شنبه, ۰۳ شوال ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۵/۱۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
سیاست اقتصادی و مالی در نبود خلافت توسط دشمنان و مزدوران‌شان دیکته می‌شود!
بسم الله الرحمن الرحيم

سیاست اقتصادی و مالی در نبود خلافت توسط دشمنان و مزدوران‌شان دیکته می‌شود!

(ترجمه)

بانک مرکزی سودان در یک اعلامیۀ مطبوعاتی که به‌تاریخ ۲۱ فبروری/فوریۀ ۲۰۲۱ م منتشر کرد، از اتخاذ یک سیاست انعطاف‌پذیر و قابل مدیریت نرخ ارز به‌منظور متحد کردن نرخ ارز برای دست‌یابی به نُه مورد خبر داد، مخصوصاً مورد چهارم بیانیه که عبارت است از: "جذب جریانات سرمایه‌گذاری خارجی." پس از برداشته شدن کمک‌های مالی حکومت از روی اکثر کالاها و خدماتی که صندوق بین‌المللی پول خواهان بالا رفتن قیمت‌شان برای مردم بود، اکنون این سیاست از جانب حکومت انتقالی به عنوان آخرین گام برای تکمیل تطبیق دستورالعمل صندوق بین‌المللی پول پیش گرفته می‌شود!

غرب استعمارگر کافر و نهادهایش همان منابع پشت پرده‌ای اند که حکومت انتقالی را به پیش‌برد این سیاست اقتصادی و مالی ترغیب می‌کنند. دولت انتقالی با امضای برنامه‌های صندوق مشاهدۀ پول در سپتمبر/سپتامبر ۲۰۲۰م، با برداشتن کمک‌های ملی از روی نان، سوخت و برق، به تطبیق دستورالعمل‌های این صندوق سرعت بخشیده‌است؛ ازین‌رو زنده‌گی مردم را جهنم ساخته و انقلابی از گرسنه‌گان را ایجاد کرده‌است. بناءً همان‌گونه که فلیپ اکرمن، مدیر کل ادارۀ وزارت خارجۀ آلمان برای آسیای نزدیک و میانه، افریقا و امریکای لاتین، در بیانیه‌ای که در نتیجه‌گیری کنفرانس دوستان سودان، که به‌تاریخ ۲۸ جنوری/ژانویۀ ۲۰۲۱م به‌صورت آنلاین از برلین برگذار شد، گفت حکومت انتقالی درنگ کرده‌است، اما هنوز به تطبیق رهنمودهای باداران‌اش برای ایجاد تغییر در قیمت ارز ادامه می‌دهد. بیانیۀ نهایی آورد: «ما بر نیاز فوری اصلاح نرخ ارز تأکید می‌کنیم.» (منبع: الاف، مطلب ۷۶۹، ۹ فبروری/فوریۀ ۲۰۲۱ م) هم‌چنین سخنگوی وزارت داخله/کشور امریکا نیز در همین تاریخ بر حکومت سودان فشار آورد تا "مخصوصاً به اصلاحات اقتصادی فوری بپردازد." (منبع: وب‌سایت الحورا) البته منظورش از "اصلاحات اقتصادی" همانا تطبیق دستورالعمل این صندوق است! دامینیک راب، وزیر خارجۀ بریتانیا، در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای سودانی‌اش به‌تاریخ ۲۱ جنوری/ژانویۀ ۲۰۲۱ م در میدان هوایی/فرودگاه خرطوم گفت: «اگر سودان در مسیر درست اصلاحات اقتصادی توافق‌شده همراه صندوق بین‌المللی پول باقی بماند، انگلیستان آماده است تا ۳۳۰ میلیون استرلنگ پوند قرضۀ جاری/وام تصاعدی را به این کشور برای پرداختن بدهی‌های عقب افتاده‌اش بدهد.» (منبع: روسیه امروز) به‌همین ترتیب، رابرت وان دن دول، رئیس مأموریت اتحادیۀ اروپا در سودان، نیز به‌تاریخ ۱۴ فبروری/فوریۀ ۲۰۲۱ م بیان کرد: «سودان باید اصلاحات اقتصادی سریع و فراگیر را پیش گیرد.» (منبع: رویترز)

دیوید مالپس، رئیس بانک جهانی، از حکومت بابت پذیرش رهنمودهایش استقبال کرد، او گفت: «ما از اخباری که درخصوص اتحاد و ثبات نرخ ارز در سودان به گوش می‌رسد استقبال می‌کنیم. بانک سودان نُه مزیت را برای مردم در برنامه دارد، من‌جمله: کاهش قاچاق و افزایش جریانات، کمک و سرمایه‌گذاری مالی.» (منبع: السودانی، مطلب ۵۲۵۴) همۀ این‌ها به اثبات می‌رساند که سیاست اقتصادی مذکور و نرخ ارز متغییر چیزی جز اوامر خارجی کشورهای غرب کافر و نهادهای غاصب‌شان نیست.

حکومت انتقالی این گام را برای رضایت غرب کافری برداشته است که می‌خواهد با برگذاری کنفرانس سرمایه‌گذاری پاریس در سودان در می/مه آینده، شرایط را جهت معرفی شرکت‌های غارت‌گرش در سودان فراهم کند؛ کنفرانسی‌که مکرون، رئیس جمهور فرانسه، حکومت سودان را به‌تاریخ ۱۴ جنوری/ژانویۀ ۲۰۲۱ م بدان دعوت کرده‌بود. این همان چیزی‌ست که از مورد چهارم بیانیۀ بانک سودان نتیجه می‌شود و دقیقاً همانی‌ست که بیانیۀ سفارت امریکا در خرطوم، همزمان با بیانیۀ بانک سودان، به آن ارجاع کرده‌است! چنان‌چه با استقبال از بیانیۀ بانک آورده‌است: «این تصمیم حکومت باعث افزایش سرمایه‌گذاری بین‌المللی خواهد شد.» (منبع: نبد نیوز)

ای مردم سودان!

پس از گذشت صدسال از سقوط خلافت و غیبت اسلام از صحنۀ قدرت، اکنون چه چیزی از زنده‌گی تحت اصل جدایی دین از دنیا، حکم به غیر احکام الهی و حاکمیت مزدوران بی‌ایمان غرب که فرمان‌برداری‌شان از غرب را پنهان نمی‌کنند و از پذیرش کامل رهنمودهای باداران‌شان نمی‌شرمند، حاصل کرده‌اید؟! آنان شما را مجبور می‌کنند تا در فقر، گرسنه‌گی و بدبختی زنده‌گی کنید؛ حتی به دشمنان‌تان اجازه می‌دهند به وضع اسف‌بار شما بخندند! گزارش ادارۀ سازمان ملل برای همکاری امور انسان‌دوستانه می‌رساند: «۹.۶ میلیون سودانی از ناامنی شدید غذایی رنج می‌برند و قیمت هرسبد نان از اپریل/آوریل الی سپتمبر/سپتامبر ۲۰۲۰ م تا ۲۰۰٪ افزایش داشت!» این حکام دست‌نشانده این همه جنایت را بی هیچ تأملی بر مردم سودان روا می‌دارند.

﴿يَأْمُرُونَ بِالْمُنْكَرِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمَعْرُوفِ وَيَقْبِضُونَ أَيْدِيَهُمْ نَسُوا اللَّهَ فَنَسِيَهُمْ﴾ [توبه: ۶۷]

ترجمه: آن‌ها امر به منکر و نهی از معروف می‌کنند، و دست‌های‌شان را (از انفاق و بخشش) می‌بندند، الله (سبحانه وتعالی) را فراموش کردند و الله (سبحانه وتعالی) آنان را فراموش کرد.

ای مردم سودان!

پرده از چهرۀ مزدوران برداشته شده‌است، مقابلۀ مستقیم امت اسلامی و کافر استعمارگر آغاز شده‌است و خلافت طرح رستگاری و یگانه خط‌مشی زنده‌گی می‌باشد. سرور جهانیان بر گردن تمام مسلمانان فرض کرده‌است:

«وَمَنْ مَاتَ وَلَيْسَ فِي عُنُقِهِ بَيْعَةٌ مَاتَ مِيتَةً جَاهِلِيَّةً»

ترجمه: هر کس بیمرد و هیچ بیعتی بر گردن‌اش نباشد، به مرگ جاهلیت مرده‌است.

تنها توسط اسلام است که آزادی‌مان را از غرب کافر و تمدن فاسدش به‌دست می‌آوریم. تنها توسط خلافت است که می‌توانیم خودمان را احیاء کنیم، روش زنده‌گی اسلامی خود را از سر بگیریم و قضیۀ حیاتی‌مان را بدست آوریم. بناءً این خیر بزرگ را به تمام جهان حمل می‌کنیم، موانع سرمایه‌داری را درهم می‌شکنیم، بشریت را آزاد می‌کنیم و بدین‌گونه سرورمان را خشنود می‌کنیم؛ این است پیروزی و نصرت بزرگ.

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ﴾ [انفال: ۲۴]

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده‌اید! دعوت الله (سبحانه و تعالی) و رسول الله (صلی الله علیه و سلم) را اجابت کنید هنگامی‌که شما را به سوی چیزی می‌خواند که شما را حیات می‌بخشد، و بدانید الله (سبحانه وتعالی) میان انسان و قلب‌اش حایل می‌شود، و همۀ شما (در قیامت) نزد او گردآوری می‌شوید.

#خلافت_را_برپا_کنید

#خلافت_بیا_تاسیس_کری

أقيموا_الخلافة#

#ReturnTheKhilafah

حزب‌التحریر – ولایه سودان

مترجم: محمد حارث پویا

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه