سه شنبه, ۲۲ جمادی الثانی ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۲/۰۱/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :24 جمادی الاول 1443
تاریخ میلادی : سه شنبه، 28 دسامبر 2021م

شماره صدور:۳۰/ ۱۴۴۳

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

رقم خوردن سرنوشت دموکراسی با شکست حزب تحریک انصاف

اگر یک کار را چندین مرتبه تکرار کنید، نتیجۀ متفاوتی را در پی نخواهد داشت. این قانون به دموکراسی نیز صدق می‌کند. تجربیات "پاکستان جدید" نیز هم‌چو پاکستان قدیم به ناکامی انجامیده‌است؛ زیرا در واقع پاکستان قدیم و جدید هر دو تحت عین دموکراسی استعمارگر و کپیتالیست بودند. تصویر پاکستان جدید مبنی ریشه‌کن کردن فساد و تضمین رهبری شفاف تحت دموکراسی ناممکن اثبات شد؛ زیرا دموکراسی نظام تحت سلطۀ اشراف است. تعداد اندک رأی دهنده‌گان انتخابات محلی دلیل دیگری بر این است ‌که مردم این نظام را رد کرده‌اند. آن‌ها به هیچ یک از رهبران قبلی و جدید علاقه‌مند نیستند. آن‌ها خواستار پایان نظامی می‌باشند که زندگی‌شان را متأثر ساخته، اقتصادشان را به صندوق بین‌المللی پول تسلیم کرده و سیاست خارجی‌شان را مطیع فرمان امریکایی‌ها قرار داده‌است. مردم آرزوی پایان نظامی را دارند که شرعاً برای دهه‌ها حقوق‌شان را نقض کرده‌است؛ نظامی‌که سیاست تحصیلی‌اش غلامان روانی را به میدان عمل آورده و سیاست اجتماعی‌اش ارزش‌های خانواده‌گی‌مان را با ترویج ارزش‌های آزادی‌خواه غربی فاسد ساخته است؛ اما نظام حاکم از سرمایه‌دارها/کپیتالیست‌ها و علایق تعدادی از طبقات قدرت‌مند پاسداری می‌کند. فاجعه آن‌است که هر رهبر جدید مردم را به یک تاریخ پست و مبتذل سوق داده، تا جایی‌که آن‌ها حاکمان قبلی را بخشیده و فراموش می‌کنند.

مسلمانان پاکستان تمام انواع حکومت‌های دیکتاتوری و دموکراسی را به‌شمول قانون نظامی، حکومت اضطراری و نظام دوگانه مشاهد کرده‌اند. ناکامی تنظیمات تکنوکرات در قوانین نظامی گوناگون برای همیشه فراموش نشده‌است. هرچند اشراف استعمارگر گزینه‌ای برای تحکیم اقشار به این حکومت فاسد ندارند و وفاداری عمیق‌شان به این نظام بدترین نمونه از غلامی استعمار می‌باشد. اکنون زمان آنست که این نظام ناکام را ریشه‌کن کنیم و همان‌طور که اسلام دستور داده‌است، خلافت بر منهج رسول الله صلی الله علیه و سلم  تأسیس کنیم.

خلافت، پاکستان، افغانستان، آسیای مرکزی، شرق میانه و اطراف‌اش را بر مبنای اسلام متحد می‌کند. خلافت زراعت، صنعت، نیروی نظامی، منابع، سرزمین و نیروی انسانی پاکستان، بنگله‌دیش، ترکیه، ایران، مصر، سودان، نیجریه، مراکش، قطر، عربستان سعودی، یمن، اندوزیا، مالیزیا و دیگر سرزمین‌های اسلامی را وحدت می‌بخشد و در کم‌ترین زمان به یک قدرت بزرگ جهانی مبدل می‌شود. درحال حاضر، هیچ قدرتی توانایی تحمیل جنگ در جهان اسلام را ندارد و نخواهد داشت. خلیفه تمام مشکلات اقتصادی مسلمانان را با استفاده از وحدت مسلمان به‌علاوۀ سیاست‌های اقتصادی اسلامی‌ای حل می‌کند که قرن‌ها پیش خلافت را به یک ابرقدرت جهانی تبدیل کرد.

ای افسران نیروهای مسلح پاکستان! شما قدرت این تغییر را دارید. بنابرین نزد الله سبحانه وتعالی به‌خاطر وضع موجود پاسخگو استید. این نظام استعمارگر ظالم تا زمانی بر دوش مسلمانان تحمیل شده‌است که شما ٖآن‌را بپسندید. با اهدای نصرت به حزب‌التحریر در راستای تأسیس خلافت، خطاهای‌تان را جبران کنید! سپس شما اجر کسانی از مدینه را می‌برید که قبلاَ نصرت‌شان را اعطا به رسول الله صلی الله علیه و سلم عطا کردند. او صلی الله علیه و سلم  درباره انصار فرمودند:

«اللَّهُمَّ أَنْتُمْ مِنْ أَحَبِّ النَّاسِ إِلَيَّ» [بخاری]

ترجمه: یقیناً شما از بهترین مردم دنیا هستید!

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر – ولایه پاکستان

مترجم: راشد مسلم

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه