرصۀ تطبیق قرار داده شود و برای احکام آن واقعیت عملی و تطبیقی فراهم گردد که بشریت آن را ببینند و گروه گروه به اسلام داخل گردند.

ای اهل مصر! سرنوشت شما و سرنوشت این نظام به دستان شما است، کسانی‌که از آن حمایت و حراست می‌کنند، فرزندان شما در ارتش هستند، پس دستان آنان را بگیرید؛ زیرا آن‌ها با سرنوشت شما بازی می‌كنند و آیندۀ فرزندان شما را به دشمن شما تسلیم می‌كنند. آنان را منع کنید تا همه نجات یابید و از آنان تقاضا کنید تا آزار غرب و مزدورانش را از شما برطرف گردانند‌، دست‌های بازیگر با سرزمین‌های شما را قطع کنند و سرزمین‌های شان را از شر حاکمان خیانت کار و مزدور و یاران‌شان مانند نخبگان بد پاک سازند، و از آن‌ها چیزی کمتر از ریشه‌کن کردن سرمایه‌داری پوسیده با همه ایده‌ها، ابزارها، نمادها و مجریان آن و جایگزینی اسلام به جای آن در سطح نظام، حکومت و زندگی در دولت خلافت راشدۀ بر منهج نبوت قبول نکنید، نظامی‌که از شما تعبیر می‌کند، با فطرت و محیط شما هماهنگی دارد، از عقیدۀ شما نشأت گرفته است و پروردگار شما را از شما راضی می سازد، و تنها تضمین برای معالجۀ مشکلات شما و تضمین آزادی و عزت شما اعم از مسلمانان و غیرمسلمانان خواهد بود چنانکه قبلاً بوده است.

ای فرزندان مخلص در ارتش مصر کنانه، ای فرزندان فاتح عمرو، ناصر صلاح و آل مظفر قطوز! این برای شما شرط است و این امر پیش روی شما قرار دارد، امت امت شما بوده و این دین شما است، آنچه غارت می‌گردد سرمایه های شما است و آنچه غصب شده است زمین شما، مقدسات شما و حرمت های شما می‌باشد. الله سبحانه وتعالی از فرد فرد شما در روز رستاخیر در مورد این‌ها پرسان خواهد کرد! در مورد امت، دین و شریعت و احکام آن از الله بترسید تا حجتی در مقابل الله سبحانه وتعالی برای شما باشد که با آن در برابر دشمن خود و دشمن دین خود قیام می‌کنید، دور بیاندازید تمام ریسمان‌های را که از این دشمن به گردن آویخته‌اید و از الله سبحانه وتعالی، رسول او و دوستان او پیروی کنید که برای تطبیق شریعت او در دولت خلافت بر منهج  نبوت فعالیت می‌کنند. بشتابید به سوی چنان بیعتی‌که بیعت ثانیۀ عقبه، نصرت انصار و هجرت محض رضای الله و رسول او را تجدید می‌کند. توسط آن دولتی تأسیس می‌گردد که کلمۀ الله را در زمین به مقام رفیعی بلند سازد تا سبب چنان سربلندی برای شما گردد که سبب عزت آسمانی بوده و هیچ عزتی با آن برابری کرده نتواند... الله سبحانه وتعالی آن را نصیب شما گرداند و الله سبحانه وتعالی مصر را برای شما نگین تاج خلافت آینده قرار دهد.

ای بار الها نصرتت را نزدیک فرما و ارتش مصر را اهل نصرت آن بگردان و ما را در زمرۀ سربازان و شاهدان آن قرار بده... ای بار الها دعای ما را اجابت فرما!

2- ﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اسْتَجِيبُواْ لِلّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُم لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ﴾ [انفال: 24]

ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده‌اید! دعوت خدا و پیامبر را اجابت کنید هنگامی که شما را به سوی چیزی می‌خواند که شما را حیات می‌بخشد! و بدانید خداوند میان انسان و قلب او حایل می‌شود، و همه شما (در قیامت) نزد او گردآوری می‌شوید!

نویسنده: سعید فضل

مترجم: احمدصادق امین

ادامه مطلب...

تخریب مساجد و خانه‌ها؛ جنگ علیه اسلام و پیروان آن!

  • نشر شده در سیاسی

(ترجمه)

پس از آن‌که  سیسی رئیس جمهور مصر تصمیم گرفت تا ساختمان‌های افرادی را که با دولت مخالفت داشتند و هم‌چنان شرایط آشتی‌ مالکان آن ساختمان‌ها با دولت امکان‌پذیر نبود، تخریب نماید و یا زمینی‌که از املاک دولت بود و بر آن مسکن ساخته شده است؛ سیسی به خاطر این توجه‌اش‌ اقدامات سخت‌گیرانه‌ای را اتخاذ نمود که این اقدامات نه تنها شامل تخریب ساختمان‌های مسکونی است، بلکه شامل مساجد نیز می‌باشود.

کار تخریب مساجد و خانه‌ها شاید برنامه‌ای از سال‌های قبل باشد و به بهانه‌ای پیش‌بینی قانون تخریب، سمت راست جاده و یا دریایی نیل یا کانال‌ها را مورد تخریب قرار داده است؛ قوانینی‌که بعضی از استثناءات را برای پروژه‌های دولتی و پروژه‌های عام المنفعه اجازه داده است. به نظر می‌رسد که تخریب مساجد هیچ نفعی به مردم عام نمی‌رساند و تحت نظارت اوقاف هم نیستند؛ در حالی‌که وزارت اوقاف با عجله اعلان نمود که مساجد و خانه‌هایی‌که مخالف قانون ساخته شده تخریب‌شان واجب و نماز در چنین مساجد باطل می‌باشد؛ درحالی‌که نمی‌دانیم این چگونه تخلف است که برای بطلان نماز هیچ دلیل را ذکر نکرده‌اند؟

سپس در روز جمعه 11/9/2020 آن‌ها با خطبه‌ای واحدی در رابطه به تعیین و در نظر گرفتن منافع عمومی به ما گفتند که این حق حاکم است و او تصمیم می‌گیرد که منافع عمومی بر منافع خاص افراد رعیت ارجعیت دارد؛ گویا نگهداری و اسکان این افراد وظیفه و مسؤلیت دولت نیست و تنها وظیفۀ آن جمع‌آوری مالیات، فشار آوردن بالای مردم و تخریب منازل بر سرشان است.

مردم از زحمت و عرق‌ریزی و کم‌کردن اعاشه‌ای فرزندان خود، برای خود خانه ساختند؛ ولی دولت با سرعت در پی تخریب آن‌ها است و دولت در ابتدا به فکر معالجه مشکل نشده که چگونه مشکلات مردم را حل نماید! از بیانات رئیس نظام واضح بود که به سمت ساختمان‌هایی‌که سال‌ها قبل ساخته بود، اشاره داشت که مردم علاقه و رغبت برای خرید ندارند، این در حالی‌ست که آن‌ها دلیل عدم خرید را مورد بحث قرار ندادند و نه هم دلیل قانع کننده‌ای بابت تخریب ساختمان‌ها و زمین‌ها ارایه نمودند. وقتی‌که دولت پول یا سهم بیشتری را بگیرد، پس چگونه مردم می‌توانند بودجۀ لازم را برای ساخت و ساز پس‌انداز کنند؟

گویا مأموریت سیسی این است که مردم مصر به معاش که در انتظار باشد زندگی کنند و همیش در دسترخوان‌شان چیز اندکی باشد. این رژیم که از حقوق تاریخی مصر در آب‌های نیل غفلت کرده، پس از این‌که به اتیوپی ساخت سد نهضت را اجازه داده کمبود زراعت به خاطر ساخت و ساز در نیل نیز دیده می‌شود. این رژیم که خواهان حقوق دولتی است و مردم را با ارتش تهدید می‌کند، یکی از بزرگ‌ترین میدان‌های گاز را در شرق مدیترانه به یونان، قبرص و رژیم اشغالگر یهود اهدا کرده است.

مساجدی را که این رژیم ویران کرده، توسط دشمنان دیگر امت ویران نشده است، بلکه غرب هم به تنهایی جرأت انجام چنین کار‌های را ندارد. و این‌که بگوییم حاکم کسی است که مصلحت و منافع عمومی را تقدیر و مشخص می‌کند، یا این‌که این مساجد با اجازۀ او ساخته نشده، این دیدگاهی می‌باشد که قابل بحث است.

منافع هر قدر خوب باشد توسط حاکم مشخص نمی‌شود، بلکه شریعت است که مشخص می‌کند و ما از حیث گردش به دور شریعت می‌چرخیم. حاکم و خلیفه بیعت از امت می‌گیرند که حکم کنند به اسلام و از احکام شرعی آن‌چه امت را متحد می‌کند تبنی می‌کند و آن‌چه او از احکام شرعی بخاطر رعیت ظاهرا ًو باطناً تبنی می‌کند و این گونه بر حکام زمان مان از جمله رئیس جمهور مصر واقع نمی‌گردد. همه حکام سرزمین‌های اسلامی، غاصبان قدرت‌اند که مطابق به اسلام حکومت نمی‌کنند و آن‌ها صرفاً مزدوران و سگان غرب هستند. حاکمیت آن‌ها بر امت ناجایز و اطاعت از آن‌ها گناه است. و ولایت آن‌ها اسلامی نیست و اصلاً برای آن‌ها جواز هم ندارد که برای مردم و مصالح‌شان قانون نافذ کنند.

رسیدگی به امورشان به آن‌ها سپرده نمی‌شود و تخریب مساجد پس از بسته شدن در حقیقت جنگ علیه امت و دین اسلام است. و کسی‌که بخواهد این مشکل را بر طرف کند؛ قبل از آن‌که خانه را تخریب کند، صاحب خانه را بدون کدام فشار راضی و بدیل مناسب برایش آماده می‌سازد و تخریب خانه‌ای که زیاد ضرورت باشد، دست به تخریب آن می‌زند. بلکه راه‌حل‌های عملی از جمله دادن زمین برای ساخت و ساز و مناطق واجد شرایط برای احیای کشاورزی، همه خدمات، از جمله جاده‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها و زیرساخت‌هایی‌که به مردم امکان می‌دهد در آن زندگی کنند، برای‌شان ارائه و در اختیارشان قرار می‌دهد. دولت آن‌ها را کمک می‌کند تا که بتوانند زراعت خود را پرورش و آن‌چه از محصولات حاصل می‌کنند به بازار عرضه کنند. در این صورت مردم محتاج به ساختن خانه در زمین‌های کشاورزی نمی‌شوند. در عوض به شکل افقی مناطق کشاورزی و مسکونی گسترش می‌یابد؛ اما این دولت حتی مردم را توانمند نمی‌سازد؛ بلکه آن‌ها را از ثروت‌شان منع می‌سازد و بدون کدام هزینه به غرب می‌دهد.

ای مخلصین در ارتش کنانه: ما در مورد قصر‌هایی‌که رئیس نظام ساخته صحبت نمی‌کنیم و نه در مورد پول که برای ساختن و تجهیزات آن که متناسب با وضعیت خائنان و اربابان‌شان هزینه شده، این رژیم زمینی را برای ساختن خانه‌ای در فوق آن غصب نکرده که تنها پنهان و بپوشاند؛ بلکه دولت را به شکل کامل و با همه چیز که در آن بود غصب نموده و چراگاه برای ارباب خود در کاخ سفید ساخته و شما کسانی هستید که به او تونایی داده که بر مرد مصر چنین ظلمی روادارد و آن‌ها را زیر سلطه‌ای خود در آورد و مجبور ساختید که خضوع و فروتنی کنند؛ در حالی‌که قدرت وی در دست شما است و او به وسیلۀ شما خانه‌های مردم را تخریب می‌کند. بنابراین در حالی‌که قاتل را بر کشتن مقتول کمک می‌کنید، با چی روی پروردگارتان را می‌خوانید؟

ای مردم مخلص در ارتش کنانه: نجات مصر و مردم آن و ریشه‌کن نمودن این نظام که از اساس و بنیاد مغایرت با قوانین پروردگار‌تان دارد، با تمام ابزارها و نمادهای آن و دانه‌های خبیث که زیر سایه آن رشد کرده در دست شماست. و ارائه تمدن بدیلی‌که مردم از آن برخوردار باشند و بتوانند با اقامۀ خلافت راشده بر منهج نبوت به پش بروند، دولتی‌که در آن هیچ نقص و کمبودی نیست و کار کنان به سوی آن نقص و کمبودی جز نصرت و یاری شما ندارند و به خاطر ایجاد دولت گرایش به شما و امت دارند، دولت با شکوه که مراقب همه ما با بهترین روش است، حقوق مان را می‌دهد و رضایت الله سبحانه وتعالی در آن نهفته است. اللهم عجل بها واجعل مصر حاضرتها واجعلنا من جنودها وشهودها.

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اسْتَجِيبُواْ لِلّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُم لِمَا يُحْيِيكُمْ﴾ [انفال: ۲۴]

ترجمه: ای مؤمنان! هنگامی‌که الله و پیامبرش شما را به چیزی فراخواندند که حیا‌ بخش شماست، اجابت کنید.

نویسنده: سعيد فضل

عضو دفتر مطبوعاتی حزب التحرير-ولايه مصر

مترجم: پارسا "امیدی"

 

ادامه مطلب...

نماز خواندن در عقب امامی‌که از عطرهای مخلوط از شراب و الکول استفاده می‌کند!

  • نشر شده در فقهی

(ترجمه)

 

پرسش

السلام‌علیکم‌ورحمت‌الله‌وبرکاته!

امیرصاحب محترم!

ما شباب حزب در زندان دچار مشکلی هستیم، ما می‌دانیم که عطرها و دواهای ساخته شده از شراب  نجس می‌باشد. امامی‌که در عقب آن در زندان نماز می‌خوانیم، از آن عطرها استفاده می‌کند و طبق گفته خودش از کتب فتوا استدلال دارد. آیا نظر به حرجی که عبارت از حالت عدم اجازه می‌باشد، درعقب او نماز بخوانیم یاخیر؟  امیرصاحب محترم! تا جایی‌که امکان دارد ما به پاسخ سریع نیازداریم، انشاءالله منتظر جواب شما خواهیم بود! جزاک الله خیر.

پاسخ

 وعليكم‌السلام‌ورحمة‌الله‌وبركاته!

بدون شک نماز شما در عقب امامی‌که از عطرهای محلول از شراب و الکول استفاده می‌کند، درست می‌شود؛ چون نماز در پشت مسلمانی‌‌که مرتکب حرام می‌گردد، جایز بوده، البته امام گنهگار می‌شود. دلیل قرارذیل است: بخاری ازابوهریررة رضی‌الله‌عنه روایت نموده که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند:

«يُصَلُّونَ لَكُمْ، فَإِنْ أَصَابُوا فَلَكُمْ، وَإِنْ أَخْطَئُوا فَلَكُمْ وَعَلَيْهِمْ»

ترجمه: به شما نماز می‌دهند، پس اگر کار درستی کردند به نفع شما است و اگر خطا کردند به نفع شما و ضرر خودشان تمام خواهد شد.

معنای"فلكم وعليهم" یعنی برای شما اجر نماز و برای آنان سزای خطای‌شان خواهد رسید.

مسلم از عبدالله بن صامت و او از ابوذر نقل نموده که رسول الله صلی الله علیه وسلم به او گفت:

«كَيْفَ أَنْتَ إِذَا كَانَتْ عَلَيْكَ أُمَرَاءُ يُؤَخِّرُونَ الصَّلَاةَ عَنْ وَقْتِهَا؟ - أَوْ - يُمِيتُونَ الصَّلَاةَ عَنْ وَقْتِهَا؟» قَالَ: قُلْتُ: فَمَا تَأْمُرُنِي؟ قَالَ «صَلِّ الصَّلَاةَ لِوَقْتِهَا، فَإِنْ أَدْرَكْتَهَا مَعَهُمْ، فَصَلِّ، فَإِنَّهَا لَكَ نَافِلَةٌ»

ترجمه: یعنی آن وقت چه حالی خواهی داشت که بالای تو امرایی خواهند بود که نماز را از وقتش موخر خواهند نمود .راوی می‌گوید: من گفتم: به من چه هدایت می‌دهید؟ فرمودند: نماز را به وقت‌اش بخوان، پس اگربا آنان نیز شریک نماز شدی، باز هم بخوان، این برای تو نفل خواهد بود.

مفهوم حدیث این است که اگر امرای جابر نماز را در وقت‌اش بخوانند، نماز درعقب آنان صحیح می‌شود.

باید دانست که احناف و شافعی‌ها گفته‌اند که نماز در عقب فاسق گرچه مکروه است؛ ولی درست می‌گردد و گناه بالای امامی می‌آید که به مردم نماز می‌دهند؛ در حالی‌که مردم از وی ناراض اند؛ طوری‌که ترمذی در سنن خود حدیثی‌ از ابو امامه نقل نموده است که رسول الله فرمودند:

«ثَلَاثَةٌ لَا تُجَاوِزُ صَلَاتُهُمْ آذَانَهُمْ: العَبْدُ الآبِقُ حَتَّى يَرْجِعَ، وَامْرَأَةٌ بَاتَتْ وَزَوْجُهَا عَلَيْهَا سَاخِطٌ، وَإِمَامُ قَوْمٍ وَهُمْ لَهُ كَارِهُونَ».

ترجمه: نمازسه کس از گوش‌شان بالا نمی‌رود: برده فراری تا وقتی‌که باز می‌گردد، زنی در حالی شب را سپری نمود که شوهرش به او خشمگین بود  و امام قومی‌که از او ناراض بودند.

اگر در عقب امامی‌که اعمال صالح و تقوی دارد، نماز بخوانی، نمازت افضل است؛ لیکن اگر حالتی پیش آمد و در عقب امامی نماز خواندی که از عطرهای استفاده می‌کرد که محلولی از الکول‌ها داشت، نماز تو صحیح است و گناه به دوش آن خواهد بود. بنابرین امام را نصیحت نمایید، عطرهایی‌که شامل الکول می‌باشد، مانند کالونیا و امثال آن حرام است. حد اقل پاسخ مذکور درباره  تحریم عطرهای مرکب از الکول را به دست‌رس او قرار بدهید، شاید به اذن‌الله هدایت شود.

درباره عطرهای مرکب ازالکول باید گفت که احکام شراب به آن منطبق می‌شود؛ چون قرار روایت مسلم از ابن عمر رضی الله عنه و از  رسول الله صلی الله علیه وسلم که فرمودند:

«كُلُّ مُسْكِرٍ خَمْرٌ، وَكُلُّ مُسْكِرٍ حَرَامٌ»

ترجمه: هرشئ نشه آور شراب و هر شراب حرام است.
مطابق روایت ابوداود ازجابربن عبدالله که رسول الله صلی الله علیه وسلم می‌گوید:

«مَا أَسْكَرَ كَثِيرُهُ، فَقَلِيلُهُ حَرَامٌ»

ترجمه: هر آن‌چه که مقدار زیاد آن نشه‌آوربود، مقدار اندک آن نیز حرام است.

پیامبر صلی الله علیه وسلم مایعی را که شراب نام دارد توضیح داد: هرشئ که مقدار اندک یا زیاد آن نشه آوربود، حرام محسوب می‌شود. این‌جا مسئله به مرحله تحقیق مناط تعلق می‌گیرد، برای شناخت این‌که آیا این عطر یا کالونیا و امثال آن چه‌زیاد و چه‌کم در صورت نوشیدن‌اش نشه‌آور است یا خیر؟ پس اگرنشه آور بود، شراب محسوب شده و احکام شراب به آن تطبیق گردیده و قرار حدیثی‌که حاکم در مستدرک خود بیان می‌کند، در ده حالت شراب حرام می‌گردد. ازعبدالله بن عبدالله بن عمر، او از پدرش نقل نموده که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند:

«لَعَنَ اللَّهُ الْخَمْرَ، وَلَعَنَ سَاقِيهَا، وَشَارِبَهَا، وَعَاصِرَهَا، وَمُعْتَصِرَهَا، وَحَامِلَهَا، وَالْمَحْمُولَةَ إِلَيْهِ، وَبَايِعِهَا وَمُبْتَاعَهَا، وَآكِلَ ثَمَنِهَا»

ترجمه: الله  شراب را لعنت نموده است، ،ساقی شراب را لعنت نموده،شراب نوش را ،تولید کننده، استفاده کننده، انتقال دهنده، به کسی‌که نقل داده می‌شود، بایع شراب، خریدار و کسی‌که ازپول آن استفاده می‌کند، یعنی همه را لعنت نموده است.

قرار سخن آگاهان پیرامومن تاثیر ماده الکول‌مخلوط در مایعات، این مایع حین نوشیدن نشه‌آور تمام می‌شود و ازین‌که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند: «كل مسكر خمر وكل خمر حرام» [رواه مسلم] یعنی نشه آور حرام است؛ بناءً حکم شراب نیز بالای عطرهای محلول به الکول تطبیق می‌گردد.

پایان

تکرار می‌کنم که این‌کار به اسلوب حسن و حکیمانه صورت گیرد؛ پس اگر راهیاب شد، چه بهتر و اگر به کار خود با استدلال‌های پراکنده اصرار ورزید، نصیحتی‌که به او کردید، به شما کافی است و شما اجر و پاداش خود را گرفته اید! انشاء الله!

برادرتان عطاء بن خلیل ابوالرشته

مترجم: محمدمسلم

ادامه مطلب...

نمایان شدن ضعف ایدیولوژیک روسیه در برابر اسلام برای باری‌دیگر!

  • نشر شده در اکراین

(ترجمه)

در ۱۶سپتامبر ۲۰۲۰م، محکمه/دادگاه نظامی منطقۀ جنوبی فدراسیون روسیه در روستوف نا دونو علیه ۸ مسلمان کریمیه با عنوان "دومین قضیۀ بخچی‌سرای حزب‌التحریر" حکم صادر کرد. ۷ تن از آنان به ۱۳ الی ۱۹ سال زندان محکوم شدند و احتمالاً روند محاکمه/دادرسی و قضایی ایشان سه سال را دربر گیرد.

مارلن اسانوف، مِمِت بلیالوف، تیمور ابراجیموف، سرور زکریاوف، سرور مصطفایف، سریان صالیف و ادم اسمایلوف به‌خاطر سازمان‌دهی و شرکت در فعالیت‌های تروریستی مجرم شناخته شدند. اما ارنس امتوف مجرم شناخته نشد و در اتاق محکمه/دادگاه آزاد شد.

باری‌دیگر، با متهم شدن دعوت‌گران مخلصی‌که مطابق با اسلام زنده‌گی می‌کنند، به فعالیت‌های تروریستی، شاهد یک قضیۀ ساخته‌گی دیگر بودیم و انتظار یک محکومیت دیگر را داشتیم.

دولت‌مردان روس، هم‌چون گذشته در زمان تزارها و کمونیست‌ها، علناً حملۀ وحشیانۀ دیگری را به امید مطیع ساختن مسلمانان کریمیه و شکستن ارادۀشان، بر مسلمانان این منطقه ترتیب دادند. روسیه قصد دارد فعال‌ترین بخش مسلمانان کریمیه را جنایت‌کار نشان دهد و بقیه را به مزدوری بگیرد تا بدین‌گونه کاملاً بر مسلمانان مسلط شود.

یک‌بار دیگر حکومت روسیه مسلمانان کریمیه را، همانند مسلمانان قفقاز و ناحیۀ ولگا، تنها به دلیل این‌که می‌گویند "صاحب و پروردگارمان الله سبحانه وتعالی می‌باشد،" به حبس‌های طولانی مدت محکوم کرده‌است؛ حال‌آن‌که مدت محکومیت متجاوزان جنسی، قاتلان زنان و اطفال، و اشخاص خطرناکی‌که تهدید واقعی جامعه به‌شمار می‌روند به‌مراتب کم‌تر از آن‌هاست.

این حکم چرند و باطل است، زیرا مبنای اتهام مذکور نه برنامه‌ریزی، آماده‌سازی یا تطبیق اعمال تروریستی، بلکه یک صحبت عمومی در مسجد بخچی‌سرای با حضور ده‌ها نفر می‌باشد. به‌علاوه، آنان به خوانش کتاب‌های اسلامی و گفت‌وگو دربارۀ اسلام نیز متهم اند.

معرفی تلفن‌ها، هارد درایوها، تبلت‌ها، لپتاپ‌ها و کیبوردها/صفحه‌کلیدها به‌عنوان وسایل جرم در محکمه/دادگاه، درمانده‌گی نظام قضایی روسیه و عدالت کج روسی را نمایان می‌کند. هیچ نقشه، هیچ طرح اولیه برای برنامه‌ریزی حملات تروریستی، هیچ سلاح و هیچ مواد انفجاری وجود ندارد. حتی از مواد این محاکمه هیچ صحبتی دربارۀ خشونت ثابت نمی‌شود.

پی‌گرد کننده‌گان و قضات بارها در جلسات محکمه/دادگاه تأیید کرده‌اند که کوچک‌ترین نشانه‌ای از فعالیت‌های تروریستی در طرف‌های مدعی‌علیه موجود نیست، و آنان تنها به تصمیم سال ۲۰۰۳ م محکمه/دادگاه عالی فدراسیون روسیه مراجعه می‌کنند. این سند قضایی نه در جهت منافع جامعۀ روسیه – که بخش مهم‌شان مسلمانان اند، بلکه در جهت منافع حکومت روسیه اتخاذ شده و به تصویب رسیده‌است. در سال ۲۰۰۳ م، محکمه/دادگاه عالی روسیه با بهره‌گیری از یک تصمیم به‌موقع، به‌قصد دست‌یافتن به برخی اهداف در سیاست داخلی و خارجی، عده‌ای از سازمان‌های اسلامی را به‌عنوان تروریست شناخت.

در واقع، دوگانه‌گی و تناقص کامل این "تصمیم محکمه" از اقدامات دولت‌مردان روسی به‌وضوح پیداست، چنان‌چه پای میز مذاکره با سازمان‌هایی مانند اخوان‌المسلمین و تحریک طالبان نشستند که خودشان طبق این تصمیم به‌عنوان تروریست معرفی کرده‌اند.

 تمام شرکای جنایت‌کار این اتحاد، اعم از مأموران تحقیق FBS (سرویس امنیتی فدرال)، پی‌گرد کننده‌گان، قضات یا حتی مقامات عالی‌رتبه‌ای که در عقب‌شان ایستاده‌اند خیلی خوب می‌دانند که همۀ آن‌چه رخ می‌دهد از دشمنی و عداوت‌شان در برابر اسلام نشأت می‌گیرد، عداوتی‌که از حسد و ترس بی‌اساس و گاهاً تنفر ایدیولوژیک مملو شده‌است. حال‌آن‌که خودشان مدام به عدم ارتباط حزب‌التحریر به خشونت و تروریزم اعتراف کرده‌اند.

با این حال، افراد و سازمان‌هایی من‌حیث جنایت‌کار و تروریست شناخته شدند که هیچ راتباطی با تروریزم نداشته و یک لحظه هم فعالیت تروریستی انجام نداده‌اند. حزب‌التحریر یک حزب سیاسی – اسلامی بین‌المللی است که فعالیت‌هایش را صرفاً به کار سیاسی و ایدیولوژیک محدود می‌کند. هرگونه تلاش برای متهم کردن این حزب به تروریزم، با مراجعه به تاریخ ۶۰ سالۀ فعالیت‌اش در بیش‌از ۴۰ کشور جهان، محکوم به نابودی است.

واکنش‌های گسترده‌ای از طرف مسلمانان کریمیه در خصوص این حکم و بازداشت‌های متعدد صورت گرفته‌است. هزاران مسلمان با اشتراک در ده‌ها مجلس دعا، که در سراسر کریمیه از طرف شب برگذار شده‌بود، برای حمایت برادران محکوم‌شان دعا کردند، از الله سبحانه وتعالی خواستار رهایی هرچه زودتر آنان شدند و برای‌شان نامه‌های حامیانه نوشتند.

برعلاوه، بیش‌از ۶۰۰ مسلمان در روز صدور این حکم با آمدن مقابل ساختمان محکمه/دادگاه روستوف نا دونو و سیمفروپول، مخالفت خود را اعلام کردند؛ این یک اقدام بی‌پیشینه در خصوص به‌اصطلاح "قضایای تروریزم" بود.

در حقیقت، ارزیابی مسلمانان کریمیه از اعمال جنایت‌کارانۀ دولت‌مردان روس به‌گونه‌ای است که کار این حکام را در قرار دادن یک مشت خائن در مقامات به‌اصطلاح "ادارۀ معنوی مسلمانان کریمیه" تحت رهبری امیر علی ابلاوف دشوار می‌کنند؛ شخصی‌که به‌هدف رسیدن به ریاست دینی و امامت مساجد، مداحی حکومت روسیه را می‌کند. زیرا آنان به مدت محکومیت مسلمانان بی‌گناه و اشک‌های اطفالی‌که پدران‌شان در زندان به‌سر می‌برند، هیچ اهمیتی قائل نیستند.

شکی نیست که آزادی برادر مؤمن‌مان ارنس امتوف خوشی را در قلب‌های ما و قلب‌های تمام مسلمانان بازگردانده‌است. الله سبحانه وتعالی را به‌خاطر برگرداندن ارنس نزد خانواده و فرزندان‌اش سپاس گذاریم. اما نباید در این مورد ساده و خام فکر کنیم، و آزادی ارنست را نشانه‌ای از پیروزی عدالت و منصفانه بودن محاکم/دادگاه‌های روسیه تلقی کنیم؛ زیرا هنوز صدها مسلمانی‌که به عین شکل بی‌گناه اند و هیچ جرمی را مرتکب نشده‌اند زیر بازجویی قرار دارند، و شرایط محکومیت‌شان در زندان‌ها و مستعمره‌های این رژیم جنایت‌کار KGB تشدید می‌یابد.

بدون شک، دروغ‌ها و توطئه‌هایی‌که امروزه حکام روسیه علیه اسلام و پیروان‌اش به‌راه انداخته‌اند، از جانب مسلمانان روسیه و کریمیه محکوم به رد کامل است. بدون شک، آنان نمی‌توانند حقیقت را در پشت دروغ‌های‌شان پنهان کنند، حتی اگر بخواهند آن را با حجم گسترده‌ای از قضایای کیفری، محکومیت‌های طویل‌المدت و ده‌ها گزارش جنایی از طرف سکوهای رسانه‌ای حکومتی مخفی کنند.

﴿وَقَدْ مَكَرُوا مَكْرَهُمْ وَعِنْدَ اللَّهِ مَكْرُهُمْ وَإِنْ كَانَ مَكْرُهُمْ لِتَزُولَ مِنْهُ الْجِبَالُ﴾ [ابراهیم: ۴۶]

ترجمه: آن‌ها نهایت مکر (و نیرنگ) خود را به‌کار زدند و همۀ مکرها (و توطئه‌های‌شان) نزد الله (سبحانه وتعالی) آشکار است، هرچند مکرشان چنان باشد که کوه‌ها را از جا برکند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر – اوکراین

مترجم: محمد حارث پویا

ادامه مطلب...

مردم بدنبال نان و حکام در پی حفظ قدرت!

  • نشر شده در سیاسی

سران حکومت درگیر بازی‌های سیاسی‌اند، اما آن طرف مردم گرسنگی می‌کشند. اخیرأ سخنگوی برنامۀ غذایی جهان گفته است که این احتمال وجود دارد تا پایان سال ۲۰۲۰م بیش از ۱۵ میلیون نفر از شهروندان افغانستان دچار مشکل نبود امنیت غذایی شوند. این در حالی است که وحیدالله امانی، سخنگوی WFP به رادیو آزادی گفته که تعداد نیازمندان به مواد غذایی در افغانستان افزایش یافته است. او گفته است که "بیش از ۱۲ میلیون نفر در افغانستان در اوایل سال ۲۰۲۰م با عدم مصونیت غذایی روبه رو بودند. اما پیش‌بینی این است که با آمدن ویروس کرونا این رقم چند میلیون افزایش یافته باشد". 

سخنگوی WFP همچنان بیان کرده که "تخمین ما این است که تا پایان سال جاری میلادی، ۱۵ میلیون یا بیش از آن در افغانستان با عدم امنیت غذایی رو به رو شوند". او همچنان می‌افزاید که ۶۰ درصد این افراد را کودکان تشکیل خواهند داد. 

با وجود آنکه افغانستان دارای یکی از بزرگ‌ترین گنج‌های معدنی در جهان است و ارزش ذخایر معدنی آن نیز یک تریلیون دالر تخمین زده ‌می‌شود، اما باز هم در جمع فقیرترین کشورهای جهان به شمار می‌رود، تا جایی‌که امروز مردم آن دچار مشکل نبود امنیت غذایی‌اند. با این وجود می‌توان گفت که اگر واقعاً نظام حاکم در پی رسیدگی به مشکلات مردم می‌بود، قبل از این فقر و ناداری از این سرزمین ریشه‌کن می‌گردید. این در حالی است که همواره برای ریشه‌کن کردن معضل فقر پروژه‌های مختلفی که بیشتر جنبه نمایشی داشته روی دست گرفته شد، اما به هیچ صورت راه‌حل اساسی برای ریشه‌کن کردن این معضل ارایه نگردید. از جانب دیگر، سرازیر شدن میلیاردها دالر در این سرزمین نیز کمکی برای از میان بردن فقر نکرد و تنها یک قشر خاص با استفاده از فساد که در تار و پود این نظام جای دارد، به سرمایه‌های خود افزودند.  

علاوه بر این، چنان به نظر می‌آید که نظام حاکم نیز در حل مشکلات مردم به بن‌بست خورده و یا همچنان درگیر بازی‌های سیاسی و در پی حفظ قدرت‌اند که رسیدگی به مشکلات مردم اصلاً در دستور کارشان قرار ندارد. چنین حالت که مردم بدنبال نان‌اند و حکام آن در پی حفظ قدرت، ناکارایی نظام حاکم را به اثبات می‌رساند، تا جایی‌که دیگر مردم امیدی به آنان ندارند. در کنار فقر و ناداری که از دیر زمان مردم را حتی بیشتر از هر معضل دیگر خسته و درمانده ساخته است مشکلات دیگری؛ از جمله: عدم امنیت جانی و مالی، بیکاری و عدم اشتغال نسل جوان و تحصیل کرده، فساد و صدها مشکل دیگر مردم را به ستوه آورده و شرایط زندگی را برای آنها دشوار و دشوارتر ساخته است. نظام حاکم چنان شرایطی را بالای مردم بیچاره  آورده که حتی بدنبال تغییر حالت بد موجود نیستند؛ برای آنها فقط این مهم است که چطور یک وعده نان بدست آورند.  

بدون شک این حالت زمانی از میان خواهد رفت که مردم به راستی داشتن نظام و حاکمی را تجربه کنند که تمام هم وغم‌اش رسیدگی به مشکلات مردم باشد. اما نظامی که در آن از دسترخوان اکثریت فقیر و نادار کاسته و به سرمایۀ یک عده محدود که شب و روز خود را در عیش و نوش سپری می‌کنند، افزوده می‌شود و اولویت سران آن نیز جز رسیدگی به منافع سیاسی شان چیز دیگری نیست، نمی‌تواند به امور مردم توجه خاص داشته و امور آنها را به درستی سرپرستی کند. مردم افغانستان به حاکمی نیاز دارند که از ترس این‌که مبادا رعیتش شب گرسنه بخوابند لحظه‌یی آرام نگیرد.

سهیل صالحی

ادامه مطلب...

گفتگو‌های تجارتی میان امریکا و چین هیچ کمکی به حقوق زنان‌مسلمان نمی‌کند!

(ترجمه)

خبر

شبکه CNBC به تاریخ 14 سپتمبر 2020 ارزیابی را که CEO "چوی‌هینام" رئیس املاک اتحادیه سرمایه‌گذاری کوریا، تهیه کرده بود، چنین گزارش داد: سرمایه‌گزاران نباید در مورد مارکیت‌‌ها بی‌نهایت خشن باشند؛ حتی‌ اگر تنش‌ها میان ایالات‌متحده و چین افزایش یابد. طور‌ی‌که این کشمکش‌ها بر اساس مشکلات‌ساختاری است؛ نه بر اساس منافع‌‌سیاسی. این مشکل من‌حیث یک تهدید‌اقتصادی‌جهانی ادامه خواهد‌یافت، اما سر انجام مخرب نخواهد بود.

تبصره

مقامات‌فیدرال‌نیو یارک در ماه جون سال 2020 یک بار ِکشتی به مقدار 13 تُن ‌‌موی انسان را دست‌گیر نمودند؛ گمان می‌رود که از زنان مسلمان اویغور که در پناه‌گاه غیر‌نظامیان چین بازداشت هستند، گرفته و تهیه شده است. محافظت‌گمرک و سرحدات ایالات‌متحده به تاریخ اول ماه می سال 2020 تحریماتی را بالای محصولات‌موی هیتین‌هاولین بعد از این‌که به کارگران  مسلمانان‌اویغور ارتباط داده شد، وضع نمودند. ترسناک‌تر این‌که مدارک فعالان‌حقوق‌بشر نشان می‌دهد که موی ممکن از هزاران زن شهید مسلمان جمع‌آوری شده باشد که بخاطر نگهداری اعضای بدن‌شان مانند حیوانات نگهداری می‌شوند.

بهترین تحلیل‌گران اقتصادی این واقعیت را درک‌کرده اند که بازی‌های سیاسی با سوء استفاده  شدید حقوق‌بشر جریان دارد و نشان می‌دهد که در واقع این تجارت‌معمول با جنایت‌کار‌ترین نهاد‌ها بستگی دارد. ما هرگز نمی‌توانیم که تحت سلطه نظام سرمایه‌داری حقوق‌بشر را نسبت به منافع‌اقتصادی اولویت دهیم. واقعیت منطقه امن،‌خاموش و دور از امکانات وارسی بازداشتگاه که از فضاء معلوم می‌شود، پیام واضح را می‌رساند که مسلمانان چین کاملاً آرزوی‌شان را از دست داده اند که از نفرت و بد‌رفتاری دولت‌شان بتوانند نجات پیدا کنند.

رهبران مسلمان ما این مسئله را نا دیده گرفته و در مقابل، خریداری ابزار‌جنگی را از شرکت‌های سلاح‌سازی‌غربی افزایش می‌دهند و بدین وسیله اقتصاد قاتلین مسلمانان را حمایت می‌کنند. در ضمن تدارکات عساکر شان به خوشی داده می‌شوند؛ در حالی‌که می‌فهمند این عساکر در یمن، سوریه و در برابر هر مسلمان دیگر هنگام ضرورت استفاده می‌گردند. در واقع، نمی‌توانیم با این خائنان بوده و در برابر شکنجه و معیوب‌سازی خواهران و برادران عزیز ما خاموش بمانیم. ما نمی‌توانیم زیر سایه شیطان بزرگ زنده‌گی کنیم که از یک طرف شعار آزادی را  به مردم می‌رساند و از سوی دیگر زندان‌های باز را در چین و فلسطین قبول می‌نماید.

ما تمام مسلمان را فرا می‌خوانیم تا برای تأسیس خلافت‌اسلامی کار کنند؛ طوری‌که الله سبحانه و‌تعالی دستور داده است، باید رهبری بر اساس قرآن و سنت را داشته باشیم تا امت رنج‌دیدۀ خود را آزاد سازیم. ما این کار را بدون ترس و تأخیر انجام می‌دهیم؛ طوری‌که در این زمان ضرورت مبرم ماست و ما خود را در این راه از تمام دروازه های غلط این دنیا متمایز می‌سازیم.

﴿ كُنْتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ[آل عمران: 110]

ترجمه: شما بهترین امتی بودید که به سود انسان‌ها آفریده شده اید چون امر به معروف و نهی از منکر می‌کنید و به الله ایمان دارید.

نویسنده: عمرانه محمد عضو  دفتر مرکزی مطبوعاتی حزب التحریر

برای دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

مترجم: بنیامین سادات

ادامه مطلب...

توافقنامه‌ امارات و بحرین با دولت یهود، خیانت عظیم برعلیه فلسطین است! حزب التحریر-ولایه بنگله‌دیش تظاهراتی را برضد این توافقنامه برگزار نمود

(ترجمه)

حزب التحریر-ولایه بنگله‌دیش امروز، جمعه مورخ 25 سپتامبر 2020م، پس از ادای نماز جمعه تظاهراتی را در مساجد مختلف شهر داکه و چیتاگونگ علیه امضاء "توافقنامه‌ی خیانت" امارات و بحرین با دولت یهود، به‌راه انداخت. ‏سنخگویان در این راه‌پیمایی گفتند که: «سه‌شنبه گذشته مؤرخ 15 سپتامبر 2020م، امارات متحده عرب و بحرین در واشنگتن، توافقنامه‌‌ای خیانت عظیم برحق اسراء و معراج رسول الله صلی الله علیه وسلم را بدون خشیه از الله سبحانه وتعالی، رسول الله صلی الله علیه وسلم و مؤمنین به امضاء رساندند!» ‏با آشکار نمودن چهره سایر حکمرانان مسلمان، سخنگویان هم‌چنین افزودند: «علاوه بر این، کسانی‌که تا هنوز توافقنامه‌های اعلام شده را امضا نکرده اند، کمتر از سطح امضا کننده‌گان نیستند، مثلاً عمان که به میزبانی دولت یهود دعوت می‌شود و قطر که یک میانجی بی‌طرف بین یهودیان و غزه است!» هم‌چنین رژیم سعودی در سرزمین دو مسجد مقدس(الحرمین) فضای هوایی خود برای طیاره‌/هواپیماهای جنگی دولت مسخ‌(هیولا) باز نموده و از سوی دیگر، رژیم‌ ترکیه تاکنون دولت یهود اشغال‌کننده‌ی فلسطین را به‌رسمیت می‌شناسد!

سنخگویان در ادامه گفتند: «این فلسطین ارض مبارک است، سرزمین القدس، سرزمین اسراء و معراج رسول الله صلی الله علیه وسلم است! این سرزمین در قلب مسلمانان جای دارد. ‏فلسطین و قدس‌اش در واقع فلسطین مسلمانان است و خواهد ماند و این ارض مبارک نه مربوط حکمرانان خائن می‌شود و نه این قدس مال آنان است. ‏عادی‌سازی روابط‌شان با دولت یهود و غصب خاک فلسطین، به این حکمرانان تاج و تخت مملو از ذلت و گمراهی مهیا خواهد کرد.»

با خطاب قرار دادن مسلمانان، سخنگویان چنین فرمودند: ریشه‌کن نمودن کیان یهودی و دوباره بازگرداندن فلسطین به اهل‌اش تنها از طریق حاکمیت آن‌چه الله سبحانه وتعالی نازل کرده و توسط افواجش که دشمنان الله سبحانه وتعالی را به لرزه می‌آورند، امکان پذیر است. ‏بناءً این امر تنها توسط تأسیس مجدد خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت، به‌دست خواهد آمد. فلهذا، بإذن الله سبحانه وتعالی این دولت بسیار زود نصرت حاصل خواهد نمود؛ زیرا این امر با دلایل قطعی توسط چهار بنا تاکید و ثابت شده است:

اول: الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿كُنتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ...﴾ [آل‌عمران: 110]

ترجمه: شما (ای پیروان محمد صلی الله علیه وسلم) بهترین امتی هستید که به سود انسان‌ها آفریده شده اید...

اهل این دولت هرگز در مقابل بی‌عدالتی صبر نخواهند کرد، زیرا به این خاطر که آنان هرگز قدس‌شان را فراموش نکردند، به آنان هیچ فرقی نمی‌کند که این حکمرانان خائن چه اعمال ناشایسته‌ی را انجام می‌دهند، بلکه آنان یک‌روزی این خائنین را در زیری پای‌شان لگدمال خواهند کرد...

دوم: وعده استخلاف و جانشینی در زمین از جانب الله سبحانه وتعالی.

﴿وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُم فِي الْأَرْضِ﴾ [نور: 55]

ترجمه: الله به آن دسته از شما که ایمان آوردند و کارهای شایسته کردند، وعده(و نوید) می‌دهد که حتماً در زمین به آنان خلافت(جانشینی و حکمرانی در زمین) می‌بخشد...

هم‌چنین بشارت رسول الله صلی الله علیه وسلم برای بازگشت و تأسیس مجدد خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت.‌

«...ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ...» (رواه احمد)

ترجمه: ...و سپس خلافت بر منهج نبوت قائم خواهد شد...

سوم: قول و حدیث رسول الله صلی الله علیه و سلم در خصوص قتال و جنگ با یهودیان.

«لَتُقَاتِلُنَّ الْيَهُودَ فَلَتَقْتُلُنَّهُمْ، حَتَّى يَقُولَ الْحَجَرُ يَا مُسْلِمُ هَذَا يَهُودِيٌّ فَتَعَالَ فَاقْتُلْهُ» (رواه مسلم)

ترجمه: شما تا زمانی با یهودیها خواهید جنگید که حتی سنگها صدا میکنند: ای مسلمان بیا، درین‌جا یک یهود است(که در عقب من پنهان شده)، او را به قتل برسان.

چهارم: یک حزب صادق و مخلص بإذن الله بخاطر تحقق وعده الله سبحانه وتعالی و بشارت رسولش صلی الله علیه و سلم، فعالیت و دعوت اسلام را حمل خواهد نمود. ‏این حزب، با چشم و بصیرت امت را به خیری هدایت می‌کند که عزت و پیروزی‌شان را دوباره احیاء می‌کند.

﴿وَيَوْمَئِذٍ يَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ * بِنَصْرِ اللَّهِ يَنصُرُ مَن يَشَاء وَهُوَ الْعَزِيزُ الرَّحِيمُ﴾ [روم: 4-5]

ترجمه: در آن روز مؤمنان شادمان می‌شوند. ‏( آری! خوشحال می‌شوند) از ياری الله. الله(سبحانه‌و‌تعالی) هر كسی را كه بخواهد ياری می‌دهد، و او بس چيره (بر دشمنان خود) و بسيار مهربان (در حق دوستان خويش) است.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه بنگله‌دیش

مترجم: داکتر زکریا

ادامه مطلب...

تبدیل گیلگیت – بالتیستان به ولایت/استان؛ خیانتی علیه کشمیر اشغالی و تقویت قلاب مودی!

  • نشر شده در پاکستان

(ترجمه)

رژیم باجوا – عمران در خیانت علیه کشمیر اشغالی، پا از تمام حدود فراتر گذاشته‌است. این رژیم انکارگر با تضمین این تجزیۀ دوجانبه، از آزادسازی کشمیر اشغالی با بسیج نیروهای مسلح مشتاق و توانای پاکستان ممانعت و علناً قضیۀ کشمیر را برای همیشه دفن کرده‌است. جنرال باجوا ملاقاتی را برای این هدف نفرت‌انگیز با رهبری سیاسی دموکراتیک ترتیب داد تا گیلگیت – بالتیستان را به پنجمین استان/ولایت پاکستان، و خط کنترل را عملاً به مرز دائمی پاکستان و هند تبدیل کند، و بر ادعای ظالمانه مودی در مورد کشمیر اشغالی که بخش جدایی‌ناپذیر از هند است صحت بگذارد. پیش از این ابتکار خیانت‌کارانه نیز وضع قانونی جداگانه‌ای به گیلگیت – بالتیستان و کشمیر آزاد داده‌شد، و این واضحاً این پیام را می‌رساند که تمام کشمیر - از جمله کشمیر اشغالی – زخمی باز در کنار پاکستان است، و تا زمانی‌که تمام کشمیر به بدنش بازگردانده نشود، هرگز بسته نخواهد شد. ایجاد گیلگیت – بالتیستان به عنوان استان/ولایت پنجم، چیزی کم‌تر از هدیه‌ای از جانب رژیم باجوا – عمران به دستور امریکا نیست که به مودی تحویل داده‌است.

رژیم باجوا – عمران با این کار آشکارا از دستورات الله سبحانه وتعالی و رسول‌اش صلی الله علیه و سلم برای مبارزه با کسانی‌که سرزمین‌های مسلمانان را اشغال می‌کنند و آن‌ها را اخراج می‌کنند، سرپیچی می‌کند. این رژیم با این کار بی‌رحمانه، پیوند قدرت‌مند برادری اسلامی را که برای دهه‌ها مسلمانان پاکستان را به مبارزه با هند بر سر کشمیر واداشته‌است، پایمال می‌کند؛ پیوندی‌که باعث شده‌است فرزندان‌شان را در این جهاد قربانی کنند و برای برافراشتن پرچم اسلام بر سریناگار به دعا بپردازند. در واقع، از زمانی‌که مودی کشمیر اشغالی را در ۵ آگست/اوت ۲۰۱۹ م به زور ضمیمه کرد، این رژیم مدام مسلمانان را فریب می‌دهد. این رژیم از همان ابتدا به دستور واشنگتن با دولت هندو همکاری کرد و موضوع کشمیر را به خاک سپرد تا هند بتواند نیروهای خود را برای حضور در چین دوباره جابه‌جا کند. اکنون پس از تبدیل شدن گیلگیت – بالتیستان به استان/ولایت پنجم، همه می‌دانند که خیانت این حکام رو به تکمیل شدن است. جز کسانی‌که چشمان‌شان را بسته اند.

ای مسلمانان نیروهای مسلح پاکستان! رژیم باجوا – عمران آشکارا هرگونه حمایت مسلحانه از مسلمانان کشمیر را به عنوان اقدامی خصومت‌گرانه و تروریستی اعلام کرده، و آن‌ها را وادار کرده‌است تا خودشان را به‌شکل فجیحی تسلیم دشمنان کنند. تجاوز مودی در ۵ آگست/اوت ۲۰۱۹ م  فرصتی طلایی بود که الله سبحانه وتعالی فراهم کرد تا هر فرماندۀ نظامی مخلص پوز نیروهای خسته و بی‌روحیۀ هندو را بشکند. حتی اکنون نیز یک فرصت طلایی وجود دارد، چراکه کشمیر اشغالی خواهان آزادی است. واضح است که امریکا تمایلی به مبارزه در جنگ‌های پُرهزینه در اوراسیا ندارد؛ دولت‌های کافر درحال رقابت با یکدیگر اند و دولت هندو با شدیدترین بحران اقتصادی تاریخ خود مواجه است.

پس چرا اکنون کشمیر اشغالی را به مودی تسلیم کنیم؟ کافی است، کافی! شما باید این رهبری خیانت‌کار را تصاحب، و آن‌ها را به زباله‌دان تاریخ پرت کنید، زیرا این‌گونه نصرت را برای احیای خلافت بر منهج نبوت فراهم می‌کنید. همین حالا حرکت کنید تا خودتان را از خشم الله سبحانه وتعالی برهانید چود شما اهل قدرت استید و کاملاً توان از بین بردن این رژیم خائن را دارید. بیعت خود را به خلیفه‌ای اعطا کنید که شما را در جهاد برای آزادی کشمیر اشغالی و مسجد الاقصی رهبری خواهد کرد و به دنبال خوشی الله سبحانه وتعالی و تأمین موفقیت‌تان در دنیا و آخرت است. الله سبحانه وتعالی می‌‌فرماید:

﴿وَاقْتُلُوهُمْ حَیثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِجُوهُم مِّنْ حَیثُ أَخْرَجُوكُمْ وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ﴾ (البقره: ۱۹۱)

ترجمه: و آن‌ها را هر کجا یافتید، به قتل برسانید؛ و از آن‌جا که شما را بیرون کردند [مکه‌]، آن‌ها را بیرون کنید؛ و فتنه  از کشتار هم بدتر است.

 دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر – ولایه پاکستان

مترجم: صالح مصلح

ادامه مطلب...

بدگمانی سیاسیون فرانسه نسبت به حجاب؛ نمونه‌ای از اسلام‌هراسی و تحمل‌ناپذیری دینی سکولاریزم! Featured

(ترجمه)

یوم پنج‌شنبه، ۱۷سپتامبر ۲۰۲۰ م، نماینده‌گان پارلمان فرانسه در اعتراض به حضور نمایندۀ دانشجویان با پوشش خِمار (روسری اسلامی)، با ترک جلسۀ تحقیقی که در پارلمان فرانسه برگذار شده‌بود، یک‌بار دیگر ماهیت نژادپرستانه و اسلام‌هراسانۀ نظام افراطی سکولار فرانسه را نمایان کردند. ابتدا کریستین لانگ، نمایندۀ حزب حاکم رئیس جمهور ماکرون، مجلس را ترک کرد و سپس سایر نماینده‌گان حزب راست‌گرای جمهوری‌خواه لِس نیز از وی حمایت کردند. لانگ بعداً در یک ویدئویی‌که در توییتر منتشر شد اظهار داشت: «من نمی‌توانم بپذیرم كه در مركز مجلس ملی، قلب تپنده دموكراسی، شخصی در برابر كمیته تحقیق مجلس با حجاب ظاهر شود.» وی هم‌چنان در توییتی نوشت: «به عنوان فمنیستی‌که به اساسات نظام جمهوری، سکولاریزم و حقوق زنان ارزش قایل است، نمی‌توانم بپذیرم که شخصی برای حضور در مجلس شورای ملی با پوشش حجاب، که برایم معنی سلطه‌پذیری را می‌دهد، ظاهر شود.» خانم مریم پوگوتوکس، رئیس اتحادیه ملی دانشجویان فرانسه (UNEF)، با پوشش خِمار در اجلاس دادرسی پارلمان فرانسه حضور داشت تا به تأثیرات بحران کوید – ۱۹ بر جوانان و کودکان بپردازد.

هم‌چنان این خواهر مسلمان قبلاً در سال ۲۰۱۸م نیز توسط شخصیت‌های مختلف سیاسی؛ از جمله وزیر داخله/کشور و وزیر برابری جنسیتی، به دلیل تصدی سِمت رهبری بخش سوربن اتحادیۀ ملی دانشجویان فرانسه، درحالی‌که لباس مذهبی بر تن داشت، مورد حمله قرار گرفت. برعلاوه، در ماه اکتبر سال گذشته نیز مادری مسلمان که همراه پسرش از طرف مدرسه به  پارلمان منطقۀ بورگن – فرانش – کامته در شرق فرانسه سفر کرده‌بود، در جریان جلسه توسط یک سیاست‌مدار راست افراطی مورد دشنام و حملات لفظی قرار گرفت. او از این خواهر مسلمان‌مان خواست که خِمارش را "به‌نام اصول سکولاریزم" بردارد. هم‌چنین در همان سال، جرارد لارچر، رئیس مجلس سنای فرانسه، با اشاره به "حجاب" اظهار داشت که او مخالف «همه نوع پوششی است که زنان را در خود حبس می‌کند.»

به‌نظر می‌رسد سیاست‌مداران سکولار افراطی فرانسه، از هر رنگ و فرقۀ سیاسی، هم‌چنان مصمم اند که به روایت کاذب مهندسی استعماری غیرمجاز مبنی بر سرکوب "حجاب اسلامی" بر زنان ادامه دهند. آیا زمان آن فرا نرسیده‌است که آن‌ها به قرن بیست و یکم قدم بگذارند و بفهمند که این بیانیه‌ها، اقدامات و قوانین اسلام‌هراسانۀ آن‌هاست که زندگی عمومی زنان مسلمان را بد جلوه می‌دهد، به حاشیه می‌کشد و محدود می‌کند، و آن‌ها را به شهروندان درجه دوم جامعه تبدیل می‌کند؛ و یا آن‌ها را به زنده‌گی در اطاعت از دستورات نژادپرستانۀ سیاست‌مداران فرصت طلبی وامی‌دارد که برای گرم نگهداشتن بساط انتخاباتی‌شان، با آبرو و حقوق اقلیت مسلمان بازی می‌کنند؟! برعلاوه، این وسواس سکولار در برابر حجاب چیزی جز نژادپرستی و بیگانه‌ستیزی محض نیست که در پشت نقاب سخنان فمینیستی و حراست حقوق زنان پنهان شده‌است! فرانسه در اسلام‌هراسی سابقۀ بد و ننگین دارد؛ درواقع، از زمان اعلام وضعیت اضطراری فرانسه در ماه نوامبر ۲۰۱۵ م، بیش‌از ۵۰۰۰ خانه، کسب‌وکار وعبادت‌گاه هدف یورش‌های متعدد تبعیض‌آمیز علیه مسلمانان و بازداشت‌های خانگی قرار گرفته‌است.

مسلمانان در بسیاری از کشورهای سکولار دیگر نیز – چه در شرق و چه در غرب – تحت سیاست‌ها و قوانین اسلام‌هراسی، تبعیض‌آمیز و سرکوب‌گرانه‌ای مانند منع حجاب و نقاب قرار دارند. همۀ این‌ها یک‌بار دیگر نشان می‌دهد که تحمل‌ناپذیری مذاهب در DNA این نظام سکولار نهفته است. بناءً کدام نظام سیاست‌مدارانی را تربیه می‌کند که یک لباس مذهبی را خطرناک‌تر از عواقب یک بیماری همه‌گیر جدی می‌پندارند؟ برعلاوه، کدام ایدیولوژی مضحک است که به ابراز عفت توهین می‌کند، حال‌آن‌که انتشار انواع مفاهیم و تصاویر ناپسند و شهوت‌پرستانه، مانند پورنوگرافی، را در جامعه ضمانت می‌کند؟ این دیدگاه اخلاقی در سخنان ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، که با خوشحالی از انتشار مجدد کاریکاتورهای زننده و توهین‌آمیز نشریۀ شارلی ابدو علیه پیامبر عزیزمان صلی الله علیه وسلم، مبنی بر اصل آزادی بیان سکولاریزم، دفاع می‌کرد کاملاً هویدا است؛ چنان‌چه اظهار داشت که حجاب (لباس عفت و حیاء) «مطابق با تمدن کشور ما نیست.»

مطمئناً این برای ما مسلمانان باید یک گوش‌زد جدی باشد که نظام سکولار یک نظام ناقص، تفرقه‌افگن و ضداسلامی است و در مخالفت عمیق با دین ما قرار دارد؛ بناءً باید از اجرای آن در سرزمین‌های خود ممانعت کنیم! در واقع، نظام خلافت بر منهج نبوت تنها نظام مورد قبول الله سبحانه وتعالی است، که از پوشش اسلامی و همه اعتقادات ارزش‌مند اسلامی‌مان دفاع خواهد کرد. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَمَن یَبْتَغِ غَیْرَ الإِسْلاَمِ دِینًا فَلَن یُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فی الآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِینِ﴾ (آل عمران: ۸۵)

ترجمه: و هر کس جز اسلام (و تسلیم در برابر فرمان حق،) آیینی برای خود انتخاب کند، از او پذیرفته نخواهد شد؛ و او در آخرت، از زیان‌کاران است.

داکتر نسرین نواز

رئیس بخش زنان دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر

مترجم: امیر حسام

ادامه مطلب...
Subscribe to this RSS feed

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه