جمعه, ۱۹ شعبان ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۳/۰۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
﴿هَذَا بَلَاغٌ لِلنَّاسِ وَلِيُنْذَرُوا بِهِ﴾ [ابراهیم: 52]
بسم الله الرحمن الرحيم

﴿هَذَا بَلَاغٌ لِلنَّاسِ وَلِيُنْذَرُوا بِهِ﴾ [ابراهیم: 52]

این (قرآن) به عموم مردم ابلاغ می‌گردد تا بدان ترسانده شوند.

(ترجمه)

امروز چهارشنبه، 18 آگست 2023م، بایدن جنایت‌کار با نتانیاهو، جنایت‌کار یهودی، دیدار کرد تا آن‌چه را که در سرزمین غزه نسوزانده اند و این‌ را که یهودی‌ها به چه نوع سلاح‎‌‎ها و تجهیزات امریکایی نیاز دارند، بررسی کنند که در خدمت شان قرار دهد تا سیاست زمین سوخته را تکمیل کنند. بایدن گفت: «که من خواستم به "اسرائیل" بیایم تا مردم آن‌جا و کل دنیا بدانند که امریکا با اسرائیل است. بدین معنی که واشنگتن می‌خواهد مطمئن شود از این‌که آن‌چه را اسرائیل در جواب به حملات جنبش حماس نیاز دارد، دست یابد که او این مسئله را جنایت در اسرائیل عنوان کرده است.» (منبع: الجزیره 18 آگست 2023) این امر پس از آن است که یهودی‌ها شفاخانه‌ی باپتیست در نوار غزه را بمباردمان کردند که در نتیجه صدها شهید برجای گذاشت که بیشتر آن را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند.

وزارت صحت‌ در غزه اعلان کرد، تعداد قربانیانی که توسط بمباردمان اسرائیل در شفاخانه باپتیست در غزه صورت گرفت، به 500 شهید می‌رسد که بیشترشان زنان و اطفال می‌باشند... (منبع: الجزیره، 18 آگست 2023)

فلهذا، علی رغم حمایت همه‌جانبه امریکا از یهود در امر اشغال فلسطین، و علی‌رغم حمایت اعلام شده‌ای که خود بایدن خطاب به نتانیاهو در دیدار با وی فرمود، به حدی‌که او گفت: «اسرائیل بایستی یک‌بار دیگر جایی امنی برای یهود باشد و من به شما قول می‌دهم که تمام تلاش مان را می‌کنیم تا از این مسئله اطمنان حاصل کنیم که چنین امری تحقق خواهد یافت.» گذشته از این، او به نتانیاهو اطمنان داد  و گفت که: «شما تنها نیستید... ما هرگز شما را تنها نخواهیم گذاشت.» او نیز یک بار دیگر تأکید که اسرائیل تنها نیست و کشورش هم‌چنان از یهود حمایت خواهد کرد. او افزود: «این گونه نیست که ما کنار بکشیم و بازهم چیزی انجام ندهیم... نه امروز، نه فردا و هیچ وقت دیگر.» (منبع: CBS نیوز؛ شبکه العربیه دبی، 18 اکتوبر 2023)

باوجود این همه، حاکمان سرزمین‌های اسلامی امریکا را من‌حیث قاضی قرار داده و به وی التماس دارند که گذرگاه رفح را برای شان باز کند تا بتوانند دوا و غذا برای آسیب دیدگان مردم غزه فراهم کنند. این همان چیزی است که از سوی آن‌ها اعلام شده، ولی آن‌چه که پنهان است بزرگ‌تر از این قضیه است! این‌ها امیدوارند که این را از بایدن دریافت کنند؛ زیرا بایدن مثل آن‌ها اعلام نمی‌کند، بلکه حمایت از یهودی‌ها را شبانه روز اعلام می‌کند. به همین خاطر است که آن‌ها خانه‌های مردم را بالای سرشان منفجر می‌کنند و شفاخانه‌ها  را بمباران می‌کنند و صدها مریض و خانواده‌های شان را می‌کشند، در حالی که بمباردمان شفاخانه باپتیست خصومت و دشمنی‌شان را برجسته می‌سازد. در هم‌چو یک زمان بایدن تمام جنایات و بربریت آن‌ها را توجیه می‌کند!

قبل از ورود بایدن، بلینکن، وزیر خارجه وی با سران کشورهای عربی از جمله اردن، تشکیلات خودگردان فلسطین، مصر، عربستان سعودی، قطر، امارات و بحرین دیدار و گفتگو کرد... قبل از دیدار و گفتگو با آن‌ها، با یهودی‌ها دیدار کرد و گفتگویش را با این مطلب آغاز کرد که: «او نه‌تنها من‌حیث وزیر خارجه امریکا؛ بلکه من‌حیث یک یهودی در کنار شما هستم.» سپس بحث شان را روی باز کردن گذرگاه رفح و ارسال دوا و غذا متمرکز نمودند! حاکمان مذکور از وی خواستند تا یهودی‌ها را متقاعد بسازد که در خصوص بازکردن گذرگاه رفح موافقت کنند! آیا این لکه ننگ و حقارت نیست؟ آیا ارتش‌های ما در پیرامون فلسطین نمی‌توانند گذرگاه رفح را باز کنند؟! حتی ارتش اردن که کو‌چک‌ترین ارتش آن‌ها می‌باشد، می‌تواند قلعه‌های یهودی‌ها را به خاک یک‌سان کند؛ پس ارتش مصر چطور؟ آیا نیروهای مسلمان پیرامون فلسطین قادر به آزادسازی آن نیستنند؟! آیا نیاز است آن‌ها باید التماس کنند که گذرگاه رفح را برای شان باز کند؟!

بدبختی مسلمانان حاکمان شان است. آن‌ها اجازه ندادند تا ارتش‌ها به حمایت برادران شان در غزه-الهاشم بشتابند، آن‌ها اند که دست روی دست گذاشته و به آن‌چه که اتفاق می‌افتاد، تماشا می‌کردند، شهیدان  را حساب نموده و آن‌ها را "مرده" عنوان می‌کردند. آن‌ها بودند که زخمی‌ها را ثبت نموده و تنها به ثبت شان اکتفا کردند... بهترین شان کسی است که امیدوار است بایدن گذرگاه رفح را برای شان باز کند تا بتوانند به دفن مرد‌ها کمک کنند و برای مجروحان دوا فراهم کنند ... آن‌ها فقط با این امر رضایت دارند.

﴿صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لَا يَرْجِعُونَ﴾ [بقره: 18]

ترجمه: (آن‌ها) کر اند، گنگ اند، کور اند؛ پس آن‌ها (به راه راست) باز نمی‌گردند.

مردم فلسطین به دوا و غذا نیازی ندارند؛ بلکه به کسی نیاز دارند که از آن‌ها حمایت کند، دشمن شان را زیر لگدهایش لِه کند و عزت شان را باز گرداند. آن‌ها به ارتش اردن، ابن‌الولید و ابوعبیده نیاز دارند که رومیان را از سرزمین شام بیرون کردند. آن‌ها به ارتش مصر و به صلاح‌الدین فاتح صلیبیون نیاز دارند. آن‌ها به ارتش مصر، قطز و بایبرس، فاتح مغولان و تاتارها در عین جالوت نیاز دارند... آن‌ها به عبدالحمید ثانی با جمله معروفش نیاز دارند که فلسطین نه خریده می‌شود و نه فروخته می‌شود؛ بلکه فلسطین متعلق به مسلمانان است و یهود را هیچ اختیاری در آن نیست... آن‌ها به حاکم مخلصی نیاز دارند که با یهود جنگ نموده و مصداق این سخن رسول گرامی صلی الله علیه  وسلم قرار گیرد. مسلم از ابن عمر روایت نموده که رسول الله صلی الله علیه و سلم فرمودند: «لَتُقَاتِلُنَّ الْيَهُودَ فَلَتَقْتُلُنَّهُمْ...؛ شما با یهود می‌جنگید و آنان را می‌کشید...» این است که فلسطین هم‌چون گذشته مقتدر و شکست‌ناپذیر مقر اسلام (دارالاسلام) به برکت الله سبحانه و تعالی، رسول الله صلی الله علیه و سلم و مؤمنان احیاء می‌گردد.

ای ارتش‌های مسلمان!

شما خوب می‌شنوید و می‌بینید که دشمنان تان چگونه از زمین، دریا و هوا نوار غزه را بمباردمان می‌کنند تا آن را به زمین سوخته مبدل کنند... پس چگونه می‌توانید از برادران تان حمایت نکنید و به نبرد نپردازید؟!

﴿قَاتِلُوهُمْ يُعَذِّبْهُمُ اللهُ بِأَيْدِيكُمْ وَيُخْزِهِمْ وَيَنْصُرْكُمْ عَلَيْهِمْ وَيَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُؤْمِنِينَ﴾ [توبه: 14]

ترجمه: با آن‌ها بجنگید، تا الله با دستان شما عذابشان کند، و آنان را رسوا سازد، و شما را بر آن‌ها پیروزی بخشد و سینه‌ گروه مؤمنان را شفا بخشد.

شما خودتان خوب می‌شنوید و خوب می‌بینید که چگونه حاکمان سد راه تان قرار می‌گیرند و شما را از جنگ با یهودی‌ها باز می‌دارند که سرزمین اسراء و معراج را اشغال کردند، اهل آن را از آن‌جا بیرون راندند! در امر دین با شما جنگیدند و هنوز هم می‌جنگند! الله سبحانه وتعالی شما را به جنگ در برابر آن‌ها دستور می‌دهد و از جنگ منع نمی‌کند!

﴿إِنَّمَا يَنْهَاكُمُ اللَّهُ عَنِ الَّذِينَ قَاتَلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَأَخْرَجُوكُم مِّن دِيَارِكُمْ وَظَاهَرُوا عَلَىٰ إِخْرَاجِكُمْ أَن تَوَلَّوْهُمْ ۚ وَمَن يَتَوَلَّهُمْ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الظَّالِمُونَ﴾ [ممتحنه: 9]

ترجمه: الله (سبحانه وتعالی) تنها شما را از دوستی با کسانی نهی می‌کند که در (امر) دین با شما جنگیده اند و شما را از دیارتان بیرون کرده اند، و به بیرون راندن تان (دیگران را) کمک ( و پشتیبانی) کرده اند، و هرکس با آن‌ها (رابطه) دوستی برقرار کند، پس آنان از ستمکاران اند.

ای ارتش‌های سرزمین‌های اسلامی!

سرزمین اسراء و معراج شما را صدا می‌زند، پس دعوتش را اجابت کنید! اهل غزه خواهان حمایت شما اند؛ پس از آن‌ها حمایت کنید و از کسانی نباشید که الله سبحانه وتعالی در موردشان فرموده است:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَا لَكُمْ إِذَا قِيلَ لَكُمُ انْفِرُوا فِي سَبِيلِ اللهِ اثَّاقَلْتُمْ إِلَى الْأَرْضِ أَرَضِيتُمْ بِالْحَيَاةِ الدُّنْيَا مِنَ الْآخِرَةِ فَمَا مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا فِي الْآخِرَةِ إِلَّا قَلِيلٌ * إِلَّا تَنْفِرُوا يُعَذِّبْكُمْ عَذَاباً أَلِيماً وَيَسْتَبْدِلْ قَوْماً غَيْرَكُمْ وَلَا تَضُرُّوهُ شَيْئاً وَاللهُ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ﴾ [توبه: 39-38]

ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید! شما را چه شده، هنگامی که به شما گفته می‌شود: «(به سوی جهاد) در راه الله حرکت کنید» به زمین می‌چسپید (و سستی می‌کنید) آیا به جای آخرت به زندگی دنیا راضی شده اید؟! حال آن‌که متاع دنیا در (برابر) آخرت جز اندکی نیست.

حزب‌التحریر

3 ربیع‌الثانی 1445هـ.ق.

18 اکتوبر 2023م.

مترجم: حذیفه مستمر

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه