پنجشنبه, ۲۴ جمادی الثانی ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۲/۰۱/۲۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
﴿أَفَحُكْمَ الْجَاهِلِيَّةِ يَبْغُونَ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ حُكْماً لِقَوْمٍ يُوقِنُونَ﴾
بسم الله الرحمن الرحيم

﴿أَفَحُكْمَ الْجَاهِلِيَّةِ يَبْغُونَ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ حُكْماً لِقَوْمٍ يُوقِنُونَ﴾

از زمان آغاز انقلاب‌مقدس شام علیه رژیم مزدور و جنایت‌کار، توطئه‌ کشور‌های دسیسه‌جو و تلاش آن‌‌ها برای نابودی انقلاب و مخلصین امت، توقف نکرده است. تنها به این دلیل که این کشور‌‌ها درک نمودند که مسلمانان، بزرگ‌ترین تهدید به رژیم مزدور و جنایت‌کار آن‌‌ها ‌‌می‌باشد که در حقیقت به منافع آن‌‌ها کار کرده و پلان‌های شوم آن‌‌ها را تطبیق ‌‌می‌نمایند.

علیه انقلابیون دیگر عرب نیز اقدامات جدی صورت گرفت، وقتی‌که آن‌‌ها این شعار "رهبر ما همیشه، حضرت محمد صلی الله علیه ‌‌و‌سلم است" را سر دادند. فرزندان انقلابیون به زنده‌گی تحت سایۀ عدالت اسلام امید‌وار شدند و به همین هدف، آمادۀ بزرگ‌ترین قربانی شدند، یعنی جان‌های خود را از دست دادند. مهم‌ترین و یگانه خواست آن‌‌ها سرنگونی رژیم جنایت‌کار و تأسیس حاکمیت اسلامی بود.

برای محار انقلاب؛ کفار غربی و مزدوران شان حیاتی‌ترین نقشه و دسیسه را طرح و هرکدام نقش خود را بازی کردند. آن‌‌ها انقلاب را وارد دام پول کثیف‌سیاسی نمودند. سپس تصمیم انقلابیون را تغییر، رهبران سیاسی و نظامی خود‌ساخته را ایجاد و بالای انقلابیون که هر کاری از آن‌‌ها خواسته ‌‌می‌شد، انجام ‌‌می‌دادند، مسلط گردید. در نتیجه انقلاب از هم پاشید و مردم متفرق گردیدند و برای تطبیق پلان‌های دشمن، مزدوران داخلی غرب نقش خود را به خوبی ایفا نمودند. بنابر آن؛ فضای انقلاب منحرف گردید، اهداف، شعار و خواست ثابت آن‌‌ها ناپدید شد. ازین بیش‌‌‌تر نمی‌شنویم که کسی در مورد سرنگونی این رژیم سخن گوید و نه نیاز حاکمیت اسلام مورد بحث است. با تطبیق راه‌حل سیاسی امریکا، بحث در مورد مرحله انتقالی و کمیتۀ مربوط به ‌‌‌قانون‌اساسی آغاز گردید. بدون شک هدف آن خاموش نمودن شعله انقلابی‌ست که تا هنوز قلب‌های مخلصین امت را با وجود شدت دسائس و زیان بزرگ بر امت، به تپش ‌‌می‌اندازد.

دولت‌های دسیسه‌گر به رهبری امریکا فکر ‌‌می‌نمایند که جنگ میان آن‌‌ها و فرزندان مخلص انقلاب شام مبارزۀ حیاتی و سرنوشت‌ساز است. هدف آن‌‌ها دور نگهداشتن اسلام از صحنه تطبیق و حتی ریشه‌کن نمودن مفکوره برگشت آن ‌‌می‌باشد، زیرا دارای عقیده سیکولریزم اند؛ یعنی "جدائی دین از دولت و از زنده‌گی".

به همین دلیل بر دولت سیکولر و ‌‌‌قانون‌اساسی ساختۀ‌بشر تأکید بیش‌‌‌تر ‌‌می‌نمایند. برای رسیدن به این هدف؛ امریکا اعضای کمیتۀ ‌‌‌قانون‌اساسی را انتخاب نمود و این کمیته با نماینده‌های رژیم خون‌خوار و نماینده‌های مخالف سیکولریزم با وجود اختلافات زیاد، تشکیل شده بود. ایجاد کمیتۀ ‌‌‌قانون‌اساسی تنها به این هدف بود تا ‌‌‌قانون‌اساسی ساختۀ‌بشر را اصلاح نمایند، همان قانونیکه ‌توسط قصاب دمشق بالای ما تطبیق ‌‌می‌گردید. گویی این که شهادت انقلابیون و تحمل سخت‌‌‌ترین شرایط زنده‌گی تنها به خاطر اصلاحات ‌‌‌قانون‌اساسی بوده که اگر امریکا مهربان گردد، قصاب جدید را جاگزین قصاب سابق نماید تا این قوانین را بالای ما تطبیق کند!!

ای مؤمنین حقیقی در انقلاب شام! هدف انقلاب، اصلاحات ‌‌‌قانون‌اساسی نبود تا از حاکمیت غیر نظام الله سبحانه ‌‌‌و‌تعالی تحت حاکمیت نظام که مخالف وحی و احکام الله سبحانه ‌‌‌و‌تعالی است، زنده‌گی نمائیم و از زیر سلطۀ خائن، تحت سلطۀ خائن دیگر استقرار یابیم؛ بلکه، هدف انقلاب مبارزه علیه نظام کفری و ظالم بود تا از ظلم و بد‌بختیِ آن به سوی نظام عادل برگردیم. بیائید نظام خالق علیم و حکیم را تطبیق نمائیم که تنها در آن پیروزی و رستگاری دنیا و آخرت نهفته است.

ما "برادران شما در حزب‌التحریر-ولایه سوریه" قانون‌اساسی اسلامی را به شما تقدیم ‌‌می‌کنیم که از عقیده اسلامی سرچشمه ‌‌گرفته است. تمام ماده‌های آن مبنی بر مصادر شرعی بر اساس اجتهاد شرعیِ درست، اخذ شده تا این‌که برای همۀ ما، میان ما و الله سبحانه ‌‌‌و‌تعالی، میان ما و امت و مردم ما حجت قرار گیرد تا برای تطبیق آن کار نمائیم. ما بالای همه در هر موقف که باشند و هر ظرفیت که داشته باشند و بالای فرزندان و برادارن مخلص امت صدا ‌‌می‌زنیم تا مسؤلیت خویش را در برابر الله سبحانه ‌‌‌و‌تعالی و امت اداء نمایند. پس بیائید و برای حاکمیت دوبارۀ نظام الله سبحانه ‌‌‌و‌تعالی با ما تلاش کنید و تمام نظام‌‌ها و قوانین ساختۀ‌بشر را رَد نمائید که انسان را بردۀ انسان و قوانین خالق بشر را از صحنۀ تطبیق دور ساخته است.

ای مؤمنین سرزمین شام! تفاوت میان اشخاص که تنها به شکل عام شعار اسلامی را سر ‌‌می‌دهند و اشخاصی‌که اسلام را به حیث نظام و شیوۀ زنده‌گی حمل ‌‌می‌نمایند، در این است که دستۀ دوم دارای برنامۀ درست، با تفصیل و طریقۀ درست شرعی می‌باشند که باید از آن پیروی گردد تا این برنامۀ کامل یعنی نظام اسلام حاکم و تطبیق شود. تنها با داشتن چنین برنامۀ کامل و جامع ‌‌می‌توان میان اشخاص که شعار‌های عام و پر زرق و برق را سر ‌‌می‌دهند که به زودی برخلاف چیزی که ‌‌می‌گویند عمل خواهند کرد و میان اشخاص که با قوت به این ایدیولوژی چنگ ‌‌می‌زنند و باوجود شرایط سخت و فتنه‌های بزرگ آن را رها نمی‌کنند، فرق نمود.

لهذا بر اساس مفاهیم محکم‌شرعی و برنامۀ کامل و جامع ‌‌می‌توانیم با بصیرت، اشخاصی‌که از این مسیر دور یا منحرف شده اند را محاسبه و دوباره بر مسیر درست بیاوریم. اما اگر از شکست ‌‌می‌هراسیم، پس روابط تنها به شکل فردی، اطاعت کور‌کورانه و مسیر نیز تصادفی خواهد بود طوری‌که با رهبران انقلاب خود، در ده سال گذشته چنین بودیم.

ای مؤمنین سرزمین شام! امروز برای شما ‌‌‌قانون‌اساسی دولت خلافت را پیشکش ‌‌می‌نمائیم تا این‌که تطبیق نظام‌‌ها، قوانین حکومت‌داری با ارگان‌های آن در ذهن‌‌ها و افکار مجسم گردد که در آن سیادت یا حاکمیت "قانون‌گذاری" حق شریعت و تطبیق آن مسئولیت امت است.

دولت خلافت، دولت عادل است که احکام اسلام را تطبیق ‌‌می‌نماید. دولت خلافت، دولت استبدادی، جنایت‌کار و خائن نیست که با قوانین ساختۀ‌بشر مبنی بر هوا و هوس بالای مردم هر نوع شرارت را انجام دهد.

ای مؤمنین سرزمین شام! مسئولیت کار برای حاکمیت دوبارۀ شریعت الله سبحانه ‌‌‌و‌تعالی بالای همۀ ما‌ست. تنها در صورتِ ‌‌می‌توانیم این تکلیف را ادأ نمائیم که طرح‌های دشمن را به خصوص ‌‌‌قانون‌اساسی ساختۀ‌بشر را که ‌‌می‌خواهند بالای ما تحمیل نمایند، را به کلی رد نمائیم. باید به یاد داشته باشیم که آزادی و عزت ما تنها با تطبیق نظام الله سبحانه ‌‌‌و‌تعالی و اظهار دین، تحت سایۀ خلافت راشده بر منهج پیامبر صلی الله علیه ‌‌و‌سلم امکان‌پذیر است. بدون شک که آن تأسیس خواهد شد؛ زیرا آن وعدۀ الله سبحانه ‌‌‌و‌تعالی و مژدۀ پیامبر صلی الله علیه ‌‌و‌سلم می‌باشد. لهذا دعوت حاکمیت دوباره اسلام را استجابت کرده و با ما یک جا شوید تا دست به دست هم برای این هدف تلاش نمائیم. الله سبحانه ‌‌‌و‌تعالی ‌‌می‌فرماید:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُون﴾  ]انفال:24[

ترجمه: ای اهل ایمان! هنگامی‌که الله و پیامبرش شما را به حقایقی‌که به شما(حیات معنوی و زندگی واقعی می‌بخشد) دعوت می‌کند، اجابت کنید و بدانید که الله میان آدمی و دلش حایل و مانع می‌شود (تا حق را باطل و باطل را حق مپندارد) و مسلماً همه شما به سوی او حشر خواهید شد.

حزب‌التحریر-ولایه سوریه

مترجم: عبدالله صالحی

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه