یکشنبه, ۱۰ ذیحجه ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۶/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
فریادخواهی مردم فلسطین از امت و نیروهای مسلحش برای نصرت غزه و جنین!
بسم الله الرحمن الرحيم

فریادخواهی مردم فلسطین از امت و نیروهای مسلحش برای نصرت غزه و جنین!

(ترجمه)

تحت عنوان «ای ارتش‌های مسلمانان... اگر شما رفح، جنین و تمام فلسطین را نصرت ندهید پس چه کسی نصرت خواهد داد؟!»، جمع بزرگی از مردم فلسطین در شهر البیره در کمپاینی که از سوی حزب التحریر در سرزمین مبارکۀ فلسطین در روز جمعه مطابق به 16 ذوالقعده 1445ه. و  24 می سال 2024م. راه‌اندازی شده بود اشتراک نمودند، در این کمپاین از ارتش‌ها و نیروهای مسلح امت خواستند تا فلسطین و مردمش را تحت پوشش و حمایت خود قرار دهند تا از جنایات رژیم یهود در امان بمانند. در اخیر این کمپاین یک سخنرانی ارائه شد که سخنران سخنانش را به شکل سوالیه و تعجبی آغاز کرد: «جنگ بر غزه نزدیک است که وارد ماه هشتمش شود و ما از میان امت کسی را نمی‌بینیم که حرکت و خیزش کند. جنگ جنایتی و ظالمانه، کشتار و نابودی، گرسنگی و محاصره و شما ای امت مجاهد، ای بهترین امتی که برای راهنمایی مردم آفریده شده اید به دل‌ تان این جنایات را تقبیح کرده و با زبان تان برای ما دعا می‌کنید، اما چه وقت حکام خیانت‌کار تان را سرنگون می‌سازید و ارتش‌های تان را برای نصرت سرزمین مبارکه و مردمش حرکت می‌دهید؟». سخنران به سخنانش ادامه داده و گفت که در سابق فریاد "وا إسلاماه" فریادی بسنده و محرکی بود تا فرماندۀ اسلام و ارتشش را برای نابودی ارتشی مثل ارتش مغول برانگیزد، ای امت اسلامی ما از این سرزمین مبارکه ارتش‌های تان را از مصر، اردن، ترکیه، پاکستان و از تمام سرزمین‌های اسلامی با هزار "وا إسلاما" به فریاد می‌طلبیم و برای تان می‌گوییم: رفح، غزه، جنین و مسجدالاقصی شما و ارتش‌های تان را به کمک می‌طلبد پس آیا شما اجابت کرده و لبیک می‌گویید؟! ای ارتش‌های امت اسلامی آیا ما بالای تان حق نصرت را نداریم!! آیا این قول الله سبحانه وتعالی را نخوانده اید:

﴿وَ إِنِ اسْتَنصَرُوكُمْ فِى الدِّينِ فَعَلَیکُمُ النَصر[الانفال/72]

ترجمه: و اگر (چنان مؤمنان که از دست ظلم و جور دیگران) به سبب دین شان از شما کمک و یاری خواستند، کمک و یاری بر شما واجب است.

شما را چه شده است که برای استجابت ندای پروردگار تان و نصرت برادران مستضعف خود و برای آزادسازی اقصی، سفرگاه پیامبرتان صلی الله علیه وسلم خیزش نمی‌کنید؟!». در پایان این سخنرانی امت اسلامی به این قول رسول الله صلی الله علیه وسلم:

«المُسلِمُ أخُوالمُسلِمِ لَا یَظلِمُهُ وَ لَا یُسلِمُهُ»

ترجمه: مسلمان برادر مسلمان است، نه برایش ظلم می‌کند و نه هم وی را تسلیم دشمن می‌کند.

متذکر شدند و برای شان هشدار داده شد تا در برابر حکام تبه‌کار شان سکوت نکنند و غزه و رفح را رها نسازند تا مبادا دشمن به هدفش رسیده و امرش به وی واگذار شود، بلی امت چنین مخاطب قرار گرفته تا مبادا وضعیت شان بسان شخص نادمی گردد که بگوید: «روزی نابود گشتم که غزه و رفح نابود گشت». و آخرین سخن در اختتامیه این کمپاین، متوجه مردم غزه شد: «اما شما ای مردم غزه! امید است که پروردگارتان شما را به دستان برادران تان از  سربازان نیرومند و متقی در این دنیا نصرت داده و تکریم تان کند و در آخرت، بهشتی که پهنای آن به وسعت آسمان‌ها و زمین بوده و برای متقیان آماده شده است روزی تان دهد»، از الله سبحانه و تعالی می‌طلبیم که این خیر را نصیب کرده و برای پذیرش آن دل‌های مؤمنان را شرح و آماده ساخته و از نزد خود نیروی یاری کننده‌ای قرار دهد.

برگرفته شده از شمارۀ 497 جریده الرایه

مترجم: محمد مزمل

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه