سه شنبه, ۲۵ ربیع الثانی ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۱/۳۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :3 ربیع الاول 1443
تاریخ میلادی : یکشنبه، 10 اکتبر 2021م

شماره صدور:1443 AH / 011

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

بحران گرسنگی در افغانستان: رسوائی نظم نوین جهانی(کپیتلیزم/سرمایه‌داری)

در حال حاضر یک میلیون کودک افغان از اثر گرسنگی در معرض خطر مرگ قرار دارند. ده میلیون پسر و دختر برای زنده ماندن به کمک‌های بین‌المللی وابسته هستند؛ ‏در‌حالی‌که مردم افغانستان از این بحران رنج می‌برند. سازمان‌ ملل از طالبان و روی کار آمدن آن سخن گفته و اشاره می‌کند که این بحران نتیجه یک ماه پس از قدرت گرفتن طالبان است. در یک بیانیه‌ای آنتونیو گوتِرشAnthony Guterres)) دبیرکل سازمان ملل‌ اظهار داشت: «از زمانی‌که طالبان در ماه گذشته به قدرت رسیدند، سطح فقر عمومی افزایش یافته است و خدمات اساسی عامه در حال فروپاشی است.» این واقعاً خیلی شرم‌آور است! یک مقام با وقار گوترش باید صادق باشد. آیا افغانستان قبل از ظهور طالبان در وهله اول از امنیت و رفاه برخوردار بود؟ آیا گزارش‌های سازمان ملل‌UN) ) و نگرانی‌های جامعه بین‌المللی واقعاً صادقانه است؟ افغانستان بیست سال است که تحت یوغ اشغالگری امریکا از بلایا رنج می‌برد. این کشور از کشتار، تخریب زیرساخت‌ها، ناپدید شدن منابع، خشکسالی و فقر رنج می‌برد، بدون این‌که امریکا (که افغانستان را به بهانه توسعه اشغال کرده بود) برای دستیابی به خودکفایی یا خودمختاری بدون کمک‌های بین‌المللی به افغانستان دست کمک دراز کند.

سازمان‌ملل‌ در تظاهر پست‌گونه‌ی تمدن سرمایه‌داری، از عمل‌اش برای فراهم نمودن میلیون‌ها دالر برای رفع گرسنگی افغان‌ها، با لاف و مباهات می‌بالد. نظم جهانی که جوانان مسلمان را به قتل رساند، مقدسات‌شان را زیر پا گذاشت و دارایی‌های‌شان را ربود، اما امروز به آن‌ها کمک نمی‌کند، زیرا غرب به خوبی می‌داند که خروج‌اش از افغانستان پس از انجام مأموریت‌اش و معنی فروپاشی کامل آن(افغانستان) است. از سوی دیگر، وزیر امور خارجه امریکا اظهار نمود: «امریکا در شرایطی افغانستان را ترک کرد که می‌دانست این کشور قادر به دستیابی‌ به خود کفایی نیست.» پس چرا عملکرد طالبان را که بر اساس نورم/موازین سیاسی بین‌المللی یک حکومت نوپا تلقی می‌شود، برجسته می‌کنند؟! اگر حکومت در دست "نیروهای افغانی طرفدار غرب می‌بود، آیا نظم جهانی با همین لحن عمل می‌کرد؟ همه ما دیده‌ایم که چگونه سازمان ملل‌ کمک‌های مالی خود را به کشورهای به اصطلاح جهان سوم در ازای محدود شدن‌شان در توافق‌نامه‌های زهرآلود سیاسی، اقتصادی و اجتماعی که نظام غربی را به عنوان یک روش زندگی بر آن‌ها تحمیل می‌کند، ارائه می‌کند. بناءً قراردادهای "سیداو و پکن" در ازای حمایت مالی به زور بر سرزمین‌های مسلمان تحمیل شد.

این‌گونه ا‌ست که امریکا جهان را رهبری می‌کند: با ذهنیت باندی و مافیایی، خشکاندن منابع قدرت دولت‌ها، به غارت بردن ثروت‌شان و اشغالی‌که آن‌ها را از پا می‌اندازد، سپس به آن‌ها آزادی قدرت غصبی و جزئی مشروط(بر اساس منافع ملت‌های غربی) می‌دهند! و سپس دزد با چشم سخاوتمندانه به ما نگاه می‌کند تا ذره‌ای از ثروت غارت شده ما را به ما کمک کند! چه دزد سخاوتمندی! و سخاوت او بی‌پایان است، زیرا -با کمک‌هایش- او نمی‌خواهد ما را از گرسنگی نجات دهد، بلکه با اسلامی‌که ما حمل می‌کنیم، می‌جنگد و می‌خواهد چراغ تمدن غرب را به ما بدهد تا ما نیز مانند او شیطان شویم! الله رب العالمين می‌فرماید:

﴿وَدُّواْ لَوْ تَكْفُرُونَ كَمَا كَفَرُواْ فَتَكُونُونَ سَوَاء﴾ [نساء: ۸۹]

ترجمه: آنان دوست می‌دارند كه شما كافر شويد، همان گونه كه خود كافر شده‌ اند و (در كفر با ايشان) مساوی شويد.

وجوهی‌که سازمان ملل‌ مدعی است به افغانستان بدهد، خالص نیست. ما دیدیم که پول‌های سیاسی در سوریه چه کرده است و چگونه ابزاری برای پایان دادن به جنبش‌های جهادی و شهید ساختن مخلصین امت بود. الله سبحانه و تعالی همواره ما را از فریب کافران برحذر داشته و به ما توضیح داده است که چگونه هستند! رب العالمین می‌فرماید:

﴿إِن تَمْسَسْكُمْ حَسَنَةٌ تَسُؤْهُمْ وَإِن تُصِبْكُمْ سَيِّئَةٌ يَفْرَحُواْ بِهَا وَإِن تَصْبِرُواْ وَتَتَّقُواْ لاَ يَضُرُّكُمْ كَيْدُهُمْ شَيْئًا إِنَّ اللّهَ بِمَا يَعْمَلُونَ مُحِيطٌ﴾ [آل‌عمران: 120]

ترجمه: اگر نیکی به شما دست دهد (و نعمتی هم‌چون پیروزی و غنیمت بهره‌ی شما گردد) ناراحت می‌شوند و اگر به شما بدی برسد، شادمان می‌شوند و اگر (در برابر اذیّت و آزارشان) بردباری کنید و (از دوستی با ایشان) بپرهیزید، حیله‌گری (و دشمنانگی خائنانه‌ی) آنان به شما هیچ زیانی نمی‌رساند، شکّی نیست، الله بدان‌چه انجام می‌دهند احاطه دارد (و قادر به دفع نقشه‌های خائنانه و نیرنگ‌های اهریمنانه‌ای ایشان از شما است).

هم‌چنین‌، الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿وَلَن تَرْضَى عَنكَ الْيَهُودُ وَلاَ النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللّهِ هُوَ الْهُدَى وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءهُم بَعْدَ الَّذِي جَاءكَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَكَ مِنَ اللّهِ مِن وَلِيٍّ وَلاَ نَصِيرٍ﴾ [بقره: 120]

ترجمه: یهودیان و مسیحیان هرگز از تو خوشنود نخواهند شد، مگر این که از آئین (تحریف شده و خواست‌های نادرست) ایشان پیروی کنی. بگو: تنها هدایت الله هدایت است. و اگر از خواست‌ها و آرزوهای ایشان پیروی کنی، بعد از آن که علم و آگاهی یافته‌ای (و با دریافت وحی الهی، یقین و اطمینان به تو دست داده است)، هیچ سرپرست و یاوری از جانب الله برای تو نخواهد بود (و الله تو را کمک و یاری نخواهد کرد).

هم‌چنین، رسول الله صلی الله علیه و سلم ما را از پیروی آنان منع نموده است. او صلی الله علیه و سلم می‌فرماید:

«لَا تَسْتَضِيئُوا بِنَارِ الْمُشْرِكِينَ»

ترجمه: هرگز از آتش مشرکین، روشنی طلب نکنید.

ای مردم حکومت افغانستان! دیدید که امریکا و نظم جهانی چگونه اهل خیانت هستند! قبل از آن به مردم فلسطین و سوریه و عراق خیانت کردند...! امروز جهان غرب، بر جنایات رژیم هندو علیه مسلمان آن کشور که در نزدیکی شماست، شاهد هستند و اما در مقابلش بی‌تحرک هستند. آن‌ها به خویشاوندی/هم‌دلی و پیمان‌های‌شان با مؤمنان احترام نمی‌گذارند. ‏آیا توقع دارید، با آن‌هم غرب از شما مراقبت و مواظبت کند؟ در هر حالت نفرت از قلب و دهان آنان‌مثل آتش بیرون می‌آید و شما را مقصر بحرانی می‌دانند که دهه‌ها پیش خودشان ایجاد کرده بودند، فقط به خاطر این‌که شما یک ملت و جنبش اسلامی هستید.

ریسمان محبت را برای دشمنان الله سبحانه‌وتعالی و دشمنان خودتان دراز نکنید، بلکه راه را برای آن‌ها قطع کنید و نفس و اهل/خانواده‌تان را از آتشی‌که هیزوم آن مردم و سنگ‌هاست، حفظ کنید. نجات از چنگال گرسنگی و فقر و سقوط اقتصادی در کتاب الله سبحانه‌وتعالی ذکر گردیده است که همه چیز را به تفصیل بیان می‌کند و برای جهانیان شفا بخش است. قرآن نه تنها یک کتاب رقیه است، بلکه با نظام‌‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خود، اگر به خوبی به آن پایبند باشید و آن را تطبیق کنید، افغانستان و تمام سرزمین‌های اسلامی را نجات خواهید داد. بدانید، زنده‌ماندن و نجات تنها با متحد شدن با امت‌تان میسر می‌شود.

﴿وَإِنَّ هَذِهِ أُمَّتُكُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّكُمْ فَاتَّقُونِ﴾ [انبیاء: 92]

ترجمه: به راستی این، امت شماست؛ امتی واحد و یکپارچه و من، پروردگار شما هستم؛ پس مرا عبادت و پرستش کنید.

بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

#Afghanistan        #أفغانستان

مترجم: داکتر زکریا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه