جمعه, ۱۴ رجب ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۲/۲۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :20 شوال 1440
تاریخ میلادی : یکشنبه، 23 جون 2019م

شماره صدور:۲۹ / ۱۴۴۰

دفتر مطبوعاتی
ولايه اردن

اعلامیه مطبوعاتی

رژیم اردن پس از یک مخالفت شدید، در کارگاه آموزشی بحرینی–امریکای شرکت می‌کند

(ترجمه)

رژیم اردن، سرانجام اشتراک‌اش را در کنفرانس بحرین به فراخوان امریکا، که مطابق شایعات بحث‌اش روی جنبۀ اقتصادی به‌اصطلاح "معاملۀ قرن" و معرفی آن است، اعلام کرد. سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه به روز شنبه ۲۲ جون ۲۰۱۹ م اعلام کرد که: «اردن تصمیم گرفته‌است در ورکشاپ (کارگاه) اقتصادی امریکا و پادشاهی برادرمان بحرین در منامه، در ۲۵ و ۲۶ این ماه، در سطح دبیران کل وزارت مالیه/وزارت دارایی شرکت کند تا به اهداف و هرآن‌چه مطابق اصول بالای‌شان معامله صورت می‌گیرد، گوش کند و مطمئن شود از این‌که مسئلۀ فلسطین نخستین مسئلۀ مرکزی است و هیچ بدیلی، در مطابقت با تصامیم و قوانین بین‌المللی، برای راه‌حل دو دولت وجود ندارد.» او تأکید کرد که: «اردن با هر طرح اقتصادی و سیاسی که مطابق مواضع‌اش باشد، مقابله خواهد کرد، آن‌چه با اصول‌اش موافق باشد می‌پذیرد و آن‌چه برخلاف آن باشد رد می‌کند.»

دروغ‌های پیاپی رژیم و مواضع‌اش در مخالفت با این معامله، از زمان به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت دولت یهود از جانب امریکا و انتقال سفارت‌اش به این شهر، اسباب ناراحتی این رژیم را فراهم آورده، تاجایی‌که نیروهایش را برای دفاع در خیابان‌ها مستقر کرده‌است. این مردم در مقابل توطئه‌های غرب و مخصوصاً امریکا علیه امت و ندایش برای جهاد و حرکت ارتش‌های‌شان را برای پایان دادن به اشغال یهود به‌پا خواستند؛ نه فقط آن‌گونه که رسانه‌ها به‌پیش می‌روند، به‌منظور این‌که مواضع مخالف اردن را برای شرکت در کنفرانس بحرین، بعد ازدیدار کوشنر از اردن، به‌منظور به‌پیش بردن پلان‌اش نشان دهند. اردن اشتراک‌اش را نه تأیید و نه رد کرد، موضع‌اش مبهم بود و تا آخرین دقیقه و بیانیۀ وزارت امور خارجه، که نشان داد رژیم تصمیم گیرندۀ حضور و عدم حضورنیست، بی‌میل باقی ماند. انتظار می‌رود بعد از تظاهرات عمومی برای رد کنفرانس خائنانۀ بحرین و شعارهایش و پیش‌گیری از فرصت‌های رژیم برای جمع‌آوری سود بیشتر سیاسی، اقتصادی و مالی، رژیم با پیشنهاد به‌اصطلاح پاسداری از این مقدسات، باوجود این‌که تحت اشغال یهود قرار دارد، نیروی مردمی و اقدامات نظامی پافشاری کند.

"جرد کوشنر" همان روز در مصاحبه‌ای با رویترز مهم‌ترین اجزای جنبۀ اقتصادی معاملۀ قرن را اعلان و از طرح "صلح در مقابل سعادت" در عنوان کارگاه یاد کرد. مهم‌ترین بخش آن طرح‌هایی به ارزش ۵۰ میلیارد دالر برای فلسطین، مصر، اردن و لبنان است که نصف این طرح‌ها برای فلسطین می‌باشد. طرح تأسیس یک دهلیز بین کرانۀ غربی و نوار غزه به ارزش ۵ میلیارد دالر، ۷.۵ میلیارد دالر برای تأسیس ۱۵ طرح در اردن، ۹ میلیارد دالر برای مصر و ۶ میلیارد دالر برای لبنان از جمله مهم‌ترین‌ها است که توسط یک صندوق بین‌المللی نگهداری و هزینۀشان از جانب کشور‌های بزرگ حوزۀ خلیج و عربستان سعودی پرداخت می‌شود. کوشنر گفت که هدف پرداختن به جنبۀ اقتصادی کسب رضایت مردم و یا رشوه‌گیرکردن‌شان است؛ طوری‌که هرگاه به یک واقعیت اشاره می‌کنید و نیاز به حمایت سیاسی دارید، از شما حمایت می‌کنند و زمانی‌که ویژگی‌های راه‌حل سیاسی را اعلام می‌کنید، دست از نزاع می‌کشند.

پس از این همه اعلامیه‌های آشکار امریکا در مورد طرح‌هایش، که از ضرورت تبدیل مسئلۀ فلسطین به موضوع پول و غرامت و طرح‌ها یاد می‌کند، چگونه اردن می‌تواند در این کنفرانس خائنانه، که به توجیه سخنگوی وزارت خارجه حضور اردن تنها برای گوش کردن به اقداماتی است که به پیش گرفته خواهد شد، شرکت می‌کند؟! بعد از همۀ توطئه‌هایی امریکا بر مزدوران‌اش در منطقه، هنوز رژیم با غرب اشتراک و اتحاد و از قوانین بین‌المللی پیروی می‌کند و لاف می‌زند که فلسطین موضوع مرکزی‌اش است. هنوز هم این موضوع از طرح‌های‌شان برداشته می‌شود و از تمام گردهمایی که علیه طرح‌های کافر استعمارگر که سبب تخریب امت و سرزمین‌های اسلامی می‌شود ممانعت و مخالفت می‌کنند؛ آیا پس از این توجیهی وجود خواهد داشت؟!

ای مسلمانان، ای مردم ما در اردن! راه‌حل‌های استعمارگران غربی مانند امریکا و انگلیس برای افزایش نفوذ دشمنان امت، حصول منافع‌شان و بقای‌شان در منطقه است. باوجود وابستگی و غلامی رژیم‌ها، این استعمارگران می‌دانند که اگر به‌خاطر طردشان از جانب ملت‌های این مناطق و امت مسلمه به‌طور کل نمی‌بود، آنان ادارۀ هر چیزی را که می‌خواستند، به‌دست می‌گرفتند، سرزمین‌های مسلمانان را اشغال و ثروت‌شان را غارت می‌کردند. در واقع، آنان با دولت یهود پیمان بسته اند تا از طرح ظهور مجدد خلافت راشده بر منهج نبوت ممانعت کنند.

 مسئلۀ فلسطین و مقدسات اسلامی و آزادی‌شان تنها با جهاد در راه الله سبحانه وتعالی حل خواهد شد، نه با راه‌حل دو دولت یا یک دولت. این راه‌حل‌ها، حرام و مخالف اسلام، و خیانت به امت و اسلام است. کسی‌که از چند جهت در تصرف یهود باشد یا در برقراری روابط و سازش با این دولت شتابان باشد جرأت آزادسازی این سرزمین مقدس را ندارد. غرب، متحدان‌اش و دیگر توطئه‌گران در تلاش برقراری ارتباط با این دولت شیطانی یهود استند، اما تنها کسی‌که به سلطۀ این یهودیان غاصب نقطۀ پایان می‌گذارد، خلیفۀ مسلمانان است که در رأس دولت اسلامی قرار دارد؛ کسی‌که به امت وفادار است، جهاد را راه‌اندازی و رهبری می‌کند، دولت یهود را از ریشه می‌کند و نفوذ غرب، در رأس‌اش امریکا و انگلیس و مزدوران بزدل‌اش را از این منطقه برمی‌چیند.

﴿وَمَن يَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ﴾ [مائده: ۵۶]

ترجمه: وهرکس که الله(سبحانه‌وتعالی) و پیامبراو(صلی‌الله‌وعلیه وسلم) و مومنان را ولی خود بداند حزب الله (سبحانه‌وتعالی) همان پیروزمندان اند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه اردن

مترجم: محمد حارث پویا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه