یکشنبه, ۱۰ ربیع الاول ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۰/۱۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
نگذارید قرمطیان عصرمان کعبه مکرمه را به ویرانی بکشند
بسم الله الرحمن الرحيم

نگذارید قرمطیان عصرمان کعبه مکرمه را به ویرانی بکشند

از زمانی‌که آل سعود سرزمین مقدس حرمین را غصب کرده‌است، این خاندان خیانت‌کار و دست‌نشانده بعد از خیانت‌شان با خلافت عثمانی و ائتلاف‌شان با بریتانیا در سرزمین مکرم حجاز، فقط سر راه حجاج خانه الله سبحانه وتعالی و حرمین مانع ایجاد کرده‌اند. آن‌ها این بخش از سرزمین‌های مسلمانان را به یک جایداد خانواده‌گی بنی سعود تبدیل کرده‌اند. این‌ها کسانی اند که به کفر، یعنی دشمنان الله سبحانه وتعالی، و استعمار غربی وفادار اند و برای‌شان حکمرانی می‌کنند.

حکومت بنی سعود از آغاز واگیری ویروس کرونا با بهره‌گیری از این همه‌گیری، کعبه مکرمه و مسجد نبوی را مسدود کرده اند. بناءً به‌خاطر قواعد سخت‌گیرانۀ حکومت سعود در مقابل حجاج بیت الله، کعبه مکرمه از تعداد کثیر مردم که کم کم به سختی می‌آمدند تخلیه شد. بر علاوه، امت اسلامی از زیارت روضۀ مطهر و مسجد رسول الله صلی الله علیه وسلم محروم شدند. هم‌چنان بنی سعود بنابر نفرت پنهانی‌که با اسلام دارد، سنتی را  بنا نهاده‌است که هیچ حاکم خائن دیگر پیشینه‌اش را نداشته است. رسول الله صلی الله علیه وسلم این حقیقت را چه دقیق بیان نمودند:

«لَتُنتَقَضَنَّ عُرى الإسلامِ عُروةً عُروةً فكُلَّما انتَقَضَت عُروةٌ تَشَبَّث النَّاسُ بالتي تليها فأَوَّلُهنَّ نَقضًا الحُكمُ وآخِرُهنَّ الصَّلاةُ» [احمد و طبرانی]

ترجمه: هر آينه گره‌های اسلام يكى پی دیگری شكسته خواهد شد، و هرگاه گره‌اى شكسته شود، مردم گرۀ بعدى را خواهند گرفت، اولين گره‌اى كه شكسته مى شود گرۀ حاکمیت است و آخرين آن‌ها نماز.

 در واقعیت، کار به باز شدن گرۀ حج و نماز در حرمین شریفین کشیده‌است.

این یک واقعیت انکار ناپذیر است که دولت بی‌پروای ابن سلمان، یا به قول معروف "ادارۀ عمومی سرگرمی" در جریان این همه‌گیری فعالانه عمل کرده‌است؛ چنان‌که تمام موانع سد راه اقدامات پلید سرکشانه‌اش را از بین برده‌است. یک هفته سپری نشد که محفل‌های مملو از فحاشی با حضور اشخاص فاسدی‌که هنرمند اطلاق می‌شوند، برگزار شد و هزاران جوان گم‌گشته و گمراه در آن شرکت کردند. گویا که ویروس تنها در کعبه مکرمه و مسجد رسول الله صلی الله علیه وسلم سرایت می‌کند و در کنسرت‌ها و رقاصه‌خانه‌ها هیچ جایی را یافته نمی‌تواند. واضح است که حکومت بنی سعود قصد مسدود کردن حرمین را دارد، و این‌گونه با الله سبحانه و تعالی و رسول الله صلی الله علیه و سلم اعلام جنگ کرده‌اند، گویا که تنها در مورد حجاج نگرانی داشته باشند.

این دومین سال است که دولت سعودی مسلمانان را از انجام مراسم حج منع می‌کند، باوجود این‌که نفوس اکثریت کشور‌های جهان در معرض قرار گرفتن این ویروس یا مصئونیت جمعی و یا هم از طریق واکسین معافیت حاصل نموده‌اند. با وجودی‌که تجارت واکسین به‌طور وسیع در حال گسترش است، با آن هم مانع سر جایش باقی است، طوری‌که واکسین در بازارها قابل دسترس می‌باشد. بناءً هر یک از حجاج می‌توانند قبل از حج واکسین تزریق کنند. با آن‌که آزمایش ویروس آسان و سریع است و امکان دارد که زود واضح شود که فرد به ویروس مبتلا است یا خیر، ولی هنوز ممنوعیت هم‌چنان باقی‌یست. بناءً مانع شدن از اجرای مراسم حج هیچ ارتباطی به مدیریت و انتشار آن ندارد. برعلاوه، بنی سعود از اجرای یکی از ارکان اسلام مانع می‌شود و به این گفته‌ الله سبحانه وتعالی مانع قرار می‌گیرند:

﴿وَأَذِّن فِي النَّاسِ بِالْحَجِّ يَأْتُوكَ رِجَالًا وَعَلَىٰ كُلِّ ضَامِرٍ يَأْتِينَ مِن كُلِّ فَجٍّ عَمِيقٍ (27) يَشْهَدُوا مَنَافِعَ لَهُمْ وَيَذْكُرُوا اسْمَ اللَّهِ فِي أَيَّامٍ مَّعْلُومَاتٍ﴾ (حج: ۲۷ – ۲۸)

ترجمه: و مردم را دعوت عمومی به حج کن تا پیاده و سواره بر مرکب‌های لاغر از هر راه دوری به‌سوی تو بیایند تا شاهد منافع گوناگون خویش (در این برنامه حیات‌بخش) باشند و در ایّام معیّنی نام الله را ببرند.

برعلاوه، اگر دولت‌ها و رژیم‌های موجود جهان اسلام به اسلام امن و نصرت می‌دادند، به شمول رژیم پاکستان که به‌نام اسلام و مسلمانان ایجاد شده‌است، بنی سعود هرگز نمی‌توانستند که حجاج را از بیت الله منع کنند. اما این حُکام خاين پاکستان در ائتلاف با حکام عربستان سعودی علیه یمن حمایت کرده و آماده‌اند که نیروهای پاکستانی را برای دفاع از رژیم سعودی بفرستند! افسوس! آن‌ها باید ضعف‌ در رژیم‌شان را احساس می‌کردند که در حال متلاشی شدن است. هم‌چنان رژیم پاکستان یک کلمه را بر خلاف بنی سعود به زبان نیاورده است، در حالی‌که در طی این دو سال اخیر، میلیون‌ها مسلمان پاکستان را از اجرای عمره و مناسک حج منع کرده‌است. از قراین واضح است که رژیم پاکستان پروای عبادت رب کعبه مبارکه را ندارد. پاکستان به مسلمانان این سرزمین و ادای عمره اعتنای ندارد، چون این را حق مسلم خاندان بنی سعود می‌داند که حرمین را غصب کند.

مردم مسلمان پاکستان، به خصوص "علما" افراد با نفوذ و اهل قدرت و نصرت در نیروهای مسلح باید رژیم پاکستان را برای اختیار کردن خاموشی در مورد این جرم تقبیح کنند. آن‌ها باید از رژیم پاکستان بطلبند که از به رسمیت شناختن ادارۀ و مدیریت امور حجاج به عنوان حق مسلم بنی سعود دست بکشد و باید دسته‌ای از حجاج را به کعبه مبارکه، خانه‌ الله سبحانه وتعالی،‌ حتی اگر با هواپیمای نظامی هم شده بفرستد.

ما درک می‌کنیم که رژیم پاکستان در مورد مسلمانان و ادای مناسک حج اعتنا ندارد،‌ چون این رژیم سکولار است و به هیچ عنوان جنایت‌اش کم‌تر از رژیم بنی سعود نیست. در واقع، اگر این رژیم مسؤولیت حرمین را به دوش می‌داشت، حتی بدتر از چیزی‌که رژیم سعود انجام داده‌است، انجام می‌داد. اما رژیم پاکستان بخش جدای ناپذیر و محوری ائتلاف نیروهای شرور جهان است، جنگ‌های صلیبی را علیه اسلام برپا می‌کند، تحت عنوان "جنگ علیه تروریزم"!!

رژیم پاکستان هم‌پیمان سرسخت و بی‌شائبۀ ارباب رژیم سعودی، یعنی امریکا است، چون هر دو رژیم عین طاغوت را تعقیب می‌کنند.

بناءً، مسلمانان در پاکستان باید نخست خودشان را با تأسیس دوباره خلافت بر منهج نبوت، از نظام سیکولار برهانند. آن زمان است که سرزمین حرمین به گوهر نایاب در تاج خلافت مبدل خواهد شد و زمینه را برای حجاج مساعد خواهد کرد که تعداد‌شان از میان امت دو میلیاردی به ده‌ها هزار خواهد رسید. بناءً ای مسلمانان، حرمین را دریابید! در کنار شباب مخلص حزب‌التحریر برای تأسیس دوباره خلافت که حرمین و بیت المقدس را از چتلی آزاد سازد فعالیت کنید. چنان‌چه رسول الله صلی الله علیه و سلم فرمودند:

«إِنَّهُ يُسْتَعْمَلُ عَلَيْكُمْ أُمَرَاءُ فَتَعْرِفُونَ وَتُنْكِرُونَ فَمَنْ كَرِهَ فَقَدْ بَرِئَ وَمَنْ أَنْكَرَ فَقَدْ سَلِمَ وَلَكِنْ مَنْ رَضِيَ وَتَابَعَ ‏ ‏.‏ قَالُوا يَا رَسُولَ اللَّهِ أَلاَ نُقَاتِلُهُمْ قَالَ ‏ لاَ مَا صَلَّوْا» [مسلم]

ترجمه: فرمان‌روایانی بر شما گماشته خواهند شد که برخی از اعمال‌شان را نیک (و موافق شرع) می‌بینید و برخی از اعمال‌شان را ناپسند (و مخالف شرع). پس هر کس آن را بد بداند از گناه‌اش پاک و بری است و هر کس (به اندازۀ توانایی‌اش) با آن مخالفت کند از آن سالم مانده‌است؛ ولی کسی‌که از عمل ناپسندشان راضی باشد و از آن‌ها پیروی کند (مانند آن گنهکاری می‌شود.)» صحابه رضی الله تعالی عنهم گفتند: آیا با آن‌ها نجنگیم؟ فرمودند: خیر، تا زمانی‌که در میان شما نماز را برپا می‌دارند.

حزب‌التحریر ولایه – پاکستان

مترجم: دانیال نور

 

 

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه