سه شنبه, ۰۲ ربیع الاول ۱۴۴۴هـ| ۲۰۲۲/۰۹/۲۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :14 صفر 1444
تاریخ میلادی : دوشنبه، 10 اکتبر 2022م

شماره صدور:شمارۀ صدور: 06 / 1444

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

اندوه حاکمان مسلمان مبنی بر مرگ ملکه انگلیس ناشی از وفاداری آن‌ها به استعمار غربی می‌باشد

شهباز شریف نخست وزیر پاکستان، در تاریخ 8 سپتامبر 2022م در صفحه رسمی تویترش نوشت که: « از درگذشت والاحضرت ملکه الیزابت دوم عمیقاً اظهار  تأسف می‌کنم. پاکستان در رابطه به مرگ الیزابت با انگلستان و سایر کشورهای مشترک‌المنافع خود را شریک می‌پندارد." حاکمان سرزمین‌های اسلامی اعم از عرب و عجم از درگذشت ملکه انگلیسی ابراز تألم و تأسف کرده اند؛ تو گویی خلیفه عادلی از دنیا رفته که عدالت و رهبری دلسوزانه را برای بشریت به ارمغان آورده باشد. پیش از این‌که جمعی دیگر از مسلمانان خود را در این غم شریک بدانند، باید واقعیت اشراف انگلیسی از جمله رهبری آن – خاندان سلطنتی انگلیس به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

این اشراف انگلیسی است که امور قدرت استعمارگر انگلیس را توسط شبکه‌ی پیچیده ای نفوذی/جاسوسی رهبری می‌کند. نفوذ اشراف انگلیس فراتر از اسناد و مدارک "وایت هال" است که توسط وکلای دفتر کابینه تهیه گردیده است، که نشان می‌دهد لوایح پارلمانی تابع قدرت ارشد خانوادۀ سلطنتی جهت موافقت یا مسدود کردند قوانین جدید است. اشراف انگلیسی نفوذ خویش را از طریق پلت‌فارم‌های چون؛ مجلس اعیان، مجلس عوام، دفتر کابینه، کلیسای انگلستان، شهر لندن، وایت‌هال، سرویس اطلاعات مخفی (M16)، سندهرست و آکس‌بریج بقا می‌بخشد.

اشراف انگلیس، یکی از معماران کمک‌کننده نظم اقتصادی استعماری امروزی است که بیشتری جهان را در بدهی‌های شدید فرو برده است که سرمایه‌گذاران غربی می‌توانند با استفاده از این وام‌ها سود زیادی بدست بیاورند. کاپیتان‌های این صنعت از منابع غنی و نیروی کار وافر در جهان اسلام، از جمله؛ منطقه خلیج و فراتر از آن بهره‌برداری نموده و از توسعه صنعتی آن حسادتأ جلوگیری می‌کنند. اطلاعات آن با بکارگیری اجیران سیاسی و نظامی در سازمان‌های چون آکس‌بریج و سندهرست در مناطق امت اسلامی دردسرها و مشکلاتی را به بار می‌آورد. در حقیقت، این اجیران کسانی اند که با الگوبرداری از لورنس عربی کار و فعالیت می‌کنند تا باشد که بومیان را در مکان‌های دوردست برای تاج‌گذاری به گونۀ بسیار ماهرانه آماده سازند.

با توجه به این، حاکمان پاکستان طوری صحبت می‌کنند که گویا در ویندزور زندگی می‌کنند، نه شبه قاره هند که صحنه‌ی از جنایات اشراف انگلیس در طول سه قرن بود. شبه قاره هند قبل از تهاجم انگلیس در زمان حاکمیت اسلام 23 در صد سهم اقتصاد جهان را داشت که نسبت به کل اروپا بیشتر بود. در سال 1700م در زمان اورنگ‌زیب عالم‌گیر این میزان به 27 در صد افزایش یافت. اما پس از اشغال هند توسط انگلیس به کم‌تر از 4 در صد به گونۀ کاهش یافت که صدها هزار نفر دچار قحطی شدید گردیدند. انگلیس به مدت 173 سال هست و بود این منطقه را غارت کرد که معادل 45 تریلیون دلار امروزی تخمین زده می‌شود!

حقیقتاً که مسلمانان باید اشراف انگلیس را آن گونه که هست بشناسند و مبتنی بر آن به مرگ ملکه پاسخ دهند. در هم‌چو یک زمانی که انگلیس به شدت رو به زوال است، جهان اسلام بایست با استفاده از چنین فرصت طلایی هرگونه زنجیر روابط با انگلیس از جمله؛  زنجیرهای اقتصادی، دام‌های نظامی و منافع مشترک را در هم بشکند و خود را از آن رهایی بخشد. مسلمانان اکنون باید با حاکمان شان آن گونه که از استعمار تعریف و تمجید می‌کنند و در خدمت آن قرار دارند،  تعامل کنند. مسلمانان باید که برای تأسیس دوبارۀ دین خود تلاش نمایند تا خلافت بر منهج نبوت را اقامه کنند تا باشد که جهان در نهایت از ظلم و استبداد استعمار آمریکایی و اروپایی رهایی یابد. در آن زمان جهان دیگر برای درگذشت جنایت‌کاران جنگی و مستبد سوگواری نخواهد کرد. الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿فَمَا بَكَتْ عَلَيْهِمُ السَّمَاءُ وَالْأَرْضُ وَمَا كَانُوا مُنظَرِينَ﴾

 [دخان:٢٩]

ترجمه: نه آسمان بر آنان گریست و نه زمین، و نه به آن‌ها مهلتی داده شد!

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه پاکستان

مترجم: حذیفه مستمر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه