سه شنبه, ۰۴ ذیقعده ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۶/۱۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :29 رجب 1442
تاریخ میلادی : جمعه، 12 مارس 2021م

شماره صدور:۱۴۴۲ AH / ۰۲۶

دفتر مطبوعاتی
مرکزی

اعلامیه مطبوعاتی

پایان کارزار "به‌مناسبت صدساله‌گی سقوط خلافت؛ ای مسلمانان! خلافت را برپا کنید!"

(ترجمه)

امروز به یاری الله سبحانه و تعالی دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر کارزار جهانی را که به هدایت امیر حزب‌التحریر، عالم بزرگوار عطا بن خلیل ابورشته به مناسبت صدمین سال‌روز الغای خلافت راشده در سراسر جهان به‌راه انداخته بود، به پایان رساند.

با اعلام شروع کارزار، فعالیت‌ها و برنامه‌های رسانه‌ای در چندین کشور در سراسر جهان توجه خود را کاملاً به این موضوع معطوف کردند. این فعالیت‌ها به‌دلیل ابتلای اکثر کشورهای دایر کنندۀ این کارزار به همه‌گیری ویروس کرونا، در مطابقت با اقدامات احتیاطی ایمنی عمومی به پیش برده‌شد. برگزاری تجمعات، کنفرانس‌های ویدیویی، سیمینارها، سخنرانی‌ها، مصاحبه‌های زنده، و چاپ و نشر مقالات و اعلامیه‌های مطبوعاتی از سوی وبسایت‌ها و رسانه‌ها از جملۀ این فعالیت‌ها بود.

این تجمعات و سخنرانی‌ها در مقابل بناهای تاریخی برگزار شدند که نمایان‌گر خلافت در سرزمین‌های اسلامی استند، تا بدین‌گونه اهمیت این سال‌روز و بزرگی موج خلافت‌خواهی را در میان امت نشان دهند؛ باشد که پراکنده‌گی و سرگردانی‌شان را مجدداً وحدت بخشد، تخم تجزیه را از میان فرزندان‌مان برچیند، شکوه‌اش را بازگرداند، قانون شریعت‌اش را تطبیق کند، از امورش به بهترین شکل مراقبت کند، جلو حملات متحدانۀ دشمنان‌مان را بگیرد و پرچم توحید را بر روی سرزمین‌هایش برافراشد؛ همان کاری‌که رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم و اصحاب گران‌قدرشان رضی الله تعالی عنهم اجمعین در روز برپایی نخستین دولت مسلمانان انجام دادند، دولتی‌که به وسیله‌اش دو ابرقدرت آن عصر، یعنی فارس‌ها و رومیان را شکست دادند و اسلام و دعوت‌اش را گستراندند – به‌راستی آنان بهترین امت برای بشریت بودند.

این کارزار با سخنرانی امیر حزب‌التحریر حفظه الله خطاب به امت مسلمه به پایان رسید. ایشان باری‌دیگر این مکلفیت بزرگ، یعنی مکلفیت تأسیس خلافت را یادآورد شدند، و با ارائۀ دلایل شرعی این قضیه، به اهمیت‌اش برای امت مسلمه و سایر ملت‌ها پرداختند.

در کُل، دعوت‌ها و فراخوان‌هایی‌که در سخنرانی‌ها، کنفرانس‌ها، جزوات و تجمعات انجام می‌شد مستقیماً از امت مسلمه و ارتش‌هایش می‌خواست تا حاکمیت شریعت و شکوه و مجدی را که زیر چتر خلافت بود بازگردانند. حزب‌التحریر راه بازگشت به این عظمت را نشان داد و در آینده هم به همراه امت برای ازبین بردن وابسته‌گی‌اش به نظام‌های بشری کفری که از طرف غرب کافر استعمارگر تحمیل شده‌است کار خواهد کرد.

همچنین ما نیز در دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر از هر مسلمان دوست‌دار و پاسدار اسلام در رسانه‌ها مخلصانه می‌طلبیم تا در گسترش این کار برای خشنودسازی الله سبحانه و تعالی شریک باشند و دعوت‌مان را برای بازگرداندن شکوه مسلمانان و تأسیس خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت اجابت کنند.

#خلافت_را_برپا_کنید

#خلافت_بیا_تاسیس_کری

#أقيموا_الخلافة

#ReturnTheKhilafah

انجنیر صلاح الدین عداده

رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر

مترجم: محمد حارث پویا

 

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه