سه شنبه, ۱۱ ربیع الاول ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۳/۰۹/۲۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
امت اسلامی برای جلوگیری از به آتش کشیدن قرآن‌کریم، چشم‌انتظارِ فرماندهان نظامی شان هستند!
بسم الله الرحمن الرحيم

امت اسلامی برای جلوگیری از به آتش کشیدن قرآن‌کریم، چشم‌انتظارِ فرماندهان نظامی شان هستند!

(ترجمه)

شهباز شریف، نخست‌وزیر پاکستان، پس از واکنش شدید مردم در تاریخ 7 جولای 2023 خواستار تظاهرات سراسری برای حفظ حرمت قرآن‎کریم و علیه حادثۀ اخیر هتک حرمت آن در سویدن گردید. زمانی‌که مقامات سویدن اجازه سوزاندن قرآن‌کریم را در روز عید سعید قربان در 28 جون 2023 را صادر نمودند، بار دیگر از خط سرخ عبور نمودند. روزنامه آلمانی DW گزارش داد که روز چهارشنبه دو مرد بیرون از مسجد مرکزی استکهلم ایستاد شده و با داشتن مجوز صادر شده از سوی محکمۀ سویدن، یک مصحفی از قرآن را سوزاندند. این بار نخست نیست که قرآن‌کریم در سویدن سوزانده می‌شود. در اوایل سال جاری، راسموس پالودان، سیاست‌مدار راست‌گرای افراطی سویدنی و اسلام‌ستیز، قرآن‌کریم را در مقابل سفارت ترکیه در سویدن تحت حمایت دولت سویدن به آتش کشاند.

واکنش رسمی سویدن و غرب به طور کلی قابل پیش‌بینی بوده است: سوزاندن قرآن‌کریم آزادی بیان است و بنابراین در برابر خشم مسلمانان از این ارزش‌های غربی محافظت می‌گردد. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو(رئیس ائتلاف صلیبی ناتو) در 29 جون 2023 گفت که او احساسات ناشی از سوزاندن یک نسخۀ از قرآن در سویدن را درک می‌کند، اما خواستار مصالحه در مورد پیوستن سویدن به ناتو گردید.

واکنش حکام بی‌هرزه و مزدور سرزمین‌های اسلامی قبلاً و فی‌الحال هیچ تأثیری بر صلیبی‌های اروپایی نداشته است. محکومیت‌های بی‌معنی و میان‌تهی حکام مسلمان، صرف یک امر عادی است. حتی امت اسلامی هم آن‌را جدی نمی‌گیرند. مسلمانان هیچ امیدی به این حکام و جامعۀ به اصطلاح بین‌المللی و نهادهای آن مانند سازمان ملل و سازمان‌های حقوق بشری ندارند. این‌ها در واقع از سوء استفاده و بی‌عزتی عقیدۀ اسلامی محافظت نموده و اشغال و استثمار وحشیانۀ غرب را در سرزمین‌های اسلامی پوشش قانونی می‌دهند.

مرکز امید امت در دست مردان جنگی است. اینان مردانی هستند که می‌توانند با بسیج شدن برای تأسیس سپر مسلمانان، "خلافت" در عرض چند ساعت، جریان را به نفع اسلام و امت برگردانند. رسول‌الله صلی‌الله علیه و سلم می‌فرماید:

«إِنَّمَا الْإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ» (مسلم)

ترجمه: یقیناً که امام (خلیفه) سپر است که در عقب آن جنگ صورت می‌گیرد و به آن پناه برده می‌شود.

امت اسلامی در میان فرماندهان نظامی خویش به دنبال همانند سعد بن معاذ رضی الله عنه است تا قیام نموده و سپر اسلام یعنی خلافت را برپا نماید و انتقام هتک حرمت عقیدۀ ما را بگیرد و به انقیاد سیاسی و اقتصادی ما در برابر غرب پایان دهد. صرف اعلام برپایی خلافت، این کفار بزدل را وادار خواهد کرد تا خودرا مخفی نمایند. ما می‌توانیم خشم برادران‌مان در نیروهای مسلح پاکستان را مانند دیگر ارتش‌های سرزمین‌های اسلامی احساس نماییم. اکنون زمان آن فرا رسیده که با اعطای نصرت برای تأسیس خلافت، این خشم و انرژی را به اقدام عملی تبدیل نماییم.

ای افسران مخلص نیروهای مسلح پاکستان!

خود را از غُل و زنجیر این حکام مزدور رها نمایید و آن‌هارا در سر راه خویش لگدمال نموده و این دین بزرگ را به حاکمیت بازگردانید! امت منتظر است که اگر شما برای حفظ عقیدۀ اسلامی حرکت نمایید، از شما حمایت مادی و معنوی خودرا تماماً اعلام خواهند نمود. مهم‌تر از همه، نصرت الله سبحانه وتعالی در انتظار شماست و چه کسی می‌تواند در مقابل خالق ما بایستد؟

کفار از تمام خطوط سرخ گذشته‌اند و ماجرا به بی‌احترامی آشکار به مقدسات اسلامی مانند کاریکاتورهای پیامبر عزیزمان صلی الله علیه و سلم و سوزاندن قرآن‌کریم در پناه دولت‌های غربی خلاصه گردیده است. چه چیز دیگری لازم است تا شما را از حرکت برای حفاظت از عقیدۀ و امت اسلامی برانگیزد؟

یقیناً، دفاع از مقدسات مستلزم جواب‌دهی از راه نظامی می‌باشد. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَإِن نَّكَثُوا أَيْمَانَهُم مِّن بَعْدِ عَهْدِهِمْ وَطَعَنُوا فِي دِينِكُمْ فَقَاتِلُوا أَئِمَّةَ الْكُفْرِ ۙ إِنَّهُمْ لَا أَيْمَانَ لَهُمْ لَعَلَّهُمْ يَنتَهُونَ [توبه: 12]

ترجمه: و اګر تعهد و سوګندشان را پس از پیمان خویش شکستند و در دین تان طعنه زدند، با پیشوایان کفر بجنگید، زیرا آنان را (نسبت به پیمان های شان) هیچ تعهدی نیست، باشد که از رفتار خود دست بردارند.

طبری می‌گوید: «وقدَحوا في دينكم الإسلام؛ و آن‌ها از دین تان (اسلام) سوی استفاده نمودند.» ابن کثیر می‌گوید: «من طعن في دين الإسلام أو ذكره بتنقص؛ کسی‌که دین اسلام را بدنام کرده و یا با بی‌احترامی از آن یاد کرده است.» امام قرطبی می‌گوید: «بالاستنقاص والحرب وغير ذلك؛ با بی احترامی، جنگ و امثال آن.»

غرب کافر موقف ایدیولوژیک اتخاذ نموده که ناشی از نفرت تاریخی و عقدۀ حقارت آن‎ها نسبت به اسلام اس!. این برخورد تمدن‎ها می‌باشد، که با اظهارات بیهودۀ حکام مسلمان مزدور و اقدامات نمادین نمی‎توان در آن پیروز گردید. اسلام نیاز به دولتی دارد که از خود دفاع نموده و نور اسلام را در جهان گسترش دهد. بیرون آیید و نصرت خودرا در اختیار حزب‌التحریر قرار دهید تا خلافت بر منهج نبوت را دوباره تأسیس نماید و با هتک حرمت عقیده به خط‌مشی خلیفه عبدالحمید ثانی مقابله نماید. تهدید محض او به جهاد علیه فرانسه و انگلیس، دولت‎های آن‎هارا مجبور ساخت تا نمایش کفرآمیز تیاتر خویش‌را کنار بگذارند.

نویسنده: محمد سلجوق-ولایه پاکستان

برای دفتر مطبوعاتی مرکزی حزبالتحریر

18 ذوالحجة 1444هـ.ق.

پنج‌شنبه 6 جولای 2023م.

 مترجم: عبدالرحمن "قاطع"

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه