جمعه, ۱۳ ربیع الاول ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۰/۳۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
تخریب خانواده؛ قربانی دیگری است که توسط دولت خودگردان فلسطین به درب سیداو ((CEDAW  به هدف تقرب به دشمن پیشنهاد شده است!
بسم الله الرحمن الرحيم

تخریب خانواده؛ قربانی دیگری است که توسط دولت خودگردان فلسطین به درب سیداو ((CEDAW به هدف تقرب به دشمن پیشنهاد شده است!

هر چند مردم فلسطین توافق سیدوا ((CEDAW را رد نموده و سن ازدواج را که توسط دولت خودگردان فلسطین تعین شده بود، قبول نکردند، دولت خودگردان در این برهه‌ی از زمان شکست خورد و صداهای خائنانه‌ای که برای تطبیق توافق‌نامه سیدوا ((CEDAW فراخوانی می‌کرد، در نتیجه قدرت صدای حق _ صدای مردان و زنان فلسطینی از شمال تا شرق این سرزمین _ خفک شد. شیاطین‌شان عزلت گزیدند؛ ولی این بار با ظاهر شدن سر و کله‌اش؛ هم‌چو خفاشی‌که از تاریکی شب بهره می‌برد، دوباره در حال ظهور است.

 در یک برهه‌ای که مردم فلسطین از یک سو با تهدید بزرگ دولت یهود به هدف غصب سرزمین‌شان بر مبنای قرارداد مهلک ترامپ دست و پنجه نرم می‌کنند و از سوی دیگر ویروس همه‌گیر کرونا آن‌ها را احاطه کرده است؛ حکومت خودگردان فلسطین عمداً مرتکب چنین جنایتی می‌شود تا باشد که این سند ظالمانه (سند حفاظت خانواده‌ها از خشونت) را امضاء نماید؛ ولی دیری نگذشت که این مسئله در نخستین رونمایی‌ این سند در 11 می 2020م فاشد شد. در حالی‌که قانون اساسی حکومت خودگردان فلسطین از تصویب قوانین در غیاب مجلس تقنین به استثنای موارد نهایت ضروری، نهی می‌کند. پس، ضرورت شدید چیست که این دولت خودگردان را وادار به پایمال کردن قانون اساسی نموده و از تهدید بزرگی که در نتیجه تصویب این سند مردم فلسطین را تهدید می‌کند، به سادگی از کنار آن تیر شد؟ آیا  از پسران، دختران و زنان مردم فلسطین این‌گونه حفاظت می‌کنید؟ یاهم این از جمله نیرنگ‌ها، برای تخریب خانواده‌های ایشان است تا یهود بتواند در برابر این سرزمین و اهل آن خود را قوی‌تر کند؟!

حکومت خودگردان فلسطین، سازمان‌های سیدوا ((CEDAW و کمیته‌های مربوط به آنان برای این‌که این قانون را توجیه کرده باشند، پیوسته تلاش دارند تا تصویر واقعی مردم فلسطین را از شکل انداخته و جامعه را به جامعه تبه‌کار، خشونت و زنا تجسم دهند. حقیقت این  است که مردم فلسطین مردم با عفت و پاکدامن هستند، مگر حکومت خودگردان فلسطین و سازمان‌های ایحاد شده توسط دشمنان اسلام همواره در میان مردم این سرزمین فساد و بی‌حیایی را ترویج نموده و از برنامه‌های فاسد حمایت می‌کنند تا جامعه و مسلمانان را از دین شان جدا نمایند.

این قانون با درنظرداشت ماده‌های پیشنهاد شده، در نظر دارد تا خانواده را تخریب و دیدگاه سرپرستی(ولایت و قوامیت) را که توسط وحی از فراز هفت آسمان نازل شده را از میان بردارد؛ چنان‌چه آن‌ها می‌خواهند، از طریق این سند از سرپرستی مردان بالای زنان و دختران و پسران جلوگیری کنند. در ماده پیشنهادی این سند، تأدیب شفاهی شوهر بالای خانمش یا بالای دختر و پسرش را  خشونت روانی پنداشته  و برای شوهر مدت کم از کم سه ماه زندان و یا کم از کم یک هزار دینار اردنی جریمه در نظر گرفته شده است.

این قانون تخطی از آزادی زنان، دختران و پسران را جرم پنداشته و قابل مجازات می‌داند. یعنی شوهر نمی‌تواند خانم، پسر و یا دخترش را از رفتن به بیرون یا نمایش نیمه برهنه، زنا، لواط، یا مرتد شدن از اسلام جلوگیری کند؛ زیرا توافق سیداو((CEDAW ناشی از آزادی‌های عقیده، آزادی فردی، و آزادی داشتن رابطه جنسی است.

با توجه به "جرم تبعیض" که مجازات کم از کم سه ماه زندان را بر اساس این قانون در پی دارد، زنان را از تمام احکام شرعی از جمله: پوشیدن جلباب، حجاب، احکام میراث، سرپرستی، طلاق، عده، وغیره احکام مربوط به زنان بدور می‌دارد. بر علاوه موضوعات فوق، اگر مردی در بستر با خانم‌اش یک‌جا شود، سپس زن ادعا کند که او مورد خشونت قرار گرفته است یا هم مرد بدون اجازه او به او نزدیک شده است، مرد به مجازات کم از کم یک سال همراه با جریمه محکوم خواهد شد. آیا این محافظت از خانواده است یا قول الله سبحانه وتعالی؟

﴿ وَإِنْ خِفْتُمْ شِقَاقَ بَيْنِهِمَا فَابْعَثُوا حَكَمًا مِنْ أَهْلِهِ وَحَكَمًا مِنْ أَهْلِهَا إِنْ يُرِيدَا إِصْلَاحًا يُوَفِّقِ اللَّهُ بَيْنَهُمَا إِنَّ اللَّهَ كَانَ عَلِيمًا خَبِيرًا[نساء: 35]

ترجمه: و (شما ای اولیای زن و مرد) اگر از اختلاف وجدایی میان آن دو ( زن و شوهر) بیم داشتید، یک داور از خانوادهای شوهر و یک داور از خانوادهی زن (تعیین کنید و برای تصمیم گیری) بفرستید، اگر این دو ( داور) قصد اصلاح (و آشتی بین زوجین) داشته باشند، الله میان آن دو ( زن و شوهر) سازگاری خواهد داد، بی گمان الله دانای آگاه است.

افزون بر این، این قانون تصمیم دارد تا اتهام توهین و تعصب روانی، فزیکی، یا اقتصادی را از خانواده مرد حذف نموده و مرد را از دیدار خانواده و اطفال‌اش برای مدت طولانی و اجازه ملاقات ندادن مگر بعد از سه ماه البته در حضورداشت پلیس، محروم سازد‌؛  آن‌هم تا هنگامی‌که محکمه قضیه را مورد بررسی قرار داده و تصمیم بگیرد که این خود سال‌ها طور می‌کشد!! این قانون به وضاحت در نظر دارد تا نظم خانواده‌ها را از هم بپاشد و حیثیت مرد و مقام او را در خانواده کاهش دهد و در نظر دارد تا مفهوم حاکمیت مرد بر خانواده (ولایه و قوامه) را که توسط شریعت تصریح شده است، از بین ببرد و تخم طغیان و سرکشی را در خانواده ها بکارد تا خانواده ما مانند خانواده‌‎های جوامع غربی نظیر سنگ‌های ناهمسان و پراکنده که فقط به وسیله محل شان با هم وحدت پیدا کرده اند، زندگی کنند.

ای مسلمانان! نظر به توافق سیداو ((CEDAW و سند خانواده گویا وی محافظت شده و این فرموده الله سبحانه‌وتعالی جرم است:

﴿الرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّسَاء بِمَا فَضَّلَ اللّهُ بَعْضَهُمْ عَلَى بَعْضٍ وَبِمَا أَنفَقُواْ مِنْ أَمْوَالِهِمْ فَالصَّالِحَاتُ قَانِتَاتٌ حَافِظَاتٌ لِّلْغَيْبِ بِمَا حَفِظَ اللّهُ وَاللاَّتِي تَخَافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَاهْجُرُوهُنَّ فِي الْمَضَاجِعِ وَاضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ فَلاَ تَبْغُواْ عَلَيْهِنَّ سَبِيلاً إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيّاً كَبِيراً[نساء: 34]

ترجمه: مردان بر زنان سرپرست و نگهبانند، به خاطر آن‌که الله برخی از اینان را بر برخی برتری داده است و نیز به خاطر آن‌که از اموال خویش( برای زنان) خرج می‌کنند، پس زنان صالح( آنانند که هم از الله و هم از شوهران‌شان) فرمانبردارند، و به پاس آن‌چه الله( برایشان) حفظ کرده است (اسرار و حقوق شوهران خود را) در غیبت(آنان) حفظ می کنند. و (ای شوهران) به زنانی که از نافرمانی شان بیم دارید، پند و اندرز دهید، (و اگر فرمانبردار نشدند) در بستر از انان دوری کنید(و اگر تاثیر نکرد) آنان را (طوری که آزار نبینند) بزنید، پس اگر از شما اطاعت کردند، هیچ راهی برای (بهانه جوی و سرزنش) بر آن‌ها مجویید(و بدانید که) به راستی الله بلند مرتبه ای بزرگ است.

و الله می فرماید:

 ﴿يُوصِيكُمُ اللَّهُ فِي أَوْلَادِكُمْ لِلذَّكَرِ مِثْلُ حَظِّ الْأُنْثَيَيْنِ[ نساء:11]

ترجمه: الله در باره فرزندان‌تان به شما سفارش می‌کند، سهم پسر مانند دو سهم دختر است.

جرم تبعیض و رهنمایی پیامبر صلی الله علیه وسلم در تدریس نماز برای اطفال یک جرم خشونت است، پیامبر صلی الله علیه وسلم فرموده است:

«مُرُوا أَبْنَاءَكُمْ بِالصَّلَاةِ لِسَبْعِ سِنِينَ، وَاضْرِبُوهُمْ عَلَيْهَا لِعَشْرِ سِنِينَ، وَفَرِّقُوا بَيْنَهُمْ فِي الْمَضَاجِعِ» ( احمد)

ترجمه: اولادهای تان را در سن هفت سالگی به نماز امر کنید و در سن ده سالگی به دلیل نماز نخواندن  بزنید شان و بستر خواب‌شان را جدا کنید.

هم‌چنان این فرموده پیامبر صلی الله علیه وسلم جرم تخطی از آزادی محسوب می‌شود:

« أَيُّمَا امْرَأَةٍ نُكِحَتْ بِغَيْرِ إِذْنِ وَلِيِّهَا، فَنِكَاحُهَا بَاطِلٌ، فَنِكَاحُهَا بَاطِلٌ، فَنِكَاحُهَا بَاطِلٌ... »(حاکم)  

ترجمه: اگر دختری بدون اجازه ولی و سرپرست خود نکاح کند، نکاحش باطل است، نکاحش باطل است، نکاحش باطل است.

سند حفاظت از خانواده، که مقامات در پی تصویب آن استند، به اساس توافق خطرناک سیداو((CEDAW است و گزارش دولت خودگردان تأیید می‌کند که این سند به شرکای بین المللی که با سیداو((CEDAW در ارتباط اند، تسلیم داده خواهد شد.

بی‌گمان این توافقی است که ما را تکان داده و در نظر دارد تا خانواده ما را با تطبیق روش زندگی غربی از هم بپاشاند، زندگی که غرب تمام پیامدهای خراب آن‌ را روز و شب تجربه می‌کند؛ سبک زندگی که در آن مفهومی از خانواده و نجابت نیست و زنان حیثیت کالای قابل دسترس را داشته و  وسیله‌ی برای خوشگذرانی و ارتقای اجناس و خدمات محسوب می‌شوند. با توجه به  اشتیاق آن‌ها جهت ارتکاب جرم  علیه خانواده تان، این قانون از همه وزارت خانه‌ها، و نهادها می‌خواهد تا در جهت نهادینه‌سازی آن همکار بوده و این محصولات غربی را تقویت بخشند. بناءً در یکی از پیش‌نویس‌های آن لازم است که فرهنگ غربی را که در خصومت علیه اسلام قرار دارد، در نصاب درسی مکاتب و دانشگاه‌ها به معرفی گرفته شود که این قانون یک تحریک عیله اسلام به شمار می‌رود و هدفی جز از هم‌پاشی خانواده‌ها و اطفال ما ندارد و این‌که خانواده‌ها را نسبت به دین‌شان بی‌گانه می‌کند و باید از ارزش‌های والای مسلمین به دور باشد.

دین حقیقی ما خانه، پسر، دختر، مادر و پدر ما را حفاظت کرده است که باعث خشم کفار گردیده است، از همین خاطر آن‌ها با تمام امکانات، عمال، حکام و سازمان‌های‌شان علیه ما به جنگ بر خاسته و برای زندگی فاسد غربی فراخوانی می‌کنند. این‌ها همه خنجر زهرالود آن‌هاست که برای حفاظت از زنان و واحد خانواده مدعی آن اند، در حقیقت که این‌ها مصداق فرمودۀ الله سبحانه‌وتعالی است که می فرماید:

﴿ أَفَمَنْ كَانَ عَلَى بَيِّنَةٍ مِنْ رَبِّهِ كَمَنْ زُيِّنَ لَهُ سُوءُ عَمَلِهِ وَاتَّبَعُوا أَهْوَاءَهُمْ

[محمد: 14]

ترجمه: آیا کسی‌که بر شیوه روشنی از جانب پروردگار خویش است، هم‌چون کسانی است که زشتی رفتارشان در نظرشان آراسته شده و از هوس‌های خویش پیروی می‌کنند؟

ای مردم سرزمین مبارک فلسطین! شما قدرتی دارید، زیرا شما کسانی بودید که در برابر این قانون بپا ایستادید و این بود که قانون مذکور از بین رفت. شما کسانی بودید که علیه تصمیم اعطای مالکیت سرزمین صحابه تمیم الداری رضی الله عنه به روسیه ایستادگی کرده و شکست‌اش دادید. شما کسانی بودید که مساجد را بعد از بسته شدن آن باز کردید و شما به کمک و توفیق الله سبحانه‌وتعالی قادر به ایستادن در برابر دولت خودگردان فلسطین استید تا از تصویب "سند محافظت خانواده" و امثال آن از جمله تولیدات مهلک سیداو((CEDAW جلوگیری کنید. لذا خانه‌های‌تان را قبل از آن که دولت خودگردان فلسطین به عنوان قربانی به به دروازه‌های سیداو پیش‌‌کش و به دشمنان اسلام نزدیک نماید، حفظ نمایید. پسران، دختران و خانواده خویش را پیش از ان که پیشمانی سود نداشته باشد، حفظ کنید. هر کسی‌که سرزمین فلسطین و خون پاک آن را رها می‌کند و هر آن کسی‌که دست بر دست یهود می‌نهد، هیچ‌نوع مشکلی برای پیشنهاد عزت و آبروی شما به دشمنان ندارد. از منافقانی‌که شما را به مذاکره در خصوص این قانون می‌طلبد، برحذر باشید، زیرا بقای شیطان نیازی به مذاکره ندارد و مناظره نمی خواهد؛ بلکه باید کاملاً از بین برده شود.

تنها چیزی‌که از خانواده‌های ما حراست می‌کنداسلام و قوانین شریعت است. در موقف خود استوار بمانید که سبب رضایت الله و حفاظت خانواده تان می‌گردد. با دین‌تان مستحکم باشید و به رسوایی خانواده‌تان راضی مشوید؛ بخاطری‌که شما مردم این سرزمین هستید و شما تصمیم نهایی را در هر موضوع می‌گیرید و بدانید که عاقبت از متقین است و نصرت الله نزدیک است. پیامبر صلی الله علیه وسلم برای ما مژده خلافت بر منهج نبوت را داده است؛ خلافتی‌که دین را برپا، عزت مسلمین را حفظ و تجاوز کفار را دفع خواهد کرد و خیانت‌کاری و بدسگالی آنان را توقف خواهد داد و تحت سایۀ آن بهترین امت، امت محمد صلی الله علیه وسلم به بهترین نوع آن به تصویر کشیده خواهد شد.

و در نهایت ما شما را به فرمودل الله سبحانه‌وتعالی فرا می‌خوانیم:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قُوا أَنْفُسَكُمْ وَأَهْلِيكُمْ نَاراً وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُ عَلَيْهَا مَلَائِكَةٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَا يَعْصُونَ اللَّهَ مَا أَمَرَهُمْ وَيَفْعَلُونَ مَا يُؤْمَرُونَ[تحریم: 6]

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده اید، خود و خانوده‌تان را از آتشی‌که هیزم آن مردم و سنگهاست نگهدارید، (آتشی‌که) فرشتگان خشن و سختگیر بر آن( گمارده شده اند) که هرگز از الله در (مورد) آنچه به آنان فرمان داده، نافرمانی نمی‌کنند و هر چه فرمان می یابند، انجام می‌دهند.

حزب التحریر- سرزمین مبارک فلسطین

مترجم: عبدالله عمر

 

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه