چهارشنبه, ۰۵ ذیقعده ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۶/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
نامۀ سرگشاده از سوی حزب‌التحریر ولایه –پاکستان به علماء
بسم الله الرحمن الرحيم

نامۀ سرگشاده از سوی حزب‌التحریر ولایه –پاکستان به علماء

(ترجمه)

ای علمای معزز پاکستان!

می‌خواهیم به طریقه‌ای با شما احوال پرسی کنیم که اهل جنت با آن احوال‌پرسی می‌کنند.

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته! اما بعد:

دولت دست نشانده حاضر امریکا از شما، در کل امامان امت مسلمه، می‌خواهد تا در مقابل راه‌حل دو دولت در فلسطین، بیت‌المقدس موقف مثبت را ایجاد بگیرند. با در نظرداشت این نکته، ما در حزب‌التحریر ولایه – پاکستان در نامه‌ای سرگشاده از باب توصیه و تذکر شما را خطاب قرار می‌دهیم. نسائی روایت کرده‌است که رسول الله صلی الله علیه و سلم فرمودند:

«إِنَّ الدِّينَ النَّصِيحَةُ إِنَّ الدِّينَ النَّصِيحَةُ إِنَّ الدِّينَ النَّصِيحَةُ»
ترجمه: «دین سراسر خیرخواهی و دل‌سوزی است»

اصحاب کرام رضی الله عنهما اجمعین پرسیدند: ای رسول الله صلی الله علیه و سلم! این سخن معطوف به چی کسی است؟ او صلی الله علیه و سلم فرمودند:

«لِلَّهِ وَلِكِتَابِهِ وَلِرَسُولِهِ وَلأَئِمَّةِ الْمُسْلِمِينَ وَعَامَّتِهِمْ»
ترجمه:
از الله( سبحانه و تعالی)، کتاب‌اش و رسول‌اش (صلی الله علیه و سلم) به امامان و پیشوایان مسلمانان و برای عموم مسلمانان.

ای امامان مسلمانان پاکستان! شما در کل همه علما معزز و وارثین رسول اکرم صلی الله علیه وسلم هستید. مسؤلیت بسا بزرگی به ودیعه شما گذاشته شده‌است که در مورد‌اش در روز رستاخیز از شما بازخواست خواهد شد. این مسؤلیت عبارت از اظهار دین در همۀ احوال مسلمانان، اعم از شخصی و عمومی است. موقفی‌که در بیان‌اش از کسی غیر از الله سبحانه وتعالی بیم نداشته باشید، و غیر از کسب رضایت و پاداش نیک او سبحانه و تعالی چیزی را نطلبید.

ای وارثین محترم رسول الله صلی الله علیه وسلم! بیت المقدس یا فلسطین از جمله سرزمین‌های اسلامی خراجی است. بنابرین حق مالکیت‌اش به تمام امت اسلامی مربوط می‌شود. این حق مسلمانان، یک حق حقوقی نیست که مشروعیت‌اش را از سازمان ملل به ارث برده باشند؛ حقی آسمانی‌ست که مشروعیت‌اش را از رب کائنات، یعنی الله سبحانه وتعالی گرفته شده‌است. مسؤلیت و وجیبه مسلمانان در قبال این سرزمین وجیبه‌ایست که در دین اسلام تعیین شده‌است. این نه مسؤلیت اخلاقی، نه مسؤلیت بشردوستانه، نه حجت ملی‌گرایی و نه هم حجت قبیله‌ای دارد، چنان‌که بعضی‌ها پیشنهاد می‌دهند.

ای مردم مسلمان پاکستان! سرزمین مقدس فلسطین سرزمینی‌ست که الله سبحانه و تعالی آن را مبارک کرده‌است، طوری‌که او سبحانه و تعالی در این مورد چنین می‌فرماید:

﴿سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَىٰ بِعَبْدِهِ لَيْلًا مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا ۚ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْبَصِيرُ﴾ (اسراء: ۱)

ترجمه: پاک و منزّه است اللهی که بنده‌اش را در یک شب، از مسجد الحرام به مسجد الاقصی -که گرداگردش را پربرکت ساخته‌ایم- برد، تا برخی از آیات خود را به او نشان دهیم؛ چرا که او شنوا و بیناست.

 

بر علاوه مسجد الاقصی سومین سه حرم، حرم کعبه مکرمه و مسجد نبوی است، طوری‌که رسول الله صلی الله علیه و سلم در موردش چنین فرمودند:

«لَا تُشَدُّ الرِّحَالُ إِلَّا إِلَى ثَلَاثَةِ مَسَاجِدَ: مَسْجِدِ الْحَرَامِ وَالْمَسْجِدِ الْأَقْصَى وَمَسْجِدِي هَذَا»  [بخاری و مسلم]

ترجمه: سفر عبادت نهی شده‌است مگر به سه مسجد: مسجد الحرام، مسجد الاقصیح و مسجدالنبوی. 

بنابرین، همان‌گونه که مسلمانان از مسجدالحرام و مسجدالنبوی زیارت می‌کنند، از مسجدالاقصی نیز زیارت می‌کنند، درحالی‌که سفر به هیچ مسجد دیگری غیر از این سه مسجد بر روی زمین، فارغ از این‌که چقدر زیبا باشد، جایز نیست. بناءً اشغال یک سرزمین مقدس که مسجدالاقصی را دربر دارد به معنی اشغال یک سرزمین حرام است. این اصلاً شبیه اشغال هیچ یک از دیگر سرزمین‌های اسلامی نیست، فارغ از این‌که آن سرزمین چقدر به مسلمانان و ساکنان‌اش عزیز باشد. این همانند اشغال کعبه شریف در مکه مکرمه و مسجدالنبوی در مدینه منوره توسط یهودیان است، کاری‌که خشم الله سبحانه و تعالی را در پی دارد. بنابرین، شدت قضیۀ اشغال سرزمین مقدس فلسطین توسط یهودیان، بقای‌شان، تداوم این اشغال و بی‌حرمتی به مسجدالاقصی به حدی است که از امت اسلامی می‌طلبد تا هرچه را دوست دارند برای اصلاح امور قربانی کنند.

سرزمین مقدس فلسطین یک سرزمین خراجی است و به کل امت مربوط می‌شود، ازین‌رو برای هیچ‌کس جائز نیست تا از جانب خودش سخن بگوید، مگر این‌که مجموع امت به شخصی اعتماد کرده‌باشند تا از جانب‌شان حرف بزند. برعلاوه، جائز نیست بر امت تا به شخصی به‌جز مخلص و متقی که از الله سبحانه و تعالی در خصوص این سرزمین مقدس نظر به قرآن و سنت می‌ترسد اعتماد کند. بناءً کسی‌که در مورد سرزمین مقدس فلسطین تنها با قدرت وکالت از جانب اتحادیۀ عرب، OIC یا سازمان ملل سخن می‌گوید، وکالت و مزدوری‌اش نامعتبر و مردود است. اتحادیۀ عرب، OIC و سازمان ملل نه صاحب حرم (مکه) استند و نه صاحب این سرزمین مقدس. آنان نمایندۀ امت مسلمه نیستند، هرچند که شخصی را از جانب صاحبان واقعی این سرزمین، یعنی مجموع امت مسلمه، برای صحبت و مذاکره بفرستند. ازین‌رو نه سازمان سکولار آزادی‌بخش فلسطین و نه هیچ جنبش سیاسی یا جهادی نماینده‌گی و وکالت معتبر از جانب شریعت دارد.

ای علمای مسلمان پاکستان! قضیۀ فلسطین قضیۀ اشغال و غصب یک سرزمین قدس اسلامی است. یگانه راه‌حل برای چنین قضایا از دیدگاه شریعت عبارت از جهاد در راه الله سبحانه و تعالی، یعنی قتال برای آزادسازی این سرزمین اسلامی، دقیقاً همان کاری‌که صلاح الدین ایوبی رحمة الله علیه در گذشته انجام داده بود. این یک منازعه سیاسی جهانی محض میان دو ملت بر سر یک قطعه زمین نیست،‌ بناءً قضیۀ فلسطین با صحبت، آشتی، مصالحه یا چیزهای مشابه حل نخواهد شد.

بر همین اساس، کسی‌که با یهودیان صحبت و روی این سرزمین مقدس مذاکره می‌کند، به الله سبحانه و تعالی، رسول‌اش صلی الله علیه و سلم و مؤمنان خیانت کرده‌است. هرکس چنین راه‌حلی را بپذیرد، راه‌حلی به غیر از آزادسازی کل این سرزمین مقدس،‌ در ایمان، دین و آبرویش تجاوز کرده‌است. همین‌گونه کسی‌که راه‌حل دو دولت امریکا را بپذیرد نیز به الله سبحانه و تعالی، رسول‌اش صلی الله علیه و سلم و مؤمنان خیانت کرده‌است، چون او به این قضیه منحیث قضیۀ اشغال یک سرزمین مقدس که باید کاملاً آزاد شود نگاه نمی‌کند. زیرا راه‌حل دو دولت امریکا واگذاری بیش از هشتاد درصد این سرزمین مقدس به یهودیان و کمتر از بیست درصد آن به حکومت سکولار فلسطین دربر می‌گیرد!

ای علمای مسلمان پاکستان! فلسطین و ساکنان‌اش نه به پول ضرورت دارند و نه به غذا. در حقیقت فرستادن پول و غذا تنها کار کسانی است که در دین‌شان اهمال‌کاری می‌کنند تا از مسؤولیت شریعی‌شان اجتناب کنند. وظیفۀ جهاد و قتال با یهود به‌خاطر آزادسازی این سرزمین مقدس بر دوش تمام صاحبان این سرزمین است. مردم فلسطین یگانه صاحبان این سرزمین نیستند، بلکه سرزمین مقدس فلسطین از آن تمام امت، منحیث یک بدن واحد است. جهاد وظیفۀ هر کسی است که توانایی و ظرفیت‌اش را داشته باشد، و این توانایی و قدرت در ارتش‌های امت مسلمه موجود است. این ارتش‌ها از فرزندان امت تشکیل شده‌است و آنان سپر و محافظین امت اند. این ارتش‌ها وظیفه دارند تا برای دفاع از امت، برگرداندن جایگاه مقدسات‌شان و آزادسازی سرزمین‌های‌شان شدیداً تلاش کنند. بنابرین علماء موظف اند بر ارتش‌های مسلمانان صدا زنند تا با یهودیان بجنگند و آنان را به قتل برسانند، همان‌گونه که رسول الله صلی الله علیه و سلم دستور دادند:

«تُقَاتِلُونَ الْيَهُودَ حَتَّى يَخْتَبِيَ أَحَدُهُمْ وَرَاءَ الْحَجَرِ فَيَقُولُ يَا عَبْدَ اللَّهِ هَذَا يَهُودِيٌّ وَرَائِي فَاقْتُلْهُ» [بخاری، مسلم و ترمذی]

ترجمه: با یهودیان خواهید جنگید تا آن‌که بعضی از آنان در پشت سنگ‌ها پنهان خواهند شد. سنگ‌ها به صدا در خواهند آمد: ای عبد الله (بندۀ خدا)! این‌جا یک یهودی در عقب‌ام پنهان شده‌است؛ پس بیا و او را به قتل برسان.

﴿إِنَّ فِي هَذَا لَبَلَاغاً لِّقَوْمٍ عَابِدِينَ﴾ (انبیاء: ۱۰۶)

ترجمه: در این، ابلاغ روشنی است برای جمعیت عبادت‌کننده‌گان!

وعلیکم السلام و رحمة الله وبرکاته!

#اقصی_ارتش‌ها_را_صدا_می‌زند

#الأقصى_يستصرخ_الجيوش

#AqsaCallsArmies

حزب‌التحریر – ولایه پاکستان

مترجم: محمد حارث پویا

 

 

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه