پنجشنبه, ۲۴ جمادی الثانی ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۲/۰۱/۲۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
توافق‌نامه سیاسی میان البرهان و حمدوک  سرزمین ما تا چه زمانی میدان‌ درگیری‌های بین‌المللی باقی خواهد ماند؟!
بسم الله الرحمن الرحيم

توافق‌نامه سیاسی میان البرهان و حمدوک سرزمین ما تا چه زمانی میدان‌ درگیری‌های بین‌المللی باقی خواهد ماند؟!

(ترجمه)

روز یکشنبه، به‌تاریخ 21 نومبر 2021م، یک توافقنامه‌ای سیاسی بین دو ابزار استعمار بین‌المللی، آقای البرهان و حمدوک در سودان به امضاء رسید. این توافقنامه در چهارده ماده برای تنظیم مجدد صحنه سیاسی به نفع ارتش انجام شد. این امر پس از کودتای البرهان علیه حمدوک و بازداشت خانگی وی در تاریخ 25 اکتبر 2021م، صورت گرفت. ‏امریکا، انگلیس، ابزار داخلی‌شان و سایر کشورها بسیار سریع ازین توافقنامه استقبال کردند.

ما در حزب التحریر ولایه-  سودان، می‌خواهیم در خصوص حقایق آتی توضیحاتی داشته باشیم:

اول: عبور از خطوط قرمز توسط غیرنظامیانی‌که مرتبط با استعمار اروپایی‌ها به ویژه انگلیس اند و درخواست‌شان برای ریاست شورای حاکمیت و سپردن دستگاه‌های امنیتی به دست نخست وزیر تا آن‌ها‌ را تجدید ساختار و تنظیم مجدد بکند و آن‌ها را از نفوذ امریکا رهایی بخشیده و به خدمت‌گذاری نفوذ انگلیس قرار دهد. تمامی نکات فوق الذکر کودتای البرهان را تسریح نموده است که برایش پلان‌گذاری شده بود و تحت نظارت فرستاده ویژه امریکا آقای "جيفری فيلتمان(Jeffrey Feltman)" در سفرش به سودان که در شامگاه 24 اکتبر 2021م به اختتام رسید، قرار داشت.

دوم: غیرنظامیان به رهبری حمدوک، برای مجبور کردن البرهان به عقب‌نشینی از کودتایش بر فشارهای عمومی و بین‌الملی شرط بندی کردند و این امر شرط اساسی باخت بود! خُب، پس کسی‌که برای دو سال مردم را با عذاب ذلت‌بار، تطبیق نظام ناعادلانه کپیتلیزم/سرمایه‌داری با دستورات مستقیم و صدور فرمان‌های تنظیم شده از سوی دشمن کافر غربی، دچار کرد؛ چگونه این حاکم تصور کرده می‌تواند که مردم برای حمایت‌اش به‌ خیابان‌ها بیرون می‌شوند؟  بناءً این امر یک ناامیدی و پاسخ به  هر یک از تظاهرات است که هر کدام ضعیف‌تر از قبلی‌اش بود. فشار‌های بین‌المللی ضعیف بود، زیرا امریکا حاضر نشد اقدامات البرهان را به عنوان یک کودتا توصیف کند. نید پرایس(Ned Price)، سخنگوی امور خارجه امریکا اظهار نمود: «ایالات متحده، آن‌چه که در سودان اتفاق افتید را یک تصاحب و تسلط نظامی تلقی نمود و کلمه کودتا نیاز به ارزیابی قانونی دارد.» (منبع: کانال الحرة 2021/10/26). هم‌چنین، فيلتمان تصریح نمود که وی حکومت غیرنظامی را همراه یا بدون حمدوک در سودان قبول می‌کند و چنین گفت: «ما مجدداً تأیید می‌کنیم که احیای مشارکت مردمی به رهبری حمدوک یا بدون او یک امر ضروری است.» (منبع: العربية نت 2021/11/02م).

سوم: وقتی پیام رسید که واکنش خیابانی ضعیف است و این‌که معجون/ترکیب آمریکایی آماده است، مالی فی، دستیار وزیر امور خارجه امریکا در امور آفریقا، از 14 تا 16 نوامبر 2021م به خرطوم بازگشت. طبق بیانیه سفارت امریکا در خرطوم، به نقل از اناطولی که هدف دیدار چنین است: «بسوی حمایت به دستیابی یک راه‌حلی برای بحران سودان و بازگشت حمدوک به دفتر کارش.»

هرچند، در میان تنظیم و ترتیب فیلم‌تان برای یک کودتا و آمدن آقای مولی، آب‌های زیادی از زیری پل جاری شد که مستلزم بر این شد که غلامان انگلیسی به خصوص حمدوک، سقف خود را کوتاه کنند و به بازگشت‌اش من‌حیث نخست وزیر قانع شد و بر اساس توافقنامه سیاسی تحت نظارت شورای حاکمیت و نظامی کار بکند و هرگز تقاضای ریاست شورای حاکمیت و تجدید ساختار خدمات امنیتی را نکند.

فلهذا، سرزمین ما به یک میدانی برای درگیری‌های بین‌المللی در میان قطب استعماری سابقه یعنی انگلیس، به نمایندگی حمدوک و دعوت‌گر مدنی، قطب استعماری جدید یعنی امریکا به نمایندگی رهبران مؤسسات نظامی، تبدیل شده است. مفکوره‌های نظامی و مدنی یکی از ابزارهای این جنگ و درگیری است، آن‌ها‌ دو رخ یک سکه اند؛ دکترین(نظریه پردازان) جدایی دین از زنده‌گی، با تمرکز به نفوذ استعمارگران و با غارت نمودن ثروت و خوبی‌های کشور، فلاکت و بدبختی را به ارمغان می‌آوردند. این امر حقیقتی‌ست که مثل آفتاب روشن است و هیچ تسلی برای احمق‌ها، ساده‌لوحان و فریب خوردگان نیست.

ای مخلصین اهل قدرت و نصرت!

 ‏شما در پیشگاه الله سبحانه‌و‌تعالی برائت حاصل نمی‌کنید، مگر با گرفتن حکومت از غلامان دست‌نشانده‌ که مردم را تحقیر و زنده‌گی‌شان را به فساد کشانیده است و با حمایت حزب‌التحریر که در میان امت است و با آن‌ها برای تأسیس مجدد خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت فعالیت نمایید که این دولت استعمارگران را ریشه‌کن خواهد کرد، اسلام را به‌طور کامل تطبیق خواهد کرد و آنچه را که تمدن غربی در سراسر جهان به فساده کشانیده است را ترمیم خواهد کرد. بناً این امر یا توسط شما انجام خواهد شد یا به‌غیر از شما، پس به نداهای‌که عزت درین جهان و فلاح در آخرت است، لبیک بگویید.

ای اهل سودان؛ حق سبحانه‌وتعالى می‌فرماید:

﴿...إِنَّ اللَّهَ لَا يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّىٰ يُغَيِّرُوا مَا بِأَنفُسِهِمْ...﴾ [رعد: 11]

ترجمه:...الله حال و وضع هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی‌دهد مگر این‌که آنان احوال خود را تغییر دهند،...

فلهذا، اولین قدم در تغییر فهم از واقعیت در مورد مبدأ/ایدیولوژی اسلام عظیم من‌حیث یک عقیده و نظام زنده‌گی است که توسط خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت تطبیق می‌شود. پس برای "پروژه احیای‌" تان بر اساس وحی عظیم، که توسط حزب‌التحریر به‌منظور مطالعه آن، حمل آن، نصرت بخشیدن آن و ظاهر ساختن آن در صحنه دولت داری، توسعه و قاعده‌بندی شده است، جمع شوید؛ زیرا، درین راه خیر دنیا و آخرت نهفته است.

حزب التحریر-ولایه سودان

مترجم: داکتر زکریا

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه