سه شنبه, ۰۳ ربیع الاول ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۰/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :19 محرم 1442
تاریخ میلادی : دوشنبه، 07 سبتامبر 2020م

شماره صدور:8/ 1442 HTS

دفتر مطبوعاتی
ولایه سودان

اعلامیه مطبوعاتی

احزاب و جنبش‌های تأسیس شده بر مبنای كفر؛ با سفارت‌خانه‌ها ارتباط برقرار كنید و به دنبال جلوگیری از تأسیس احزاب بر اساس اسلام باشید!

(ترجمه)

حزب کمونیستی و جنبش مردمی سودان شمال به رهبری عبدالعزیز الحلو در منطقه ادیس بابا به روز یک شنبه تاریخ 6 سپتامبر 2020م قطعنامه سیاسی ای را بر اساس تضمین شورای عالی قانون اساسی سودان امضا نمودند، توافقی‌که در آن آمده است: برای هیچ حزب سیاسی اجازه نیست تا بر اساس دین تشکیل گردد! خیلی عجیب است کسانی در خصوصِ سودان تصمیم می‌گیرند که بزرگ‌ترین دین الله یعنی اسلام را رد می‌کنند و افکارشان را علی‌رغم موجودیت الله و قوانین بلاکیف او بر تمام مخلوقات، از یک مخلوق کافر اخذ می‌کنند. سودان یکی از  قدیمی‌ترین سرزمین‌های‌ اسلامی است که اعتقاد امت را نقض می‌کند؛ اعتقادی‌که می‌گوییم نیست هیچ معبودی بر حق مگر الله (جل جلاله) و این‌که محمد صلی الله علیه وسلم پیامبر و فرستادۀ اوست. اوضاع شکل معکوس را بخود گرفته! به جای این‌که از کسانی‌ باید جلوگیری شود که در تلاشِ پاشیدن زهر و چرندیات در بین امت جوان هستند، از کسانی جلوگیری می‌شود که به اساسِ افکار و باورهای امت کار و فعالیت می‌کنند.

روی این ملحوظ، ما در حزبالتحریر-ولایه سودان به چند مورد در ذیل تأکید می‌ورزیم:

نخست: چیزی که این سرزمین را به این سطحِ عمیق در پرتگاه شکست و انحطاط قرار داد، نظام‌ها و قوانینی اند که پارلمان‌ها به عوض قواین الله سبحانه‌وتعالی وضع کردند؛ چون این احزاب و حتی آن‌هایی‌که ادعای اسلام دارند، دین را دولت جدا و دموکراسی باطل را عملی می‌کنند. پس اگر ممنوعیتی وجود دارد بگذارید که این احزاب و جنبش‌های مسلحانه‌ای که برمبنای ارزش‌های دموکراتیک ناکارا عمل می‌کنند، ممنوع قرار داده شوند.  

دوم: اگر زنده‌گی در سودان به اساس دولت‌داری، سیاست‌ها، اقتصاد‌های اسلام وغیره می‌بود، پس یک گروه مسلح یا حزبِ که اساسش غیر از اسلام باشد، قطعاً این جرئت را نمی‌کرد که با دشمن و سفارت‌خانه‌هایش تصمیم بگیرد که چی کسی به عنوان یک حزب سیاسی کار کند و چی کسی کار نکند.

سوم: اصولِ اساسی برای احزاب در سرزمین‌های اسلامی و سودان باید بر مبنای عقیده اسلامی بنا شود. تأسیس هر حزب بر مبنای آن‌چه با عقیدۀ اسلامی در تناقض قرار گیرد، با توجه به این فرمودل الله سبحانه‌وتعالی حرام است:

﴿وَلتَكُنْ مِنْكُمْ أُمَّةٌ يَدْعُونَ إِلَى الْخَيْرِ وَيَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَأُولَئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ﴾ [آل‌عمران: 104]

ترجمه: باید از میان شما، جمعی دعوت به نیکی، و امر به معروف و نهی از منکر کنند! و آن‌ها همان رستگارانند.

این آیه تکلیف احزاب را روشن می‌سازد که امر به معروف و نهی از منکر نمایند؛ زیرا این امر برای کلِ مسلمانان واجب است. فلهذا برای برای آن‌ها جایز نیست که گروه‌ها و احزابی را روی کار کنند که مبتنی بر افکار و باورهای کپیتالیزم، کمونیزم وغیره بنا شده باشد.

چهارم: حکومت انتقالی، مرکز سیاسی و گروه‌های مسلح با غرب کافر هم‌دست و متصل است و در تلاش اند تا تطبیق احکام اسلامی را از زنده‌گی مردم دور سازند. آن‌ها در صدد فرونشاندنِ حزب‌التحریر هستند تا بتوانند به شکل از اشکال برنامه‌هایی‌ را عملی نمایند. اما آن‌ها قادر به انجام آن نخواهند شد؛ زیرا امت نسبت به هر زمانِ دیگر به احیای خویش بر مبنای اسلام نزدیک شده است.

خلافت راشده بر منهج نبوت به اذن  الله عنقریب باز خواهد گشت و به این همه مسخرگی‌ها خاتمه خواهد داد و کفار استعمارگر را همراه با پیروان و جاسوسانش از سرزمین ما ذلیلانه بیرون خواهد کرد و تمام زنده‌گی را بر مبنای عیقده اسلامی عیار خواهد ساخت که هیچ جایی برای بطالت کفار و افکار‌های منحرف کننده‌ آن‌ها وجود ندارد. الله متعال می‌فرماید: 

﴿إِنَّ الدِّينَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلَامُ وَمَا اخْتَلَفَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ إِلَّا مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَهُمُ الْعِلْمُ بَغْياً بَيْنَهُمْ وَمَنْ يَكْفُرْ بِآيَاتِ اللَّهِ فَإِنَّ اللَّهَ سَرِيعُ الْحِسَابِ﴾ [آل‌عمران: 19]

ترجمه: دین در نزد الله، اسلام است و کسانی‌که کتاب آسمانی به آنان داده شد، اختلافی (در آن) ایجاد نکردند، مگر بعد از آگاهی و علم، آن هم به خاطر ظلم و ستم در میان خود و هر کس به آیات الله کفر ورزد، الله به حساب او می‌رسد؛ زیرا الله (سبحانه وتعالی) سریع الحساب است.

ابراهیم عثمان ( ابو خلیل )

سخنگوی رسمی حزب‌التحریر ولایه سودان

مترجم: ارسلان مبارز

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه