چهارشنبه, ۱۹ ذیقعده ۱۴۴۴هـ| ۲۰۲۳/۰۶/۰۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
در یادبود از سقوط خلافت  فلسطین را تنها خلافت آزاد خواهد نمود؛ پس امت و لشکریانش را برانگیزید تا هرچه زودتر آن را برپا نمایند!
بسم الله الرحمن الرحيم

در یادبود از سقوط خلافت فلسطین را تنها خلافت آزاد خواهد نمود؛ پس امت و لشکریانش را برانگیزید تا هرچه زودتر آن را برپا نمایند!

رژیم یهود همه روزه در حق مسلمانان مرتکب بدترین انواع ستم، فسق و جنایت می‌شود؛ صبح و شام دست‌اش را با خون‌های پاک آلوده می‌کند؛ هر روز به مسجدالأقصی هجوم می‌برد و عبور و مرور را در آن‌جا متوقف می‌نماید؛ حتی در برابر کسانی‌که به دروغ آنان را "وصایۀ هاشمی" می‌نامند! طیاره‌های یهود بی‌رحمانه بر نوارغزۀ آزاده هجوم می‌برند و اینک هم شاهد این استیم که حکومت بنیامین نتانیاهو خواستار ملحق نمودن متباقی سرزمین مبارک به خودش گردیده است! این‌ها همه در حالی صورت می‌گیرد که هیچ مانعی در برابر خود نمی‌بینند؛ زیرا حکومت خائن موجود در فلسطین هنوز هم به صلح خیالی چشم دوخته و انتظار دارد پروژۀ امریکا مبنی بر تأسیس دو دولت در فلسطین عملی گردد و هم‌چنان به جانب دشمنان الله و رسولش دست دوستی دراز می‌کند. اما سایر نظام‌های مزدور حاکم بر گردۀ امت اسلامی، که پشت پرده با دشمنان علیه اسلام و مسلمانان دسیسه می‌چینند، دست و پای امت را از جهاد فی سبیل الله بسته اند؛ بلکه این حکام خائن حتی با نیرنگ‌های رنگارنگ خویش، روابط‌شان را با رژیم یهود عادی نموده و قهرمانی‌های مردم سربلند فلسطین را نادیده گرفته اند.

خطاب به اهل خویش در سرزمین مبارک فلسطین چنین می‌گوییم: شما نواده‌گان فاتحان استید، شما نواده‌گان عمر، صلاح‌الدین، ظاهر بیبرس و سلطان عبدالحمید استید! پس اهلیت خویش را برای حفظ امانت هم‌چنان نگهدارید و نگذارید سرزمین مبارک تان ضایع شود! به توافق‌نامه‌های خائنانه‌ای‌که سازمان آزادی‌بخش و نظام‌های خائن به الله و رسولش امضاء کرده اند، پشت پا بزنید و طرح و برنامه‌های بین‌المللی را زیرپا نمائید؛ به شمول طرح تشکیل دو دولت، که توسط امریکا مطرح گردیده؛ طرحی‌که به هدف سپردن فلسطین برای اشغال‌گران ریخته شده! بدانید که شما با ثبات و پایداری خویش، با درخواست کمک و یاری از امت خویش و با بیزاری جستن از خائنین به الله و رسولش تبدیل به مشعلی خواهید شد که راه را برای به حرکت در آوردن لشکریان مسلمانان جهت ریشه‌کن نمودن رژیم یهود و پاک کردن سرزمین اسرای رسول الله صلی الله علیه وسلم از چنگال اشغال‌گران روشن نموده و آنان را به حرکت درخواهید آورد!

ای مجاهدان سرزمین مبارک فلسطین!

این نصیحتی است که ما متوجه شما می‌نمائیم؛ پس گوش دل و عقل خویش را به آن بگشائید! از اعتمادکردن به حکام خائن و وساطت آنان برحذر باشید؛ زیرا آنان در دشمنی و جنایت علیه شما شریک جرم یهودیان می‌باشند! الله متعال می‌فرماید:

﴿وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ﴾ [هود: 113]

ترجمه: و به ستمگران تمايل و تكيه نكنيد كه آتشِ (عذاب) شما را فرا مى‌گيرد و (در اين صورت) براى شما در برابر الله، هيچ دوست و سرپرستى نيست؛ پس (از هيچ ناحيه‌اى) مورد كمك قرار نخواهيد گرفت.

بدانید که قهرمانی‌های انفرادی برای متوقف نمودن روند جنایت‌های رژیم یهود کافی نیست؛ زیرا جنایت‌های اشغال‌گران زمانی پایان خواهد یافت که از صحنۀ روزگار محو گردند، برای این کار انرژی تمام امت باید به کار انداخته شود و در رأس آن، لشکرهای امت فریادزنان به نصرت و یاری مردم آزاده و سربلند فلسطین بشتابند! قضیۀ فلسطین، قضیۀ امت اسلامی است و این واقعیت باید در اظهارات و بیانیه‌های شما انعکاس داده شود و امت و لشکریان آن را مورد خطاب قرار دهید تا به ندای الله سبحانه وتعالی لبیک گویند:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَا لَكُمْ إِذَا قِيلَ لَكُمُ ‌انْفِرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ اثَّاقَلْتُمْ إِلَى الْأَرْضِ أَرَضِيتُمْ بِالْحَيَاةِ الدُّنْيَا مِنَ الْآخِرَةِ فَمَا مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا فِي الْآخِرَةِ إِلَّا قَلِيلٌ﴾ [توبه: 38]

ترجمه: اى كسانى‌كه ايمان آورده‌ايد! چرا وقتى به شما گفته مى‌شود در راه الله (و براى جهاد) حركت كنيد، سنگين و زمين‌گير مى‌شويد؟ آيا به جاى آخرت، به زندگى دنيا راضى شده‌ايد؟ پس بدانيد بهره‌ى زندگى دنيا در (برابر) آخرت، جز اندكى نيست.

تا باشد امت و لشکریان آن به انگیزۀ تقوا و احساس مسئولیت دست به کار شده و تصامیم لازم را برای جنگ و جهاد در راه الله سبحانه وتعالی برای آزادسازی مسجدالأقصی و اطراف آن اتخاذ نمایند!

ای مسلمانان! شکی نیست که سرزمین مبارک فلسطین هم‌چنان در حلقوم یهود، امریکا، استعمارگران و تمام کسانی‌که روابط خویش را با یهود عادی نموده اند، به سان یک خار باقی خواهد ماند و هیچ استعمارگر و خائنی موفق نخواهد شد تصمیم خویش را در آن پایدار نگهدارد!

﴿وَلَقَدْ كَتَبْنَا ‌فِي ‌الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُهَا عِبَادِيَ الصَّالِحُونَ﴾ [انبیاء: 105]

ترجمه: و همانا در (كتاب آسمانى) زبور (كه) بعد از ذكر، (تورات، نازل شده) نوشتيم كه قطعاً بندگان صالح من وارث زمين خواهند شد.

بدانید، فلسطین روزی از دست مان رفت که خلافت نابود گردید، خلافتی‌که این روزها شاهد سال‌روز سقوط آن می‌باشیم! پس پیش به سوی کار و فعالیت خسته‌گی ناپذیر برای برپایی خلافت دوم راشده بر منهج نبوت و به سوی نصرت و یاری کسانی‌که در این راستا فعالیت دارند!

ای مسلمانان! ما شما را برای برپایی خلافت فرا می‌خوانیم، زیرا قسم به الله که این یگانه راه دست‌یابی به عزت و یگانه راه نجات بشریت است! پس به ندای الله متعال لبیک گویید، آن‌جا که می‌فرماید:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُونُوا أَنْصَارَ اللَّهِ﴾ [صف: 14]

ترجمه: ای اهل ایمان، شما هم یاران الله باشید!

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ ‌يَنْصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ﴾ [محمد: 7]

ترجمه: اى كسانى‌كه ايمان آورده‌ايد! اگر الله را يارى كنيد، شما را يارى مى‌كند و گام‌هاي‌تان را استوار مى‌سازد.

حزب‌التحریر-سرزمین مبارک فلسطین

 

مترجم: عبدالله دانشجو

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه