جمعه, ۱۹ شعبان ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۳/۰۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
ای حکام سرزمین‌های مسلمانان... بشنوید و بدانید...!
بسم الله الرحمن الرحيم

ای حکام سرزمین‌های مسلمانان... بشنوید و بدانید...!

(ترجمه)

جنگ وحشیانه‌ای که در غزه جریان دارد و سکوت مرگ‌بار لشکرهای مسلمانان در برابر کشتارهایی‌که رژیم یهود صبح و شام مرتکب آن می‌شود؛ به ویژه لشکرهایی‌که در اطراف فلسطین قرار دارند؛ این جنگ وحشیانه با اظهارات پی‌هم کفار استعمارگر همراه شده؛ به ویژه امریکا و انگلیس، که خواستار عملی شدن راه‌حل تشکیل دو دولت در فلسطین می‌باشد: یکی برای یهود که بیشتر خاک فلسطین را شامل شود و دیگری، بخش ناچیز و خلع سلاح‌شده‌ای که فلسطینیان در آن اسکان داده شوند. این راه‌حل را حکام موجود سرزمین‌های مسلمانان، به ویژه سران دولت‌های عربی، که در اطراف فلسطین قرار دارند و مخصوصاً حکومتِ به اصطلاح خودگران فلسطین، در این اواخر بیشتر بر سرزبان‌ها انداخته اند.

از جانب دیگر، تداوم تجاوز وحشیانۀ حدود پنجاه روز، سپس آتش‌بس یک هفته‌یی که با موافقت رژیم یهود صورت گرفت؛ سپس توسط خودش نقض گردید و پس از آن حملات با وحشی‌گری بیشتر و بدون مداخله لشکرهای مسلمانان ادامه یافت، بدانید که این‌ها همه به این هدف است تا رژیم یهود را قدرتی دارای اهمیت جلوه دهند و نشان دهند که لشکرهای مسلمانان توان جنگیدن با آن را ندارد. به این ترتیب، فضا را برای راه‌اندازی گفتگو با یهودیان در خصوص برنامۀ خبیثانه‌ی شان؛ "تشکیل دو دولت" آماده نمایند؛ برنامه‌ای که خیانت در حق الله سبحانه وتعالی، رسولش صلی‌الله‌علیه‌وسلم و مسلمانان است.

ای حکام سرزمین‌های مسلمانان!

شک نکنید که رژیم یهود اهلیت جنگیدن و پیروزی را ندارد؛ بلکه آنان چنان اند که الله سبحانه وتعالی در موردشان فرمود:

﴿لَن یضُرُّوكُمْ إِلاَّ أَذًى وَإِن یقَاتِلُوكُمْ یوَلُّوكُمُ الأَدُبَارَ ثُمَّ لاَ ینصَرُونَ﴾ [آل‌عمران: 111]

ترجمه: آنان هرگز نمیتوانند به شما زیانی (ژرف و پردامنه) برسانند؛ مگر آزار مختصری (كه اثر چندانی بر جای نمیگذارد) و اگر با شما بجنگند، پشت كرده و پای به فرار می‌نهند؛ سپس یاری نمیشوند.

چنان‌که دیدید، تعداد اندکی از جوانان مؤمن با کمترین تعداد و کمترین امکانات در مقایسه با رژیم یهود، به جنگ این رژیم رفتند؛ اما رژیم مذکور تا امروز نتوانسته در برابر آنان اعلان پیروزی نماید. حالا باید پرسید: اگر لشکری از مسلمانان به سراغ این رژیم روند، نه تمام لشکرها؛ بل لشکرهایی‌که در اطراف فلسطین قرار دارند و حتی بخشی از آنان، در این صورت نتیجۀ چنین جنگی چه خواهد بود؟ قطعاً رژیم یهود از صفحۀ روزگار محو خواهد گردید.

فلسطین یک سرزمین اسلامی است که عمر رضی‌الله‌عنه آن را فتح نمود، صلاح‌الدین ایوبی آزادش کرد و عبدالحمید از آن محافظت نمود. این خاک هرگز در معرض فروش نیست و هرگز قابلیت تقسیم شدن میان ساکنان آن و کسانی‌که ساکنان اصیل آن را از آن بیرون راندند و آن را اشغال کرده‌اند، ندارد. پس راه‌حل این سرزمین، تشکیل دو دولت نه؛ بل همان چیزی‌ست که الله عزیز و جبار فرمود:

﴿وَاقْتُلُوهُمْ حَیثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِجُوهُم مِّنْ حَیثُ أَخْرَجُوكُمْ﴾ [بقره: 191]

ترجمه: و (چون جنگ درگرفت) هرجا آنان را (كه آغازكنندگان جنگ بودهاند) دریافتید، ایشان را بكشید، و آنان را (از مكّه) كه شما را از آنجا بیرون كردهاند، بیرون سازید.

ای حکام سرزمین‌های مسلمانان!

آیا شصت‌هزار شهید و مجروح غزه برای شما کافی نیست تا لشکرهای خود را برای نصرت دادن آنان به‌راه اندازید؟

﴿وَإِنِ اسْتَنصَرُوكُمْ فَعَلَیكُمُ فِی الدِّین﴾ [انفال: 72]

ترجمه: اگر به سبب دین‌شان از شما كمك و یاری خواستند، كمك و یاری بر شما واجب است.

آیا فریاد کودکان غزه، گریه و نالۀ زنان آن، درد و رنج مادرانی‌که فرزندان خود را از دست داده اند و آه و نالۀ مردان و زنان کهن‌سال برای شما کافی نیست تا لشکرهای خود را برای کمک به آنان حرکت دهید؟! آیا حجم بزرگ کشتارها، تکه‌پاره شدن اجساد شهداء و جریان خون شهداء و مجروحین از زیر آوار کافی نیست تا شما به فریاد مردم غزه برسید؟

مگر چشم ندارید و نمی‌بینید؟ مگر گوش ندارید و نمی‌شنوید؟ چرا خون در رگ‌های شما به جوش نمی‌آید تا به نصرت غزۀ سربلند بشتابید؟! مگر از الله و رسولش و مؤمنین حیا نمی‌کنید که این‌گونه غافل نشسته و دستِ یاری دراز نمی‌کنید؟ اما رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم در حدیثی‌که بخاری به روایت از آدم و وی از شعبه و او از منصور نقل نموده که گفت: از ربعی بن حراش شنیدم که به نقل از ابی مسعود می‌گفت که رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم فرمود:

«إنّ مما أدرک الناس من کلام النبوة إذا لم تستحی فاصنع ما شئت»

ترجمه: یکی از پیام‌های نبوت برای مردم این است که هرگاه شرم و حیا نداشتی؛ پس هرچه خواستی انجام بده.

ای حکام سرزمین‌های مسلمانان!

ما می‌دانیم که وابسته‌گی شما به کفار استعمارگر و اطاعت از آنان، مخصوصاً امریکا، باعث گردیده به غزه و مردم آن کمک و یاری نکنید تا به این ترتیب، چوکی‌های ناپایدار قدرت خود را حفظ نمائید. شما فراموش کرده‌اید و یاهم تظاهر به فراموش می‌کنید که با این موقف ذلیلانه‌ای که اختیار کرده‌اید، نه فقط آخرت‌تان را خراب می‌کنید؛ بلکه دنیای تان نیز خراب می‌شود؛ زیرا هرگاه کفار استعمارگر اهداف خود را توسط شما براورده نمایند، شما را به‌سان هستۀ خرما دور انداخته و چوکی‌های قدرت شما را درهم خواهند شکست. واقعیت حکام قبل از شما پندی آشکار است؛ اگر بدانید! الله قوی و عزیز چه دقیق و راست فرمود:

﴿أَفَلَمْ یسِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَتَكُونَ لَهُمْ قُلُوبٌ یعْقِلُونَ بِهَا أَوْ آذَانٌ یسْمَعُونَ بِهَا فَإِنَّهَا لَا تَعْمَى الْأَبْصَارُ وَلَكِن تَعْمَى الْقُلُوبُ الَّتِی فِی الصُّدُورِ﴾‏ [حج: 46]

ترجمه: آیا در زمین به سیر و سفر نپرداخته‌اند تا (از دیدن آثار گذشتگان و مشاهده ویرانه‌های كاخ‌های ستمگران) دل‌هائی به هم رسانند كه بدان‌ها (وظیفه خود را در قبال دعوت حق درك و) فهم كنند و گوش‌هائی داشته باشند كه بدان‌ها (اخبار جبّاران و ندای وجدان، و فرمان یزدان را) بشنوند؟ چرا كه این چشم‌ها نیستند كه كور می‌گردند و بلكه این دل‌های درون سینه‌ها هستند كه نابینا می‌شوند.

ای سربازان لشکرهای مسلمانان!

بیش از دو ماه است که از شروع تجاوز وحشیانۀ یهود بر اهل شما در غزه می‌گذرد و با وجود کشتارهایی‌که رژیم یهود تاکنون مرتکب گردیده و همه روزه مرتکب می‌گردد؛ کشتارهایی‌که قربانیان آن، زن‌های بی‌دفاع، کودکان معصوم، علماء، مسنین و... می‌باشند و نیز با وجود ویرانی‌های بی‌شمار به‌جا مانده از خانه‌ها، شفاخانه‌ها، مساجد و سایر تأسیسات، بازهم حکام، شما را نمی‌گذارند تا دست یاری و کمک به برادران تان در غزه دراز نمائید و شما در برابر آنان سکوت نموده‌اید! آیا از خشم پروردگارتان به لرزان نمی‌آیید که به سبب این بی‌تفاوتی به سراغ تان آید؟! ‏

﴿یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُواْ مَا لَكُمْ إِذَا قِیلَ لَكُمُ انفِرُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ اثَّاقَلْتُمْ إِلَى الأَرْضِ أَرَضِیتُم بِالْحَیاةِ الدُّنْیا مِنَ الآخِرَةِ فَمَا مَتَاعُ الْحَیاةِ الدُّنْیا فِی الآخِرَةِ إِلاَّ قَلِیلٌ (38) إِلاَّ تَنفِرُواْ یعَذِّبْكُمْ عَذَاباً أَلِیماً وَیسْتَبْدِلْ قَوْماً غَیرَكُمْ وَلاَ تَضُرُّوهُ شَیئاً وَاللّهُ عَلَى كُلِّ شَیءٍ قَدِیرٌ﴾ [توبه: 38-39]

ترجمه: ای مؤمنان! چرا هنگامی‌كه به شما گفته می‌شود:  (برای جهاد) در راه الله حركت كنید، سستی می‌كنید و دل به دنیا می‌دهید؟ آیا به زندگی این جهان به جای زندگی آن جهان خوشنودید؟ تمتّع و كالای این جهان در برابر تمتّع و كالای آن جهان، چیز كمی بیش نیست.‏ اگر برای جهاد بیرون نروید، الله شما عذاب دردناكی می‌دهد و (شما را نابود می‌كند و) قومی را جایگزین‌تان می‌سازد كه جدا از شمایند (و پاسخگوی فرمان الله متعال و در اسرع وقت دستور او را اجرا می‌نمایند. شما بدانید كه با نافرمانی خود تنها به خویشتن زیان می‌رسانید) و هیچ زیانی به الله نمی‌رسانیدو الله بر هر چیزی توانا است.

آیا مشتاق نیستید یکی از دو نیکی نصیب شما گردد؟

﴿یغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَیدْخِلْكُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِن تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ وَمَسَاكِنَ طَیبَةً فِی جَنَّاتِ عَدْنٍ ذَلِكَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ (12) وَأُخْرَى تُحِبُّونَهَا نَصْرٌ مِّنَ اللَّهِ وَفَتْحٌ قَرِیبٌ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ﴾ [صف: 12-13]

ترجمه: ‏گناهان‌تان را می‌بخشاید و شما را به باغ‌های بهشتی داخل می‌گرداند كه از زیر (كاخ‌ها و درختان) آن جویبارها روان است، و شما را در منازل و خانه‌های خوبی جای می‌دهد كه در باغ‌های بهشت جاویدان ماندگار، واقع شده‌اند. پیروزی و رستگاری بزرگ همین است. (گذشته از این نعمت‌ها) نعمت دیگری دارید كه پیروزی خدادادی و فتح نزدیكی است (كه در پرتو آن مكه به دست شما می‌افتد) و به مؤمنان مژده بده.

آیا مشتاق نیستید عزت دنیا و آخرت نصیب‌تان گردد؟!

ای سربازان اردوهای مسلمانان!

برای نصرت دان به برادران خود در غزه آستین همت بر زنید؛ اگر حکام در برابرتان قرار گرفتند، آنان را با قدرت‌تمام به سزای اعمال شان برسانید! برادران‌تان در سرزمین مقدس را یاری کنید! یک شکست تاریخی برای رژیم یهود رقم زنید! درست همان‌گونه که صلیبیان در قدس شریف متحمل شکست تاریخی شدند و نیز همان طور که مغول‌ها در عین‌جالوت شکست تاریخی خوردند تا فلسطین یک بار دیگر به صورت کامل تبدیل به دار اسلام شود. درست همانطور که بود و به این ترتیب، بیرق خلافت یک بار دیگر بر فراز آن به اهتزاز در آید که همانا "رایۀ" رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم می‌باشد؛ زیرا این سرزمین اسراء و معراج بوده و الله متعال آن و اطراف آن را مبارک قرار داده است:

﴿سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَیلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الأَقْصَى الَّذِی بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیهُ مِنْ آیاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ البَصِیرُ﴾‏ [اسراء: 1]

ترجمه: تسبیح و تقدیس پروردگاری را سزاست كه بندۀ خود (محمّد صلی‌الله‌علیه‌وسلم پسر عبدالّله) را در شبی از مسجدالحرام (مكّه) به مسجدالاقصی (بیت‌المقدّس) برد، آنجا كه دَور و بر آن را پربركت (از اقوات مادی و معنوی) ساخته‌ایم تا (در این كوچ یك شبه زمینی و آسمانی) برخی از نشانه‌های خود را بدو بنمایانیم (و با نشان دادن فراخی گستره جهان و بخشی از شگفتی‌های آن‌، او را از بند دردها و رنج‌های زمینیان برهانیم و با دل و جرئت بیشتر به میدان مبارزه حق و باطل روانه گردانیم). بی‌گمان الله بس شنوا و بینا است.

پس ای سربازان! برای نصرت دادن به برادران‌تان در غزۀ سربلند دست‌به‌کار شوید! دین الله را نصرت دهید و او تعالی نیز شما را نصرت خواهد داد: ‏

﴿یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ ینصُرْكُمْ وَیثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ (7) وَالَّذِینَ كَفَرُوا فَتَعْساً لَّهُمْ وَأَضَلَّ أَعْمَالَهُمْ ‏(9) ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ كَرِهُوا مَا أَنزَلَ اللَّهُ فَأَحْبَطَ أَعْمَالَهُمْ﴾ [محمد: 7-9]

ترجمه: ای مؤمنان! اگر (دین) الله را یاری كنید، الله شما را یاری می‌كند (و بر دشمنان‌تان پیروز می‌گرداند) و گام‌های‌تان را استوار می‌دارد (و كار و بارتان را استقرار می‌بخشد).‏ كافران، مرگ بر آنان باد، و الله اعمال (نیك) ایشان را باطل و بی‌سود گرداند!‏  این بدان خاطر است كه چیزی را كه الله فرو فرستاده است دوست نمی‌دارند و لذا الله كارهای (خوب) ایشان را هم باطل و بی‌سود می‌گرداند.

از بیانات عالم بزرگوار، عطاء ابن خلیل ابورشته

امیر حزب‌التحریر

20جمادی الأولی 1445هـ.ق.

4 دسمبر 2023م.

مترجم: عبدالله دانشجو

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه