سه شنبه, ۲۵ ربیع الثانی ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۱/۳۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :12 ربیع الاول 1443
تاریخ میلادی : سه شنبه، 19 اکتبر 2021م

شماره صدور:17/ 1443

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

دوستی با رسول الله صلی ‌الله‌ علیه وسلم مستلزم تأسیس خلافت بر منهج نبوت است

ماه ربیع‌الاول، از جمله مبارک‌ترین ماه‌هایی‌ست که در آن رسول‌الله صلی الله علیه و‌سلم چشم به جهان گشوده است. بالای ما واجب است تا رسول الله صلی الله علیه وسلم را دوست داشته باشیم و او را در تمام قضایای دنیا در اولویت قرار داده و از او اطاعت نماییم. الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿ قُلْ إِن كَانَ آبَاؤُكُمْ وَأَبْنَآؤُكُمْ وَإِخْوَانُكُمْ وَأَزْوَاجُكُمْ وَعَشِيرَتُكُمْ وَأَمْوَالٌ اقْتَرَفْتُمُوهَا وَتِجَارَةٌ تَخْشَوْنَ كَسَادَهَا وَمَسَاكِنُ تَرْضَوْنَهَا أَحَبَّ إِلَيْكُم مِّنَ اللّهِ وَرَسُولِهِ وَجِهَادٍ فِي سَبِيلِهِ فَتَرَبَّصُواْ حَتَّى يَأْتِيَ اللّهُ بِأَمْرِهِ وَاللّهُ لاَ يَهْدِي الْقَوْمَ الْفَاسِقِينَ ﴾ [توبه: 24 ]

ترجمه :  ای (محمد صلی الله علیه وسلم) برای‌شان بگو اگر پدران، فرزندان، برادران، همسران، طایفه و قبیله شما، و اموالی‌که به دست آورده اید، تجارتی‌که از کساد شدنش می‌ترسید و خانه‌هایی‌که به آن علاقه دارید، در نظرتان از الله و رسولش و جهاد در راه الله محبوبتر است، در انتظار باشید که الله عذابش را برشما نازل کند! و الله قوم فاسق را هدایت نمی‌کند.

پس دوستی با رسول الله صلی الله علیه وسلم چی معنی دارد؟! امام النووی به نقل از سلیمان خطابی در باب دوستی با رسول الله صلی الله علیه وسلم در مسلم روایت می‌کند که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمود:

«لاَ تُصَدِق فِی حُبِی حَتَی تُفنِی فِی طَاعَتِی نَفسِکَ وَ تُؤثِرُ رِضَایَ عَلیَ هَوَاکَ وَ إِن کَانَ فِیهِ هَلاَکٌ»

ترجمه: در دوستی با من صادق نخواهی بود تا این‌که زندگی‌ات را در راه اطاعت  من صرف کنی و رضایت من را مقدم‌تر از خواهش نفس خویش قرار دهی، حتی اگر به قیمت جانت تمام شود.

 بناءً دوستی با رسول الله صلی الله علیه وسلم تنها در بیانیه میان خالی از موقف دولت اظهار نمی‌شود که با حرف‌های فریبنده و نظم و ترتیب سخنرانی کرده، روز 12 ربیع الاول را رخصتی اعلان کرده و جشن بگیرید، بلکه تنها به واسطه تأسیس خلافت بر منهج رسول الله صلی الله علیه وسلم دوستی با وی را می‌توانیم اظهار کنیم.

ای مسلمانان و ای کسانی‌که اهل قدرت هستید! امروزه مسلمانان در سراسر دنیا زیر بار لطف و احسان کفار قرار گرفته اند و به دلیل نظم حاکم غربی مسلمانان در یک تنگنای سیاسی قرارگرفته، دچار خواری و ذلت شده اند و این در حالی‌ست که حکام مسلمین با افتخار با دشمنان صلیبی ما هم‌پیمان و متفق شده اند. وقتی از طرف حاکمان مسلمانان که با پشتوانه قدرت‌های استعماری غربی نسبت به حیثیت رسول الله صلی الله علیه وسلم بی‌حرمتی می‌شود، این حاکمان حتی از خلع ید کردن یک سفیر هم امتناع می‌ورزند؛ بگذریم از این‌که باید نیروهای اردو/ارتش ما بسیج شده و دست‌ها و زبان‌های طاغوت را کوتاه می‌کردند. حتی در سرزمین‌هایی‌که مسلمانان متعهد دوستی با رسول الله صلی الله علیه وسلم هستند، می‌بنیم که حاکمان آن‌ها اردو/ارتش ما را در سربازخانه‌ها محبوس کرده‌اند. با مشاهده این همه رویدادها و پیشامدها، دوستی با رسول الله صلی الله علیه وسلم ایجاب می‌کند تا برای اطاعت از پیامبر محبوب ما صلی الله علیه وسلم این حاکمان خائن را سرنگون سازید. این فقط زمانی ممکن است که شما وحدت سیاسی تان را با احیای دوباره خلافت بازگردانید که رسول الله صلی الله علیه وسلم آن را در مدینه منوره تأسیس کرد. یقیناً دوستی با رسول الله صلی الله علیه وسلم راجح‌تر و ارزشمندتر از دوستی این دنیا و تمام انسان‌های روی زمین، مقام و موقف و تجارت ما است. ما باید در راه اطاعت از وی با هرنوع مشکلات و خطرها کنار آمده و بالای موانعی‌که سد راه ما قرار می‌گیرد، غالب گردیم. این چیزیست که واقعاً در روز آخرت در مقابل الله سبحانه‌وتعالی به دردمان خواهد خورد و إنشاءالله ما را در آخرت نزدیک وی صلی الله علیه وسلم قرار خواهد داد.

رسول الله صلی الله علیه وسلم میفرماید:    

«أنتَ مَعَ مَن أَحبَبتَ»

ترجمه: تو همراه با کسی‌که اورا دوست داری، خواهی بود. (متفق علیه)

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر- ولایه پاکستان

مترجم : عبدالرحمن قاطع

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه