یکشنبه, ۱۰ ذیحجه ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۶/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
با توجه به کوتاهی حکام کشور‌های خلیج و خاورمیانه؛ واشنگتن در حال بررسی ایفای نقش مهمی در آینده غزه است
بسم الله الرحمن الرحيم

با توجه به کوتاهی حکام کشور‌های خلیج و خاورمیانه؛ واشنگتن در حال بررسی ایفای نقش مهمی در آینده غزه است

 (ترجمه)

خبرگزاری اناضول به تاریخ 24/ 5/ 2024م این گزارش را ارائه کرده است: «روزنامۀ بولیتیکو امریکایی گفته است: "ادارۀ جوبایدن، رئیس‌جمهور امریکا در حال آمادگی برای اجرای نقش بارز پس از جنگ در نوار غزه می‌باشد. وی این کارش را از طریق مطالعۀ چند سیناریو از جمله تعیین مشاور مدنی امریکایی و تشکیل نیروی حفظ صلح به پیش می‌برد.» این روزنامه در شامگاه روز پنج‌شنبه از چهار مقام امریکایی که نام شان را افشا نکرد، نقل کرده است که: «ادارۀ بایدن در حال مطالعه پلان‌های فراوانی برای مداخله در آینده غزه پس از جنگ می‌باشد؛ از جمله تعیین یک مقام امریکایی تا مشاور ارشد مدنی برای نیرویی گردد که اکثریت آن فلسطینی هستند و مقرش در سیناء مصری یا اردن خواهد بود و پلان دیگر، تشکیل نیروی حافظ صلح می‌باشد.»

این مقاماتی‌که به دلیل حساسیت قضیه نخواستند هویت شان افشا گردد، علاوه نموده گفتند: «این سیناریو جزئی از نقشۀ امریکا برای اجرای نقش "بارز" در نجات غزه از حالت هرج ومرج می‌باشد.» البته بر حسب دیدگاه خودشان. این مقامات اشاره کردند که: «مشاورمدنی امریکایی مقرش در منطقه خواهد بود و به شکل تگناتنگ با فرماندۀ نیروی حافظ صلح کار خواهد کرد و این فرمانده یا فلسطینی خواهد بود و یا فردی از دولت‌های عربی».

این مقامات تأکید ورزیدند که :«مفکورۀ مشاور مدنی یکی از سیناریوهایی است که مذاکرات پیرامون آن به پایان رسیده و به روز پس از جنگ ارتباط می‌گیرد و هم‌چنین این مفکوره شامل سیناریوهای دیگری هم است که روی رشد اقتصاد نوار غزه و از سرگیری بازسازی شهرهای ویران شده تمرکز دارد.»

تبصره:

امریکا کشورهای را که از سوی مردمش رهبری می‌شود، بی‌ثبات و کشورهای را که خودش با دست‌اندرکارانش رهبری می‌کند، باثبات می‌خواند. این درحالی‌ست که وضعیت افغانستان در زمان حکمرانی امریکا و دست‌نشانده‌هایش به فراموشی سپرده شده است! با وجود افزونی دست‌نشانده‌ها در سلطۀ رام الله و دستگاه‌های امنیتی شان و هم‌چنین با وجود کشورهای خلیج و خاورمیانه که باهم تفاوتی ندارند. این مقامات گفتند: «مشاور مدنی امریکایی مقرش در منطقه خواهد بود و به شکل تگناتنگ با فرماندۀ نیروی حافظ صلح کار خواهد کرد و این فرمانده یا فلسطینی خواهد بود و یا فردی از دولت‌های عربی.»

همۀ این سیناریوها در واشنگتن طرح می‌شود تا برای ارتباط و هماهنگی با یهود بهترین افراد را انتخاب کنند و حکام کشورهای خلیج و خاورمیانه صفری بیش نیستند که در طی چندین دهه موقف و منزلت شان را حفظ و ثابت نگهداشته اند!

برگرفته شده از شمارۀ 497 جریدۀ الرایه

مترجم: محمد مزمل

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه