شنبه, ۰۳ شوال ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۵/۱۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :24 شعبان 1442
تاریخ میلادی : یکشنبه، 04 آوریل 2021م

شماره صدور: 64/1442

دفتر مطبوعاتی
ولایه سودان

اعلامیه مطبوعاتی

پاسخ مطبوعاتی

(ترجمه)

برادر محترم، رئیس روزنامۀ المواکب، السلام علیکم و رحمت الله و برکاته!

ما در روزنامۀ شما؛ شماره 271 دوشنبه 23 شعبان 1442هـ.ق که مصادف با 5 آوریل 2021 م است مقاله‌ای را که توسط نویسنده عزالدین ساغیرون تحت عنوان "بر اساس منطق اسلام؛ سودان یک دولت اسلامی‌ست؟ چی مزخرفاتِ!!" نوشته شده بود را خواندیم که بالای اعلامیه مطبوعاتی حزب‌التحریر ولایه سودان تحت عنوان "توافق برحان و هیلو برای جدایی دین از دولت در واقع پالیسی امریکا بالای پروسه نام نهاد صلح است" تبصره نموده بود. درین تبصره بالای حزب‌التحریر-ولایه سودان حمله نموده و دولت را علیه آن تحریک نموده است؛ در حالی‌که مقاله فاقد معیار‌های مناسب نویسنده‌گی بوده که باید حق را از باطل جدا و به نشر و پخش حقیقت و عدالت می‌پرداخت، اما نویسنده در مقاله‌اش از کلمه "مزخرف" استفاده نموده است. به منظور جواب به رد دروغ‌ها و افترائاتی‌که در مقاله راجع به حزب‌التحریر-ولایه سودان موجود است، صمیمانه تقاضا می‌نمائیم تا جواب ذیل به آن مقاله را به نشر بسپارید.

یکم) حزب‌التحریر، حزب سیاسی است که از میان دکترین بزرگ امت اسلامی، از مفکوره ناب اسلامی سرچشمه می‌گیرد؛ نه از دولت ضعیف موجوده که نویسنده چنین نگاشته است. ضمناً هیچ گونه هراس از دولت سودان و کافرانی‌که پشت صحنه آن‌ را رهبری می‌کند، ندارد و چنین به نظر می‌رسد که نویسنده در رابطه به حزب‌التحریر فاقد معلومات کافی می‌باشد. هدفی را که حزب‌التحریر تعقیب می‌نماید، هدف هر مسلمان مخلص به دین و خالق‌اش می‌باشد، زیرا اسلام امر نموده است تا بر اساس آن امت واحد باشیم.

﴿إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُكُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّكُمْ فَاعْبُدُونِ﴾ ]انبیا:92[

ترجمه: این (پیامبران بزرگ و پیروان شان) همه امّت واحدی بودند (پیرو یک هدف) و من پروردگار شما هستم. پس مرا پرستش کنید!

و پیامبر صلی الله علیه و‌سلم امر نموده است تا تحت سایۀ یک خلافت زنده‌گی کنیم:

«كَانَتْ بَنُو إِسْرَائِيلَ تَسُوسُهُمُ الْأَنْبِيَاءُ، كُلَّمَا هَلَكَ نَبِيٌّ خَلَفَهُ نَبِيٌّ، وَإِنَّهُ لَا نَبِيَّ بَعْدِي، وَسَتَكُونُ خُلَفَاءُ فَتَكْثُرُ»، قَالُوا: فَمَا تَأْمُرُنَا؟ قَالَ: «فُوا بِبَيْعَةِ الْأَوَّلِ، فَالْأَوَّلِ، وَأَعْطُوهُمْ حَقَّهُمْ، فَإِنَّ اللهَ سَائِلُهُمْ عَمَّا اسْتَرْعَاهُمْ» (مسلم)

ترجمه: امور بنی اسرائیل توسط انبیا سیاست می‌شد؛ وقتی یک نبی فوت می‌کرد، نبیِ دیگر نازل می‌شد. بعد از من نبیِ نخواهد آمد، مگر خلفاء. اصحاب از پیامبر صلی الله علیه و‌سلم پرسیدند که تکلیف ما چیست؟ پیامبر صلی الله علیه و‌سلم گفت که با هر کدام آن یکی پس از دیگری بیعت کنید و حق آن‌ها را اداء کنید، زیرا الله (سبحانه و‌تعالی) در مورد این مسؤلیت از آن‌ها سوال خواهد کرد.

و امر نموده است که زیر سایۀ ظلم دولت-ملت که توسط کافر استعمار‌گر بالای ما تحمیل شده و سرزمین‌های اسلامی را آلۀ دست خود ساخته و ثروت امت را به یغما می‌برد تا کفار استعمار‌گر در آسوده‌گی زنده‌گی کرده و مردم تحت سایۀ دولت-ملت به فقر و مشقت به سر برند. در حالی‌که ما با وجود ثروت هنگفت سودان در سطح زمین و در تحت آن در حالت مشقت بار زنده‌گی می‌کنیم و این بهترین ثبوت برای افشای پالیسی ظالمانۀ غرب است.

دوم) همان‌طوری‌که نویسنده گفته است، هیچ مفکورۀ ناب به جز از اسلام عزیز وجود ندارد که ملت‌ها را با نژاد و فرهنگ‌های مختلف واحد بسازد که اسلام ملت‌های مختلف را با فرهنگ اسلامی ذوب نمود. مردم سودان با نژاد‌های مختلف دارای هیچ فرهنگ نیستند، مگر فرهنگ اسلام، زیرا آن‌ها مسلمان اند و اسلام آن‌ها را وحدت بخشیده است. اما غرب کافر استعمار‌گر تلاش می‌نماید تا مسلمانان را به دوران جاهلیت برگرداند که مردم بر اساس قوم و نژاد از هم متفرق می‌شدند که متأسفانه بعضی مسلمانان شکار هم‌چون دروغ‌ها گردیده و بدون آگاهی مفکوره‌های جاهلیت را تکرار می‌کنند!

سوم) نویسنده کوشش نموده تا خواننده را فریب دهد که خلافت فعلا ًموجود است و حزب‌التحریر-ولایه سودان بخش این خلافت می‌باشد. سپس نویسنده با تعجب می‌گوید: «که این خلافت در آستانۀ قدیم بود و یا خلافت جدید که ابوبکر البغدادی اعلام نمود، می‌باشد.» بعداً با چنین کلمات مقاله را جمع‌بندی می‌نماید: «چی مزخرفات مضحکی!!»

ما به نویسنده می‌گوئیم که در حال حاضر هیچ خلافتی در روی زمین موجود نیست و حزب‌التحریر در سراسر جهان به شمول سودان در میان امت و همراه با امت کار می‌نماید تا شیوۀ زنده‌گی اسلامی را که تنها با احیای خلافت راشده و به طریقه رسول الله صلی الله علیه وسلم ممکن است را دوباره در صحنۀ عمل تطبیق نماید. چیزی‌که بی‌نهایت مایۀ ننگ و تأسف است این که یکی از اولاد‌های مسلمان در مورد خلافت چنین سخنان نامناسب را می‌گوید. در حالی‌که خلافت فرض مفقود شدۀ عصر حاضر است که حق ادای بیعت را برای وی و برای هر مسلمان فرض می‌سازد، طوری‌که پیامبر صلی الله علیه و‌سلم فرموده است:

«مَنْ خَلَعَ يَداً مِنْ طَاعَةٍ، لَقِيَ اللهَ يَوْمَ الْقِيَامَةِ لَا حُجَّةَ لَهُ، وَمَنْ مَاتَ وَلَيْسَ فِي عُنُقِهِ بَيْعَةٌ، مَاتَ مِيتَةً جَاهِلِيَّةً» (مسلم)

ترجمه: کسی‌که از اطاعت دست می‌کشد، الله (سبحانه و‌تعالی) را در حالی ملاقات خواهد کرد که برای نجات‌اش دلیلی ندارد و کسی که بدون بیعت می‌میرد، به مرگ جاهلیت مرده است.

چهارم) نویسنده اصلاً این را غلط نمی‌داند که مردم‌کاذب به راحتی علیه اسلام کار می‌کنند و به دروغ خویش ادامه می‌دهند، ولی با کار حزب‌التحریر حیران و نگران می‌شود؛ حزبی‌که تلاش دارد تا امت که توسط کفار استعمار‌گر پارچه پارچه شد را وحدت بخشد و نقشۀ سایکس-پیکو که با ترسیم مرز‌ها و تعیین بیرق‌های هر‌سرزمین اسلامی و منصوب نمودن مزدوران خویش برای اجرای برنامه‌های شوم کفار استعمار‌گر به قیمت جان، مال و ناموس امت اسلامی، را از بین ببرد. پس این چگونه قضاوت است که شما می‌کنید؟!

در خاتمه: به نویسنده و به تمام کسانی‌که با اسلام و حاملین دعوت متحیر شده اند، می‌گوئیم که "با وجود موجدیت کفار استعمار‌گر و مزدوران آن‌ها در سرزمین‌های اسلامی، خلافت نزدیک است" زیرا آمدن خلافت وعدۀ الله سبحانه و‌تعالی‌ است:

﴿وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِي الْأَرْضِ كَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَلَيُمَكِّنَنَّ لَهُمْ دِينَهُمُ الَّذِي ارْتَضَى لَهُمْ وَلَيُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً﴾ ]نور:55[

ترجمه: الله به کسانی از شما که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده‌اند وعده می‌دهد که قطعاً آنان را حکمران روی زمین خواهد کرد، همان‌گونه که به پیشینیان آن‌ها خلافت روی زمین را بخشید و دین و آئینی را که برای آنان پسندیده، پابرجا و ریشه‌دار خواهد ساخت و ترس‌شان را به امنیّت و آرامش مبدّل می‌کند.

و هم‌چنان مژدۀ پیامبر محبوب ما صلی الله علیه و‌سلم نیز است که مژدۀ برگشت آن را بر منهج نبوت بعد از حاکمیت حکام جابر که بیش‌تر از صدسال می‌شود در این وضعیت به سر می‌بریم، داده است.

«... ثُمَّ تَكُونُ مُلْكاً جَبْرِيَّةً، فَتَكُونُ مَا شَاءَ اللَّهُ أَنْ تَكُونَ، ثُمَّ يَرْفَعُهَا إِذَا شَاءَ أَنْ يَرْفَعَهَا، ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةً عَلَى مِنْهَاجِ نُبُوَّةٍ» ثُمَّ سَكَتَ»

ترجمه: ... سپس حاکمیت حکام جابر خواهد بود و تا وقتی که الله (سبحانه و‌تعالی) بخواهد ادامه می‌یابد و سپس به خواست الله (سبحانه و‌تعالی) از بین خواهد رفت. بعداً خلافت بر منهج نبوت خواهد بود. سپس او صلی الله علیه و‌سلم سکوت نمود.

ابراهیم عثمان ابو خلیل

سخنگوی رسمی حزب‌التحریر-ولایه سودان

مترجم: عبدالله صالحی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه