سه شنبه, ۲۵ ربیع الثانی ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۱/۳۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :11 ربیع الاول 1443
تاریخ میلادی : دوشنبه، 18 اکتبر 2021م

شماره صدور:09/ 1443

دفتر مطبوعاتی
تونس

اعلامیه مطبوعاتی

حمایت وزارت حج و اوقاف از دروغ و قطع همکاری از دعوت به تطبیق قانون الله سبحانه‌وتعالی

روز جمعه به تاریخ 15 اکتوبر 2021م حزب التحریر-ولایه تونس گردهمایی را در مقابل مسجد "الفاتح" در مرکز تونس به راه انداخت. این گردهمایی ندایی بود بالای مردم تونس تا باج‌دهی به سیکولاران را در سرنوشت تونس متوقف بسازند تا باشد که به تلاش‌ها و مبارات آنان که به نیابت از باداران اروپایی شان در سرزمین ما به پیش می‌برند، پایان داده شود. در این اعتراضات حزب پرچم رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم را بلند نموده و شعارهایی از کتاب الله سبحانه‌وتعالی سر داده می‌شد؛ از جمله:

﴿ إِنِ الْحُكْمُ إِلَّا لِلَّهِ﴾ [یوسف:40]

 ترجمه: فرامان‌روایی تنها از آنِ الله (سبحانه‌وتعالی) ا‌ست.

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا أَطِيعُوا اللَّهَ وَأَطِيعُوا الرَّسُولَ وَأُولِي الْأَمْرِ مِنكُمْ فَإِن تَنَازَعْتُمْ فِي شَيْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللَّهِ وَالرَّسُولِ [نساء: 59]

ترجمه : ای کسانی‌که ایمان آوردید، از الله و رسولش و اولوالامر(امیران) خویش اطاعت کنید، اگر در چیزی نزاع داشتید پس آن را به الله و رسولش برگردانید.

آین آیات قطعی و صریح از قرآن کریم است که به فرض بودن حاکمیت آن‌چه از طرف الله سبحانه‌وتعالی نازل شده و به اهمیت داشتن یک خلیفه که به اساس قانون الله حکمروایی کند، واضحاً و صراحتاً دلالت می‌کند.

طوری‌که جعل و دروغ بستن عادت سیکولاریست‌هاست؛ از این‌رو، آن‌ها در بلندگوها فریاد زدند مبنی بر این‌که اعضای حزب‌التحریر با زور داخل مسجد یورش برده و میز خطابه را شکستانده اند و این‌که اطراف مسجد توسط نیروهای امنیتی در محاصره قرار گرفت. این همه تلاش‌ها و سوء قصدها فقط برای مغشوش ساختن اذهان عامه بوده و ستیزی برای جلوگیری از سخنرانی حزب‌التحریر در این گردهمایی بوده است. اظهارات سریع و زیرکانه وزیر امور دینی یک بیانیۀ سرد و بی‌بنیاد بوده و فقط برای حمایت از (سیکولارهای) دروغ‌گو بوده است. وزیر امور دینی طی یک کنفرانس مطبوعاتی در قیروان به روز دوشنبه 16 اکتوبر 2021م در رابطه به گردهمایی حزب التحریر، که درمقابل مسجد الفاتح در پایتخت برگزار شده بود، گفت: «یک گروه مشخص و فرصت‌طلب (حزب التحریر) آشوب‌پراگنی کرده و شعارهای گوناگون سر داده است.» وزیر امور دینی از این‌که امام مسجد در این گردهمایی همکار بوده انکار نموده و گفته که امام مسجد بی‌گناه است؛ چنان‌که گرگ از خون پسر یعقوب مبراء بود. وی مدعی شد که این حزب می‌خواست تا مردم را تحریک نموده و آشوپ برپا کند، اما ناکام شد. وی هم‌چنان گفت که مساجد برای چنین اعمالی ساخته نشده، بلکه مساجد برای الله ساخته شده است و نباید به کسی دیگر در مساجد متوسل شد. هم‌چنان او خواستار جدایی مساجد از موضوعات سیاسی شده و گفت: «ما تبلیغ موضوعات سیاسی را در مساجد تحمل نمی‌کنیم.»

حزب‌التحریر ولایه تونس در رابطه به بیانیه بیاساس وزارت امور دینی و سخنان وزیر امور دینی، موارد آتی را ابراز می‌دارد:

1 – وزیر امور دینی از سیکولارها جانب‌داری کرده و به جای افشاء ساختن دروغ ها و نقشه‌های ایشان از آن‌ها حمایت کرده و اعمال آن‌ها را توجیه می‌کند و برای سیکولارها گزارشی ارائه کرد که گویا وزیر امور دینی و امام مسجد (کسی‌که عقب میز خطابه خطبه بیان کرد) در رابطه به گردهمایی حزب التحریر و به آن‌چه که دعوت می‌کند، هیچ ارتباطی ندارد و سپس با سخنان بی‌بنیاد و متزلزل کننده سیکولاریستی بالای حزب‌التحریر و دعوتش حمله کرد.

2 – وزیر امور دینی برای سخنانش از این آیات قرآن کریم استناد کرد است:

﴿وَأَنَّ الْمَسَاجِدَ لِلَّهِ فَلَا تَدْعُوا مَعَ اللَّهِ أَحَداً [جن: 18]

ترجمه: مساجد برای الله است، پس کسی را با الله نخوانید.

آیا این حزب به چیزی غیر الله فرا می‌خواند؟ حزب‌التحریر به سوی تطبیق قانون الله سبحانه‌وتعالی را فرا می‌خواند، نه چیز دیگر؛ اما وزیر امور دینی آن را دعوت به سوی غیر از الله تلقی کرد. آیا این عجیب نیست؟! شعارهایی‌که توسط افراد این تجمع سر داده می‌شد، آیاتی از قرآن کریم اند که ضرورت و وجوب حاکمیت قانون الله سبحانه‌وتعالی را نشان می‌دهد؛ اما وزیر امور دینی این شعارها را برای کسی دیگر جز الله می‌داند و این عمل را خدمت‌ برای یک اجندای سیاسی می‌داند. آیا دعوت به رد اطاعت و فرمانبرداری از استعمار تحریک است؟ آیا دعوت به حاکمیت قانون الله سبحانه وتعالی شورش و هرج و مرج است؟

﴿قَاتَلَهُمُ اللّهُ أَنَّى يُؤْفَكُونَ [منافقون: 4]

ترجمه: الله آن‌هارا بکشد، چگونه از حق منحرف میشوند؟

3 – پرچم‌هایی‌که توسط اعضای حزب التحریر بلند شده بود، پرچم یک حزب نه بلکه پرچم رسول الله صلی الله علیه وسلم (لوا و رایه/سیاه و سفید) و پرچم تمام مسلمانان است که در آن کلمه توحید " لا اله الاالله محمد رسول الله " نوشته شده است. اما وزیر و وزارت امور دینی پرچم پیامبر را رد کرده و قبول ندارند!

4 – آیا وزیر امور دینی که ادعا دارد از پوهنتون/دانشگاه " الزیتونه " فارغ شده است، نمی‌داند که تأسیس خلافت یک امر واجب و فرض از طرف الله سبحانه وتعالی است؟! اگر مساجد برای مقاصد دعوت به سوی الله و تطبیق احکام نبوده، پس برای چی چیز ساخته شده اند؟! این سنت پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم بوده که مسجد را من‌حیث مقر فرماندهی، تنظیم امور و حکمرانی انتخاب کرده و هم‌چنان این روش برای خلفای بعد از وی به ارث گذاشته شد و امروز هم حزب‌التحریر بخاطر خلافت در مقابل مساجد دعوت کرده و مردم را فرا می‌خواند و این دعوت را ادامه خواهد داد. چون این دعوت وجیبه‌ای است از طرف الله سبحانه‌وتعالی بالای تمام مسلمانان و بگذارید که وزیر و دستگاه حکومتی‌اش و رئیس جمهور بداند که ما آن‌ها را در اجندای خود شامل نمی‌سازیم چون آن‌ها جز قدرت‌های زودگذر و فانی چیز دیگری نیستند. بلکه ما آرزوی نابودی باداران استعماری آن‌ها را داریم که در سرزمین‌های اسلامی و تمام جهان حکم‌فرمایی می‌کنند و مسلمانان را در معرض انواع گوناگون برده‌گی و حقارت قرار داده اند، تا تمام بشریت از شر جرایم و فساد آن ها رهایی یابد؛ چون ما حامل بزرگترین پیام یعنی اسلام هستیم. به الله سبحانه تعالی دعا می‌کنیم تا ما را در راه حاکم ساختن آن حمایت و یاری نماید تا پرچم حاکمیت آن بر افراشته شود و در تمام بخش‌های زندگی تسلط داشته باشد؛ اگر چه نا باوران راضی نباشند. و خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت که ما در پی آن هستیم، زود است که انشاءالله  تأسیس شود؛ اگر کسی تردید دارد، به این آیات الله سبحانه‌وتعالی گوش فرا دهد:

﴿مَنْ كَانَ يَظُنُّ أَنْ لَنْ يَنْصُرَهُ اللَّهُ فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ فَلْيَمْدُدْ بِسَبَبٍ إِلَى السَّمَاءِ ثُمَّ لْيَقْطَعْ فَلْيَنْظُرْ هَلْ يُذْهِبَنَّ كَيْدُهُ مَا يَغِيظُ [حج: 15]

ترجمه : هر کسی که گمان می‌کند الله (سبحانه‌وتعالی پیامبر ) را در دنیا و آخرت حمایت نمی‌کند، پس بگذار که ریسمان را در سقف ببندد و خود را حلق‌آویز کند(تا بمیرد) تا ببیند که آیا این کار خشمش را فرو می‌نشاند؟

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه تونس

مترجم: عبدالرحمن قاطع

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه