پنجشنبه, ۱۸ شعبان ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۲/۲۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
جنگ غزه؛ جنگ امریکا بعد از افغانستان، عراق، سوریه و سومالیا!
بسم الله الرحمن الرحيم

جنگ غزه؛ جنگ امریکا بعد از افغانستان، عراق، سوریه و سومالیا!

(ترجمه)

بلینکن، وزیرخارجۀ امریکا به تاریخ 29/ 12/ 2023م از ارسال سلاح‌ها و تجهیزات جنگی برای رژیم یهود به قیمت 147.5 میلیون دالر خبر داد. وی در بیانیۀ خود اظهار داشت: «وضعیت اضطراری، تقاضا می‌کند تا برای حکومت اسرائیل فروش فوری انجام شود... و دیگر این‌که، اسرائیل از این سلاح‌ها برای تقویه سیستم دفاعی خود و پاسخ به تهدیدات منطقه‌ای استفاده خواهد کرد.» سخنگوی وزارت خارجه امریکا اظهار داشت: «ایالات متحدۀ امریکا ملتزم و پای‌بند است که امنیت اسرائیل را تأمین کند و برای منافع ملی امریکا؛ مساعدت و همکاری اسرائیل برای این‌که بتواند از خود دفاع و قدرت‌اش را حفظ کند، یکی از امور مهم بشمار می‌رود و این فروش پیشنهادی با این اهداف موافقت دارد.»

زاویۀ اقدامات امریکا قبل از سال 1991م، یعنی پیش از آنکه شوروی و کمونیزم سرنگون شود، جنگ با جماهیرشوروی و قبل از آنکه چین از سیاست کمونیستی خود در خارج در سال 1979م دست‌ بردارد، جنگ با چین بود. به همین دلیل بود که امریکا با تمام معنا وارد جنگ کوریا و جنگ ویتنام ولاوس شد، پیمان ناتو و پایگاه‌های نظامی را در بسیاری از مناطق تأسیس کرد و جهان غرب را در این جنگ رهبری کرد و نظام‌های حاکم در جهان اسلام را نیز با خود رام داشت. تنها دشمن وی در تمام جهان، کمونیزم و کمونیست‌ها بود.

از سال 1992م در کنفرانس امنیتی جهان، که در مونیخ آلمان برگزار شد، بنابر گفتۀ دیک چینی و زیردفاع اسبق امریکا (1990-1994) و نائب ریاست‌جمهوری (2008-2000)، امریکا با تأیید و حمایت گستردۀ غرب و تأیید دو قطب شرقی یعنی روسیه و چین، اسلام را به شکل رسمی به عنوان دشمن خود تعریف کرد و از آن زمان به بعد، زاویۀ اقدامات جنگی وی متوجه اسلام و مسلمانان گردید. اما برای منحرف ساختن ساده‌اندیشان و سطحی‌نِگران و برای پنهان داشتن مطلب از پیروان خود در سرزمین‌های اسلامی، اظهار داشت که دشمن ما و دشمن شما، اسلام سیاسی و مسلمانان افراط‌گرا هستند. آن‌ها را به نام اصولین یاد کرد و سپس آن‌ها را تروریست خواند. این سکولاران در یک نیرنگ پلیدانه، مسلمانان را به میانه‌رو، هم‌پیمان با خود و افراط‌گرای متجاوز علیه خود تقسیم نمودند. در ادامه، امریکا سازمان القاعده و مبارزه با تروریزم و افراط‌گرایان را در رأس جنگ با اسلام و مسلمانان قرار داد و این را یک جنگ صلیبی خواند. در سال 2001م به افغانستان و در سال 2003م به عراق و قبل از آن در سال 1992م به سومالیا هجوم آورد و از سال 2006م تاکنون همچنان در مسیرش روان است.

اهداف ناتو که محدود به جماهیرشوروی و کمونیزم بود، گسترش یافت تا اقدامات جنگی‌اش سرزمین‌های اسلامی و اسلام را دربرگیرد. امریکا قتل و ضرب مسلمانان را در هر مکان شروع کرد و نیروهای خود را به سوریه فرستاد. روسیه، ایران و حزب لبنانی و امثال آنان و ترکیه و سعودی را در آن‌جا استخدام کرد تا هر یک از آنان نقش امریکا را در نابودی انقلاب امت و منع بازگشت اسلام و اقامه خلافت تحت نام مبارزه با تروریزم و افراط‌گرایان و تحت نام تنظیم دولت بازی کنند.

امریکا، اکنون به پلانی‌که قبلاً شروع کرده بود، هم‌چنان پایبند بوده و جنگ را توسط رژیم یهود به پیش برده و آن را با تمام اسلحه‌های کشنده حمایت می‌کند تا مسلمانان را به قتل و اسلام را از بین ببرد. برای رسیدن به این هدف، رژیم یهود را در قلب سرزمین‌های اسلامی کاشت و به همین دلیل است که وزیرخارجۀ امریکا اعلام کرد که برای رژیم یهود، تسلیحات و تجهیزات عاجل را بدون انتظار موافقت کانگرس ارسال خواهد کرد؛ زیرا برای این کار موافقت لازم نیست. بنابر این، وزیرخارجۀ امریکا با هر پروندۀ اسلحه برای رژیم یهود که ده‌ها ملیارد دالر تخمین می‌شود، موافقت می‌کند و کالاها را از اموال مردم به عنوان کمک به یهود به فروش می‌رساند. وزارت خارجۀ امریکا اعلام کرد که امریکا ملتزم به تأمین امنیت، تقویه و پیروزی اسرائیل بوده و این از منافع مهم امریکاست. این بار اولِ وزارت خارجه نیست که چنین اعلام می‌کند، بلکه این را بسیاری از مسئولین آن علناً اعلام کردند. حتی بایدن، رئیس‌جمهور امریکا مقولۀ خود را به تاریخ 12/12/2023م تکرار کرده و گفت: «اگر اسرائیل نمی‌بود، بدیلش را ایجاد می‌کردیم.»

لذا، امریکا در فلسطین با اسلام و مسلمانان جنگیده و جنبش‌های مقاومت را جنبش‌های تروریستی یاد کرده و دولت‌های غربی و نظام‌های حاکم در سرزمین‌های اسلامی با وی ائتلاف کردند. تمام نظام‌های حاکم سرزمین‌های اسلامی وی را یاری رسانده و برایش اجازه دادند تا پایگاه‌های نظامی خود را در ترکیه، قطر، بحرین، امارات، کویت، اردن، مصر، عراق، سوریه، یمن، جیپوتی و... تأسیس نماید.کسانی‌که بزرگ‌ترین حمایت را از وی در جنگ با اسلام و مسلمانان می‌کنند، همان یاران وی اعم از حکام دست‌نشانده و رعیت مزدور در این سرزمین‌ها می‌باشد.

امریکا برای رژیم یهود از ذخائر تسلیحات در پایگاه‌های خود در اردن و غیر آن، اسلحه و مهمات نظامی می‌فرستد. لذا ضعیف‌ترین درجۀ ایمان اینست که این نظام‌ها پایگاه‌های نظامی را بند و مرزها را در مقابل نیروهای امریکائی مسدود کنند و عرضه کالا را بالای امریکا و رژیم یهود توقف و به عادی‌سازی روابط خود خاتمه دهند. اگر آن‌ها چنین می‌کردند، آیا امریکا می‌توانست یهود را یاری رساند و به آسانی در منطقه رفت و آمد کند؟ و آیا رژیم یهود می‌توانست که به جنگ خود در غزه ادامه دهد؟! اما قوی‌ترین درجۀ ایمان اینست که این نظام‌ها ارتش‌هایشان را برای نصرت مردم غزه تحریک کنند! اگر چنین می‌کردند، آیا رژیم یهود می‌توانست که به اندازۀ یک وجب پیشروی کند و طفل یا زن پاکدامنی‌ را که فریادکنان وا اسلاماه می‌گوید به قتل رساند؟! بلکه تمام فلسطین از پلیدی یهودیان و صلیبیان امریکا و غربی‌ها آزاد می‌گشت.

ما دیدیم که اردوغان برای امریکا در سومین جنگ‌اش در عراق و جنگ‌اش در سوریه از سال 2015م پایگاه انجرلیک را بازکرد تا امریکا از آنجا عبور کند و مزدورانش توشه برگیرند و برای کشتن مسلمانان تحت نام مبارزه علیه تروریزم آماده شوند. ترکیه به طور مستقیم در سوریه مداخله کرد تا به انقلاب در نطفه‌اش ضربه‌ای کاری وارد کند. قطر برای امریکا پایگاه وسیعی باز کرد تا از آن‌جا به جنگ افغانستان، سوریه و عراق روان شود و همین‌گونه پایگاه‌های دیگر وی در کشورهای متباقی.

تا زمانی‌که این پایگاه‌ها باز باشند؛ رژیم یهود خود را با تمام اسلحه‌ها مجهز خواهد کرد. حتی ترکیه ماهانه صدها کشتی حامل نفت را برای تجهیز طیاره‌ها و تانک‌های یهود برای جنگ در غزه می‌فرستد. علاوه بر آن، این کشتی‌های حامل آهن و فولاد بوده که برای ساختن اسلحه‌های یهود تخصیص یافته است. هم‌چنان، ترکیه یهودیان را با آب تمییز و غذا مجهز ساخته و برای ارتش آن لباس آماده می‌سازد؛ درحالی‌که این همه را از روی مردم غزه قطع کرده تا سرحدی‌که آنان آب شور دریا را نوشیده و جز تکۀ نان خشک، چیزی برای خوردن ندارند! اردن نیز این مسیر را در پیش گرفته و زمین‌های خود را برای انتقال مواد غذائی که از امارات و سعودی می‌آید، باز کرده و مصر عبورگاه‌های خود را مسدود ساخته است... المغرب و البحرین و امثال‌شان، کمک‌شان را با این رژیم غاصب با عادی‌سازی روابط و تعاون خود ادامه دادند.

لذا، تمام نظام‌های حاکم سرزمین‌های اسلامی و آجنداهایشان با امریکا و رژیم یهود و با غرب در جنگ‌شان علیه غزه و علیه فلسطین شریک هستند، یا مستقیم بسان نظام‌هایی‌که یاد نمودیم و یا غیرمستقیم به علت نصرت ندادن مردم غزه و عدم تحریک ارتش‌ها مانند؛ ایران، سعودی، پاکستان، الجزائر و...

بنابر این، همانطور که کفار علیه مسلمانان اعلام جنگ کردند، بر مسلمانان لازم است که علیه کفار تجاوزگر و همکاران‌شان اعلام جنگ کنند! ارتش‌های شان را تحریک نموده و این نظام‌های که خطرشان کم‌تر از دشمنان خارجی نیست، سرنگون سازند. حتی این نظام‌ها بسان منافقان، دشمن داخلی اند، به دروغ قسم یاد می‌کنند که با ما هستند درحالی‌که با دشمن بوده و علیه دین ما می‌جنگند. به اتهام این‌که دعوت‌گران ما افراط‌گرا و تروریست اند، آنان را به زندان انداخته و سخت مجازات‌شان می‌کنند و کفر، فسق و فجور را در میان امت منتشر می‌سازند.

‏‏﴿اتَّخَذُوا أَيْمَانَهُمْ جُنَّةً فَصَدُّوا عَن سَبِيلِ اللَّهِ إِنَّهُمْ سَاء مَا كَانُوا يَعْمَلُونَ﴾ [منافقون: 2]

ترجمه:آنان سوگندهای(دروغين) خود را سپری(برای رهایی از گرفتار آمدن به دست عدالت و پوشاندن چهره واقعی خويش) می‌گردانند و (خود را و مردمان را) از راه الله بازمی‌دارند. ايشان چه كار بدی می‌كنند!‏

بلی، در اسلوب نیرنگ‌بازی، دروغ‌گوئی و منافقت تا آخرین حد مهارت دارند. گاهی اوقات به نماز می‌روند و گاهی حج عمره بجا می‌آورند و با صدای زیبا قرآن می‌خوانند؛ درحالی‌که کفر را تطبیق کرده و با امریکا، غرب و رژیم یهود دوستی و موالات می‌کنند. ‏

‏‏ ‏‏﴿وَإِذَا رَأَيْتَهُمْ تُعْجِبُكَ أَجْسَامُهُمْ وَإِن يَقُولُوا تَسْمَعْ لِقَوْلِهِمْ كَأَنَّهُمْ خُشُبٌ مُّسَنَّدَةٌ يَحْسَبُونَ كُلَّ صَيْحَةٍ عَلَيْهِمْ هُمُ الْعَدُوُّ فَاحْذَرْهُمْ قَاتَلَهُمُ اللَّهُ أَنَّى يُؤْفَكُونَ[منافقون: 4]

ترجمه: و هرگاه آنان را ببينى، قيافه آنان (چنان آراسته است) كه ترا به شگفت وادارد و اگر سخن گويند، (به قدرى جذّاب و زيباست كه) به كلام‌شان گوش فرادهى، گويا چوب‌هايى هستند (خشك و بى‌مغز و بى‌فايده و به هم) تكيه داده شده، هر ندايى را عليه خود مى‌پندارند، آنان دشمنند، پس از آنان دورى كن، الله آنان را بكشد، چگونه از حق منحرف مى‌شوند.

برگرفته شده از شماره 477 جریده الرایه

نویسنده: أسعد منصور

مترجم: محمد مزمل

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه