دوشنبه, ۰۹ ربیع الاول ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۰/۲۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :21 شوال 1440
تاریخ میلادی : دوشنبه، 24 جون 2019م

شماره صدور:۶۲ / ۱۴۴۰

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

حکومت تحریک انصاف پاکستان با اجرای دستورالعمل صندوق بین‌المللی پول (IMF) کاهش ارزش روپیه و ایجاد تورم را سبب می‌شود؛ در کنار این، اقتصادمان را برای مقابله با آن به اختناق در ‌آورده و ما را در طوفان‌های این اقتصاد ضعیف غرق می‌کند

(ترجمه)

حکومت تحریک انصاف پاکستان به‌منظور مهیا کردن شرایط صندوق بین‌المللی پول، تقاضای این استعمارگر را برای "رقابت نرخ ارز"، که سبب سقوط ارزش روپیه و تورم کمرشکن شده‌است، اجرا کرده‌است. هم‌چنان کاهش ارزش روپیه بالای قیمت‌های پترول و گاز، که وابسته به دالر استند، نیز تأثیر کرد؛ طوری‌که OGRA (مرجع تنظیم نفت و گاز) بهای گاز را مطابق ۱۵۰ روپیه در بدل هر دالر تعیین کرده‌است. از زمان قدرت‌گیری این حکومت قیمت گاز تا ۱۴۳٪ افزایش یافته است و از ۱ جولای ۲۰۱۹ م تا ۲۰۵٪ افزایش خواهد یافت. تورم بیش‌تر سبب افزیش قیمت محصولات و ازبین بردن ظرفیت درآمدی حاصل از صادرات خواهد شد. سپس حکومت برای مقابله با تورم بزرگ‌تر سیاست استعماری "تنزیل تقاضا" را درپیش گرفته‌است و اقتصاد را توسط مالیات بیش‌تر و مصرف کم‌تر خفه می‌کند. بناءً پاکستان به‌منظور کسب امتیاز و بالا بردن درجه‌اش برای اخذ هرچه بیش‌تر قرضه‌های سودی، عمداً باعث سقوط اقتصاد شده‌است، درحالی‌که تاکنون بیش از نیمی از آن‌چه را که می‌گیرد توسط مالیات مبتنی بر پرداخت‌های سودی می‌پردازد. آیا این به‌مانند تلاش برای علاج زهر با زهر بیش‌تر نیست؟

ای مسلمانان پاکستان! تا جایی‌که می‌بینیم، حکومت تنها روی چوکی‌ موتر نشسته است؛ ولی چرخ فرمان، شتاب‌دهنده و بریک موتر را به دست صندوق بین‌المللی پول داده است. رژیم از صندوق بین‌المللی پول اطاعت می‌کند و  اجازۀ تسلط کفار را بر امورمان می‌دهد، حال‌آن‌که الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَلَن يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكَافِرِينَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ سَبِيلًا﴾ [نساء: ۱۴۱]

ترجمه: و الله [سبحانه وتعالی] هرگز کافران را بر مؤمنان تسلطی نداده است.

رژیم با پذیرش شرایط صندوق بین‌المللی پول در صدد وارد کردن خسارت بر ماست، درحالی‌که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند:

«لاَ ضَرَرَ وَلاَ ضِرَارَ» (موطا امام مالک، ابن ماجه)

ترجمه: [مسلمان بر مسلمان دیگر] نه خسارت وارد می‌کند و نه [از طرف او] در خسران است.

این را بهانه نکنید که مسلمانان به این‌چنین قراردادها افتخار می‌کنند و ما باید تسلیم صندوق بین‌المللی پول شویم. هر شرط یا پیمانی‌که بر معصیت بنا و از جانب الله سبحانه وتعالی برایش مجازات تعیین شده‌باشد، مورد پذیرش ما نیست. با این وجود، این تنها اسلام است که باران رحمت را بر پاکستان تضمین می‌کند.

رسول الله صلی الله علیه وسلم دینار طلایی، به کتلۀ ۴.۲۵ گرام، و درهم نقره‌ای، به کتلۀ ۲.۹۷۵ گرام را به‌عنوان واحد پولی برای دولت تعیین کردند. پول‌های فلزی ارزش ذاتی دارد، ازین‌رو اقتصاد را از وقوع تورم حفظ می‌کند و در تبادلۀ ارز ثبات می‌آورد. معیار دو فلزی اسلام قدرت دولت را در چاپ پول در هر زمان مقید و کنترول می‌کند و به دولت برای تنظیم مالیات و ارزهای خارجی انگیزه می‌دهد. هم‌چنان، انجام این کار برای هیچ کشوری مجال نمی‌دهد تا اسعارش را، به‌منظور کسب مفاد غیرعادلانه حاصل از صادرات در تجارت بین‌المللی، دست‌کاری کند. بنابرین، خلافت واحد پولی دولت را کاملاً بر معیار طلا و نقره بنا خواهد کرد، ذخایر طلا و نقرۀ منظم را خواهد ساخت، درصورت لزوم برای حفظ ذخایر دادوستد کالابه‌کالا را به‌کار خواهد برد، و برای کوبیدن اسعار ظالمانۀ غربی، بر استفاده از طلا و نقره به‌عنوان اساس تجارت جهانی تأکید خواهد کرد.

بناءً، به‌خاطر رضایت الله سبحانه وتعالی، بگذارید مؤمنان برای حاکم کردن هرآن‌چه او سبحانه وتعالی نازل کرده‌است، تلاش کنند!

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر–ولایه پاکستان

مترجم: محمد حارث پویا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه