پنجشنبه, ۲۴ جمادی الثانی ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۲/۰۱/۲۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
﴿أَفَحُكْمَ الْجَاهِلِيَّةِ يَبْغُونَ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ حُكْماً لِقَوْمٍ يُوقِنُونَ﴾[مائده: 50]
بسم الله الرحمن الرحيم

﴿أَفَحُكْمَ الْجَاهِلِيَّةِ يَبْغُونَ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ حُكْماً لِقَوْمٍ يُوقِنُونَ﴾[مائده: 50]

ترجمه: آیا (آن فاسقان از پذیرش حکم تو بر طبق آن‌چه الله نازل کرده است سرپیچی می‌کنند و) جویای حکم جاهلیت (ناشی از هوا وهوس ) هستند؟ آیا چه کسی برای افراد معتقد بهتر از الله حکم می‌کند؟

(ترجمه)

از آغاز انقلاب مبارک شام در برابر رژیم مستبد و ظالم، توطئه رژیم‌های دسیسه‌گر و اقدامات‌‌شان برای از بین‌بردن انقلاب و فرزندان مخلص آن نیز آغاز شد؛ زیرا آن‌ها درک کردند که این انقلاب تهدید بزرگی برای بزرگ‌ترین رژیم ظالم و مزدوری می‌باشد که پلان‌های شوم آ‌ن‌ها را تطبیق می‌کند.

برتری انقلاب شام نسبت به سایر انقلاب‌های جهان عرب در این بود که آن‌ها شعار" رهبر ما تا ابد، پیامبر ما محمد" را سر دادند و فرزندان انقلاب آرزوی زندگی تحت‌عدالت اسلام را داشتند و برای آن قربانی‌های عظیمی را متقبل شدند، تعهد حیاتی آن‌ها منهدم کردن رژیم ظالم و تأسیس نظام اسلامی بود.

یکی از توطئه‌های غرب کافر و دست نشانده‌های آن به دام انداختن انقلاب در دام پول‌های کثیف سیاسی و بعداً منحرف کردن تصامیم آن‌ها، ساختن رهبران سیاسی و نظامی فریب خورده و متأثر کردن پیروان آن بود تا به‌هر خواست آن‌ها لبیک بگوید، آن‌ها گمراه شدند و مردم نیز گمراه شدند و آن‌ها ابزار داخلی برای تطبیق پلان‌های خارجی بودند. بناءً جهت‌ها منحرف، وفاداری غایب و اهداف ناپدید شد. ما دیگر نه شاهد شنیدن سخنان نابودی نظام هستیم و نه ضرورت حکم به اساس اسلام، بلکه بحث‌های حکومت انتقالی و کمیته تدوین قانون اساسی آغاز شد که جز برنامه سیاسی امریکا برای خاموش کردن شعله‌های انقلاب، که باوجود سختی‌های ناشی از توطئه و باوجود مشقت‌های طاقت‌فرسا هنوز هم در قلب فرزندان مخلص شعله می‌زند.

کشورهای توطئه‌گر به‌رهبری امریکا، درک کرده اند که منازعه آن‌ها و فرزندان مخلص انقلاب شام، مبارزه حیاتی است که به اساس دور نگهداشتن اسلام از منصه‌قدرت و حتی نابودی این مفکوره بناء شده است، زیرا عقیده آن‌ها سیکولریزم بوده که به اساس جدایی دین از دولت و جدایی دین از زندگی بناء شده است.

بنابر این، برای پافشاری بر سیکولر‌بودن دولت و این‌که قانون اساسی باید ساخته دست‌بشر باشد، امریکا اعضای کمیته تدوین قانون اساسی را از نماینده‌های رژیم ظالم و آپوزیسیون (مخالفان) سیکولر انتخاب و کمیته تدوین قانون‌اساسی را تشکیل داد تا تنها در قانون اساسی قبلی، که توسط آن قصاب شام بر مردم حکومت می‌کرد‌، تغییرات بیاورد. این به‌معنی اینست که همه قربانی‌ها و سختی‌ها را ما تنها  برای این متحمل شدیم تا در قانون اساسی قبلی تغییرات آورده شود و توسط قصاب جدید رهبری شویم، و این‌که شاید امریکا بر ما ترحم کند و قصاب قبلی را تغییر بدهد.

ای مومنان مخلص در انقلاب شام!

ما برای تغییر در قانون اساسی و تغییر از یک حکم به‌غیر از آن‌چه الله سبحانه و تعالی نازل کرده است، به دیگر حکم به غیر از آن‌چه الله سبحانه و تعالی نازل کرده است و از حاکمیت یک خائِن به‌حاکمیت خائِن دیگر انقلاب به پا نکردیم، بلکه ما علیه نظام کفری و استبدای قیام کردیم تا از سختی ظلم به راحتی عدالت پناه‌ببریم و به‌اساس قانون خالق حکیم و علیم بر ما فرمانروایی شود و این یگانه راه‌رستگاری در این دنیا و آخرت است.

ما برادارن شما در حزب التحریر-ولایه سوریه قانون اساسی را که اساس آن عقیده اسلامی است و تمام ماده‌های آن از مصادر شرعی به اساس اجتهاد شرعی اخذ شده است، به‌شما پیشنهاد می‎‌کنیم تا این یک‌میثاق برای همه ما، میان ما و خالق ما، میان ما و امت ما و مردم ما باشد؛ قانونی‌که ما تعهد به تطبیق آن کرده ایم. ما همه را از مواضع خود فرا می‌خوانیم و هریک را مطابق ظرفیت و توانایی‌شان، ما اشخاص صادق را از میان فرزندان و برادران خویش فرا می‌خوانیم تا متوجه مکلفیت خویش در برابر الله سبحانه وتعالی و امت خویش شوند تا با ما کار کنند و حکم به اساس قانون خالق خویش را دوباره احیاء کنیم و تمام قوانین اساسی ساخته دست بشر را رد نمایند که بندگی بندگان را به بندگان دایمی و حق حاکمیت را از خالق بندگان سلب می‌نماید.

ای مومنان در سرزمین شام!

تفاوت میان کسانی‌که اسلام را من‌حیث یک‌شعار و مفکوره عام حمل می‌کنند و کسانی‌که آن‌را من‌حیث قانون اساسی و برنامه زندگی حمل می‌کنند این است که دومی آن‌را به اساس دید دقیق، برنامه کامل، با جزئیات و طریقه درست شرعی که باید برای تأسیس این برنامه کامل تعقیب شود، حمل می‌نماید.

تنها با این برنامه می‌توانیم میان کسانی‌که شعارهای به ظاهر زیبا و اضافه‌گویی‌های کلی را سر می‌دهند و به زودی علیه آن و در مخالفت با آن عمل می‌کنند، با کسانی‌که مبدأ دقیق را انتخاب کرده و آن‌را محکم گرفته اند، تفاوت قایل شویم؛ آنانی‌که مبدأ خویش را حتی در حالات سخت، فریب‌ها و وسوسه‌ها رها نمی‌کنند.

به اساس اصول شرعی و برنامه واضح و روشن ما می‌توانیم با‌بصیرت کامل تمام کسانی‌که را که منحرف شده اند، به راه راست هدایت کنیم؛ اما در صورت از دست دادن آن‌ها ارتباط صرف فردی خواهد بود و اطاعت کورکورانه خواهد بود و راه ما اتفاقی خواهد بود، چنان‌چه ما در 10 سال اخیر با رهبران انقلاب بودیم.

ای مومنان در سرزمین شام!

امروز ما قانون اساسی خلافت را با تمام ارکان، نظام و قوانین حکومت‌داری به‌شما پیشنهاد می‌نماییم تا این دولت در اذهان امکان‌پذیر شود، جایی‌که حاکمیت از آن شریعت و صلاحیت مربوط امت می‌باشد. این دولت عدالت است که به اساس اسلام حاکمیت می‌کند، دولت ظالم، استبدای، ستم‌گر و خائِن تحت قانون ساخته دست‌بشر نیست.

ای مومنان در سرزمین شام!

مسوولیت احیای حاکمیت به اساس شریعت الله سبحانه وتعالی مکلفیت همه ما است و تنها در صورت امکان پذیر است که تمام نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان خویش را رد نماییم که قانون اساسی ساخته دست‌بشر در صدر آن قراردارد و می‌خواهند آن ‌را بر ما تحمیل نمایند. ما باید به‌یاد داشته باشیم که تنها آزادی و عزت با تطبیق قانون الله سبحانه وتعالی از طریق تأسیس خلافت اسلامی به منهج نبوت امکان پذیر است. در حقیقت این دولت تأسیس شدنی‌هست؛ زیرا وعده الله سبحانه وتعالی و بشارت پیامبر صلی‌الله علیه و سلم می‌باشد؛ پس به‌الله سبحانه و تعالی لبیک گفته با ما بپیوندید و برای تأسیس خلافت کار کنید.

الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُون﴾ [انفال: 24]

ترجمه: ای مومنان! فرمان الله را بپذیرید و دستور پیامبر او را قبول کنید؛ هنگامی‌که شما را به چیزی دعوت کند که به شما زندگی (مادی و معنوی و دنیوی و اخروی) بخشد، و بدانید که الله میان انسان و دل او جدایی می‌اندازد (و می تواند انسان را از رسیدن به خواست‌ها و آرزوهای دل باز دارد و اورا نمیراند و نگذارد عمر طولانی داشته باشد که مهمترین آرزوی دل هر انسانی است) و بدانید که همگان در پیشگاه الله گرد آورده می‌شوید( و به حساب و کتاب‌تان رسیدگی می‌گردد).

حزب التحریر ولایه سوریه

مترجم: خالد "سیف الله"

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه