جمعه, ۲۱ مُحرم ۱۴۴۴هـ| ۲۰۲۲/۰۸/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :4 ذولحجه 1443
تاریخ میلادی : یکشنبه، 03 جولای 2022م

شماره صدور:74/1443

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

محاکم سیکولار نیز مانند دموکراسی سیکولار با چرخش و دست به دست شدن قضایای مبنی بر لغو سود خواری(ربا) دوام آن را تضمین می‌کند، لغو ربا خواری تنها تحت حاکمیت خلافت ممکن است و بس که به محض تأسیس آن صورت خواهد گرفت.

خلافت به سودخواری خاتمه می‌دهد#

مسلمانان از دستور اخیر محکمه/دادگاه شرعی فدرال مبنی بر حذف سود از نظام اقتصاد پاکستان -که در ستره محکمه/دیوان عالی جایی‌که این قضیه برای بیست سال تحت بررسی قرار داشت، یک بار دیگر به چالش کشیده شده- عصبانی هستند که با وجود دستور قطعی و واضح الله سبحانه و تعالی در مورد سود بازهم مدت 20 سال ضایع و عبث سپری گردیده است. هم‌چنان در جلسه رسیدگی به قضیه سود (ربا) یکی از قضات ستره محکمه/دیوان عالی تذکر داده است که کسی‌که نمی‌خواهد سود بگیرد، نباید بگیرد، چون الله سبحانه و تعالی از وی سوال خواهد کرد. قاضی دیگری گفت: ما نمی‌توانیم با افتتاح یک مدرسه اسلامی خارج از محکمه/دادگاه مردم را به رد سود خواری تشویق کنیم. در حالی‌که ما چنین اظهار نظری را از سوی قوه قضائیه سیکولار در مورد مالیات نشنیده‌ایم که گفته باشد: "کسانی‌که می‌خواهند مالیه بپردازند، باید بپردازند، و کسانی‌که نمی‌پردازند، الله از آن‌ها سوال خواهد کرد؛ این در حالی‌ست که ما نمی‌توانیم در خارج از محکمه مدرسه ای افتتاح کنیم تا مردم را به پرداخت مالیه تشویق کنیم."

یکی از دلایلی‌که مردم پاکستان در اعتراض به این دستور خشمگین هستند، این است که مردم از اقدامات مخربانه ستره محکمه/دیوان عالی در مورد این دستور آگاه هستند. این احساس مردم در باره قوه قضائیه سیکولار پاکستان است!

بدون شک، ابراز خشم در مورد این تصمیم و تحریم کردن بعضی از بانک‌ها مبنی بر مخالفت ممانعت از ربا، جلوه‌ای از دوستی مسلمانان از دین‌شان و تمایل آن‌ها به تطبیق آن است. در این راستا برای ترسیم یک مسیر مؤثر برای حرکت ما نکات زیر ارائه شده است:

1 – سود (ربا) در اسلام به شکل قطعی حرام بوده و فساد آن برای مردم آشکار است. حکام پاکستان به عنوان تسهیل‌گران اجیر شده برای صندوق بین‌المللی پول عمل می‌کنند و برای پرداختن سود خون مردم را می‌مکند. با این حال قرض‌داری ملی هم بی‌وقفه در حال افزایش است. پاکستان باید تا جون 2023، 3،950 ملیارد روپیه سود بپردازد، در حالی‌که بودجه درآمدی آن معادل به 7000 ملیارد روپیه می‌باشد. بناءً بیش از 56% از درآمد مالیاتی صرف پرداخت سود خواهد شد. در سال 1982 قرضداری ملی 189 ملیارد بود، اما تا مارچ 2022 به 44،366 ملیارد رسید.

2 – طوری‌که دیموکراسی سیکولار پاکستان حافظ نظام استعماری سرمایه‌داری است، این قوه قضائیه سیکولار نیز بخشی از همین نظام بوده و تابع همان قوانین سیکولاریستی است. این قوه قضائیه حذف عناصر غیر اسلامی را وظیفه خود نمی‌داند و در عوض خودش قوه قضائیه همین نظام بوده و حامی این نظام سیکولار است که به اساس ربا استوار می‌باشد. پس این آرزوی یک دیوانه خواهد بود که از این قوه قضائیه توقع تطبیق شریعت را داشته باشد. رسول‌الله صلی‌الله علیه و سلم می‌فرماید.

«لَا يُلْدَغُ الْمُؤْمِنُ مِنْ جُحْرٍ مَرَّتَيْنِ» (ابن ماجه، به نقل از ابن عمر)

ترجمه: مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود.

3 – اسلام یک نظام کامل و واحد بوده که احکام آن با هم پیوست و مکمل یکدیگر بوده و از هم دیگر متناقض نیست، احکام آن باید به شکل همه جانبه و انحصاری توسط خلافت بر منهج نبوت تطبیق شود. قوانین نازل شده الهی نباید با قوانین ناقص و ساخته دست بشر خلط شود. بنابراین، جای تعجب نیست که تمام تلاش‌ها برای تطبیق این احکام به شکل جزئی یا تدریجی در چارچوب نظام سیکولاریستی در سراسر جهان اسلام برای دهه‌ها شکست خورده و ناکام مانده است. میکانیزم سرمایه‌گزاری پول در اسلام ایجاد مشارکت مستقیم است، نه چینل‌های بانکی (اسلامی)، این در حالی‌ست که صنایع سنگین عمدتاً از خزانه دولت تأمین می‌شود. اسعار مبتنی بر طلا و نقره است که با گذشت زمان ارزش آن‌ها کاهش پیدا نمی‌کند. اسعار اسلامی نظم و انضباط مالی را به وجود می‌آورد که از کسرهایی‌که با چاپ پول و قرضه سودی به وجود می‌آیند جلوگیری می‌نماید. در مواقع اضطراری بخاطر امور و وجایب شرعی می‌توان از ثروت‌مندان مالیه اضطراری به شکل یک بارگی، و یاهم از امت قرض بدون سود اخذ کرد.

در هر صورت، اگر بخاطر پرداخت هنگفت سودی نباشد، پاکستان هنوزهم عاری از کسر مالی است. هم‌چنان به دلیل اسعار مبتنی بر طلا و نقره تجارت بین‌المللی به اساس دالر نخواهد بود و برای پوشش کسر مالی، که به دلیل کمبود دالر به وجود می‌آید، مجبور به اخذ قرضه‌های سودی خارجی نخواهیم بود. مسلمانان هم‌چنان برای رضای الله سبحانه و تعالی برای یک‌دیگر قرض‌های بدون سود خواهند داد. در صورت لزوم، دولت برای حمایت از تجارت زمینه قرضه‌های بدون سود را فراهم می‌سازد، پس در چنین نظام یک پارچه ضرورتی برای اخذ سود نخواهد بود. در اقتصاد اسلامی مجالی برای ربا نیست.

4 – این تنها خلافت است که از آوان تأسیس آن ربا را لغو کرده و از تمام پرداخت‌های سودی دست‌بردار خواهد شد. خلافت با درنظرداشت پرداخت اصل پول بدون سود آن دسته از حکام و مقاماتی را که امور قرضه را به عهده دارند، مسئول می‌داند. این به دلیل آن است که آن‌ها در آن مدت بسیار زود ثروت‌مند می‌شوند، بناءً اصل پول قرضه از پول آن‌ها که بیشتر از نیازمندی عادی آن‌ها بوده و به تناسب سرمایه اضافی آن‌ها می‌باشد، باید پرداخت شود.

5 – بانک‌هایی‌که به دلیل سود شکایت کردند، قبلاً به اساس سود معامله می‌کردند و هنوزهم این کار را می‌کنند. در مورد بانک‌هایی‌که در این باره تجدید نظر نکردند، باید گفت که آن‌ها نیز به ترتیب مرتکب این گناه بزرگ گردیده اند. همان‌طوری که تنظیم کننده تمام این بانک‌ها بانک دولتی پاکستان است، تنظیم کننده بانک چهارم که تجدید نظر کرده نیز است. این SBP (بانک دولتی پاکستان) است که نرخ سود را تعین می‌کند و برای بانک‌ها جواز صادر می‌کند. این SBP است که تحت قانون بانک دولتی پاکستان در سال 1956 و فرمان شرکت‌های بانکی در سال 1962، که توسط نظام دیموکراسی به تصویب رسید، فعالیت می‌کند. پس بایست که این درخت سمی را از بیخ بر کند، در غیر آن با دور انداختن میوۀ زهری آن درخت سالم باقی می‌ماند و مشکلی را حل نخواهد کرد، و به حاصل دادن چنین میوه‌های مخرب ادامه خواهد داد.

6 – این خلافت است که این دیموکراسی و قوه قضائیه سیکولار آن‌را ریشه کن کرده و به جای آن نظام اسلامی را تأسیس خواهد کرد. بعد از سوگند خوردن به قانون سیکولار، و لابی‌گری و سخنرانی در پارلمان و پذیرفتن احکام و مقررات آن، و مراجعه به محاکم سیکولار، هرگز اسلام تطبیق نخواهد شد؛ بلکه با تأسیس خلافت به منهج نبوت که پیامبر محبوب ما صلی الله علیه و سلم در مدینه بعد از ذهنیت‌سازی در مدینه و با رهبران و فرماندهان نظامی مدینه مانند سعد بن معاذ، اسید بن حضیر و سعد بن عباده رضی الله عنهم پیمان عقبه دوم را ادا کرده و بر پیامبر صلی‌الله علیه و سلم نصرت دادند؛ طوری‌که این امر زمینه را برای تأسیس و تطبیق مکمل اسلام مساعد ساخت. این تنها طریقه‌ای است که امروزه باید مسلمانان به پیش گیرند. آن‌ها باید برادران و فرزندان شان را که در اردو/ارتش پاکستان خدمت می‌کنند، قناعت داده تا به حزب‌التحریر نصرت دهند. این حزب‌التحریر است که برای این‌که اسلام را منحیث یک نظام کامل تطبیق کند، آمادگی کامل را دارد، و برای رضای الله سبحانه و تعالی قربانی‌های فراوانی را متحمل شده است. این حزب تسلط کامل بر سناریوی جهانی دارد. این حزب بزرگ‌ترین ساختار سیاسی در جهان اسلام است. این حزبی است که به شکل جهانی رهبری شده و دارای نبوغ سیاسی و علمای برجسته می‌باشد که به فضل الله سبحانه و تعالی توانایی این را دارد تا امت مسلمه را منحیث یک نظام قوی و مقتدر وحدت ببخشد. حالا وقت تأسیس خلافت فرا رسیده است، پس فرصت اجر بزرگی را که در تأسیس آن نهفته است، از دست ندهید.

دفتر مطبوعاتی حزبالتحریر-ولایه پاکستان

 مترجم عبدالرحمن قاطع

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه