سه شنبه, ۰۴ ذیقعده ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۶/۱۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :11 شعبان 1442
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 24 مارس 2021م

شماره صدور:028/1442

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

رژیم اسلام‌ستیز سریلانکا با اعلان مسدود‌سازی بیش‌تر از هزار مکتب/مدرسه اسلامی و منع پوشیدن برقه به مبارزه علیه اسلام ادامه می‌دهد!

(ترجمه)

رژیم متعصب و اسلام‌ستیز سریلانکا به رهبری گوتاب‌هایا راجاپاکسی با تطبیق پالیسی سوزانیدن افراد مصاب به کوید-19 قبلاً صد‌ها اجساد مسلمانان را با بی‌حرمتی سوزانید و حالا صفحه جدید به حاشیه کشاندن و بدنام ساختن مسلمانان را با اعلان مسدود نمودن بیشتر از 1000 مدرسه و منع زنان از پوشیدن برقه که آن را با تمسخر "نشانۀ افراط‌گرایی دینی" خواند، شروع نموده است. این مدرسه‌ها اساساً قرآن، لسان عربی و عقاید اسلامی را تدریس می‌کنند و بیش‌تر آن‌ها برای ده‌ها سال در این جزیره وجود داشتند و به طور کامل هیچ ضرر و تهدیدی برای کشور محسوب نمی‌شد. با وجود آن به تاریخ 13 مارس، وزیر امنیت عامه به نام سارا ویراسکرا، اعلام نمود که این مدارس اسلامی باید مسدود شوند؛ زیرا با پالیسی تعلیمات ملی در تناقض قرار دارد. به همین شکل وزیر دفاع نیز شاگردان و معلمان مسلمان را با اظهارات جعلی چنین بدنام ساخته است که گویی این مدرسه‌ها مفکوره‌های افراط‌گرایی و جدایی‌گرایی را تدریس می‌کنند، اما این‌ها برای اثبات ادعای مزخرف‌شان کوچک‌ترین ثبوت را هم آماده کرده نتوانست. ضمناً این رژیم بی‌شرمانه از استدلال جعلی امنیت ملی استفاده کرد تا بالای زنان مسلمان پوشیدن برقه که چهره آن‌ها را پوشش می‌دهد را منع نماید؛ در حالی‌که برای تمام مردم دستور می‌دهند که در محیط عامه به خاطر ویروس کرونا باید ماسک بپوشند! تمام این کار‌ها اساساً ادامۀ پالیسی این رژیم است که به منظور ازدیاد نفوذ راهب‌های بودایی سنهالای متعصب، تاجران و رای دهنده‌گان که آن را حمایت کردند و به خاطر قدرت آن‌ها با تحریک مسلمانان در کشور سرمایه گذاری نمودند، از ایجاد نفرت علیه مسلمانان نفع می‌برند. برعلاوه؛ قانون اژدها مانند جلوگیری از وحشت به و شکل وسیع قدرت‌مندان را اجازه می‌دهد که با هر کسی‌که از دید سیاسی با تعریف "افراط‌گرایی مذهبی" مخالفت نماید، به طور ظالمانه برخورد نماید که تحت شرایط فریبانۀ آن‌ها به هدف "عدم رادیکال‌گرایی" باید دو سال زندانی گردد. به طور واضح؛ دولت می‌خواهد از قوه مقننه استفاده کرده و قانون را علیه اسلام به بهانۀ دروغ جلوگیری از افراطیت صادر نماید. به طور مثال: به تاریخ 10 مارس، وزیر عمومی دفاع سریلانکا اعلام نمود که دولت فعالیت‌های سیاسی و اسلامی حزب‌التحریر را ممنوع قرار می‌دهد و مهره‌های کلیدی آن را دست‌گیر می‌کند؛ و این حزب را با دروغ آشکار حزب افراط‌گرا و برای کشور تهدید می‌داند. این در حالی‌ست که این حزب هیچ‌گاهی به اعمال خشونت‌آمیز دست نزده است، زیرا اسلام این عمل را مخالف طریقۀ تغییر جامعه می‌داند.

برعلاوه؛ این پنهان نمی‌ماند که اعلامیه‌های اخیر علیه مسلمانان در زمانی صورت می‌گیرد که رژیم سریلانکا در گودال بحران اقتصادی به دلیل نتایج وخیم و مخرب ویروس کرونا فرو رفته است و هم‌چنان با فساد بزرگ شکر که که تخمین می‌رود که بالا‌تر از 16 بیلیون خساره‌مند شود، نیز بدنام شده است. این پالیسی‌های تهدید‌آمیز، علیه مسلمانان به خاطر انحراف توجه مردم و پرده انداختن به بحران اقتصادی و معامله دروغین نخبه‌های سیاسی می‌باشد. گرچه این فریب سیاسی جز کسانی‌که با آجندای تعصب گرایانۀ بودایی‌ها کور گردیدند، کسی دیگری را احمق نمی‌سازد! برعلاوه؛ دولت راجاپاکسا مسیر اشتباه سیکولران و کمونیست‌های خودخواه که از مسلمانان نفرت دارند، مانند هند، چین و فرانسه را با بازی در مبازه علیه "افراطیت" می‌پیماید تا مسلمانان را وحشت زده کرده تا عقاید و عبادات اسلامی را رها سازند. این تهدید "افراطیت" در کشور در واقع دسیسه‌ای است که کارهای نظامی راجاپاکسا و رئیس اسبق دفاع سریلانکا را تحت پوشش قرار می‌دهد.

استراتیژی خطرناک بازی سیاسی با امنیت‌ملی، استفاده سیاسی از نفرت مذهبی، درگیر نمودن افراد جامعه علیه یک دیگر و ایجاد ترس و وحشت برای بدست آوردن منافع سیاسی و فتنه انگیزی با روش‌های زهراگین صرف به خاطر تداوم قدرت می‌باشد. ما از مسلمانان سریلانکا می‌خواهیم که در این مرحله آزمایش به عقیدۀ اسلامی ثابت و مستحکم بمانند. ما از علما و افراد با نفوذ در کشور می‌خواهیم تا علیه این بی‌عدالتی و تفرقه‌سیاسی که با تهدید و دشمن خیالی می‌خواهند جامعه را پارچه پارچه کنند قیام نمایند. الله سبحانه و‌تعالی می‌فرماید:

﴿يُثَبِّتُ اللّهُ الَّذِينَ آمَنُواْ بِالْقَوْلِ الثَّابِتِ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَفِي الآخِرَةِ﴾

]ابراهیم:27[

ترجمه: الله کسانی را که ایمان آوردند، به خاطر گفتار و اعتقاد ثابت‌شان، استوار می‌دارد؛ هم در این جهان و هم در آخرت.

داکتر نسرین نواز

رئیس بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر

مترجم: عبدالله صالحی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه