پنجشنبه, ۱۹ شوال ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۲/۰۵/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
دعوت حزب‌التحریر از کل مردم سرزمین مقدس فلسطین، خصوصاً خلیل الرحمن
بسم الله الرحمن الرحيم

دعوت حزب‌التحریر از کل مردم سرزمین مقدس فلسطین، خصوصاً خلیل الرحمن

حوادث الخلیل، من‌جمله جنگ و حمله بر اموال مردم و مقدسات‌شان، نظم و آرامش کل این شهر مقدس را مختل کرده و شهر مذکور تبدیل به بشکۀ انفجاری شده‌است که تقریباً منفجر شده، تکه‌هایش در هوا شناور است و بر تمام فلسطین اثر می‌گذارد. چگونه بر کل فلسطین اثر نگذارد، حال‌آن‌که گفته می‌شود خلیل الرحمن مطیع کسانی‌ست که آن را نصیحت می‌دهند و نافرمان کسانی‌که فریب‌اش می‌دهند، این شهر سنگ‌بنای اعلام حق و خنثی‌سازی نقشه‌های فاسد است. مردم فلسطین نقش مردم الخلیل را فراموش نمی‌کنند، نقش‌شان در مقابله با طرح امنیت اجتماعی، ایستاده‌گی در برابر توافق سداو و قانون حفاظت از خانواده، موقف شرافت‌مندانۀشان در حفاظت از نفوذ پیدا کردن موهبت تمیم، ممانعت از ساخت مکاتب تبلیغی و تبشیری، و چندین اقدام بزرگی که در خاطرات مردم حکاکی شده‌است و هنوز وجود دارد. این موقف‌های باصلابت و محکم باعث شده‌است تا دولت یهود، دشمنان اسلام و ابزارشان، مانند حکومت فلسطین، به این سرزمین مقدس با نگاه خصومت بنگرند و برای نابودی‌اش کار کنند.

ای مردم الخلیل الرحمن! آتشی‌که امروز به خانواده‌های الخلیل اصابت کرده جرقه‌اش را دولت یهود از طریق ابزارش، یعنی حکومت فلسطین زده‌است تا این سرزمین را بسوزاند، نابود و مردم‌اش را بی‌جا کند. تیراندازی‌های مناطق جنوبی زیر چشم و گوش دولت یهود رخ می‌دهد. آنان می‌دانند که تنها شما قربانی این آتش هستید و به هیچ یهودی یا باشنده‌اش ضرری نمی‌رسد. درغیر این‌صورت، طرزالعمل دیگری را درپیش می‌گرفتند. به‌علاوه، حوادث اخیر در این شهر دقیقاً زیر چشم و بینی نیروهای امنیتی و در مناطق تحت کنترول‌شان اتفاق افتاده‌است، پس چرا هیچ انگشتی را به تکان وانمی‌دارد و کسانی‌که می‌کُشند، شلیک می‌کنند، بر اموال مردم یورش می‌برند و آنان را در خانه‌های امن‌شان ترور می‌کنند، دستگیر نمی‌شوند، اگرچه نام و هویت‌شان به نیروهای امنیتی آشکار است. درحقیقت، مجرمان این جنایات را مرتکب می‌شوند، از آن‌ها فیلم می‌گیرند و در وب‌سایت‌ها پخش می‌کنند، ولی چرا هیچ کسی دست‌گیر نمی‌شود؟! چرا از اموال مردم حفاظت نمی‌شود؟! یا این‌که نیروهای امنیتی فقط می‌توانند اعتصاب‌ها را برهم زنند، از اعتراضات جلوگیری کنند و کسانی را که به یهودیان ضرر می‌رسانند دستگیر کنند، ولی نمی‌توانند از مردم در برابر فتنه‌انگیزان حفاظت کنند؟! یا آنان که بر اموال مردم تیراندازی می‌کنند و آن‌ها را می‌سوزانند اعضای دستگاه حکومت فلسطین اند که به دستور خودش عمل می‌کنند؟ نقش و موقف حکومت فلسطین در خصوص حوادث الخلیل با موقف آن نیروهای اشغال‌گری که سه شهید را در نابلس زیر چشم حکومت فلسطین و نیروهای امنیتی‌اش و با آگاهی‌شان به‌صورت وحشیانه به قتل رساندند تفاوتی ندارد.

امروزه خود مقامات در این جنایات شریک اند. در واقع، اعضای نیروهای امنیتی می‌کوشند تا دو خانواده را تحریک کنند و تلاش‌هایی را که جهت میانجی‌گری و اصلاح بین دو خانواده انجام می‌شود ازبین ببرند. این امر برای کسانی‌که حالت هرج و مرج الخلیل را دنبال می‌کنند، آشنا و مشهود است. هم‌چنین، افرادی وجود دارند که در جنگ میان مردم مداخله می‌کنند. اما خانواده‌ها چوب‌سوخت مقامات برای سوختاندن الخلیل الرحمن اند. خانواده‌های جعبری و ابوعایشه ازجمله خانواده‌های شرافت‌مندی اند که در موقف‌گیری‌های خوب‌شان مشهور اند و مردانی نیکی دارند که می‌توانند ریشۀ هر فتنه را خشک و هر قضیه را حل کنند. ولی مزدوران اشغال و برخی عناصر شریک با نیروهای امنیتی، خصوصاً دستگاه استخبارات/اطلاعات، در مسیر کثیف دامن‌زدن نزاع میان این دو خانواده کار می‌کنند.

آیا مشکوک نیست که کشتار بین خانواده‌های ابوعایشه و الجعبری پس از اعتراضات قدرت‌مند مردم علیه جنایت مقامات در مورد قتل نذار بنات اتفاق بیفتد؟ و این‌که چرا چنان حوادثی میان آن دو خانواده رخ داد، حال‌آن‌که مردم علیه قیمت‌های بلند و مالیات‌های حکومت فلسطین به‌راه افتاده بودند؟! کدام دیوانه فکر می‌کند که آن فقط یک حادثه بود؟!

خطاب به عموم مردم سرزمین مقدس فلسطین و خصوصاً مردم خلیل الرحمن!

حزب‌التحریر از شماست و با شماست، و برای حل قضایای‌تان تلاش می‌کند. ما در جریان این حوادث در بین شما هستیم تا میان‌تان اصلاح بیاوریم و شما را رها نخواهیم کرد. ما کسانی را که علیه‌تان توطئه می‌کنند، برای شما آشکار کردیم و باری دیگر شما را هشدار می‌دهیم و مخلصانه نصیحت می‌کنیم که امروزه مقامات همراه با دشمنان‌تان کار می‌کنند تا در تطبیق برنامۀ دشمن شما جهت اخراج‌تان از این سرزمین، آتش جنگ را در این کشور مشتعل نگهدارند. این یک توطئه است. توطئه‌ای علیه خون‌تان، سرزمین‌تان، عزت‌تان و فرزندان‌تان. پس آنان را متوقف کنید، به ریسمان الله سبحانه و تعالی محکم چنگ بزنید و متفرق نشوید، و هیزم آتش این کشور نباشید! خطاب به این دو خانوادۀ شرافت‌مند الجعبری و الاویوی و پاسداران خون می‌گوییم که به تلاش‌های این میانجی‌گران جهت ایجاد صلح و آشتی پاسخ مثبت دهید و تمام آن نقشه‌هایی را که علیه این سرزمین مقدس ریخته شده‌است ناامید کنید. وحدت و ایستادگی باصلابت شما در برابر توطئه‌گران مایۀ ترس دشمنان‌تان است، بگذارید کلمات الله سبحانه و تعالی نور هدایت‌تان باشد.

﴿فَاتَّقُوا اللَّهَ ‌وَأَصْلِحُوا ذَاتَ بَيْنِكُمْ وَأَطِيعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ﴾ (الأنفال: ۱)

ترجمه: پس از الله (سبحانه و تعالی) پروا بدارید و آن‌چه را در بین شما جریان دارد به صلاح آرید و اگر مؤمن هستید از الله (سبحانه و تعالی) و رسول‌اش (صلی الله علیه و سلم) فرمان برید.

حزب‌التحریر – سرزمین مقدس فلسطین

مترجم: محمد حارث پویا

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه