سه شنبه, ۰۴ ذیقعده ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۶/۱۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :17 رجب 1442
تاریخ میلادی : دوشنبه، 01 مارس 2021م

شماره صدور:۱۴۴۲ / ۵۳

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

عظمت تمدن اسلامی تنها به خاطر خلافت بود و تنها با بازگشت خلافت احیاء خواهد شد!

(ترجمه)

یقیناً این فرمودۀ رسول الله صلی الله علیه وسلم حقیقت دارد که:

«يوْمٌ مِنْ إِمَامٍ عَادِلٍ أَفْضَلُ مِنْ عُبَادَةِ سِتِّينَ سَنَةً» [بیهقی، طابرانی]

ترجمه: یک روز زنده‌گی کردن تحت حاکمیت امام (خلیفه) بهتر از شصت سال عبادت است.

در حقیقت این از برکت دولت خلافت بود که پرچم لا اله الا الله محمد رسول الله در سرتاسر جهان برای بیش از هزار سال در اهتزاز بود؛ خلافتی‌که مسلمانان را رهبران جهان ساخته بود. با شنیدن نام دولت خلافت اسلامی ترس به چهره قدرت‌های بزرگ جهان به مانند امپراطوری فارس و روم چیره می‌شد. درحالی‌که از اولین خلیفه مسلمین ابوبکر صدیق رضی الله تعالی عنه تا آخرین‌شان عبدالحمید ثانی از منزلت رسول‌الله صلی الله علیه و سلم دفاع کردند. با گسترش اسلام در سه قاره جهان، دولت خلافت اسلامی مقتدر‌ترین دولت جهان به حساب می‌آمد، چنان‌که فقر را در قلمرو خود ریشه‌کن کرده‌بود؛ حتی ما شاهد دوره‌یی تاریخی بودیم که در سرزمین‌های اسلامی مستحقین زکات به چشم نمی‌خوردند. بلی، این خلافت اسلامی بود که با استفاده از نیروی نظامی از نوامیس مسلمانان دفاع می‌کرد، بی‌تفاوت از این‌که آن اذیت و آزار یک زن مسلمان در بنی قینقاع باشد، یا فریاد اندوه‌گین خواهرمان از عموریه تحت حاکمیت امپراطوری و یا هم گریه‌های فاطمه در شبه قارۀ هند تحت حکمرانی راجا داهر؛ خلیفه مسلمین به داد همه آن‌ها می‌رسید.

این دولت خلافت اسلامی بود که توانست حتی در زمانی‌که ضعیف‌ترین دورۀ تاریخ خود‌اش را می‌پیمود، از توهین به مقدسات قدرت‌های جهان جلوگیری کند. دولت خلافت اسلامی محافظ اولین قبله مسلمین، کعبه شریفه و شبه جزیره عرب بود. این خلافت بود که مرکز علوم و فنونی هم‌چون: هنر، ادبیات، ساینس، تکنالوژی و ارزش‌های والای اسلامی در سرتاسر جهان پنداشته می‌شد. این خلافت اسلامی بود که امریکا و چین به آن جزیه می‌پرداختند و همان دولتی‌که به ابرها خطاب می‌کرد: «هر جایی‌که می‌باری ببار؛ سرانجام آن‌جا سرزمین اسلامی خواهد بود.» ای مسلمانان! این بود عظمت خلافت اسلامی که صدسال قبل آن را در ماه رجب مبارک از دست دادیم.

حضور دموکراسی و دیکتاتوری در سرزمین‌های اسلامی انتقام وحشت‌ناکی است که استعمارگران، بنابر تأسیس نکردن خلافت، از مسلمانان می‌گیرند. مسلمانان زمانی از یک قدرت بزرگ به یک ملت برده تبدیل شدند که دولت خلافت اسلامی از هم پاشید. مسلمانان در دام نظم کنونی جهان، که اساس آن بر دولت-ملت گذاشته شده‌است، گیر مانده‌اند، درحالی‌که قبلاً ترس حملۀ عساکر خلیفه عثمانی به اندام اروپایی‌ها لرزه می‌انداخت. خلیفه رهبری نیروهای مجاهد را به عهده می‌گرفت تا سرزمین مربوط به ‌دارالحرب را فتح کنند. سفیران اروپایی انتظار می‌کشیدند تا برای‌شان اجازۀ ورود داده می‌شد. در حقیقت، این خود گواه دورۀ پرشکوه خلافت اسلامی‌ است، و سرزمین‌های اسلامی که امروزه از اندونیزیا تا مراکش وسعت دارد و می‌تواند ده‌ها میلیون عسکر را برای خلافت فراهم نماید.

در حقیقت، مسلمانان با فروپاشی خلافت اسلامی سایه رحمت الله سبحانه وتعالی را که از عقیده، زنده‌گی، مال، آبرو و سرزمین‌های‌شان طی بیش از هزار سال پاسبانی کرده‌بود از دست دادند. این خلفای خلافت اسلامی بودند که برای تحقق بخشیدن به مژده‌های رسول‌الله صلی الله علیه و سلم به‌طور خسته‌گی ناپذیر تلاش می‌کردند. خلفاء با تمام کم و کاستی‌های شخصی که داشتند، به مثابه محافظینی بودند که از دین و امت مسلمه حراست می‌کردند؛ ولی امروز هیچ حکامی وجود ندارد که از اسلام پاسداری کند. برعکس، امروز حکام فرومایه نظام‌های استعمارگر بالای مسلمانان حاکم استند که تمام ارزش‌ها و منابع امت مسلمه را برای غرب قربانی می‌کنند.

ای مسلمانان! اینک بعد از یک قرن هرج و مرج و تلاش‌های ناموفق برای جستجوی عزت در نظام‌های غیراسلامی، آیا وقت آن فرا نرسیده‌است که بفهمیم این برده‌گی و بی‌چاره‌گی بدون تأسیس دولت خلافت اسلامی همین‌طور ادامه خواهد داشت؟! دیگربس است! در حالیکه در آستانۀ کامل شدن یک قرن از فروپاشی دولت خلافت اسلامی قرار داریم از شما می‌خواهیم که آن‌ را دوباره برپا کنید. عمر رضی الله تعالی عنه فرمودند:

«إِنَّا كُنَّا أَذَلَّ قَوْمٍ فَأَعَزَّنَا اللَّهُ بِالْإِسْلَامِ فَمَهْمَا نَطْلُبُ الْعِزَّةَ بِغَيْرِ مَا أَعَزَّنَا اللَّهُ بِهِ أَذَلَّنَا اللَّهُ» [المستدراک الحکیم]

ترجمه: ما قوم بودیم که الله (سبحانه وتعالی) ما را با اسلام عزت داد؛ پس اگر عزت را  در غیر از اسلام بجوییم الله (سبحانه وتعالی) ما را خوار و ذلیل خواهد کرد.

#خلافت_را_برپا_کنید

#خلافت_بیا_تاسیس_کری

#أقيموا_الخلافة
#ReturnTheKhilafah

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر – ولایه پاکستان

مترجم: دانیال نور

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه