جمعه, ۲۵ جمادی الثانی ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۲/۰۱/۲۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
افزایش قیمت نفت سفید؛ نمونۀ سیاست ظالمانه رژیم حسینه(غلام سرمایه‌داران)
بسم الله الرحمن الرحيم

افزایش قیمت نفت سفید؛ نمونۀ سیاست ظالمانه رژیم حسینه(غلام سرمایه‌داران)

جوبایدن رهبر کشورهای سرمایه‌داری در نشست اقلیمی COP۲۶ سازمان ملل خواستار لغو به‌اصطلاح معافیت مالیاتی مواد سوخت شد و رژیم حسینه بلافاصله قیمت نفت سفید را ۲۳ درصد افزایش داد. درحالی‌که مردم طبقۀ فقیر و متوسط ​​بنگله‌دیش در شرایط پسا کوید – ۱۹ مشکلات اقتصادی غیرقابل‌توصیفی را تجربه می‌کنند و با افزایش قیمت کالاها بین دو سنگ آسیاب: گرانی و فقر لِه می‌شوند، این افزایش قیمت رنج مردم عادی را به حد عمیق‌تری رسانده است. هم‌چنین شما شاهد بودید که چگونه مالکان حمل و نقل مردم را با اشارۀ ضمنی دولت به گروگان گرفته، کرایه اتوبوس را ۲۶ درصد و کرایۀ پرواز را ۳۹ درصد افزایش داده‌اند. وزرای این دولت با کمک اتحادیه‌های مالکان حمل و نقل در خارج از کشور خانه و موتر خریده، و مردم را طعمۀ هوس این مالکان قرار داده‌اند. رهبری اپوزیسیون BNP از یک سو از اعتصاب مالکان حمل و نقل که خواستار افزایش کرایه بودند، حمایت می‌کند، و از سوی دیگر با اعتراض به افزایش قیمت برای مردم اشک تمساح می‌ریزد. اخیراً قیمت پرچون فروشی گاز مایع  نیز به درخواست چند تاجر "خون‌آشام" واردکنندۀ‌ گاز مایع، تولیدکننده‌گان سیلندر و صاحبان کارخانه‌های بطری، ۲۲ درصد افزایش یافته‌است. به این ترتیب، این رژیم‌های ظالم و دست‌نشاندۀ‌ سرمایه‌داران، سیاست‌های استبدادی را اتخاذ می‌کنند تا منافع سرمایه‌داران را بدون توجه به مردم تأمین کنند.

دولت مدعی است که به‌دلیل افزایش قیمت سوخت در بازارهای جهانی چاره‌ای جز افزایش قیمت نفت سفید در کشور ندارد. با این حال، خود دولت تعرفه‌ها، مالیات افزوده بر ارزش و مالیات‌ تجاری ۳۰ درصدی را بر سوخت دریافت می‌کند و کشورهای سرمایه‌داری از اوپک پلاس برای کنترل و دست‌کاری بازار بین‌المللی استفاده می‌کنند. شرکت‌های سرمایه‌داری (شل، بریتیش پترولیوم، اکسون موبیل وغیره) مالکیت اکثر تولیدات نفتی جهان را از طریق تفاهم نامه‌ها و قراردادهای مختلف به دست می‌آورند؛ سپس آن‌ها را به قیمت‌های بالا در سراسر جهان می‌فروشند و سپس رژیم‌های دست‌نشاندۀ سرمایه‌داران بر آن مالیات وضع می‌کنند. این‌گونه دولت‌ها و شرکت‌های سرمایه‌داری و رژیم‌های دست‌نشاندۀ‌شان مردم را با تعیین قیمت‌های نفت و گاز استثمار می‌کنند. بلی، سیاست سرمایه‌داری چنین است.

ای مردم! در حکومت خلافت، قوانین شریعت اسلامی در مورد انرژی و مالیات راه‌حلی روشن و مؤثر ارائه می‌دهد که با ممانعت از گرانی نفت و گاز، این بار و مسؤولیت غیرانسانی را از دوش مردم برداشته‌است.

اولاً اسلام خصوصی‌سازی مالکیت نفت و گاز را بر اساس این حدیث منع کرده‌است: از انس رضی الله عنه روایت شده‌است که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند:

«الْمُسْلِمُونَ شُرَكَاءُ فِي ثَلَاثٍ فِي الْمَاءِ وَالْكَلَإِ وَالنَّارِ وَثَمَنُهُ حَرَامٌ» [ابن ماجه]

ترجمه: مسلمانان در سه چیز: آب، چراگاه و آتش شریک اند.

نفت و گاز بر اساس این حدیث از اموال عام محسوب می‌شود و مالکیت جمعی مردم است. هیچ فرد، شرکت یا دولتی نمی‌تواند مالک این دارایی‌ها باشد. دولت این منابع را بین مردم تحت تسلط‌اش توزیع می‌کند و یا درآمد حاصله از این منابع را برای رفاه مردم هزینه می‌کند.  ثانیاً وضع مالیات و عوارض گمرکی بر کالاهای اساسی مانند نفت و گاز در اسلام منع شده‌است. رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند:

«إِنَّ صَاحِبَ الْمَکْسِ فِی النَّارِ»  [ابو داود]

ترجمه: همانا مکّاس (جمع‌کنندۀ ناعادلانۀ مالیات) در جهنم است.

ای مردم! الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿وَ مَنْ لَمْ یَحْکُمْ بِما أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ ﴾ (مائده: ۴۵)

ترجمه: و هر کس به احکامی که الله (سبحانه وتعالی) نازل کرده‌است حکم نکند، ستم‌گر است.

بدون‌شک رژیم کنونی یا مزدور سرمایه‌داران یک رژیم ظالم و ستم‌گر است، زیرا مطابق با اسلام بر ما حکومت نمی‌کند، بلکه مدام توسط نظام سرمایه‌داری سکولار بر ما ظلم روا می‌دارد. به اعتراضات‌تان علیه ظلم آن‌ها ادامه دهید! به یاد داشته باشید که هرچه بیش‌تر خودتان را با ظلم وفق دهید، ظلم آنان بیشتر می‌شود. اعتراض به هرگونه سیاست ظالمانۀ ظالم وظیفه هر مسلمان است. رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند:

«أَیُّ الْجِهادِ أَفْضَلُ قَالَ کَلِمَةُ حَقٍّ عِنْدَ سُلْطَانٍ جَائِرٍ» [رواه ترمذی]

ترجمه: بهترین جهاد، گفتن سخن حق در برابر پادشاه ظالم است.

ای مسلمانان! تنها راه رهایی از این ظلم و ستم، از جمله افزایش قیمت نفت و گاز، اقامۀ مجدد حکومت اسلام – خلافت به منهج نبوت است. بنابراین، برای حذف حسینه (مزدور سرمایه‌داران)، نظام کپیتالیست – دمکراتیک و کارخانۀ تولید این حاکمان جاسوس، و برای ایجاد مجدد دولت خلافت، تحت رهبری "حزب‌التحریر" متحد شوید.

﴿إِنَّ اللَّهَ لَا يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ﴾ (رعد:۱۱)

ترجمه: (امّا) الله (سبحانه و تعالی) سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی‌دهد مگر آن‌که آنان آن‌چه را در خودشان است تغییر دهند!

حزب‌التحریر – ولایه بنگله‌دیش

مترجم: دانیال نور

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه