دوشنبه, ۰۹ ربیع الاول ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۰/۲۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :29 ذولحجه 1441
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 19 آگوست 2020م

شماره صدور:1441/ 90

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

با گذشت دو سال از حاکمیت رژیم بجوا -عمران ثابت شد که دموکراسی هرگز دولتی هم‌‌چون دولت مدینه را تأسیس نخواهد کرد، در عوض کنترول نخبگان را از طریق کپیتالیزم تضمین می‌کند!

(ترجمه)

عمران خان با اتمام دو سال حاکمیت‌اش در قدرت به تاریخ 18 اگست 2020م، در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: «من تلاش کرده‌ام تا کشور را در مسیرِ قرار دهم که به یک دولت رفاه مبدل گردد.» او هم‌چنین ابراز تأسف کرد که پاکستان تحت کنترول نخبگان قرار دارد؛ تا جایی‌که یک نخبه کوچک توانست با استفاده از سیستم به اتصالات کشور دسترسی پیدا کند. علی‌رغم اظهار مجبوریت‌ها و عذرهای رژیم، مسلمانان پاکستان پس از توقعات بلند از پاکستان زیر بار ناامیدی دست و پا می‌زنند. درست مثل پاکستان قدیم، در پاکستان جدید با بلند بردن قیمت‌های کمر‌شکن برق و گاز، دولت بسیاری از مردم را مجبور ساخته است تا از سیستم تهویه مطبوع و آب گرم‌کن در اوج گرما استفاده نکنند. با رکود ارزش کلدار در مقابل دالر، قیمت‌های آرد، مواد خوراکی از قبیل روغن در بازار با سرعت زیاد بلند رفته است. سیستمِ بانکی مبنی بر سود، که الله سبحانه‌و‌تعالی و رسول‌اش صلی علیه وسلم را به جنگ دعوت می‌کند، بدونِ هیچ‌گونه موانعی ادامه دارد. پیروی حکومت از دساتیر صندوق بین‌المللی پول باعث شده‌است که حجم مالیات برای پرداخت سود سرمایه‌گذاران رباخوار، همانند بهای مواد سوختی، به‌گونۀ بی‌سابقه‌ای افزایش یابد. در خصوص وعده شکنی ده میلیون شغل‌ها و پنج میلیون خانه‌ها چی باید گفت؟ واضح‌ است، دموکراسی با تطبیق نظام سرمایه‌داری فقط منافع نخبگان را تضمین می‌کند. بنابرین جای‌ِ تعجب نیست که تمام مافیای نخبگان سابق پاکستان با رژیم جدیدِ پا‌کستان گره خورده است، این نخبگان از آغاز در تلاش بلند بردنِ قیمت‌ها در آرد، بوره/شکر، برق و گاز بودند، تا زمینه‌ی سودجویی برای‌شان مساعد گردیده و با هر دو دست‌ها غارت کنند.

رژیم در سیاست خارجی خود نیز ناکام نگردیده تا ناامید شود. این حکام، با اطاعت کورکورانه از امریکا، از اجیران مزدگیر به تسهیل‌کننده‌گان کرایی بدل شده‌اند که گروه مقاومت افغان‌ها را به امید رفتن پای میز مذاکرات، به گذاشتن سلاح‌های‌شان مجبور می‌کنند و به سربازان خستۀ امریکایی نفس تازه می‌بخشند. بر‌علاوه این، بیشتر به غم و اندوه مسلمانان، بجای این‌که نیروهای مسلح خود را توان‌مند ساخته جهت آزاد‌سازی کشمیر بسیچ سازد، رژیم در حالِ منتشر ساختنِ آهنگ‌ها، تویت‌ها و سخنرانی‌ها است.

بنابرین، عمران خان چگونه ادعایِ این را می‌کند که پاکستان را از راه‌یِ دموکراسی، دولتی همانندِ دولت مدینهِ پیامبر صلی الله علیه وسلم می‌سازد؟! بدونِ شک، بعد از تجربه ترکیه و مصر، در پاکستان هم ثابت گردیده که هیچ‌گاهی از طریقِ دموکراسی نظامِ اسلامی حا‌کم شده نمی‌تواند. بجای قرآن و سنت، دموکراسی از افکار بشر، مشمول آثار سلطنت انگلیس و کسانی را که در پارلمان نشسته اند بر اساس خواهشات نفسانی آن‌ها قوانین را تصویب و وضع می‌کند. پس از درهم شکستن پروژه حزب عمران خان، که احساسات اسلامی را قلقلک می‌داد و برای به دست آوردن قدرت از آدرس اسلام لب می‌گشود، اکنون مسلمانان له شده به دنبال رهبری جدید هستند تا از ناامیدی دیگر جلوگیری کنند.

از این‌که ناامیدی مکرراً تکرار نشود، مسلمانان باید به یک گروهی سیاسی در پا‌کستان رجوع کنند که برای نظامِ اسلام دعوت کند. گروهی‌که به خلافت دعوت کند تا اسلام را به شکل جامع و قطعی در بخش‌های اقتصادی، قضایی، اجتماعی، دانش، حکمرانی و سیاست خارجی پیاده سازد. این یگانه گروه‌یِ سیاسی‌ست که مشارکت در نظام کفری دموکراسی را رد می‌کند. در عوض با اتخاذ طریقه سنت، که اسلام را به طور کامل و بلافاصله اجرا کند، تضمین می‌کند. حالا وقت آن است که هر مسلمان با گروه‌ سیاسی حزب‌التحریر که جهت تأسیس خلافت به طریقه نبوت مبارزه می‌کند، ملحق شود. بدونِ‌شک، بدست آوردن چنین هدف باشکوه با یاری الله سبحانه‌و‌تعالی مشکل نیست.

﴿وَمَا ذَلِكَ عَلَى اللّٰهِ بِعَزِيزٍ﴾ [ابراهیم:20]

ترجمه: و این کار برای الله مشکل نیست.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه پاکستان

مترجم: ارسلان مبارز

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه