پنجشنبه, ۲۴ جمادی الثانی ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۲/۰۱/۲۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :13 جمادی الاول 1443
تاریخ میلادی : جمعه، 17 دسامبر 2021م

شماره صدور: 41/1443

دفتر مطبوعاتی
تونس

اعلامیه مطبوعاتی

حزب التحریر-ولایه تونس فراخوانی را به مردم تونس و حاکمیت سیاسی آن که یکی از شباب این حزب را دستگیر نموده، فرستاد

حزب‌التحریر-ولایه تونس فراخوانی موسوم به "همسه" را تحت عنوان: " شعار انقلاب بود و هنوز هست، مردم می‌خواهند رژیم حاکم را سرنگون سازد"، به مردم تونس فرستاد. حزب تأکید نمود؛ رژیمی‌که مردم در 17 دسامبر 2010م علیه آن قیام کردند، یک رژیم سکولار و وابسته به غرب بود. حزب هم‌چنان افزود؛ هنگامی‌که مردم برای سرنگونی رژیم فراخوانی می‌کردند، بدون شک که آن‌ها برای ایجاد هرج‌ومرج فراخوانی نکرده، بلکه خواستار نظامی بودند که ضامن عدالت، حقوق و پیش‌رفت اقتصادی باشد. این تنها با نظام برخواسته از عقیدۀ مردم یعنی اسلام و حاکمیت اسلام زیر سایه خلیفه عادل بر منهج نبوت ممکن است. حزب‌التحریر از مردم تونس خواست که با تسلیم شدن به راه الله، کتاب او و سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم گام بردارند که رستگاری دنیا و آخرت را در پی دارد.

شباب حزب‌التحریر تذکرنامۀ "همسه" را به روز پنچ‌شنبه 16 دسامبر 2021م توزیع نمودند که طی آن سامی بدری یک‌تن از اعضای حزب‌التحریر توسط گاردملی/محافظ‌ملی در شهر سیدی بوزید، مهد انقلاب دست‌گیر شد که هنوز در بازداشت به سر می‌برد. این کار نادرستی ادعای رئیس‌جمهور قیس سعید را مبنی بر وفاداری به انقلاب و اهداف آن را نشان می‌دهد.

بدون شک هدف اصلی انقلاب فروپاشی/سقوط دادن نظام بود، و دستگیری کسانی‌که این شعار را سر می‌دهند و مردم را بسوی تغییر اساسی بر اساس عقیده اسلامی فرا می‌خوانند در حقیقت خیانت در برابر انقلاب است نه وفا به آن.

شباب حزب‌التحریر-ولایه تونس قبلاً هم با رژیم بورقیبه و بن علی مواجه شده بودند، اما نه دست‌گیری و نه هم زندان مانع آنان شد؛ بلکه آن‌ها امروز برای سرنگونی هژمونی غربی، نظام قانون‌گذاری، ابزارهای محلی و تأسیس حاکمیت قانون بر اساس اسلام آن مصمم‌تر و جدی‌تر اند و تازیانه مجرمان و زندانی کردن توسط ظالمان هیچ تأثیری بر عزم آن‌ها نخواهد داشت. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿يُرِيدُونَ أَنْ يُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللَّهُ إِلا أَنْ يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ﴾ [توبه – ۳۲ ]

 ترجمه: آن‌ها می‌خواهند نور الله را با دهان خود خاموش کنند، غافل از این‌که الله نورش را کامل می‌کند، هرچند کافران را خوش نه آید.

دفترمطبوعاتی حزب التحریر-ولایه تونس

 مترجم عبدالرحمن قاطع

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه