جمعه, ۱۴ ذیقعده ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۶/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :14 رمضان 1442
تاریخ میلادی : دوشنبه، 26 آوریل 2021م

شماره صدور: 67/1442

دفتر مطبوعاتی

اعلامیه مطبوعاتی

دولت هندو با بسیج‌سازی ارتش در دو جبهه اولویت خود را از دست داده، اما حاکمان پاکستان به عوض جنگ به منظور آزادی کشمیر‌‌اشغال‌شده، متکی بر آتش‌بس اند!

(ترجمه)

به تاریخ 24 آوریل 2021م، جنرال بجوا مصاحبه طولانی هفت ساعته‌ای با رسانه‌ها داشت که در آن به افشای سیاست پشت برده میان پاکستان و مقامات امنیتی هند می‌پرداخت. حاکمان پاکستان کاملاً آگاه اند که هند در سرحدات‌غربی بعد از بسیج‌سازی ارتش‌اش در یک جبهه با پاکستان و در جبهه دیگر با چین در سرحدات‌شمالی اولویت خود را از دست داده است. حالا تعداد ارتش پاکستان در مقابل ارتش هند در خط کنترل یک در مقابل یک قرار گرفته که در طول تاریخ بی‌سابقه بوده است. اما، حاکمان پاکستان به عوض بسیج‌سازی شیران ارتش پاکستان برای آزادی کشمیر‌ ‌اشغال‌شده کور‌کورانه با حمایت هند از اوامر رئیس جمهور امریکا بایدن پیروی می‌کنند تا به‌اشغال وحشیانۀ کشمیر ادامه دهد.

دولت هند در طول تاریخ‌اش به سمت خطر‌ناک‌ترین بحران در سطح استراتیژیک روان است. برای اولین بار در تاریخ، هند نیروی ضربتی خود را از جبهه پاکستان به سمت جبهه چین تغییر مسیر داده است و در دفاع از کشمیر به مشکل مواجه شده، در حالی‌که حضور ارتش قوی پاکستان در خط کنترل به حیث یک تهدید جدی باقی مانده است. مسلمانان بی‌چارۀ کشمیر با دو بن‌بست مواجه اند؛ چنان شورش قدرتمند علیه دولت هند که حتی گروه سیاسی هند قبلی نیز قادر نخواهد بود تا آزادانه هند را حمایت کند. در حال حاضر بحران ویروس کرونا هند را در سطح جهان در بد‌ترین وضعیت قرار داده و مودی به خاطر عدم تأمین واکسین و اکسیجن کافی که هر دوی آن حیاتی‌ست مورد قهر و غضب مردم قرار گرفته است. تجزیه اجباری کشمیر‌‌اشغال‌شده برای هند به قضیه سرنوشت‌ساز مبدل شده، اما پاکستان می‌خواهد از دریچۀ دیپلوماسی و بحث و مباحثه وارد قضیه شود تا کشمیر‌‌اشغال‌شده را آزاد سازد، در حالی‌که آزادی کشمیر وظیفه ما از طرف الله سبحانه و‌تعالی‌ست. ولی، متأسفانه به عوض استفاده از فرصت طلائی، حکام پاکستان در مسیر پالیسی امریکا روان است. حکام پاکستان باید درک کنند که دوام آتش‌بس در خط کنترل حمایت استراتیژیک هند را تأمین و مسلمانان کشمیر را بدون سپر و حفاظت رها می‌سازند.

به منظور پنهان کردن پیروی از اوامر امریکا، جنرال بجوا خواست تا با لسان دیپلوماتیک دید‌گاه‌اش را از اصطلاح جیو استراتیژیک به جیو اقتصادی تغییر دهد تا روابط منطقوی را با سر سخت‌ترین دشمن که هند است، مستحکم سازد. با وجود مخالفت شدید مردم پاکستان و ارتش، دید‌گاه بجوا مورد حمایت قرار گرفت، در حالی‌که پلان سابقه امریکا در منطقه هند کاهش قدرت پاکستان و مطیع شدن آن به هند است تا هند بتواند در منطقه با چین رقابت کند. به منظور حصول این هدف، بودیجه وزارت دفاع پاکستان در تناسب به GDP کاهش یافته است. برعلاوه، دیپلوماسی عقب پرده چنان نتیجۀ خواهد داد که اگر دولت هندو به موقف قبلی خود در کشمیر بر گردد، سپس عادی‌سازی روابط جریان خواهد یافت. به همین دلیل گفته می‌توانیم که رهبری نظامی و سیاسی فعلی پاکستان در واقع خدمت‌گذاران امریکا برای تشکیل هند بزرگ است که پاکستان و ارتش آن را از بنیاد نابود می‌سازند.

دشمنی و کینۀ مشرکین هند علیه اسلام و مسلمانان نهایت شدید است، الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُوا﴾ ]مائده: 82[

ترجمه: بدون شک، دشمنترین مردم نسبت به مؤمنان را یهود و مشرکان خواهی یافت.

این دشمنی در فطرت آن‌ها نهفته است و تاریخ ما شاهد بر آن می‌باشد. رهبری فعلی پاکستان چهرۀ امریکائی خود را آزادانه آشکار ساخته است. تمام شک و شبهه بر طرف شده و حالا بهترین فرصت برای مخلصین ارتش مسلح پاکستان است تا با تأسیس خلافت راشده پلان امریکا را در نطفه خنثی کنند. افسران مخلص باید حالا حزب‌التحریر را نصرت دهند تا شیران ارتش پاکستان که علاقمند شرکت در غزوه هند اند، کشمیر را از چنگال زشت‌ترین کفار آزاد سازند و همان‌طوری‌که وظیفۀ آن‌ها‌ست تحت محافظت و مصؤنیت اسلام در آورند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه پاکستان

مترجم: عبدالله صالحی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه